Skocz do zawartości
fal

Zmiana systemu filtracji na Zeobac + ZeoStart 3 , Nie wyszło wracam do pelletek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak to z VSV, u jednych działa u innych nie... ja mogłem lać litrami... :smoke:, samą wódkę też....

i nie ważne czy do akwa czy w gardło... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wrzuc siporax :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fal wczorajszy pomiar na pełnym zeo.

NO3 = 0,2 mg/L

PO4 = 0,00 mg/L

Wynik jest uśredniony z trzech następujących po sobie pomiarach.


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie , siporax to raczej w 2-4 tygodnie zacznie dzialac

a swoj adroga faktycznie.

Odstaw wszystko czym zbijasz PO4 i NO3 i zobacz jakie zmiany sa po 24/48 godz


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koledzy żadnych odstawiania absorbentów do póki nie ogarnę tego co jest.

Nad ZS3 pracuję już 60 dni owszem nie ma efektów i tu trzeba się zastanowić co jest nie tak w systemie

1. Odpieniacz odpada to potwór w moim setupie

2. Być może za dużo podaję ZS3 w tej chwili jest to dawka 1,49 ml rozłożona na całą dobę dawkowanie 5 razy , jak czytam że ludzie dają o jedną kroplę w tą lub tą , to mnie śmiech ogarnia rzecz jasna rozpaczy. Ale nie widziałem tez żeby bylo jakiekolwiek przedawkowanie.

3. Bakterie no właśnie lać czy nie ? Oto jest pytanie , gdy lałem na poczatku zero efektów , przestałem lać i nadal zero efektów więc w czym tkwi problem ?

No nic muszę cierpliwie czekać w końcu TRAFIE w totolotka co by na Rowe było :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal przedawkowaniem np. jest wzrost no3

ja to ci zawsze napisze lac zeobak bo u mnie zs3 zaczal dopiero dzialac jak kupilem zb

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci tylko powiem fal ze jak tez mialem problem z osiagnieciem zerowych parametrow to robilem jak ty ... powolutku rozne koncepcje.

Ktoregos dnia po paru miesiacach szlag mnie trafil i stwierdzilem albo wszystko albo nic.

Odpalilem wszytsko co mialem. Caly zasyp kulek, siporax, KZ ZS3 + ZB, rowa 300ml i co tam jeszcze mialem

po 2 tyg spadlo do 0 a teraz juz wszystko wyeliminowalem oprocz kz i siporax.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial odcinek 62

Po4 - 0,06 w systemie siedzi Rowa , generalnie w mojej ocenie jest to najgorsze dziadostwo jakie widziały moje oczy , jest tak drobna , że przepływ wody przez to złoże nie może być większy jak pewnie z 50L na godzinę , przy każdym zwiekszeniu przepływu zasyp ląduje w sumpie masakra.

Wydaje mi się , że jednak w moim systemie ZS nie działa NO3 jest stosunkowo wysokie między 10-15 , dawka to 1,49 ml na dobę , nie widzę przedawkowania , kolory korali jednak są lepsze i to jest fakt , ale co dalej ?

Wiem , że użycie PG w ilości 1 litra zbija PO4 o 0,02 , działa przez tydzień i ani dnia dłużej.

Wiem , że dawka ZS3 w ilości 1,49 ml nie daje w zasadzie nic ( chodzi o parametry )

Wiem , że bakterie + ZS3 nie wnoszą nic do systemu ( chodzi o parametry )

Wiem , że Rowa jest przereklamowana.

Wiem , że Biopellets są najprostszą metodą w utrzymaniu niskich parametrów , ale do tego potrzebny jest mega dobry filtr przepływowy.

Wiem , że zmiana systemu w starym zbiorniku nie jest prostą sprawą.

Wiem , że mega przeskalowany odpieniacz nic do systemu nie wnosi poza napowietrzaniem wody , gdyby było inaczej w moim baniaku były by same zera , a tak nie jest.

