Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

Śledzik myślę , że nie masz racji

Po pierwsze wg instrukcji Rowy 500gr bo tyle wsadziłem powinno spokojnie dać radę z moim zbiornikiem ( 500g - 4000 L ) u mnie nie wytrzymała nawet tygodnia , bo Po4 zaczęło rosnąć.

Po drugie ona nie musiała zbijać Po4 z 0,14 , tylko z 0,05 i zbiła owszem ale tylko do 0,04 , a później ruszyła w drugą stronę.

Po trzecie gdyby była tak duża produkcja PO4 to dzisiaj z rana wynik powinien oscylować w granicach 0,08 - 0,09 , a tutaj spadek , dlaczego ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sledzik - nie masz racji. Warunki chemiczne w normalnym akwarium morskim w zasadzie uniemozliwiaja oddawanie PO4 przez Rowe lub przez PhosGuard . Jakby to bylo takie proste to kazdy moglby regenerowac te pochlaniacze.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa jest za***ista, ale widze ze duzo ludzi popelnia ciagle ten sam blad.

Latwo sie zbryla wiec pakowanie tego wielkeij ilosci do skarpet mija sie z celem. W filtrach czesta jest to samo a juz przeplyw na poziomie 50l to chyba jakis zart. Klei sie w bloto czy grude. Woda idzie tam gdzie ma najprosciej i omija wiekszocc adsorbera. Za mocny przeplyw kreci nim jak peletami - sciera sie pwowoduja zmetneinie.

Woda ma przenikac, przesiakac przez adsorber a nie przeplywac przez filtr. Wg mnie najlpesze efekty to stosowanie na plasko. Ostatnio wyrwalem cale moje glony z DSB

PO4 skoczylo na 0,18. Do zwyklego tunze nano reefpacka na dno dalem wate, na to polukrowalem lyzka stolowa Rowy doslownie i na gore troche waty. Przeplyw 800L na godzine. Na nastepny dzien PO4 0,03 w 300L wody.

Wata zatrzymala cala zawiesine. Pyl Rowy maci wode, ale ma wlasicwosci adsorbcyjne moze nawet lepsze niz same grodki.

Czy pisze na opakwoaniu zeby PLUKAC!


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstaw ten caly ZS3 bo to gowno nie dziala,mialem ten sam problem z nim,przeszedlem na VSV i jest coraz lepiej.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesio , z tym przepływem to pewnie przesadziłem i to mocno , Rowe miałem wsadzoną w filterek przepływowy właśnie po to żeby się nie zbrylała , zawsze piszę to co się dzieje w moim baniaku , jeśli piszę że wg mnie jest be , to tylko wg mnie każdy ma prawo do własnej opinii.

Ja zawsze popieram to testami , nie piszę że jest be bo mi się tak podoba , piszę be bo tak pokazują testy.

Dla przykładu wg mnie biopellets są bardzo dobre a wg innych są be , i przekonaj ich , że tak nie jest :).


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wypowiedz Pana Prezesa odnosnie Rowy, Rowe stosuje od 4 lat 150-200 ml i wymieniam regularnie co miesiac, a jest w FR 509 z przeplywem 500 l/h, i PO4 caly czas 0.00, nie zauwazylem zbrylania, scierania czy zmetnienia wody,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rutra . czym mierzysz po4?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mini hanna, ryb mam sporo i tych mniejszych i tych wiekszych, karmie 2 kostki rano, kostka spiruliny w poludnie i 2 kostki popoludniem, kostki Ocean Nutrition, i codziennie mix 2-3 kostki wieczorem dla korali z dodatkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal jak najbardziej mozesz pisac ze jest BEE, ja najwiecej wyciagam wlasniee na przeciwnych opini. Szacun dla kazdego kto ma inne zdanie. Ale warto by czasmi troche zwolnic. Czytywalem ten watek od poczatku, ale teraz juz sie pogubilem. Duzo sie dzieje doslownei z dnia na dzien.

A tak co mi utknelo czytajc kilka postow wyzej ze masz mega odpieniacz wiec 10 kostek to nie problem. Ale odpieniacz nie usuwa PO4 no moze jedynie sie przyczynic w momencie kiedy ustwaisz go na mokro by wywalal wiekasza czesc detrytusu czy innych paprochow ktore potencjalnie moga byc zrodlem.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak napisal Grzegorz...

Zbrylenie Rowy niweluje jej dzialanie

Dodatkowo fajne testy:

http://www.theaquariumsolution.com/files/Rowaphos%20Test%20Report%20.pdf

http://www.theaquariumsolution.com/files/Rowaphosphosban%20report.pdf

fal zacznij od tego mysle ze duzo wyjasnia:

http://www.theaquariumsolution.com/rowaphos-why-waste-your-money

http://www.theaquariumsolution.com/rowaphos-tips-use

Pierwszy punkt zalecen producenta:

Never wash the product unless fluidising.

czyli nie stosujac sie... na dzien dobry niweluje sie czesciowe dzialanie rowy

Ktos moze z tego przeliczyc o ile zmniejszy sie ilosc PO4 przy 100ml rowy w akwa 400l?

http://www.theaquariumsolution.com/rowaphos-capacity-information


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego poczatku uwazam ze to nie problem pochlaniacza. Darek zuzyl juz kilka kilogramow rozncy sorberow ktore powinny utrzymac zerowe PO4 przez rok.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to swoja droga :-) ja tylko odnosnie zarzutow do rowy ;-)

przy tej ilosci absorberow co fal zuzyl to mozna by wegiel wybielic do bialosci :-)

To jak z tym twoim odpienkiem , szczegol prozaiczny tkwi w czym innym a nie w absorberach czy metodzie ...

