Skocz do zawartości
anx

Sklepy w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mały update :) wczoraj się rozpisałem jaki sklep korale.pl jest dobry itp.

a dzisiaj mi jedna ryba po 2 dniach od zakupu zdechła a druga jest opsypana białymi kropkami.

Wniosek z tego nie ma dobrych czy złych sklepów jest loteria- zgodnie z tym co kolega jeden z tego portalu już wczesniej napisał.

Pozdrawiam,

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale ryby to jednak żywe organizmy i nawet najdłuższa kwarantanna nie wyeliminuje do końca ryzyka, że stres wywołany transportem + nowe warunki nie spowodują czasowego osłabienia ryby i możliwość wystąpienia choroby.

Iglicznie pamiętam Panie Danielu i wielka szkoda, że tak się sprawa potoczyła - rybki oglądaliśmy po zapakowaniu w workach i nie było śladu choroby a i zadbałem o to aby poszły do Pana w chwili jak już widziałem, że skubią mrożoną ikrę homara i mniejsze kawałki mysis :)

Serdecznie Pozdrawiam - Maciej

Edytowane przez BeRsErK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero zaczynam z solanką pojechałem do akropory bo znajomy mi polecił ale ja jestem mega niezadowolony z obsługi która potraktowała mnie jak jakiegoś barana a sami zachowywali się jak kolesie cwaniacy co chcieli si pokazać jakie to z nich kozaki przy starych klientach a zrobili z siebie głupków i na pewno nie zostawię tam złotówki standard obsługi gorzej niż źle nie analizowałem cen nie zawsze jest ona najważniejsza , za to erybka z marek obsługa super i u nich zostawię parę ładnych złotówek bo podeszli do tematu profesjonalnie nie zlali klienta (przynajmniej do dzis :)) i na razie nie szukam innego sklepu. Tyle w temacie osprzętu do akwarium jeśli chodzi o rośliny czy ryby to tak jak koledzy pisali to jest loteria i niema na to złotego środka zawsze mniejszy zal jak panie rybka za kilkadziesiąt zł niż za kilkaset :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak szczerze to myślę że (tylko mnie nie zabijcie) w takich wątkach nie powinny się udzielać osoby z niewielkim stażem, szczerze. Niczego nikomu nie zarzucam, ale jak dla mnie opinia osoby z 1 (jednym) postem, delikatnie mówiąc nie jest miarodajna. Nie znamy Cię marq, nie wiemy kim jesteś, nie znamy Twojego akwarium itepe itede. Równiez Ty nie znasz tak naprawdę ani obsługi Acropory, ani Erybki, człowiek jest tylko człowiekiem, jak dla mnie "dostajesz co dajesz"...

Pozdrawiam i dystansu życzę

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurza twarz!! Marq dał popalić.... aż wierzyć się nie chce, ja za każdym razem w Acroporze spędzam ze 30 min minimum idąc choćby tylko po sól czy bakterie i tak jest od samego początku i nigdy nie potraktowano mnie tam jak leszcza wciskając byle co. Marq jak co mogłeś ponarzekać na wysokie ceny, na które prawie każdy z nas narzeka ale nie na obsługę.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb ma racje co do wiarygodnosci ale dajcie spokoj z tym minusowaniem. Moze jednak mial zle doswiadczenie ze sklepem? A wy go minusujecie bo wyrazil swoja opinie? Kazdy logicznie myslacy uzytkownik forum sam zdecyduje czy ta opinia jest wiarygodna.

Przeraza mnie to ze czesc z uzytkownikow NR lubi znalezc sobie ofiare i sie nad nia pastwic.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przeginacie pałę z tymi minusami tylko dlatego że ktoś ma inne doświadczenia - i kto wie czy nie

prawdziwe ?

A najbardziej mnie wk....wia że każdy jest kozakiem jak jest anonimowy, ale jak wysyłam PW z zapytaniem - czemu dałeś minusa - do każdy się pulta i zaraz głupie tłumaczenie - kot wlazł na klawiaturę dziecko coś kliknęło .... dorośli ludzie a czasami zachowujecie się jak dzieci.

A co do Sebcia - wracamy do tematu ze zlotu - czyli ograniczanie dostępu względem ilości postów :) i jestem za.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalem minusa - i nie za inne doświadczenie tylko za coś co wygląda jak typowy czarny PR (jeden post i leci po sklepie). Nazwa sklepu jest nie istotna.

Moze tylko tak to wyglada ale pozostawiło niesmak nielicujacy z tym forum....

PS. Skoczek protestuję - moje koty nie właża na klawiature ;)

Edytowane przez maskonur (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do ostatniej odpowiedzi dodałbym absolutny brak szacunku do języka polskiego. Luźny strumień świadomości czyta się fatalnie.

