Skocz do zawartości
fal

Po czym poznać dobry odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

to jak to jest ze zwężkami? wiem igła, igła i tylko igła... ale czy ktoś próbował bawić się zwężkami i innymi tego typu rozwiązaniami? czy istnieje możliwość podmiany np tego co daje KZ, Tunze, itd na coś co działa lepiej?

Trochę nie rozumiem... pewnie brak wiedzy z mojej strony, ale może ktoś wytłumaczy jednak.

Moim zdaniem w odpieńkach z pompą z wirnikiem igiełkowym też są zwężki. Powietrze jest zasysane (dzięki zwężkom) pod wodą, leci razem z wodą do komory z wirnikiem, a wirnik igiełkowy m.in. mieli jeszcze powietrze na drobniejsze bąbelki.

Dlatego właśnie nie wiem co co Ci, Kubek_77, chodzi, bo czy jest igła, czy nie ma igły, to powietrze musi być zasysane przez zwężkę.

A jak bawić się zwężkami? Hmmm... może zmieniać proporcje rurki przelotowej do wlotu powietrza? O to Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj do mnie dotarł Bubble King Deluxe 250 Internal jestem pod wrażeniem jego wielkosci oraz jakości wykonania :thumbsup: a te czerwone rury :w00t: ahh nie chce innego !!


Akwarium: 320x70x70+ sump niestety słodkie przymierzam się do morskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem... pewnie brak wiedzy z mojej strony, ale może ktoś wytłumaczy jednak.

Moim zdaniem w odpieńkach z pompą z wirnikiem igiełkowym też są zwężki. Powietrze jest zasysane (dzięki zwężkom) pod wodą, leci razem z wodą do komory z wirnikiem, a wirnik igiełkowy m.in. mieli jeszcze powietrze na drobniejsze bąbelki.

Dlatego właśnie nie wiem co co Ci, Kubek_77, chodzi, bo czy jest igła, czy nie ma igły, to powietrze musi być zasysane przez zwężkę.

A jak bawić się zwężkami? Hmmm... może zmieniać proporcje rurki przelotowej do wlotu powietrza? O to Ci chodzi?

pewnie ja się jak zawsze wypowiadam na tzw szybko i wychodzi jak wychodzi...

zgoda, że jest zwężka przed igłą lub jak zwał tak zwał element doprowadzający powietrze do komory w której pracuje wirnik pompy... to jeden model...

drugi to taki gdzie powietrze doprowadzane jest juz za pompa a przed samym korpusem odpieniacza (przed komorą reakcyjną)

moje wątpliwości to przede wszystkim:

czy zwężki - elementy doprowadzające powietrze można poprawiać, jeżeli tak to w jaki sposób?

czy zmiana powinna wiązać się ze zmianą samej komory reakcyjnej w odpieniaczu czy nie?

czy pozostawiając daną zwężkę a zmieniając kształt, typ, pojemność, itd komory można usprawnić działanie odpieniacza jeżeli tak, to jakie są zalecenia... tylko nie zrozumcie mnie źle ale chodzi o konkrety np piana sie kręci ale nie wyskakuje do kubka co zrobić itd...

Tunze taki jak mój ma zasysanie powietrza po pompie, a komora jak każdy wie jest pudłem, a nie walcem. Co w takim odpieniaczu jest tym "elementem najgorszym" dzięki któremu nie jest to rozwiązanie wydajne? Wszystko? Czy jednak np kształt komory? O to mi miej więcej chodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani - czy możesz pokazać jak przerobiłeś odpieniacz BKM 200 dając pompę na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja je z daleka rozpoznaje, po czerwonych rurach B)

stani,

to nie wiedziałeś, że czerwone rury podnoszą sprawność odpieniacza o 50 % :harhar::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie pieni mój Deltec po wymianie pompy :)

post-8886-0-62528600-1327163016_thumb.jpg


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w tej dyskusji często pada stwierdzenie "więcej powietrza" jakby miało to być wskaźnikiem sprawności odpieniacza. W drodze testów zauważyłem że mój APF600 dużo lepiej pieni i piana jest sztywniejsza jeżeli przykręce mu powietrze na zaworku i dostaje mniej powietrza. Wtedy bąbelki powietrza są drobniejsze i znacznie skuteczniej tworzy pianę i odcieku w kubku szybciej przybywa.

A wy jak ustawiacie u siebie powietrze ?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już taki urok APF'a :-)

Al w nowych konstrukcjach ilość powietrza ma znaczenie...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacze recyrkulacyjne tak jak jest to w APF nie potrzebują tak dużo powietrza bo dzięki krążeniu już są "napełnione" powietrzem wystarczająco i kontakt powietrza z wodą jest dłuższy.

Konstrukcje takie jak np Mini BK i podobne gdzie woda nie krąży góra dół tylko generalnie powietrze wali cały czas w górę muszą mieć więcej powietrza niż recyrkulacyjne (krótszy czas kontaktu).

