Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

no tak , ale zakladamy ,że już mamy bardzo dobry odpieniacz , a zastepujemy go jeszcze wydajnieszym... Np mamy baniak 300L i tam odpieniacz Bk 200 mini i zmieniamy go na odpieniacz BK 250 ... taka zmiana nieda nic oprócz szybszego odpienienia syfu-ale wiecej on nie odpieni

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dywagując od modelu odpieniacza to powinien być byle jaki byle by robił co ma robić.Może się zdarzyć,że kiedyś będę miał BK,ale dziwnym trafem trafił do mnie odpieniacz,który jest uważany za lipny a jednak u mnie spełnia rolę to Hydor Performer 1250,śmieszny na 1000L nie ? Co chwilę ktoś mi proponuje bym go zmienił,ale nie wiem dlaczego bo :

1.jest dość tani

2.jest zasilany ze spływu

3.jest stabilny,nie rusza go poziom wody,wkładanie rąk,karmienie...

4.jest bardzo dobrze wykonany

5.jest cichy,śpię przy nim

6.w 1000L akwarium z 35-cioma rybami utrzymuje NO3 i PO4 na zerowych poziomach,ostatnio musiałem go skręcić i dużo bardziej karmię niepłukanymi mrożonkami,również z Katrinexu.

7.pobiera tylko 52W

8.zapasowy wirnik kosztuje 92 zł a do BK pewnie kilka razy więcej

Co więcej trzeba jeszcze od odpieniacza ?

No Popatrzcie jak to człowiek może zmienić zdanie :ninja: BK300 od wczoraj u mnie śmiga,ale uważam dalej,że Hydor Performer 1250 jest bardzo dobrym odpieniaczem,to całkiem inni produkt niż dawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Popatrzcie jak to człowiek może zmienić zdanie :ninja: BK300 od wczoraj u mnie śmiga,ale uważam dalej,że Hydor Performer 1250 jest bardzo dobrym odpieniaczem,to całkiem inni produkt niż dawniej.

mówią że tylko krowa nie zmienia poglądów...

a tak na serio pochwal się za jakiś czas jak oceniasz nowy sprzęt..za parę tygodni powiedzmy

a który supermarin czy delux?

Edytowane przez bartq (wyświetl historię edycji)

http://7140_7307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakiś czas temu wylądował Bk 250 Deluxe,mało komu uda się obalić mit tych odpieniaczy


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum , chcę wszystkich przywitać i zapytać o pompę BK 180 mini. Od kilku dni pracuje bardzo nierówno a czasami zdarza się szrpnięcie (chwilowe zatrzymanie) - czy to oznacza konieczność wymiany wirnika czy może być inny powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w Polsce można gdzieś kupić taką dyszę czy trzeba ściągać z niemiec ?

Też mam Bk200 i mam 22mm dyszę czerwoną i również mam problemy z jego regulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum , chcę wszystkich przywitać i zapytać o pompę BK 180 mini. Od kilku dni pracuje bardzo nierówno a czasami zdarza się szrpnięcie (chwilowe zatrzymanie) - czy to oznacza konieczność wymiany wirnika czy może być inny powód?

czyściłeś ją porządnie? Ja jak mojej raz na dwa m-ce nie przeczyszczę to potrafi wpaść w wibracje.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie nie pomogło - pompa do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stefan74, prawdopodobnie masz problem z łożyskiem wirnika.

Sprawdź, może to zwykły kamień, bo objawy tak jak by się zacierał.

Jeśli chodzi o wymianę tej częsci, to skontaktuj sie ze Skibą (Rafałem), mi kiedyś pomógł.


Nowe szło 135x90x65h-> start listopad'2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie:

czy po ustawieniu BK z rury wylotowej wydobywają się Wam bąbelki powietrza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a u mnie wali "na lewo i prawo" tymi bąblami i nie bardzo już wiem jak to uspokoić.

Dopiszę jak mam go ustawionego:

