Skocz do zawartości
luft

Wyprawa na marsa

Mars  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy da?by? si? namówi? na wypraw? na marsa w jedn? stron??



Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj słyszałem o pomyśle holenderskiego biznesmena, marzącego w ciągu 8 lat stworzyć na marsie kompleks domków, które mieliby zamieszkać śmiałkowie, gotowi zapłacić za podróż w jedną stronę i żyć tam do końca swych dni. Przychód z reklam (życie śmiałków śledziło by oko wielkiego brata). Jakoś mi się to w głowie nie mieści. Tyle jest pięknych miejsc na ziemi. Co o tym sądzicie?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można akwa zabrać ?? :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłego ma dealera....nota bene ciekawe co jarają...:harhar:

dla mnie jakas abstrakcja..chętnych może by znalazł....ale kto mu postawi te domki....czas przelotu w jedną stronę to w sumie tylko 260 dni...to jest dopiero dojazd do pracy...


http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem zabrania zony dzieci i solniczki :welcome:

Nie to jednak poroniony pomysl, lecz technika idzie naprzod i kto wie co bedzie za kilka lat.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na tworzenie nowych kolonii bym sie nie pisał ale myślę że chętnych nie braknie


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pomyslcie ze weasz imiona nigdy nie zostana zapomniane. I to nie tylko na forum ale na swiecie. Wyobracie sobie, ze Przemek doklada sie do sponsoringu i na rakiecie oprocz NASA jest jeszcze NR - :p


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja postrzegam to jako zakup biletu do więzienia, dlatego nie moge siebie wyobrazić w żaden sposób w tej turystycznej misji :coffee:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworze biznes- żywa skała z Marsa.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie?

Zwłaszcza że w jedną stronę. Zaczynam jeszcze raz od początku. To tak jakby dostać w darze nowe życie, no może z pominięciem fazy ładowania w pieluchy i robienia głupot w wieku nastoletnim. Dla mnie bomba.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecialbym chocby dzis.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu zostań. Dla nas :welcome:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak sie maja do tego zagadnienie zwiazane z pasami Van Allena. Czesc z nich sie pojawia i znika co jakis czas ale w dalszym ciagu pozostaje wysoka ilosc smiertelnej energii, ktora niby amerykanie mieli przebrnac ladujac na ksiezycu...heheh ale przekret


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Wcale bym się nie zdziwił lecąc na Marsa, gdyby pierwszym widokiem jaki tam ujrzę był polski sklep, a pod nim grupka identycznie ubranych ludzi z modnymi fryzurkami na zero :harhar:

Ktoś te domki i autostrady musi tam w końcu zbudować :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy Van Allena to nic wielkiego. To tylko wydumany przez badaczy teorii spiskowych problem, który miałby utrudniać eksplorację kosmosu. Zawierają głównie protony i elektrony uwięzione w magnetosferze Ziemi, a takie cząstki są bardzo mało przenikliwe, więc wystarczy się przed nimi schronić w kapsule, czy jakiejś innej osłonie statku kosmicznego. Poza tym można polecieć w strefie równikowej, a tam intensywność promieniowania jest bardzo mała.

Największym problemem jest brak dipolowego pole magnetycznego na Marsie. Nie ma tam naturalnej ochrony przed promieniowaniem jonizującym płynącym od Słońca i po pewnym czasie dawka staje się śmiertelna, dlatego tam trzeba się chronić za osłonami lub budować kolonie w miejscach o lokalnie najsilniejszym polu magnetycznym, które chociaż trochę ekranowałoby ludzi przed promieniowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co mowili w telewizorni to jedna z wiekszych barier do pokonania przez organizm ludzki jest wysokie odwapnienie kosci. Także potencjalni smiałkowie "balling" do baniaka i do gardła ;)

wyniki ankiety sa tak zaskakujące dla mnie, że chyba należałoby podesłać linka do Holandii :coffee:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam odwapnienie, byle zdala od tesciowejice.gif no i ZUS-u nie ma, polityki, bankow, wojen. Cel nadrzedny - prokreacja by genetycznie nowe pokolenie bylo lepiej przystosowane. Praca za free dla dobra ogolu.

Wysylalibyscie mi zamiast kartek z pozdrowieniami dino i cyjano co by w koncu zrobic z nich pozytek.

.........a no i znacznie wieksze szanse by zostac prezydentem i nie kraju tylko calego Marsalol.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie pomieszkać na pustyni to do Afryki jest bliżej :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętni by się znaleźli, kasa z live show też by była duża... tylko technicznie w 8 lat jest to niestety nie do zorganizowania... ostatnim razem na księżycu byliśmy 40 lat temu...o podrózy na marsa mówi się już od kilkudziesięciu lat...i niestety technicznie i finansowo jest to ciągle odległa przyszłość...myślę że realnie przed 2030 rokiem człowiek nie stanie na marsie ! Choć bardzo chciałbym dożyć dnia gdy podróże ze "Star Treka" będą realne :)


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ryanair'em na marsa :D Z kanapkami w plecaku :thumbsup:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętni na wylot by się pewnie znaleźli,

ale co jakby się okazało że na miejscu czujemy się tragicznie, albo nuda, albo cokolwiek czego nie można znieść ? (Grzesiek - np. ZUS już tam jest :p )

nie ma możliwości powrotu - NIE - MA

co wtedy ? można zwariować rant.gif

a do tego świadomość że się dopłaciło do tortur np. kilkaset mln $

dla mnie abstrakcja :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chętni by się znaleźli, kasa z live show też by była duża... tylko technicznie w 8 lat jest to niestety nie do zorganizowania... ostatnim razem na księżycu byliśmy 40 lat temu...o podrózy na marsa mówi się już od kilkudziesięciu lat...i niestety technicznie i finansowo jest to ciągle odległa przyszłość...myślę że realnie przed 2030 rokiem człowiek nie stanie na marsie ! Choć bardzo chciałbym dożyć dnia gdy podróże ze "Star Treka" będą realne :)

Jasne 40 lat od ladowania na ksiezycu.

To miales na mysli?

http://www.youtube.com/watch?v=mouUUWpEec0&feature=youtube_gdata_player

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wyprawa to bylby przelom, nuda czy zle samopoczucie nie wchodzi w gre. Przed wyprawa beda testy i i badania by zminimalizowac ryzyko. A na miejscu badania badania i ciezka praca. Nie lecialbym tam zeby byc uczestnikiem Live Show tylko zeby czegos dokona i cos osiagnac. I nie placil ani grosza tylko polecial jako ochotnik.

Macie slaba wyobraznieharhar.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESA ma nadzieję, że lądowanie człowieka na Marsie nastąpi między 2030 a 2035[167]. Poprzedzą ją kolejno coraz większe sondy, począwszy od ExoMars[168] i wspólnej misji NASA/ESA Mars Sample Return Mission[169], której data realizacji, ze względu na koszty, pozostaje nieustalona.Jak tan majster chce tam domki postawić w 8 lat?chyba zielone ludki mu je zbudują,ale gdyby mi obiecali ze oprócz mnie będzie tam jeszcze setka super lasek różnego koloru skóry i włosów to bym się skusił,no i duuuuuży zapas whisky albo cokolwiek co miało by 40%


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.