Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam , że sam odpieniacz nie jest w stanie utrzymać parametrów zerowych.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście się zgadzam,ale ile razy się doradza jak ktoś ma złe parametry by kupił lepszy odpieniacz ? Póki co mój wyrabia,ale jeszcze "kilka" ryb mi się marzy a wtedy się okaże czy podoła.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta tulejka w pompie w BK200 w wersji DL i SM dziala tak samo? Probuje go wyregulowac i lipa.

Wsadzilem dwie godziny temu do sumpa i nie moge go okielznac. Poziom wody na wylaczonym odpieniaczu 19cm. Po wlaczaniu rura regulacyjna musi byc macymalnie otworzona bo przelewa.

A jak juz sie wydaje uspokojony - poziom piany w rurze jakies 2cm od krawedzi - to za piec minut bez zadnych zmian leje jak glupi :(


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tulejke w pompie wkrec do oporu, potem wykrec tak zeby znaczki sie pokryly, wylot otworz poki co na maksa.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie problem w tym ze na tulejce jest kropka na na pompie nie ma (???)

no tak, jest kropka - ale ledwo widoczna. Na YT byla czarna i takiej szukalem :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kropke na tulejce ustaw wgornym polozeniu;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie tulejki? Mysle ze jest ok - wczesniej nie widzialem kropki.

Zastanawiam sie nad inna rzecza. Moze ten odpieniacz jest tak dobry w stosunku do poprzednika ze po prostu MUSI poszalec te 5-10 minut i potem sie uspokoi.

Na trzecim zdjeciu pieni zaraz po wlaczeniu ale rura (scieta) jest wyciagnieta tak jak na drugiej fotce. Jak wcisne ciut glebiej to przelewa

post-10763-0-06497900-1352410157_thumb.jpg

post-10763-0-55092700-1352410158_thumb.jpg

post-10763-0-52608500-1352410159_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myles go moze?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocowal w kwasku cytrynowym. Tyle ze do tej pory wszystkie odpieniacze po myciu raczej siadaly z piana a nie przelewaly


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wy9lukal sie dobrze;-) zostaw jak jest, otworz wezyk spustowy z kubka, niech sie plucze, zostaw na noc, jutro bedzie dobrze;-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 cm w sumpie trochę mało, optymalnie jest 22/23 cm, zazwyczaj po włączeniu piana a raczej woda idzie bardzo do góry dopóki rura wylotowa sie nie odpowietrzy, to trwa ok 5 minut, ale zauważyłem ze przy zbyt niskim poziomie wody w sumpie BK "pływa", raz przelewa potem siada, za chwilę znowu przelewa, jeśli tuba ścięta jest otwarta na maxa to nie powinien przelewac bo wtedy jest najniższy poziom piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nocowal w kwasku cytrynowym. Tyle ze do tej pory wszystkie odpieniacze po myciu raczej siadaly z piana a nie przelewaly

To nie kwestia płukania w kwasku. Na początku pracy BK u mnie strzelał humorami przez pierwszą dobę, oryginalna instrukcja niewiele pomogła co do ustawień. Spuszczałem pianę do sumpa z powrotem przy spadzie z akwarium, jak mu się spienianie uspokoiło to zatkałem wężyk i zbierałem gęste mleko do kubka.

Bartek on się powinien niedługo uspokoić, odpowiednio sobie po parę stopni rurę pionową wyregulujesz pod swój zbiornik i będzie super. To początkowe rozkapryszenie trzeba przeżyć jak się zdarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia płukania w kwasku. Na początku pracy BK u mnie strzelał humorami przez pierwszą dobę, oryginalna instrukcja niewiele pomogła co do ustawień. Spuszczałem pianę do sumpa z powrotem przy spadzie z akwarium, jak mu się spienianie uspokoiło to zatkałem wężyk i zbierałem gęste mleko do kubka.

Bartek on się powinien niedługo uspokoić, odpowiednio sobie po parę stopni rurę pionową wyregulujesz pod swój zbiornik i będzie super. To początkowe rozkapryszenie trzeba przeżyć jak się zdarzy.

a przez pierwsze 4 strony tego tematu wszyscy pisali: "wkladasz do sumpa, podlaczasz wtyczke i... zapominasz" :smoke:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie o tym samym pomyslalem.

Dzieki pomocy Jarka troche go okielznalem. Podejrzewam, ze tam gdzie poprzednik juz nie mogl pienic, BK sie dopiero rozpedza :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem :) Włożyłem, zapomniałem i cieszę się że żona nie zagląda pod akwarium :)

Od kiedy mam automat do czyszczenia kubka i spływ do kanalizacji zapomniałem co to jest odpieniacz i staram się zapomnieć ten czas kiedy odpieniacz sie wyłączało po karmieniu korali, obniżało poziom by nie wylał za dużo i czyściło kubek. Mam ciekawsze zajęcia niż babranie się z pienidłem, ma działać i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przez pierwsze 4 strony tego tematu wszyscy pisali: "wkladasz do sumpa, podlaczasz wtyczke i... zapominasz" :smoke:

Haha dobre :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię właśnie nowego sumpa więc może warto zrobić dla niego odpowiednią komorę,czy 45 x 40 starczy ? (tak na wszelki wypadek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze do wszystkich zalet BK jedna ale dla mnie super ważną, odpieniacz jest zrobiony z naprawdę dobrych materiałów i czy pół roczny czy 5 letni wygląda tak samo, ostatnio dostałem od klienta 8 miesięczny produkt BKpodobny i wyglądał jak by miał 8 lat a nie miesięcy.


zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a o jakim odpieniaczu myślisz?

Taki,który by obsłużył mocno obciążone 1000L.To na razie teoria bo priobiotyki mi dobrze działają wraz z tym odpieniaczem co mam,ale wolę nie robić trzeciego sumpa w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,

schuran potrzebuje zasilania w strumień wody który będzie ssał powietrze w zwężce venturiego prawda?

,

Prawda.... i ciśnienia na poziomie przynajmniej 2m słupa wody. Jak będziesz miał akwarium w salonie a sumpa w piwnicy to może się uda. Ilość powietrza zasysanego na Venturii zależy od prędkości przepływu wody przez tą dyszę. Dlatego np do Schurana 200 Jest dawany Eheim 1260 który ma Hp 3,7 m.

BTW. Dla mnie jedyną wadą Schuran'ów jest pobór prądu, przy wspomnianym wcześniej S200 jest to 65W/24h/365 dni. Gdzie porównywalny Odpieniacz na Igle bierze 25-30W. Druga rzecz to dużo mniej powietrza, co przekłada się na niższy redox w akwarium w porównywaniu do igieł.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inamr, jeśli myślisz np o BK 250 DeLuxe to min wymiary w sumpie 50 cm x 30 cm, ważne żeby poziom wody był 22/23 cm przy niższym może być problem z własciwą pracą i regulacją, przy niższym poziomie wody np pompa zasilająca może robić "lejek" ciągnąc wodę co też niekorzystnie wpływa na pracę pompy, to akurat mozna obejść stosujac łuk tak jak to piszą w instrukcji, ale po co kombinowac skoro można wcześniej się przygotować do tematu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.