Skocz do zawartości
teklak

Czy to okrzemki??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem, ostatnio na piasku zrobił mi się brązowy nalot.prawdopodobnie okrzemki...

W akwarium woda była ze zwykłego ro, dopiero od 2 podmianek po 10l woda jest z ro+di.

Testu na krzemiany nie posiadam. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z okrzemkami, ale powoli zaczyna się robić na piasku również cyjano...aha i piasek jest zwykły koralowy.

Czy to napewno okrzemki??i czy dalsze podmiany ro+di pomogą zwalczyć to badziewie?

Jak zwalczyć cyjano, którego jest jeszcze mało??

img3254w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na cyjano.

Jak zwalczać? Wpisz temat cyjano i czytaj, czytaj, czytaj.

Dokonaj syntezy wszystkich przeczytanych postów na ten tamat.

Następnie dokonaj analizy swojej wiedzy na ten temat i zacznij działać - taka jest kolejność. Jak mimo wszystko nie będziesz sobie radził to wtedy pytaj.

Napisano tu, na ten temat tyle że można by było się doktoryzować.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma bąbelki pod spodem? bo na zdjęciu słabo widać?

pozdrawiam

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma bąbelki pod spodem? bo na zdjęciu słabo widać?

pozdrawiam

Mariusz

bąbli nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to na okrzemki wygląda weź odessij najlepiej przy podmiance.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adsorber silikatow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć co to dokładnie jest... trochę wygląda jak okrzemki, a trochę na cyjano... Jeżeli to okrzemki, to dobrze, że masz już DI, ale samymi podmianami będziesz bardzo długo usuwał krzemiany. Zastosuj jakiś adsorber.

Jeżeli chodzi o cyjano, to spróbuj poprawić cyrkulację, żeby nigdzie nie zalegał syfek (szczególnie tam gdzie tworzy się cyjano). Może uda się i zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przecież cyjano jest fioletowe!

Jeśli nie ma bąbelków to raczej okrzemki a jak są to może być dino:(

Zmień żywice i prefiltry, za tydzień będzie spokój.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

E tam opowiadasz, na stronkach są opisane jeszcze brązowe, zielone i niebieskie cyjana :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej soli uzywasz? Ja dwa razy próbowam przestawić zbiornik na reef cristal i za każdym razem po podmianie zaczęło mi to wyłazić. Od dłuższego czasu nawet nie próbuje zmiany soli, piach czysty bez nalotów a sól Preis czyli chyba bardziej bogata od reef cristal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam opowiadasz, na stronkach są opisane jeszcze brązowe, zielone i niebieskie cyjana :harhar:

wszystkie absorbery są świeże tzn mają po około 2 tygodnie...tak samo jak wkłady do osmozy i żywica w di...

ewentualnie jaki absorber polecacie oprócz purigenu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stary masz zbiornik? U mnie pojawilo się po miesiacu a zeszlo po 5.Teraz pojawia się jak prefiltry musze wymienic. Nie uzywam zadnych absorbentow.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co masz u siebie to ewidentne okrzemki, wręcz książkowe choćby nawet ktoś wymyślił cyjano we wszystkich kolorach tęczy (choć owszem, są nie tylko bordowe). zastosuj koniecznie absorber krzemianòw, chociażby i najtańszy Sery. Nie zaniedbuj zmiany prefiltrów i żywicy w ro di i uważaj żeby nieużywać zawilgoconej soli. Okrzemki to żaden problem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie absorbery są świeże tzn mają po około 2 tygodnie...tak samo jak wkłady do osmozy i żywica w di...

ewentualnie jaki absorber polecacie oprócz purigenu?

purigen działa tylko na NH4, NO2 i NO3. Dołuż jeszcze do tego np. RowaPhos, on pochłania fosforany i krzemiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.