Wiem , że tak naprawdę nic nie wiem.

Dlatego czekam za jednym specyfikiem na testy , jeśli on nie pomoże to będę szukał dalej.

A w zamyśle mam:

Pierwszy krok 4 litry PG zbijam PO4 do 0

Drugi krok jeśli zejdę z PO4 do zera w systemie ląduje 1 litr PO4x4 w celu utrzymywania na stałym poziomie PO4

Trzeci krok do systemu wkładam 10L siporaxu medium dla bakterii

Czwarty krok jeśli się okaże , że nadal lipa wówczas zmieniam z morskiego na słodkowodne z gupikami :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal u mnie przeplyw przez rowe to 500-700 wiec... masz zly reaktor, tuba musi byc wysoka.

A co za tym idzie zle dziala ci rowa bo ... bo zle jej uzywasz...

a dlaczego siporax tak pozno - lubisz sie dreczyc czy co? :-)

Przeciez on bedzie startowal 2-3 tyg.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie mozliwe tezy:

Dzienny przyrost jest zerowy a pochlaniacz PO4 jest zuzyty. - PO4 stale

Dzienny przyrost jest rowny dziennej konsumpcji przez pochlaniacz - PO4 stale

Przeplyw przez pochlaniacz jest za maly w stosunku do ilosci wody w sytemie. Woda wyplywajaca z filtra ma zerowy poziom PO4, ale w stosunku do dziennej produkcji nie nadaza z obnizeniem ogolnego PO4 w systemie.

Najbardziej sklaniam sie ku trzeciej opcji. Idealnie by bylo zeby cala woda obiegowa przechodzila przez filtr z PO4. Mialem kiedys takie rozwiazanie w sumpie. Woda przelewala sie przez polke na ktorej , na calej szerokosci byl rozsypany pochlaniacz PO4.

Proponuje przemyslec sprawe udoskonalenia filtra. Moze kawalek gabki polozony od gory na zloze zeby drobinki nie "fruwaly" i zwiekszyc mocno przeplyw?

Proponowalbym rowniez stopniowa wymiane piasku poniewaz mysle ze w Twoim akwarium to on moze byc glownym zrodlem fosforanow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Testerem, przy przeplywie 50l/h to masz po 10godz 500l

czyli 2 przebiegi na dobe - to nie ma szans aby ci oczyscilo w krotkim czasie.

Przeczytaj instrukcje producenta. przeplyw musi podbijac zloze - to nie PG.

Zaraz wrzuce ci film jak chodzi to na pompie newjet 750l/h

http://dl.dropbox.co...3/VIDEO0001.3gp

No i nie wolno tlumic gabka zloza, nawet DD na stronie napisal aby wywalic dolna gabke, zostawic gorna ale wysoko aby zloze swobodnie falowalo... bo inaczej prawie nie dziala a generuje niepotrzebie NO3 ( a dokladnie gabki )

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić jakie jest PO4 na wylocie z filtra i jest dokładnie takie samo jak w akwarium , czyli Rowa już nie działa.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Rowa nie działa postanowiłem ją odłączyć zobaczę jak będzie jutro z rana czy PO4 powędruje do góry.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasku mam niewiele może z 20 kg tak żeby dno było przykryte.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wymieniałem więc może ma z dwa lata.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynastia odcinek 63

PO4 - 0,05 spada po odłączeniu Rowy ( szok ) dlaczego tak się dzieje ? Owszem od tygodnia podaję ZB , czyżby zachodziła jakaś reakcja z Rową ?

Nic będę obserwował zbiornik dalej , ale w końcu jakieś światełko w tunelu , mam tylko nadzieję że z drugiej strony nie sadzi super expres w moją stronę.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, jak sie rowa nasyci to zaczyna oddawac + twoj mega maly obieg.. - to dlatego.

a ile ty jej sypiesz?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.