A co do sklepów w Warszawie to osobiście miałem do czynienia z trzema: Akroporą, Erybką i Korale.pl. w zasadzie z każdego z nich jestem zadowolony. Jedyną rzeczą jaka mi się nie podobała to zbiorniki ze zwierzakami w Erybce - podejrzewam że obsługa może sie z tym wszystkim nie wyrabiać. Za to spory wybór zwierzaków. Akroporę lubię za to, że zawsze jak wpadam to obsługa mi coś doradzi. Ceny nie są najniższe ale poza Mitraxem nic mi od nich nie padło. Do korali wpadłem raz - miejsce jest średnie:)) ale też będę tam wpadał. Można pogadać z właścicielem a i bardzo podobało mi się że przy akwariach jest opis co się w nich znajduje. Dla świeżaków to spore ułatwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części zgadzam się z Marq. Pamiętam grudzień 2010, kupowałem pierwsze korale i nieopacznie się pochwaliłem, że ruszam na skale poklejonej z gruzu koralowego i AlgaeScrubber. Pamiętam jak Pani mnie zgnoiła (Tak to uruchamiano zbiorniki 30 lat temu. Będzie wielkie bagno. Jedyna słuszna droga to żywa skała i odpieniacz itp.) W innych sklepach w W-wie nie spotkałem się z krytyką, co najwyżej życzeniem powodzenia.

Moje zdanie, w Akropora nie mówić za dużo o sobie, tylko pytać, pytać, pytać. Rzeczywiście wiedzą dużo - chcą przekazać - o towarze, który sprzedają i są to cenne informacje.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i znów coś w tym jest co napisał ,,jaczal,, odnośnie sklepu Acropola.

Pisze dlatego że mam podobne odczucia.

W tym sklepie byłem kilkanaście razy i miałem kilka sytuacji że obsługa sklepu przeszło pół godziny rozmawiała zemną w sensie że mi doradzali i naprawdę nie chciało się z tego sklepu wychodzić ale miałem też kilka takich sytuacji że wszedłem i po 3 minutach wyszedłem i ostanie co chciałem to tam wrócić.

Na pewno obsługa sklepu Acropola ma dużą wiedzę popartą doświadczeniem ale działają moim zdaniem na zasadzie skrajności

w sensie że są mega uczyni i ,, z marszu w dziwach zagadują,, albo zachowują się na zasadzie ,, ach ,no , tak tak i generalnie muchy w nosie,,

Ale to takie moje zdanie prywatne.

Co do e-rybki są generalnie mili ale czy mają wiedzę chyba zależy który pracownik.

O sklepie korale.pl już pisałem wcześniej.

Co do Aqua Medic to chyba taki sam poziom jak korale.pl ale mogę być w błędzie bo byłem raptem tam z 3 razy.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Acroporze w moim prywatnym odczuciu, jest jeden dąsaty(wszystkowiedzący) pan no i jego trzeba na dzień dobry z buta potraktować potem jest już grzeczny, reszta ekipy super, towar lepiej niż ekstra, ceny za życie niestety wysokie (choć właściwe biorąc pod uwagę przeżywalność cena się amortyzuje).

Korale... ponownie moje prywatne odczucie jest takie, że to już nie te same korale co kiedyś, kiedy można było tam spotkać p. Sylwię i p. Michała (mam nadzieje że nie pokręciłem imion). Po ostatnich zakupach przeżywalność ryb niestety 60% w moim przypadku :(, ale za to centy sprzętu i chemii zachęcające.

Erybka w Markach to ciekawe miejsce. Ogromny wybór ryb, ceny niższe niż w pozostałych sklepach, ale w moim odczuciu panuje tam pewien nieład artystyczny, który może mieć wpływ na kondycję zwierzątek... choć obsługa bardzo miła, duży wybór sprzętu no i ceny niewygórowane.

W sumie żaby się dobrze zaopatrzyć w morszczyznę, to trzeba by odwiedzić wszystkie te sklepy, czyli jak codzienne zakupy: trochę tu, trochę tam żeby nie przepłacić.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marq - co ty za bzdury piszesz !

Acropora i reefmania.pl to 2 najlepsze sklepy w Warszawie.

Miejsca gdzie uzyskujesz fachowa porade i co najważniejsze zwierzęta tam sprzedawane sa po PEWNEJ kwarantannie.

A nie jak "nie podam nazw" w niektórych sklepach sprzedaz zaczyna się za nim towar jeszcze przyleci do Polski albo tuż po wypakowaniu...

