Skocz do zawartości
kermit85

Różnica między pompami dozującymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica między pompami Grotech TEC 1NG a Johnllen Micom Liquid Feeder? Wyglądają prawie identycznie, tak samo umieszczone przyciski, wyświetlacz, ilość dawek i sposób podawania. Jak dla mnie mają inny kolor i cenę, czy jest to dokładnie to samo urządzenie tylko wypuszczone pod dwoma różnymi markami? Potrzebuje dwóch pomp do dozowania Ca i Kh.

Linki:

Grotech

Johnllen Micom

Pozdrawiam

Kuba

Edytowane przez kermit85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież widać od razu... grotech jest czarna z czerwonymi wykończeniami, a micom szara z niebieskimi. :)

Poza kolorystyką chyba różnicy nie ma. Pewnie jest tak jak z herbatą Lipton i Saga - ten sam producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar tak zastanawiałem się nad aquatrendem i wypada bardzo fajnie w relacji cena/funkcjonalność, niestety nie dam rady wyłożyć teraz tyle na dozownik. Takie dwie pompy mam za 450zł a z czasem dorzucę trzecią. Leje ballinga light i puki co mogę magnez lać z ręki.

@ejerzyk i chyba właśnie tutaj tak jest. Cena przemawia za Johnllen Micom i dodatkowo jest w wersji master i slave. Myślałem, że może Grotech dorzucił coś fajnego do tej pompy, niby czarna fajniejsza :harhar: ale skoro to to samo to po co przepłacać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ktoś napisał że Grotech to podróbka chińczyka smile.gif Mam na wyposażeniu te pompki i mogę je polecić. Nigdy nie miałem z nimi problemów. Pompy można w prosty sposób skalibrować. Jest możliwość manualnego dolewania oraz kontrola poprawnej kalibracji na osobnych przyciskach. Do master można podłączyć trzy slave.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wezmę Johnllen Micom jedną master i jedną slave :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak kupiłem pompkę slave bez zasilacza,to mogę dokupić zasilacz oddzielnie?Jakiś z Allegro?Mógł ktoś podpowiedzieć jaki powinien to być?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że musisz mieć podstawową master do której podłącza się slave.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że musisz mieć podstawową master do której podłącza się slave.

Master tzn ta z zasilaczem, nie ma między nimi różnicy, wystarczy dokupić zasilacz

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu na pompcę jest napisane 12v 2,2W

Znalazłem u siebie taki zasilacz z oznaczenie 12v 0,25A

Jest tu jakiś elektryk za cholere się na tym nie znam...mógł by podrzucić link z konkretnym do kupienia.Dziięki.

Znalazłem taki będzie ok?

http://allegro.pl/za...4670710451.html

po przeliczeniu 2000mA to 2W i 2A tak przynajmniej pokazuję przelicznik w necie

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 12V 1A z plusem w środku np. ten http://allegro.pl/za...4712073470.html

Różnica między master a slave jest tylko w oznaczeniu, dla master dodawany jest zasilacz a dla slave krótki kabel łączeniowy między pompami.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 12V 1A z plusem w środku np. ten http://allegro.pl/za...4712073470.html

Różnica między master a slave jest tylko w oznaczeniu, dla master dodawany jest zasilacz a dla slave krótki kabel łączeniowy między pompami.

No ale na tym twoim jest napisane 12W a pompka ma oznaczenie 12V i 2,2W to nie będzie za mocna?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zasilacz musisz mieć mocniejszy, dozownik więcej nie weźmie niż powinien, jak dasz za słaby zasilacz, to przy starcie pompy może się okazać, że zabraknie energii na zasilenie elektroniki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz obsłuży podłączone urządzenia do 12W tak więc możesz podłączyć na takim zasilaczu 4 pompy x 2,2 W co daje 8,8 W i jeszcze będzie zapas mocy zasilacza.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dobrze radzą tyle, że nie rozumiem dlaczego wszyscy lubią kupować coś co jest droższe 2-4 razy.

Tu jest link i wcale nie najtańszego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dobrze radzą tyle, że nie rozumiem dlaczego wszyscy lubią kupować coś co jest droższe 2-4 razy.

Tu jest link i wcale nie najtańszego zasilacza.

Waldek czyli ten z linku od Ciebie będzie ok,i nie popali nic.To mogę zamawiać spokojnie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś w pdf instrukcję do tych pompek?albo może podesłać linka bo napewno juz było o tym pisane na forum.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się.... a czy może ktoś rozbierał tą pompkę? elektronika działa, silnik po rozebraniu zespołu "przepychającego" płyn działa, po złożeniu nie chce ruszyć. ki diabeł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama pompka jest bezawaryjna. Ja jedyny problem jaki miałem to z zasilaczem także sprawdź czy przewód kontaktuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do mastera Grotecha można podłączyć slavea L. Micoma bez zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.