Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko :) Muszę wpaść i na żywo skontrolować :p Ta seriatopora callendrium to już Ci się nadaje żeby ją z powrotem na rafę eksportować :D

Elegancko :) Muszę wpaść i na żywo skontrolować :p Ta seriatopora callendrium to już Ci się nadaje żeby ją z powrotem na rafę eksportować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar czemu masz taki niski poziom wody?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że robisz koralom solarium w weekendy ;)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe życie będzie sprzedane jednej osobie,czyli skała,korale i ryby a reszta prawdopodobnie zostanie choć kto wie.W czasie przeprowadzki będę miał wyjęte z życia trzy miesiące.

Tu dla przypomnienia jak kwarium wyglądało z tymi koralami kiedyś,na górze widać szczepkę tej seriatopory.

http://nano-reef.pl/topic/40003-projekt-inmar-1000-w-obiegu/page__st__820

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,że korale wzajemnie się już pozarastały,zrobiła się miejscami dżungla,oglądając ostatnio akwarium z góry zauważyłem,że mam dość sporą calusterę w samym środku.Niedawno walczyłem z wydajnością reaktora,zrobiłem z niego normalną wersję z dastaco a teraz robi się problem ponownie,odciek 3,3 L/h a pompa ma wydajność max 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że po przejściu na T5 baniak dostał dużo większego kopa z przyrostami, choć może to być złudne bo jak wiadomo im większy krzak tym szybciej rośnie.

Marek dalej lecisz na absorbencie Po4 czy same ze względu na biomasę fosforany spadły ? Czy regulujesz dodając no3 ?

Fotki fotkami ale na żywo to i tak zupełnie inny ładniejszy baniak.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorber mam od AF w ilości 300ml i wymieniam co miesiąc.Akwarium dostało kopa po przejściu na T5.Na razie nic nie dodaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhosphateMinus od Aquaforest nie wysadził Ci baniaka? Bo tu są tacy co twierdzą że akumuluje PO4 a potem nagle oddaje i katastrofa ;) ja juz używam ponad dwa lata i po tych hejtach sam się zaczynam zastanawiac czy w końcu w tym zyciu u mnie wybuchnie czy w następnym ... żartuje ... ;) jak długo już używasz PM i innych produktów AF?

Pytam tak z premedytacją bo chciałbym rozwiać te dziwne mity na podstawie realnych akwariów i użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar jako jeden z nielicznych lub nawet jako jedyny potrafi przyznać się do błędu czy porażki nie trafiony sprzęt czy metoda powadzenia i zawsze bardzo chętnie czytam jego posty bo własnie z takich lekcji człowiek uczy się najwięcej mam nadzieję że kolejny baniaczek przyniesie ci więcej radości niż zmartwień pełen szacun :czapki z głów:)


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę pamiętnik,który ma początek 27.10.2008 czyli jutro będzie akurat rocznica 6 lat.Wpierw to było akwarium 360 litrów a od stycznia 2012 rozpoczął się nowy projekt.W pamiętniku mam zapisane każde wlane preparaty,gdzie zakupione i za jaką cenę.Opisuję w nim też różne zmiany,wzloty i upadki.

Aktualne akwarium zostało zalane na soli IO 13.03.2012 roku i się tak kulało,aż poznałem Damiana 20.05.2012 roku,który mnie zachęcił do produktów AF z czego skorzystałem.Gdzieś koło stycznia 2013 wystąpiły u mnie różne problemy co skłoniło mnie do zmiany soli i preparatów na RS.Niestety nie radziłem sobie z PO4 i NO3,sporo Rowy wówczas zużywałem co skłoniło mnie do priobiotyki AF i przejście na AF od 18.01.2014 i stosuję praktycznie cały komplet z ich linii do dziś.Nie bez znaczenia były ceny i wydajność tych produktów.

Wczorajsze pomiary to NO3-0 , PO4-0,01 , Ca-405 , Mg-1290 , K-380, Kh-7,3 Zas.-1.025 .Część parametrów niskich ale,tydzień temu zrobiłem podmianę na soli zwykłej którą dostałem pomyłkowo za udział w konkursie i robię korektę ballingiem.W sumpie wisi węgiel przez 2 tygodnie raz na miesiąc a na stałe jest Phospate Minus w ilości 300ml i wymieniam co miesiąc.

Preparaty,które używam to :

Sól z priobiotykami-podmiany co 2 tygodnie

ProBioS rano i wieczorem po 3-6 kropli

ProBioF rano i wieczorem po 2-3 łyżeczki

ProF rano i wieczorem po 3-6 kropli

Iodum rano i wieczorem po 4-5 kropli

Flourine rano i wieczorem po 4-5 kropli

Coral V rano i wieczorem po 4-5 kropli

MicroE niereguralnie

CoralE 4-5 razy w tygodniu

Coral Food w nocy,czasem w dzień 3-4 razy w tygodniu

Iron do niedawna rano i wieczorem po 3-4 krople,ale ostatnio mniej

CoralA na noc,czasem w dzień 4-5 razy w tygodniu po 5 kropli

Staram się pisać wszystko co się dzieje w baniaku,wielokrotnie pisałem,że trzeba się umieć przyznać do błędów i porażek,jak by tak było sielsko to chyba by się niejednemu znudziło.Młodzi akwaryści przynajmniej też wiedzą,że problemy różne się zdarzają nawet doświadczonym akwarystą.

Przypomnę jeszcze,że podpis w moim temacie 'Tak się zakłada drugie akwarium" jest trochę dla mnie nieskromny,ale to nie ja go tam umieściłem. :baby:

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek za niedługo będzie ,,Tak się zakłada trzecie akwarium '' co teraz dalej spsy ,czy jednak coś co będzie cieszyć i nie zajmować tyle czasu ? :)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Sto lat.. I łezka w oku się kręci.. :-)

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Niefoto w przyszłości?

Będziesz większy baniak stawiał?

Piękny baniak, można rzec jak wiele tutaj innych ale ma w sobie coś niespotykanego choć nie do końca potrafię to sprecyzować :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku. Czym świecisz o zmierzchu. Ciekawy efekt.

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI pierwszy kanał na kilka procent,ale dokładnie nie wiem ile akurat było bo nie popatrzałem na wyświetlacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. Ja nie używam w ogóle ściemniania

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.