Różnice widać na porównaniu 2-ch odpieniaczy do max 750 l (wg. producentów)

APF 600 bierze 400 - 500 l powietrza i 800 l wody / godz

(Rura wąska i długa komora reakcyjna, mało powietrza i długi czas kontaktu

i Mini BK 180 – 800 l powietrza i 2000 l wody / godz. (Znacznie szersza rura i krótka komora reakcyjna, znacznie więcej wody i powietrza, krótszy czas kontaktu powietrza z wodą niż w APF )

Które są lepsze ? :)

Kiedyś była moda na długie i wąskie takie jak np. AM TF5000 teraz są w modzie niskie a szerokie z potężnymi pompami takie jak BK 300 - 400, moim zdaniem jedne i drugie działają podobnie.

Ja szukałem wydajniejszego niż APF 600 ale ze względu na wysokość szafki musiałem pójść w niskie i grube, gdyby nie to to pewnie postawiłbym takiego AM TF 5000 i podświetliłbym ledami prawie 2 metrową kolumnę wody z powietrzem :)

Zobaczcie jak są budowane odpieniacze do b. dużych zbiorników, one są b. wysokie 5-8 m i relatywnie wąskie 2 m.

Inne porównanie:

AQ 250 do 5000l http://www.schuran.com/english/eiweissprof.html i BK650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co sądzicie o odpieniaczach stożkowych np Cone ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Koledzy a co sądzicie o odpieniaczach stożkowych np Cone ?

:no:book: :reading:thumbdown:

nie jestem fanem tego typu rozwiązań

ale to tylko moja opinia :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek , no napisz coś więcej


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać? Przyszła moda z zachoda, a do tego zachoda przyszła ze wschoda, bo KZ zerżnął chiński patent, okrzyknął go cudem, zaczęło sie to sprzedawać, inne firmy też zaczęly to trzepać, a że odpienia słabo, co z tego, sprzedaje się dobrze :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki.

Jakiego zużycia energii elektrycznej należy się spodziewać przy obu rozwiązaniach:venturi/beckette,wirnik igiełkowy/mesh.

Zakładając dajmy na to że urządzenie ma pompować dajmy na to 500 l. powietrza i 1000 l. wody na godzinę.

Które rozwiązanie potrzebuje mniej energii elektrycznej?

Które bardziej eksploatuje pompę/wirnik/panewki?


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jedyną obiektywną metodą na ocenę pracy odpieniacza były by testy porównawcze, na odpowiednio spreparowanej wodzie. Pewnie żaden z producentów ani dystrybutorów nie jest tym zainteresowany. Taki testami powinna zajmować się prasa branżowa ale ona żyje z reklam. Ta to jest w dobie marketingu, kreowaniu potrzeb a na tym cierpimy my a najwięcej nasze zwierzaki. Może jakieś badacz z Oceanarium by się tego podjął.


570 l, odpieniacz DIY, 2x120 W Led Erybkowe, sump w budowie, Profilux Plus II, 100 Kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać? Przyszła moda z zachoda, a do tego zachoda przyszła ze wschoda, bo KZ zerżnął chiński patent, okrzyknął go cudem, zaczęło sie to sprzedawać, inne firmy też zaczęly to trzepać, a że odpienia słabo, co z tego, sprzedaje się dobrze :)

Pozdrawiam

seb

Moda ze wschoda i zachoda przychodzi na wszystko ale powiedz Seb dlaczego Cone słabo odpienia :)


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cone podobnie jak seks, jest mocno przereklamowane :rofl:


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cone podobnie jak seks, jest mocno przereklamowane :rofl:

Uprawiałeś kiedyś ? czy piszesz co usłyszałeś od kolegów którzy uprawiali ? :harhar:


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarex66 słyszał ! a mi udało się nawet troche liznąć :thumbsup::w00t:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_10200_1978_45889.jpg

wydajny odpieniacz???? 48h po czyszczeniu kubka piana gęściocha aż pokrywę w górę dzwiga ..... jedynie co ma czerwone to pokrętło :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy na całym świecie jeszcze coś istnieje,jakis towar czego by chińczycy nie robili

czy jakis produkt nie chiński się zdarza ? :w00t:

ostatnio czytałem artykuł i fotka była nawet

kto produkuje nasze komórki,iphony w chinach ????

na zdjęciu były dzieci tak po 12,13 lat w fabryce

DRAMAT


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

gallery_10200_1978_45889.jpg

wydajny odpieniacz???? 48h po czyszczeniu kubka piana gęściocha aż pokrywę w górę dzwiga ..... jedynie co ma czerwone to pokrętło :):):)

niezłe "bagno" musi być w tej wodzie w której pracuje :lol:

w normalnych warunkach odpieniacze się tak nie zachowują :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3- nie wykrywalne TM

PO4 - 0,06 hanka mała

:harhar:

.... nadmiar alkoholu ?? :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodek,

tak masz codziennie ? (to znaczy odpieniacz :lol:)

Teraz sobie wyobraz co by bylo, gdyby wszystkie rurki byly czerwone :realmad::w00t::yes


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.