Erybka.PL też miły sklep jednak ubolewam nad faktem że jest tam po prostu mały wybór :-(

Początki erybki w Markach to była dostawa z dużym wyborem korali.

Teraz tak naprawde głównie pospolite miękasy i pare nieciekawych SPSów.

Szkoda bo wody tam mnóstwo a oka nie ma na czym zawiesić :-(

I za to płacisz że masz wysoką jakość z minimalnym ryzykiem które jednak przy istotach żywych pozostaje...

Co do Korale.PL - Korale PL to był Michał i Sylwia teraz to przeciętny sklep.

Na szczęście nadal można korzystać z wiedzy i doświadczenia Michała i Sylwii w ich własnej Reefmanii :-)

Sylwia - niedościgniona MISTRZyni korali non-photo - chyba nikt nie miał ładniejszego zbiornika w Polsce.

Potrafi odratować korala z polipa :-)

Michał - no cóż - nikt nie wyciąga takich kolorów z SPS'ów. Mistrz suplementacji :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobie troche offa,bo nie bylem w zadnym sklepie:p Ale wlasnie jestem w W-wie i zaraz jade do Acropory,gdyz poniewaz w nocy zalalem wreszcie swojego RM woda przytachana od Wlodzimierza (jeszcze raz dzienks) i potrzebuje kilka kilo gruzu :D

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baszurek, to trzymamy kciuki;)

Co do Aropory, to rzeczywiście czasami było "dziwnie", jednak to najczęściej jak nie ma Łukasza. Jak jest Łukasz, to szkoda, ze doba taka krótka, bo można by siedzieć i słuchać.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Chłopaki z Rybarium w Łodzi polecają Acropore , o E-Rybce jeszcze nie ma opinii jeśli chodzi o życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wizycie w Markach i Warszawie mogę swoje odczucie napisać, E-Rybka robi wrażenie bo jest duża spory wybór Korali i Ryb z tym że większość jest w kiepskim stanie co widać gołym okiem sprzedają zaraz po dostawie co wiadomo jak się skończy kuracją lub zgonem Ryby, Korale natomiast i Chemia mogą być choć ceny też nie są aż takie super co Do Chemii co do obsługi się nie wypowiadam , Natomiast bardzo dobre wrażenie zrobiła na mnie Acropora może nie jest duża ale za to zwierzaki są w dużo lepszej formie niż w E-Rybce oraz po Kwarantannie ceny większe i za bardzo się nie potarguje ale i tak sklep godny polecenia Obsługa ma pojęcie w tym co robi i zdaje się że oni zaraz po premierze Gdzie jest nemo też w Wiadomościach na TVP1 mieli swój Epizod

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Temat dotyczy sklepow warszawskich

Pozdrowka

Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopiero zaczynam z solanką pojechałem do akropory bo znajomy mi polecił ale ja jestem mega niezadowolony z obsługi która potraktowała mnie jak jakiegoś barana a sami zachowywali się jak kolesie cwaniacy co chcieli si pokazać jakie to z nich kozaki przy starych klientach a zrobili z siebie głupków i na pewno nie zostawię tam złotówki standard obsługi gorzej niż źle nie analizowałem cen nie zawsze jest ona najważniejsza , za to erybka z marek obsługa super i u nich zostawię parę ładnych złotówek bo podeszli do tematu profesjonalnie nie zlali klienta (przynajmniej do dzis :)) i na razie nie szukam innego sklepu. Tyle w temacie osprzętu do akwarium jeśli chodzi o rośliny czy ryby to tak jak koledzy pisali to jest loteria i niema na to złotego środka zawsze mniejszy zal jak panie rybka za kilkadziesiąt zł niż za kilkaset :)

to chyba byłeś w innym sklepie niż Acropora w Landzie - w sumie faktycznie byłeś w akroporze ;)

co do samych zakupów to ja nie kupuję nigdzie indziej życia niż w acroporze, kupiłem kilka razy gdzieś indziej (gdzie niby piszesz, że taka extra obsługa) i przeżywalność była słaba - na 4 zakupy 3 trupy (ukwiał, chelmon i sarco :/). Tak więc teraz życie tylko i wyłącznie od Łukasza, który jeszcze doradzi, pogada i kitu nie wciśnie.

Tak jak napisałeś - cena nie zawsze najważniejsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaś, zacznij proszę używać kropek i przecinków bo ciężko się czyta, stopkę też masz "pokaźną"...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jaki czas w reefmani są dostawy zwierząt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To ja zółtodziób w temacie solaek

Po pierwsze opinia z jednym postem - dajcie chwile zakładam zbiornik ucze się itd. Czytałem jezdziłem po sklepach,

Druga sprawa jak zachodzę do sklepu i mowie ze chce zacząć „przygodę z solanką” obsługa mnie zlewa i trakuje jak jełopa to chyba mam prawo się wkurzyć ja zachodzę do sklepu gdzie są ludzie którzy za swoją prace biorą pieniądze, oni są wizytówka sklepu poprzez ich prace i podejście do klienta, to ze mają wiedzę nie znaczy ze mogą zlewać klienta ot co !!! tym bardziej ze jestem klientem który się przywiązuje do firmy, cenie sobie profesjonalizm.