- rurą na teleskopie mam ustawiony poziom wody do połowy kubka

- śruba w pompie odkręcona na 1,5 obrotu

- kropki na rurze teleskopowej się pokrywają co daje full otwarcie

Edytowane przez pa_blo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat sie troche odswiezyl. Kiedy ten watek powstawal nie wiele moglem powiedziec. Dzisiaj juz jestem bogatszy w swoje doswiadczenia. Ktos wczesniej napisal ze mit sitka zostal obalony. Powiem tak, sa pompy o specyficznej charakterystyce, do nich naleza tunze i AB. To pompy wysoko obrotowe w porownaniu z innymi pompami w znanych odpieniaczach. Duza predkosc wirnika daje mozliwosc manewru zwezka. Odpowiednio dobrana srednica dlawi bardzo latwo dojscie wody. Jakosc piany pozostaje w zasadzie nienaruszalna. Nie tak latwo jest juz uzyskac ten sam efekt przy pompach silniejszych o conajmniej dwie klasy. O co chodzi? Przede wszystkim stwierdze ze czas kontaktu babelkow powietrza z woda ma duze znaczenie to wlasnie jest mit. Nic z tych zeczy. woda moze sie tlamsic i kotlowac a piana sie nie podniesie a jak juz to zrobi to byle palec w wodzie i opada na dlugie godziny i tak w kolko. Odpieniacze bez sitek bardzo malo pchaja wody, piana nie wymaga uspokajania lub nadawania im kierunku. Pompy stosowane w BK sa pompami bardzo silnymi. Sitko oraz dodatkowy stozek nadaja kierunek strumieniom pecherzy. Rozmiary sitka, wysokosc slupa wody i srednice reaktora maja bardzo wielkie znaczenie. Czy BK to legenda? Tak, przede wszystkim cenowa ale za dobre rozwiazanie trzeba placic. Czy sa odpieniacze wygodne, zdecydowanie tak. Czy ich naprawa jest kosztowna? Okropnie. Czy jakosc akrylu w BK jest lepsza niz w innych odpieniaczach lub dostepnych rurach na rynku? Zdecydowanie nie. Czy jakosc jest powalajaca i adekwatna do ceny? Absolutnie NIE!!!! Zrobilem juz to i owo z odpieniaczami, stuningowalem juz prawie cala serie nowych pomp Jebao, Boyu itd. Jest jeszcze wiele innych, ktorych nie mialem w reku ale wystarczy dla mnie zeby skapowac sie o co tam chodzi z tymi zwezkami i glowica. Jest kilka trikow i jesli ktos mysli ze tokarka i wiertlo wystarczy to sie strasznie myli, jesli sadzi ze wirnik byle jaki byle dawal piane bedzie dobry to tez sie moze rozczarowac jak sie pompa przegrzeje i bedzie klopot. Ale to nie sa az takie straszne bariery aby kosztowaly tyle forsy.

Reasumujac: zadne DIY nie dosiegnie jakosci fabrycznej jesli bedziemy szczegolowo analizowac klejenie, ciecia itd. Wiadomo, fabrycznie wykonane sa lepszej jakosci. BK ma przewage w tym punkcie. Pytanie czy BK jest jakosciowo lepszy od innych fabrycznie wykonanych odpieniaczy? Wciaz pisze o estetyce. Odpowiedz zdecydowanie brzmi NIE. Prawie wszystkie dobre markowe odpieniacze moga stanac na tym samym poziomie, i co najlepsze w rzedzie z innymi chinczykami :)

Teraz chwilka na jakosc produkcyjna piany i obsluge. Zalezy co mamy na mysli jako obsluge. Jesli chodzi o czeste mycie kubka to raczej o to chodzi zeby ten kubek zapelnial sie w takim tempie jaki nam odpowiada. Wyregulowany odpieniacz daje piane taka sama i wymaga czyszczenia kubka w trybie kalendarzowym, u jednych dwa dni u innych trzy itd. oczywiscie przy takim samym trybie prowadzenia akwarium czyli dozowanie, karmienie itd

Czyszczenie odpieniacza ewentualnie pompy. Istnieje opinia ze nie wymagaja czyszczenia. Najwiekszy mit jaki slyszalem. Nie ma takiej pompy i nie ma takiej rury czy tez akrylu, ktory sie nie brudzi, nie zarasta, nie osadza sie syf na szyjce. Najwiekszy mit jaki slyszalem dopisywany przez dumnych posiadaczy bialo czerwonych urzadzen. Czy sie nie psuja i sa latwe w regulacji? Otoz zalezy jaki model BK i jego specyfiki. Same pompy juz fabrycznie sa ustawiane i sprawdzane w optymalnych warunkach zanurzeniowych oraz gestosci wody. Zwezki posiadaja dwa punkty, sa one w rownej lini zaznaczane po ustawieniu zwezki do pompy. Wykonuje sie to telemetrycznie sprawdzajac elektronike pracy pompy a nie ilosc piany. kazda zwezka ma inny kat ale punkty po dobraniu jego sa zaznaczane tak ze wyglada to jednakowo. Dokupienie zwezki do pompy jest moze i mozliwe lecz wymiana jej bedzie od razu zweryfikowana w razie awarii pompy bo dostaje oznaczenie, ktorego nie widac na zewnatrz. Zreszta nie ukrywaja tego w instrukcjach obslugi i serwisowania na ich stronie internetowej. Co do psucia, psuja sie jak kazde inne pompy, nie czesciej, nie rzadziej. To elektronika i ma prawo sie zrypac. Ilez to postow chociazby na naszym forum jest na temat uszkodzonych pomp do BK. Wcale nie mniej niz innych, ktore sie potrafia rozleciec, buczec i terkotac. czy sa one ciche? TAK. Poprawnie dzialajaca pompa jest naprawde cicha ale czy najcichsza zdecydowanie NIE. Juz wspominalem w ktoryms poscie ze mam mozliwosc ogledzin kilku modeli kiedy najdzie mnie ochota. Dzis zamontowalismy pompe do BK200 i o 2 db stal sie cichszy :) Pompe stuningowalem sam i mialem zaszczyt podpiac ja samemu. Zdjec nie bedzie nigdzie ani filmu. Nie zaryzykuje czegos takiego w sieci. :)

