Skocz do zawartości
Gienek

[1000+L,w obiegu] nowa odsłona by Gienek

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie :) mam nadzieję, że po tym incydencie nie straciliście brwi :)

Nadeszła wiekopomna chwila ...

wreszcie długo oczekiwane marzenie zaczyna nabierać realnych kształtów. Po ponad rocznej przygodzie z baniakiem 300L+120sump, przyszedł czas na nowy projekt:

Akwarium - 130x110x60 (12 float) - 858 litrów brutto

Sump - 100x80x40 (poziom wody 25-30)- więc jakieś 200liitrów +

Hydraulika - budmech: spływ i rewizja 5/4 cala powrót 3/4 cala z locklinem

Stelaż: z profili metalowych 40x40x3mm m + blat płyta 38mm

Reszta sprzętu w dalszej kolejności, choć już teraz wiem, że całość planuje złożyć samemu poczynając od światła, przez filtry, kończąc na odpieniaczu.

Reszta specyfikacji tj. cyrkulacja, obieg, suplementacja w miarę rozwoju zdarzeń będzie na bieżąco aktualizowana. Od paru dni stoi stelaż. Dziś przyjeżdżają zbiorniki.

Na chwilę obecną wygląda to tak

URL=http://podforak.rzeszow.pl/upload/stelaz.JPG]thumb_stelaz.JPG[/url]

a tu dla pokazania kubatury : z kotem, też sporawym ;)

thumb_stel-ryś.jpg

Następne foty niebawem

CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo...pojawilo sie pierwsze zycie... :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, bedzie szkiełko :clap: :clap:

PS: A jak rasa kitka ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co dałeś na panele????? co za materiał co stoi na nim stelaż


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nowy nabytek do akwarium gatunek mendus maximus - ulubieniec małżonki, już mu załatwiłem kapoczek na miarę ;). Kot to niby Brytyjczyk choć jak dla mnie jego ojciec zwał się raczej Borys :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak własnie myślałem ze to BRI :unworthy: ....podobny do moich :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

baniaczek już się fajnie zapowiada :D:clap: :clap:

przy zdolnościach i podejściu @Gienka będzie pierwsza Klasa :thumbsup:

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiar masz wypas :) u mnie przy 80 cm glebokosci jest juz ok a co dopiero 110cm :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

zycze ci sukcesow z tym baniaczkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary zbiorników troszkę przerosły moje oczekiwania ;)

Na wstępie wielkie dzięki dla rzeszowskiej ekipy morszczaków (i nie tylko) bez których wniesienie zbiorników nie byłoby możliwe. Wielkie :unworthy: dzięki dla Cherrego/ Łaukasza, Krzycha/Uquela, Artura/Artura ;), jego brata i mojego sąsiada. Ekipa była mocna zgrana i pełna zapału więc jakoś udało nam się wszystko wtaszczyć do mieszkania. Bogu dzięki mieliśmy taką platformę na kółkach do przeprowadzek bo inaczej byłoby kiepsko. Ogólnie muszę powiedzieć, że jak zwykle przy okazji rozwinęła się niezła imprezka ;)

A więc udało nam się wnieść sumpa do domku:

thumb_DSC01464.JPG

Po tej akcji trwała zacięta walka słowna jak wnieść akwa 5x cięższe w tej samej grupie osobowej :

thumb_DSC01465.JPG

Tak jak podejrzewacie udało nam si e wnieść szkiełko na parter przy znaczącej pomocy sąsiada oraz brata Artura. Szkiełko już trafiło do salonu.....

a tu Ukasz wewnątrz:

thumb_DSC01467.JPG

a tu Krzychu ;)

thumb_DSC01485.JPG

I tak ekipa zabrała się do obklejania "ściennej" ścianki akwarium (ja z Cherrym):

thumb_DSC01473.JPG

thumb_DSC01490.JPG

thumb_DSC01494.JPG

Główny, nadzorujący projekt Kot Rysiek ;)

thumb_DSC01493.JPG

przy okazji w ferworze walki obklejono nie tylko szkło, oblepili również mnie i sąsiada ;)

thumb_DSC01498.JPG

Tu już szkiełko na stelażu

thumb_DSC01505.JPG

a po robocie pogaduchy

thumb_DSC01518.JPG

a, że praca była wyczerpująca to paru poległo na polu chwały ;)Taka nasza Śpiąca Królewna

thumb_DSC01531.JPG

CDN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotorelacja zapowiada się świetnie, już się przerzucam z mody na sukces :-P

