Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie, tez mi chodzi siporax po glowie. Nie to zebym narzekal na NO3 ale mysle ze da wieksza stabilnosc systemowi.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ognia, z siporaxem w sumie o tyle nie ma problemu ze sie go nie da przedawkować :-)

Ja raczej postrzegam go jako skała-koncentrat. Zapewnia filtracje i stabilizacje jak skala tylko przez swoja strukture adekwatnie mniej miejsca zajmuje.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowym plusem siporaxu jest to,że możemy go co jakiś czas podmieniać i może trwać to latami a skały już nie wymieniły jak porośnie koralami.Często się słyszy o starzejącej się skale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, moim zdaniem to inaczej trochę jest, w sensie ja sobie to wyobrażam inaczej. Twoje bakterie nie konsumuja po4 i no3 ZAMIAST pozywki, one potrzebuja no3, po4 i pozywki. Wyobraź sobie trójkąt, w jego środku siedzą sobie bakterie, mają sielanke, jest ich tam jak ludzi w środku lata w Sopocie na plaży;-) jeden z naroznikow trójkąta jest wyladowany workami ze związkami azotu, zawsze jest tam pełno, drugi jest wyladowany związkami fosforu, też ich nigdy nie brakuje, a trzeci narożnik to miejsce gdzie leżą sobie związki węgla, o ile dwa poprzednie zazwyczaj są pełne, to ten trzeci uzależniony jest od Ciebie i dostaw węgla jakie zapewnisz bądź nie. Szczęście bakterii które w tym trójkącie żyją jest uzależnione od tego czy nię zabraknie im któregokolwiek ze składników jakie są im do życia rozmnażania NIEZBĘDNE. O ile związków azotu i związków fosforu raczej nie brakuje w żadnym baniaku, o tyle ze związkami węgla bywa różnie i od Ciebie zależy czy ich będzie brakować czy nie... Potrafisz sobie taki trójkąt wyobrazić?;-)

Można trójkątem, można i beczką: http://pl.wikipedia....minimum_Liebiga :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mija pięćdziesiąty dzień od zmiany systemu filtracji i jakie wnioski

Po pierwsze ZS3 dawka 1,37 ml na dobę nie powoduje spadku parametrów.

Po drugie dodawanie ZB w ilości 6 kr dziennie przez dwa tygodnie nie powoduje spadku parametrów

Po trzecie dozowanie ZB w ilości 3 razy w tygodniu po 6 kr nie powoduje żadnego spadku parametrów

Zmiana dozowania na najbliższy okres

ZS3 - dawka 1,44 ml na dobę

ZB - wstrzymanie dawkowania na najbliższe dwa tygodnie.

Teraz krótkie podsumowanie absorbentów

EcoPhos - totalne nieporozumienie przez tydzień 1 litr tego produktu nie potrafił zbić PO4 nawet o 0,01 ( czyli 140 pln poszło do kibla ) ocena tego produktu w skali 0-5 , to oczywiście 0

PhosGuard - przy dużym stężeniu PO4 radzi sobie całkiem nieźle , niestety przy niższych parametrach już nie jest taki efektywny , 750 ml w moim systemie utrzymuje parametr na stałym poziomie przez 7 dni. Na zbicie PO4 z 0,19 do 0,05 potrzebowałem 2,75 lita PG , w mojej ocenie jest to sporo. Podsumowując zbicie PO4 o 0,14 kosztowało mnie 250 pln . Ocena w skali 0-5 daję 2.

Następny produkt do testu bedzie PO4x4

No cóż wypada mi teraz skrobnąć parę słów o BioPellets , uważałem że jest to system stosunkowo drogi jak że się myliłem :) , teraz wychodzi na to , że jest to najtańsza metoda , która radzi sobie bardzo dobrze z parametrami. Niestety w moim przypadku przy dobrych parametrach kolory korali były średnie , teraz mimo gorszych parametrów kolor jest lepszy. Oświetlenia nie ruszałem więc zmiana metody działa na plus.

Co do odpieniacza , NIE WYWALA SYFU mieli tylko wodę czemu tak się dzieje ?

Edytowane przez fal (wyświetl historię edycji)

160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal, może się mylę, ale ZB i ZS bez kamyków nie zadziała. Rolą kamyków jest przerwać cykl azotowy i niedopuścić do powstania NO3 a bakterie i Zeostart mają za zadanie, według mnie oczywiście, usunąć tylko resztki NO3. Sam obecnie stosuję ZeoBac i Zeostart w podobnych dawkach do Twoich i efektów też nie mam. Też musiałem włożyć PhosGuard. Nie ma jak pospolita wódka.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek mylisz się ZS to taka KZ'owa wódka, a ZB to po prostu bakterie. Kluczem jest odpowiednie dobranie tych dwóch


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fal, może się mylę, ale ZB i ZS bez kamyków nie zadziała. Rolą kamyków jest przerwać cykl azotowy i niedopuścić do powstania NO3 a bakterie i Zeostart mają za zadanie, według mnie oczywiście, usunąć tylko resztki NO3. Sam obecnie stosuję ZeoBac i Zeostart w podobnych dawkach do Twoich i efektów też nie mam. Też musiałem włożyć PhosGuard. Nie ma jak pospolita wódka.

Włodek mam głęboką nadzieję , że się mylisz :).

Liczę , że w końcu to zadziała , kurcze MUSI ZADZIAŁAĆ


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obym się mylił. To po co KZ wymyślił kamyki?