Ustawianie i optymalizacja. No wiec najwieksza bolaczka w zasadzie wiekszosci modeli BK pierwsze poprawne odpalenie to dosc trudna sprawa ale jesli juz sie tego dokona to obsluga jest w zasadzie zadna. Po czyszczeniu juz wiadomo jak zmontowac spowrotem. Ale jakbym pomajstrowal komus to znowu rozpocznie zabawe od nowa. Wcale nie jest to taka prostota ale zalezy dla kogo co jest proste a co jest latwe. Mnie to nie przeszkadza ale komus moze tak, tutaj daje znak ROWNOSCI.

A teraz najwazniejsze pytanie, skoro sa z najwyzszej polki to czy sa najlepsze? Czy moga byc jeszcze lepsze? Powiem co ja wiem. Nie chce zadnego BK a jak dostane kiedykolwiek w prezencie to natychmiast wyladuje na targowisku. Nie sciemniam. Mam odpieniacz klasy BK200, regulacja jest o tysiac mil latwiejsza, nigdy nie przelewal, przynajmniej od 3 i pol miesiaca. To jest DIY odpieniacz, nie jest super tani ale stoi za nim ponad pol roku przemyslen i przeliczen i doswiadczen w warsztacie. Przyznaje ze rozwiazania sa podobne jak w BKingach ale nie do konca, sa jeszcze bardziej przemyslane ale zasady i pewne triki sa te same. Po modyfikacjach ostatecznych mam odpieniacz o £1000 tanszy i teraz bez sciemy, jesli chodzi o efektywnosc o klase lepszy od serii 200. Takie jest moje zdanie a wiem co pisze. Ten sam odpieniek robi takie bajery jak babelki znikad, czyli z pompy nie widac zeby cos wychodzilo a babelki leca z sitka. Jak mi sie zachce to tak sobie wlaczam i smieje z syna jak kombinuje z wyjasnieniami :)

To tyle ode mnie na temat mitow o Bubble Kingach. Odpieniacz z klasa i nie powiem ze sa dziadostwem, to efektywne odpieniacze o dobrej jakosci wykonania i co producent napisal o wydajnosci to tak jest naprawde. Szkoda tylko ze cena jaka wolaja za te ustrojstwa jest nie adekwatna do jego wartosci.

Jesli ktos kto lubi wydawac pieniadze na poczucie dumy to polecam BK :) Ostatecznie powiem ze dobry odpieniacz to nie zawsze BK lub tylko i wylacznie a sam BK nie oznacza konca z klopotami a przynajmniej tego nie gwarantuje.

W kazdym razie to jest tylko zlepek moich przemyslen opartych na spostrzezeniach, kiedys tez chorowalem na te odpienki ...hehehe ;) Nie mam zamiaru prowadzic dyskusji na temat wyzszosci tego czy innego odpieniacza. Kazdy wie jak wydac swoje pieniadze.

pozdrawiam i skladam serdeczne zyczenia swiateczne wszystkim fanatykom slonej wody, majsterkowiczom, sprzedawcom, administratorom i wszystkim pozostalym, kogo nie wymienilem

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając odkrycia @darecky3,

to @pa_blo ja jakim masz go zanurzeniu ?

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystko wg. instrukcji z tego posta i strony royala.

Poziom zanurzenia miałem 24cm.

Obecnie mam go podniesione o 5cm rura na teleskopie na sam dół, śruba w pompie wkręcona na max natomiast przykręciłem tą rurą na teleskopie dosyć mocno i bąbelki nie lecą.

Nie wie tylko czy coś odpieni jest tak od ponad godziny ale piany to za wiele nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego że zapalony majsterkowicz jest w stanie czasami stworzyć lepszy produkt jak masowy producent? Problem chyba z tym że na 100 majsterkowiczów potrafi to zrobić poprawnie jeden, a na 100 akwarystów jest jeden majsterkowicz. I stąd jest rynek dla producentów sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie diy jest do d..py ,przerabiałem i kilka firmówek jednak bk robi robote i o to chodzi.

pozdr.jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, nie widzialem jeszcze odpieniacza zbudowanego solidniej, no i jakie to "lepsze" plastiki maja inne odpienki?

Dareckiemu mozna wierzyc i zapewne w warunkach domowych wyprodukowany odpieniacz, moze byc o 1000 funtow tanszy niz w sklepie. No i...? :blushing:

Po dlugich staraniach, zeby przerobione pompy mogly popracowac w Unii, certyfikatach, gwarancjach, podatkach i kosztach prowadzenia sklepu, okaze sie, ze sie nie oplaca. :chris:

Wtedy po prostu kupi sie BK.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.