Skocz do zawartości
siuwaxa

Pomocy - żółtek pada

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki przypadek, że żółtka mam od 2 tyg. Wszystko dobrze, zaaklimatyzował się. Żywa sympatyczna ryba. Dzisiaj nagle koło godziny 18 opadł na dno i tylko dycha. Co zrobić, jak mu pomóc ? No3 - 0 , po4 -0 , zasolenie 1,025. Zbiornik mam od około 1,5 miesiąca. Obsada: pterapogon, 4 chromisy, centropyga bicolor, chrisaptera...


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadł jeszcze 2h temu normalnie. Za chwilke podam testy NH4 i NO2.

A NH4 i NO2?

Czy dobrze jadł do tej pory?


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za młody zbiornik na tak wrażliwe ryby, jak pokolce!


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wynik NH4 i NO2? - stawiam że w tak młodym zbiorniku po wpuszczeniu rybki akurat się nagromadziło a cykl azotowy jeszcze się nie zakończył, czyli NO3 możesz mieć "jeszcze" zero bo masz teraz amoniak i azotyny.....


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Pewnie macie rację z NH4 i NO2 też przypuszczam zatrucie amoniakiem tylko czemu w ciągu jednej godziny??.Niestety z tego typu zatrucia nie odratujesz rybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagłe osłabnięcia i zejscia ryb są zawsze zagadkowe (robiłem kilka sekcji w takich przypadkach i ryby miały uszkodzone narządy siostra jest weterynarzem).My zapaleni akwarysci zawsze faszerujemy nasze ryby na potęge bo zawsze głodne ,w przypadku podtrucia ryby taki mechanizm działa odwrotnie nie pracujące narządy po przejedzeniu doprowadzają do tragicznego finału nie twierdze że z tą rybą tak własnie było ale u mnie w 80 % tajemnicze zgony były tego następstwem,brak innych pokolców w zbiorniku i możliwosci wytworzenia odpowiedniej flory bakteryjnej też może byc przyczyna,

pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtora miesiąca to nie tak mało nawet na żółtka,może z rybą było coś nie tak i pada.Mając akwarium rok,dwa były podobne przypadki a ryby schodziły.Dwa tygodnie to tak akurat jak ryby padają często po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj wyniki testów NH4 i NO2, może są 0 (?), zawsze to jakaś wiedza.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 miesiąca, podobno nie mało wg mnie to jest przyczyną


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grtuluje... 1,5mc i ryby wsadza... żenada...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja zakładałem to po tym czasie bałem się ekipę czyszczącą włożyc :thumbdown: że za szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tu dużo wcześniej wkładają ryby i nie ma problemu.Nie piszę,że tak ma być i nie popieram tego,ale kupujecie rybki mając akwarium kilka lat i ryby po 2 tyg. padają.Zapominacie o problemie aklimatyzacji ryb z natury,sposobie odłowu czy innych problemach.Ja jakoś ten kierunek obrałem przyjmując,że w akwarium dawno zamknął się cykl azotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram inmara, koledzy, może odłóżmy zjebki na bok i raz pochylmy się nad problemem jak cywilizowani ludzie a nie stado wilków.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś ciekawą historie z żółtkiem.

"Pacze" a on leży na dnie i tylko oddycha... miałem go już wtedy ze dwa lata chyba. Mówie sobie...może przyszedł czas na niego, trudno... nagle żółty dostał ataku, bokiem przepłynął kawałek i znów padł. Miał kilka takich drgawek, pływał jak płaszcza aż w końcu po paru minutach wrócił do pionu i żyje po dzień dzisiejszy.

Jakiś niedowład czy co... nie wiem.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde nie mam testow NH i NO2, bo pożyczylem, zaraz oszaleje


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, nie czepiając się o zbyt szybkie obsadzenie zbiornika- z jakiego źròdła był żòłtek ile był w kraju?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

był rok czasu u znajomego, i co ciekawe również w świeżym zbiorniku wylądował i trzymał się dobrze. u mnie też tylko że przez 2 tyg.


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta teoria odpada. Wypadki chodzą po ludziach, po rybach także. Można gdybać, ale pewności nie będziemy mieli nigdy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem również że pokolce są bardzo czułe na florę bakteryjną i zjadają odchody innych osobników, żeby się wzmocnić. A te 2 tygodnie to był jak najprościej ujmując jego zapas flory z poprzedniego akwarium. Tylko czy to też przypadkiem nie kolejna teoria, tego nie wiem. Jutro zrobię testy, nie zależnie od tego czy żółtek będzie z nami czy na wiecznej rafie. Dziękuję tym którzy chcieli pomóc.


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie teoria tylko fakt naukowy. Po drugie w ogóle go nie rozumiesz. Nie chodzi o to że są czułe czy skończył im się zapas. Polega to na tym że tracą florę w transporcie, na skutek ciężkich warunków i uciążliwego transportu. Aby ją odbudować osobniki które właśnie przyleciały z wielkiej wody powinny pływać ze zdrowym osobnikiem od ktòrego pobierają bakterie zjadając jego odchody. Dzieje się to jednorazowo.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz jeszcze ryby? Jakieś pokolce pływają już ? Jakie zarełko im dajesz, ile karmisz - opisz dokładnie. Czy reszta ryb jest w dobrej kondycji ? Jak krewetki - masz ? Jak się zachowują ? Jak korale ? Pompuja się? Polipują? Detergent nie dostał sie do akwarium albo jakiś metal ? Olej ? Miedź ? Póki nie znasz wyników testów pomyślmy o innych przyczynach.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centropyga bi, pterapogon, chromisy, chrisyptera, krewetka boksująca

rano i kolo polodnia suchy pokarm, widac w nim spiruline, wieczorem kostke mrozonki (mieszanka, co dziennie inna kostka)

Żadne detergenty sie nie dostaly, nawet rąk nie maczalem od czasu ustawienia skał. Reszta ryb ma apetyt i wyglada dobrze (żółtek też taki był)

z korali mam capnella, xenia elongata, Caulastrea furcata i jeszcze taki ktorego nazwy nie pamietam i nie widze na reeflexie

 A jakie masz jeszcze ryby? Jakieś pokolce pływają już ? Jakie zarełko im dajesz, ile karmisz - opisz dokładnie. Czy reszta ryb jest w dobrej kondycji ? Jak krewetki - masz ? Jak się zachowują ?  Jak korale ? Pompuja się? Polipują?  Detergent nie dostał sie do akwarium albo jakiś metal ? Olej ? Miedź ? Póki nie znasz wyników testów pomyślmy o innych przyczynach. 


450l+100l sump, 40kg LR, 4xT5 54W ,tunze 6045 + 2x AQUAEL Reef Circulator 10000 , Deltec APF 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.