Cytat:

"Zeolit, produkowany z minerału pochodzenia wulkanicznego. Pochłania amoniak i jony amonowe (w ilości 8% swojej masy)"

Jak Zeolit pochłania amoniak i jony amonowe to nie dopuszcza do powstania NO3. Bez kamyków dawki Zeostartu są za małe, żeby usunąć NO3 za pomocą bakterii. Ja tak to widzę.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obym się mylił. To po co KZ wymyślił kamyki?

Cytat:

"Zeolit, produkowany z minerału pochodzenia wulkanicznego. Pochłania amoniak i jony amonowe (w ilości 8% swojej masy)"

Jak Zeolit pochłania amoniak i jony amonowe to nie dopuszcza do powstania NO3. Bez kamyków dawki Zeostartu są za małe, żeby usunąć NO3 za pomocą bakterii. Ja tak to widzę.

I tu się Włodek z Tobą zgodzę , że dawki mogą być za małe , dlatego teraz będę co tydzień zwiększał dawkę aż w końcu mam nadzieję , że trafię.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlodku, dzieki temu nie musisz miec mocnego odpienka, Ta robote robi zeolit a reszte dobija sklad ZS3 i ZB.

Tak tylko mysle...

a co do terapii odstawieniowej kulek...

Minelo 48h - NO3 0 , PO4 0


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal i jak tam?

U siebie nie obserwuje wzrostow parametrow. Nadal 0, 0


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal i jak tam?

U siebie nie obserwuje wzrostow parametrow. Nadal 0, 0

To sie kolego ciesz , ja w niedzielę wymieniałem wkład PG , wczoraj PO4 - 0,04


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to idzie ku dobremu!


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój szczęśliwy numerek to 0,04.

W pudełku czeka Rowa , miało być PO4x4 ale stało się jak sie stało.

Teraz czekam kiedy PG przestanie działać.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ja wiem , że to system powinien sobie radzić ale skoro sobie nie radzi to muszę jakoś go wspomagać , aż wszystko się unormuje.

Niestety ale np PG w moim zbiorniku utrzymuje PO4 tylko przez tydzień , później parametr rusza w górę.

Dzisiaj do systemu trafiła ROWA 250 ml zobaczę co ona jest warta.

Co tydzień delikatnie zwiększam dawkę ZS3 , niestety nie obserwuję żadnej różnicy w parametrach , ale widzę za to różnicę w koralach na plus lepiej się wybarwiają.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ciekawe, tak jakby cos u ciebie ostro ladowalo to PO4 ...

ale zobaczymy... fal a nie chcesz umoczyc troche siporaxu? :-)

Update ode mnie: Tydzien minal parametry stale 0-0


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal, na jakim poziomie masz teraz NO3 ?

Ja z NO3 własnie walczę. Niedawno skończyłem butelkę NO3:PO4-x i PO4 było 0 - 0,02.

Teraz na ZS3 (od tygodnia) PO4 zaczęło rosnąć i wynosi 0,04.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 mam w okolicach 10


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie NO3 z 30 na 4 zeszło w trzy tygodnie (i stanęło) za sprawą stosowania tego produktu Red Sea.

Fosforany zawsze miałem prawie zerowe. Teraz zaczęły rosnąć. Chyba wrócę do NO3:PO4-x. Co ciekawe, ten środek zbija NO3 nawet jak nie ma fosforanów.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam pelnego zeovit od ponad 2 miesiecy, mialem wczesniej po4 na poziomie 0,2 teraz już mam od ponad miesiac 0,00 co zresztą obserwuje po braku jakichkolwiek plag i fajnie polipujących sps'ach. Dlatego uwazam że jeśli zaczyna sie stowac zevoti to jednak taniej i pewniej by bylo jakbys uzyl kamykow zeovit.

pozdrawiam

tomek.


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły 24 godz od momentu kiedy zawitała w zbiorniku Rowa , w tej chwili PO4 - 0,04 , pierwsze spostrzeżenia są takie , że przez reaktor musi być minimalny przepływ myślę , że w moim przypadku jest to około 200 litr/h. Zawsze byłem przekonany , że Rowa ma większą granulację , a tu w zasadzie jest pył , przy większym przepływie Rowa znalazła by się w zbiorniku.

Jestem bardzo ciekawy jak długo będzie działała , następny pomiar w środę.

Co do ZS3 w tej chwili podaję 1,49 ml na dobę w 5 pięciu dawkach bakterii nie podaję od trzech tygodni. Jak na razie nie widzę żadnej różnicy NO3 w okolicach 10. Powoli zaczynam wątpić w skuteczność ZS.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie duzo lejesz juz tego zs :-(

ja na row mam silny przeplyw tak z 500-700 w reaktorze skiby. Pierwsza chwile leci przez skarpete a potem zloze w reaktorze juz caly czas "bulgocze"

Fal ja tylko nie rozumiem jednego.

Piszesz ze masz 0,04 , potem dodajesz Rowe i po 24h piszesz ze masz 0,04 !

No to k...a nie mozliwe :-)

Jedyne wytlumaczenie to cos ci nawala PO4 do wody. Po 24h musi byc roznica przy rowie.

Ona w pocxatkowej fazie jest bardzo wydajna... chyba najbardziej.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś po4 na innym teście ?

Może warto byłby sprawdzić ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.