Skocz do zawartości
ejerzyk

Akwarium przecieka

Rekomendowane odpowiedzi

Po sklejeniu hydrauliki dzisiaj zrobiłem próbne zalewanie kranówą nowej kostki i okazało się, że przecieka. Pomiędzy szybą dna i boczną, tuż przy rogu jest mały ubytek w fudze (chyba szklarz niedokładnie odcinał nadmiar zaschniętego sylikonu i za mocno ciachnął), a poniżej niego jest malutki kanalik, którym woda bardzo powoli wycieka.

W poniedziałek będę do niego dzwonił, ale chciałbym najpierw poznać opinię specjalistów z tego forum, jak należy zabrać się za naprawę. Czy akwarium nadaje się tylko do ponownego sklejenia, czy wystarczy nałożyć w tym miejscu większą ilość fugi? Przeciek jest przy dnie, więc nawet centymetrowy bobek silikonu nie będzie przeszkadzał, bo zakryje go szafka i piach, ale czy takie rozwiązanie jest wystarczająco bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju rozciąłbym i wkleił na nowo. Koszt żaden bo zrobi to pewnie w ramach "gwarancji",czasowo może dwa dni maks a święty spokój ważniejszy...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej oddac rozklei i przyklei na nowo jak jest na gwarancji :thumbup: Ostatnio miałem to samo ale z sumpem, oddalem 2 dni i był do odbioru i już nic nie leje :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to podcięcie, to spokojnie można zasmarkać na wierzch, nie trzeba rozklejać.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Szkoda, że w nowym lokum nie miałem aparatu i nie miałem jak zrobić zdjęcia, ale to wygląda tak, jakby ten kanalik szedł od podcięcia. Spoina ma tam grubość 10 mm, bo takiej grubości jest szyba, dziwi mnie więc to, że taki kanalik się tam wytworzył... Moje podejrzenie jest takie, że na rogu szyby był źle nałożony silikon i akurat w tym miejscu spotkały się dwie "nakładki". Ogólnie spoina wygląda dobrze, jest równej grubości, szyby nigdzie nie są dociśnięte, nie ma bąbli, a taka fuszerka psuje cały efekt...

To w takim razie, jak szklarz da gwarancję na zapaćkanie, to mogę się spokojnie zgodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek.

Reklamuj baniak. Zapłaciłeś za dobry wyrób i taki ma być.

Nie przyzwyczajaj "fachowców" do fuszerki.

Jak byś kupił samochód za 200 tysięcy z przeciekającą przednią szybą to co?.

Reanimacja, czy reklamacja? :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Roman, ja sam nie chcę nic z tym zrobić. Naprawa należy do szklarza, ale obawiam się, że będzie chciał mi wcisnąć samą łatkę w to miejsce bez poprawiania całej spoiny. Czy powinienem się na coś takiego zgodzić, czy nalegać na ponowne wklejenie tej szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowne wklejenie szyby :rambo:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zasmarkanie wystarczy to po co tak komplikować?

W efekcie może to pogorszyć właściwości szkła zamiast je wzmocnić.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten szklarz ma siedzibę na Popiełuszki w Łodzi ?

mi z taką usterką skleił sumpa i zapierał sie że to niemożliwe bo od lat nie ma reklamacji ,

kolejny sump narazie od 4 miesięcy jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pio7. Jurek kupił w uzgodnionej cenie konkretny wyrób w odpowiedniej jakości.

Wyrób jest wadliwy, więc Jurek wymaga wymiany na dobry sprzęt.

Szklarz powinien skleić nowy zbiornik szczelny a z wadliwym niech się buja.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie będę czynił nikomu antyreklamy, zobaczymy jaka będzie reakcja na rozmowę w poniedziałek i wtedy najwyżej skomentuję to na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak. Ale czy warto z powodu takiej pierdółki szarpać się z baniakiem?

Po drodze można go przecież dużo bardziej uszkodzić.

A swoją drogą taki szklarz czeka tylko aby w ramach reklamacji wymieniać akwarystom zbiorniki :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne, czeka czy nie... spartolił robotę to niech poprawia. Szkoda tylko że jak znam życie to będziem musiał przerabiać jeszcze raz transport w tą i z powrotem po swojej stronie.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdółki mówisz.

Ale w przypadku awarii baniaka 200 l wody na podłodze w budynku wielorodzinnym to może być problem.

Szklarz to firma która klei tylko akwaria, więc jak mu uszyjemy buty na Łódzkim rynku to może trochę stracić, tym bardziej że jest kilka firm konkurencyjnych.