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ w brew pozorom nie dzieje się aż tak dużo w moim zbiorniku , owszem zmieniam dawki ZS3 ale robię to bardzo powoli i w małych ilościach w przeciągu jakiegoś tam okresu , gdybyś zwrócił uwagę jest to 63 dzień mojej przygody z ZS3+Bakterie. Jak pewnie zauważyłeś jedyne zmiany to absorbenty i tutaj faktycznie dzieje się z dnia na dzień , ale to w zasadzie nie ma aż takiego znaczenia , pisalem że PG działa u mnie tydzień i ani dnia dłużej , Rowa pisalem jak z nią jest u mnie.

Wczoraj postanowiłem na jakiś czas odlączyć wszelkie pochłaniacze PO4 , zobaczę co w najblizszym czasie będzie się działo.

Co do pienidła wiem , że Po4 nie wciąga , ale wspiera właśnie przez usuwanie obumarlych bakterii czy jakoś tak.

Generalnie w zbiorniku jest ok , piszę sporo bo chcę z Wami się dzielić moimi spostrzeżeniami , chce żeby wyciągać pewne wnioski zanim wyda się ciężko zarobioną złotówkę. Od tyle z mojej strony.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem co musi zrobic.

zrob test salifertem i wtedy bedzie ok :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal ale swoja droga 0,04-0,05 dla sps to OK wiec... nie ma co walczyc

wymien troche piasek, wsadz siporax jak chcesz i spokojnie sie unormuje...

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego poczatku uwazam ze to nie problem pochlaniacza. Darek zuzyl juz kilka kilogramow rozncy sorberow ktore powinny utrzymac zerowe PO4 przez rok.

Mój zbiornik jest pełen zagadek :) bo wszystko co powinno działać miesiącami działa dosłownie i w przenośni tydzień :).

A jak wytłumaczyć sobie fakt , że wyłączyłem pochłaniacz PO4 i nagle hanna pokazuje zmniejszenie stężenia PO4 , wbrew temu co pisałem PO4 powinno zapierdzielać do góry z szybkością światła na wysokości lamperii :).

No cóż obserwujemy dalej :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tak jak pisze aby umiescic rowe miedzy 2 warstwami gabki ( tez to znalazlem )

ale potem w FaQ jak odpisuja uzytkownikom wyjasniaja aby jednak nie plukac i wywalic dolna gabke bo moze wzrastac NO3.

Pewnie nie wszystko poprawili i stare teksty zawieraja pierwotne oceny.

Ja nigdy nie plucze, przez pierwsze 2-3min mam skarpete na wylocie ale kolor w akwa sie zmienia na 5-6min i wraca do poprzedniego stanu. Ale skarpete uzywam tylko po to aby nie czyscic pylku z sumpa przy podmianach.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisali zeby przeplukac ale tylko w przypadku filtrow fluizacyjych (przeplywowych), ale nie wzieli pod uwage scierania sie materialu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys panowal pogląd że adsorbery na tlenku żelaza zabijają bakterie, nie wiem ile w tym prawdy, ale może ziarnko jest?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam odlaczony pochlaniacz PO4. Wczoraj wrzucilem nowe 500ml PG do filtra. Wczorajszy wynik pomiaru to 0.06 mg/l PO4. Dzisiejszy pomiar dal wynik 0,01. W dwanascie godzin PO4 spadlo o 80%. Tyle ze u mnie filtr napedza Eheim 1250 leciutko skrecony zaworkiem.

Darek, zrob tak jak napisal sledzik. Wsyp Rowe lub PG do filtra i przycisnij gabka z duzymi oczkami. Daj spory przeplyw przez zloze - powiedzmy ten sam rzad wielkosci co efektywny obieg (uwzgledniajac podnoszenie). Nie ma bata ze by to nie zadzialalo.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam odlaczony pochlaniacz PO4. Wczoraj wrzucilem nowe 500ml PG do filtra. Wczorajszy wynik pomiaru to 0.06 mg/l PO4. Dzisiejszy pomiar dal wynik 0,01. W dwanascie godzin PO4 spadlo o 80%. Tyle ze u mnie filtr napedza Eheim 1250 leciutko skrecony zaworkiem.

Darek, zrob tak jak napisal sledzik. Wsyp Rowe lub PG do filtra i przycisnij gabka z duzymi oczkami. Daj spory przeplyw przez zloze - powiedzmy ten sam rzad wielkosci co efektywny obieg (uwzgledniajac podnoszenie). Nie ma bata ze by to nie zadzialalo.

Na razie daje spokój zobaczę co będzie przez kilka dni , jak PO4 nie będzie spadało tylko rosło wówczas będę się głowił dalej co z tym fantem zrobić.

Teraz ufam , że zadziałały bakterie :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, wlasnie zrobilem kolejny test na PO4 po 24 od wsadzenia PG. Wynik 0.00mg/l. w 24h 500ml PG zbilo do zera 0.06mg/l PO4.

Jak to mowil Maks w seksmisji: "natury sie nie da oszukac" :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester , co ile wymieniasz PG ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.