Szkiełko bajka. czekam na więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji w ferworze walki obklejono nie tylko szkło, oblepili również mnie i sąsiada ;)

thumb_DSC01498.JPG

Świetnie :) mam nadzieję, że po tym incydencie nie straciliście brwi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję, że po tym incydencie nie straciliście brwi

nie obyło się bez strat, ale przez chwile byliśmy Anonymous :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,szkło już widać i nieźle się zapowiada.Ostatnio na forum sporo dużych baniaków powstaje.Ja już się boję jak moje wniosę do domu,niby parter,ale jedne schody są poza tym kilka ostrych zakrętów.W mieszkaniu jedynym sposobem będzie transport na pionowo bo na długość nie da rady.Ciekawe czy pomysł z grubym kocem i ciągnięcie po podłodze mi wypali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,szkło już widać i nieźle się zapowiada.Ostatnio na forum sporo dużych baniaków powstaje.Ja już się boję jak moje wniosę do domu,niby parter,ale jedne schody są poza tym kilka ostrych zakrętów.W mieszkaniu jedynym sposobem będzie transport na pionowo bo na długość nie da rady.Ciekawe czy pomysł z grubym kocem i ciągnięcie po podłodze mi wypali.

Inmar a nie prościej kupić coś takiego? Zestaw do przesuwania mebli

Nie dość , że się nie zmęczysz razem z kompanami przy wnoszeniu to jeszcze może kiedyś się przyda a 25zł to nie dużo:P

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje szkło będzie ważyć ponad 170kg. no i nie bardzo u mnie z tymi kółkami.Spróbuję jak Gienek skrzyknąć kolegów.AM oferuje pomoc przy wnoszeniu przez kierowcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajefajny wymiar baniaka.....mogło być 70 wysokie :harhar: ......ale i tak mi się bardzo podoba. Jeśli będziesz robił koronę, to nie za wysoką....myślę, że max 15cm. Pomyśl o jakiejś fajnej ładnej lampie wiszącej. Myślę, że wygląd zewnętrzny baniaka będzie wtedy również świetnie pasował do salonu (nie wspomnę o wnętrzu) :smoke: .


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje szkło będzie ważyć ponad 170kg. no i nie bardzo u mnie z tymi kółkami.Spróbuję jak Gienek skrzyknąć kolegów.AM oferuje pomoc przy wnoszeniu przez kierowcę.

Targać, nawet w kilku, to nic ciekawego. Mieszkałbyś bliżej, to bym Ci pożyczył wózek, dzięki któremu paru chłopaków z okolicy ma jeszcze całe kręgosłupy :)

Gienek, rozmiar dna zacny. Powodzenia :welcome:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje szkło będzie ważyć ponad 170kg. no i nie bardzo u mnie z tymi kółkami.Spróbuję jak Gienek skrzyknąć kolegów.AM oferuje pomoc przy wnoszeniu przez kierowcę.

Tyle, że ta platforma z linku przy wykorzystaniu 4 daje 600kg, więc na spokojnie można dać dwie i wtedy lekko przechylić akwa i w 2-3 piwoszy przejechać jak wózkiem:D

Ale jak nie można jeździć to trzeba nosić :D

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się administrator budynku dowie to ci opłatę na fundusz remontowy podniesie ;) takie obciążenie dla "stropu"...

a to wanna niezła! powodzenia! teraz odpieniacz wielkości frani i będzie komplet, który niejednego swoim wymiarem w kompleksy wprowadzi ;)

teraz jeszcze kilkadziesiąt tysięcy na umeblowanie wanny, specjalna umowa z elektrownią i będzie najładniejszy zbiornik na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przenosiny szkła w miarę sprawnie przebiegły dzięki takiemu właśnie wózkowi na którym zbiornik wjechał do mieszkania. Co do nośności stropu to raczej nie powinno być problemu bo mieszkam na parterze a pod baniakiem jest moja piwnica w której na nast. tydzień stanie stalowy stempel przykręcony do przerobionego fundamentu ;) więc powinno być ok.

Co do odpieniacza to w starym baniaku był wielkości frani ;) teraz będzie większy :smoke: a tak poważnie muszę sklecić coś niższego od poprzednika tylko na sporo większej średnicy rury.

Upłynie jeszcze duużo czasu zanim odpalę ten zbiornik bo trochę rzeczy mi brakuje a chce zrobić wszystko tip top nie na partyzanta jak poprzednie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.