Właściciel akwarium ma spać spokojnie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowne wklejenie szyby :rambo:

Gwarancja na wyrób rzecz oczywista i zgadzam się z Tobą. Jak Jerzy ma daleko do szklarza, to niech klepnie łatkę. To jest na dnie, piach to przykryje i pozamiatane. whistle.gifParę dni oszczędności, wytrzymałość wyrobu bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman ma rację i w zasadzie mógłbym się domagać co najmniej ponownego klejenia, ale... zawsze są dwie strony medalu. Jak szklarz się zezłości i umyślnie spierdzieli poprawkę, żeby akwa wytrzymało pierwszy miesiąc, a później poleciało, to będę jeszcze bardziej stratny niż teraz. Nie mam pewności, że jak się uprę przy swoim, to będę miał lepiej, niż jak przystanę na jego propozycję naprawy - dlatego na razie poczekam na to co powie.

Druga sprawa jest taka, że ten szklarz skleił już i klei nadal tym samym sposobem tysiące zbiorników. Prawie wszyscy z Łodzi i okolic mają je u siebie w domach. Prawdopodobnie wszystkie one mają w ten sam sposób nałożony silikon, tylko wszystkie oprócz mojego (i może paru innych) mają szczelnie zapaćkaną fugę i trzymają wodę. Moim zdaniem głównym zadaniem silikonu w spoinach jest trzymanie szyb w kupie, a za uszczelnienie odpowiada dodatkowo fuga, więc może rzeczywiście wystarczy naprawić fugę? Nie wiem - czy ktoś z forum, kto choć raz na jakiś czas klei akwaria mógłby się jeszcze wypowiedzieć? Na razie seb, który jest autorytetem w dziedzinie akwarystyki napisał, że to wystarczy.

A jeżeli chodzi o domaganie się naprawy, to nie ma problemu, bo brak paragonu, to problem z US, brak rozpatrzenia reklamacji, to problem z UOKiK oraz fatalna opinia wśród głównych łódzkich odbiorców. Na razie jednak będę chciał to rozwiązać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam.

Z Andrespola na Retkinie to nie jest drugi koniec świata.

Zbiornik ma być pewny.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy. Jak to Popiełuszki to w piątek odbierałem kolejne szkło (sump) i kiedyś jak stawiali 1500 u mnie to w trybie ekspresowym zrobili poprawkę. Nawet jak nie masz paragonu to nie słyszałem, aby nie pomogli klientowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz akwa jest już na Tatrzańskiej, więc jest nawet jeszcze o połowę bliżej i transport to nie jest problem. Mogę mu je tam jeszcze 5 razy zawozić, ale mój problem jest następujący:

Jak powie, że on może co najwyżej walnąć łatkę i na nic więcej się nie zgadza, to mam go cisnąć i ryzykować jeszcze większym problemem i zamieszaniem, czy wyluzować?

Edit: Adamie, a jaką poprawkę? Doszczelniali coś, czy kleili szybę na nowo?

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz akwa jest już na Tatrzańskiej, więc jest nawet jeszcze o połowę bliżej i transport to nie jest problem. Mogę mu je tam jeszcze 5 razy zawozić, ale mój problem jest następujący:

Jak powie, że on może co najwyżej walnąć łatkę i na nic więcej się nie zgadza, to mam go cisnąć i ryzykować jeszcze większym problemem i zamieszaniem, czy wyluzować?

Edit: Adamie, a jaką poprawkę? Doszczelniali coś, czy kleili szybę na nowo?

Uszczerbek na szybie o długości 318 cm przy transporcie, wymiana całości bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie bawił w łatanie dziur. Niech szklarz odklei szybę i przyklei ponownie, nie był bym pewny, bo to już jest jakaś luka między szybami i może nie za miesiąc, nie za rok ale np. za 2 lata może Ci to puścić, a wtedy nie będzie co łatać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek, wiem że jesteś bardzo spokojnym, ugodowym człowiekiem.

Z tego co powiedział mi Adam idzie się z nimi bez problemów dogadać.

Na wszelki wypadek po naprawie akwarium proponuję wyciągnąć od nich gwarancję szczelności co będzie dla Ciebie zabezpieczeniem.

Ja nie am dobrego zdania o nich. Dlatego po negocjacjach i oporach z ich strony mój zbiornik opti klejony był w Piasecznie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na wszystko wystawiają fakturę czy na firmę czy na osobę fizyczną i z gwarancją nie ma problemu. Jak by coś trzeba pomóc to dzwoń Jerzy do mnie. Telefon posyłam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,ze na pewno firma może wymienić silikon na całym dnie bo to pierdółka finansowa w porównaniu do zarobku na całości.Jeśli prywatnie miałbym odpowiedzieć to zakleiłbym sam sobie tą dziurkę i nie ma opcji by ciekło dalej.Rozklejanie całego dna z powtórnym klejeniem może moim zdaniem więcej przysporzyć problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.