Byłem w erybce nie wypowiadam się na temat roślin i ryb ale co do załażenia akwarium podpowiedzieli i doradzili może nie do końca przemyślałem sprawę z sumpe (chyba za duzy) ale u nich właśnie zostawiłem pare tys i chyba o to chodzi w tym biznesie pytanie było o sklep i to są moje osobiste odczucia każdy może mieć inne, może akurat obsługa miała kiepski dzień guzik mnie to obchodzi to jest biznes, na forum można miedzy sobą polajtować itp. To co innego

Pracownicy świadczą o firmie (wiem cos na ten temat sam zatrudniam kilkadziesiąt osóB), klient który dziś zostawia złotówkę jutro może zostawić tysiące

Proszę mnie nie krytykować o opinie tym bardziej w takim temacie gdzie każdy ma swoich „ulubieńców” i za wszelką cene będzie ich bronił. Powtarzam to jest moje osobiste doświadczenie tym bardzie ze mój kolega bardzo polecał akropore.

Ja nie oceniam wiedzy możliwe ze są specami i może kiedyś skorzystam z usług oceniam obsługę sklepu, jako laik i jako osoba nowa.

Chciałem już dziś wrzucić jakieś fotki żeby się podzielić nową fascynacją ale obawiam się braku zrozumienia jako nowicjusz, Wiec chwile to zajmie (zbiornik 270L+sump 70L)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,marq,, nie będę się wypowiadał się w temacie słuszności oceny twojej sklepów.

Nie mniej jednak muszę Tobie przyznać rację że na tym portalu generalnie brak doświadczenia i swoje prywatne odczucia równa się stado minusów. Więc masz dwie opcję zgonie z Polskim porzekadłem

,,Jeśli wejdziesz między wrony kracz tak jak i one,,

albo

traktuj ten portal jako miejsce gdzie możesz kupić tanim kosztem korale, sprzęt itp.

Ale to takie moje prywatne zadanie za które dostane prawdopodobnie minusy ale że już gorsze rzeczy mnie wżyciu spotkały a i przedszkole mam dawno za sobą więc mogę tylko za ewentualne minusy podziękować i się uśmiechnąć.

Pozdrawiam,

Edytowane przez Daniell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,marq,, nie będę się wypowiadał się w temacie słuszności oceny twojej sklepów.

Nie mniej jednak muszę Tobie przyznać rację że na tym portalu generalnie brak doświadczenia i swoje prywatne odczucia równa się stado minusów. Więc masz dwie opcję zgonie z Polskim porzekadłem

,,Jeśli wejdziesz między wrony kracz tak jak i one,,

albo

traktuj ten portal jako miejsce gdzie możesz kupić tanim kosztem korale, sprzęt itp.

Ale to takie moje prywatne zadanie za które dostane prawdopodobnie minusy ale że już gorsze rzeczy mnie wżyciu spotkały a i przedszkole mam dawno za sobą więc mogę tylko za ewentualne minusy podziękować i się uśmiechnąć.

Pozdrawiam,

Edytowane przez Daniell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i przeczkolę mam dawno za sobą

To może byś tak wrócił, tylko tym razem do przedszkola, nie "przeczkola".

Wracając zaś do tematu.

Każda opinia, to nic innego jak wypadkowa po zderzeniu się naszych oczekiwań z rzeczywistością.

Jeśli były one zbyt wygórowane lub "współczynnik samozajebistości" akwarysty jest wybujały to i komentarze są negatywne.

Osobiście robiłem zakupy w trzech warszawskich sklepach jak do tej pory, a były to Acropora, E-rybka i Aquamedic i z każdego jestem zadowolony.

Było że sprzedawcy byli tak zabiegani że nie można było słowa zamienić w spokoju. No to mam rzucać klątwy na sklep? Mają wszystko rzucić w diabły bo ja przyjechałem i chcę pogadać przed zakupem? Następnym razem gawędzimy godzinę i się wyrównuje.

Życie też padało - normalna sprawa, za każdym razem kupując jakiegoś zwierzaka ryzykujemy. Takie życie. To trzeba wliczyć w cenę tego hobby.

Więcej optymizmu, radości i uśmiechu wam życzę ludziska.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.