Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, zastanawiam się co tkwi w tych BK ,ze są niby tak skuteczne? Ktoś mi powiedział ,że BK mini 200 będzie miał podobną moc co schuran 200... Na moje oko to jakaś prowokacja... Jak to niby możliwe?

Seb udowodnił ,że to całe sitko w odpieniaczach nic nie daje , więc co niby tkwi za tajemnica w tych bk?

Wypas pompa to rozumiem, cicha i wydajna jak diabli- ten fakt uznaję i trzeba przyznać ,że warto wydać 2tys na taką pompę . A z odpieniaczami jak jest? warto wydać 5 tys?

Sancho kupił BK 300 i zameldował ,że w ciągu 5 dni wywalił około1/5 kubka syfu-wg mnie to bardzo mało bo mój AM blau 3000 tyle wywala w Ciągu 48godzin, a nawet więcej

Chciałem jeszcze dodac iż w ciągu 5 lat przetestowałem 4 odpieniacze i jakieś pojęcie o odpieniaczach mam, nie testowałem BK ale na zdjęciach nie mogę się dopatrzeć tej cudownej techniki niby gdzieś tam zawartej , a za którą czai się kosmicznie wysoka cena i powszechne uznanie konsumentów

A np, jak patrzę na schurana to choć go nie testowałem( jeszcze bo za parę dni odpalam 200 to dam znać co i jak) to już widać tą technikę i jest dla mnie oczywistym wysoka skuteczność jego działania

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a objętość kubka w BK300 i AM Blue 3000 jest taka sama? - porównujesz 1/5 kubka BK300 do 1/5 kubka AM Blue 3000?

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie ja mówię proporcjonalnie do wielkości odpieniacza... wiadomo ,że blau jest mniejszy , gdyby zmierzyć w mililitrach ile wywalił w 5 dni bk300 i blau 3000 to wiadomo że bk wywali więcej.

Ale jakby powiększyć Blau do wielkości Bk300 to teoretycznie blau wywaliłby 2x tyle co bk300( przynajmniej na przykladzie tego co zrobił bk300 w trójmieście)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mówisz też proporcjonalnie do obciążenia zbiorników, ilości podawanych mrożonek?

jakie masz parametry Ty i jakie ma Sancho?

nie stresuj się tak... mnie chodziło głównie o to, że nie łatwo jest porównać wydajność odpieniacza po samym tylko urobku w dwóch różnych systemach.

ale tak w ogóle, to znam osobę, która ma BK300 i rewelacji nie było - poprawiło się po tym jak wylot z odpieńka skierował w inną stronę niż przed wlot do pompy.

EDIT: i jeszcze druga kwestia... o jakim "Blau" mówisz? masz odpieniacz firmy Blau, czy firmy AquaMedic model Turboflotor Blue 3000?

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam Sancho stwierdził iż 3 razy tańszy reefoctopus wywalał u niego duużo więcej syfu.

Aqua medic Blau 3000 na pompie OR3500 bez igły wywala u mnie w ciągu 48godzin nawet 1/4 kubka ( mogę to udowodnić )

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam Sancho stwierdził iż 3 razy tańszy reefoctopus wywalał u niego duużo więcej syfu.

Aqua medic Blau 3000 na pompie OR3500 bez igły wywala u mnie w ciągu 48godzin nawet 1/4 kubka ( mogę to udowodnić )

Pytanie czy tak samo gęstego syfu (ustawiony na mokro/sucho)...

snocho też miał podobne wrażenia. Ale moim zdaniem nie ma sensu mierzyć ilości syfu w kubku, tylko parametry wody i odnieść je do ilości wlewanego pokarmu i zwierząt w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja tez uleglem magii bubble kinga i dzisiaj mam w planie go odpalic. W tej chwili jakies 750L wody jest filtrowane stozkiem od Skiby z tunze 9420. Opisze wrazenia po kilku dniach

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc ja mam ustawiony na tak raczej mokro( ale bez przesady) co do obciążenia w baniaku to na 600 L mam 4 pokolce i 2 małe rybki.... wody nie zmieniam od kwietnia, a żarcia rybkom też nic nie daje od owego kwietnia( prawie 100kg żywej sklały generuje wystarczająco duzo pokarmu dla rybek bo są tłuste i zdrowe) i o dziwo woda coraz lepsza. Miałem problem z cyjano, ale od kiedy nie robię podmianek systematycznie ustępuje

Tester to chyba ta cena Bk powoduje przekonanie ,że muszą być najlepsze bo skoro są najdroższe? Cena=jakość... ale czy nie zostaliśmy oszukani ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Sancho Reef Octopus faktycznie wywalał więcej, ale tylko dlatego, że Sancho nie mógł dobrze ustawić BK, o czym są ze dwie strony w jego wątku :)

Jak już Sancho doszedł do porozumienia z odpływem odpieniacza i poziom wody w jego komorze wzrósł, to BK pokazał co potrafi. Inną sprawą jest to, że ilość bąbelków powietrza w komorze odpieniacza nie powala mnie na kolana. Mimo to odpieniacz działa bardzo skutecznie. Trzeba dodać, że odpieniacz, który mam nie jest reprezentatywny. Royal poczynił jakąś hybrydę: body jest jak w supermarines, odpływ jak w deluxe, pompa jak w deluxe. W nowych supermarinesach 300 są już dwie pompy i takie rozwiązanie z chęcią widziałbym u siebie, ale wielkośćsumpa w żadną stronę na to nie pozwala.

Odpowiadając na pytanie z tematu, jak dla mnie jego fenomen to stabilność pracy. Odpieniacz nie ruszany pracuje tak samo dziś, wczoraj, miesiąc temu. Pierwszy raz mogłem sobie pozwolić na podłączenie kubka bezpośrednio do kanalizy.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester będzie zadowolony.

Co do słynnych talerzyków - talerzyk zwalnia pęd wywalanego strumienia - wydłuża kontakt powietrza z wodą - a ten styk w odpienianiu jest najważniejszy.

Moim zdaniem fenomen BK polega na bardzo dobrych proporcjach korpusu do pompy oraz średnice przelotowe i do tego bardzo trwałe materiały.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam..... :blushing: za ,,Sancho''...

ps.Seb testował ten talerzyk i stwierdził - to nic nie daje...

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to cena... ja ostatnio chodze splukany wiec kupno BeKasa nawet okazjonalnie naruszylo powaznie moj budzet. Kupilem go tylko ze wzgledu na rekomendacje osoby ktora jest dla mne autorytetem.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Żeby porównać który lepie pieni musiał byś wsadzić oba do takiej samej wody, pozwolić im działać przez tyle samo czasu. Potem trzeba wysuszyć i zważyć i zrobić analizę tego co zostało wypienione. Takie porównywanie na oko to jest jak wróżenie z dłoni.

Wytworzenie wiru wewnątrz korpusu odpieniacza też zwiększa kontakt bąbelków powietrza z wodą.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb może i testował i wytestował, że nic nie dają ale i tak producenci je stosują (BK Vertex Deltec i inni)

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby porównać który lepie pieni musiał byś wsadzić oba do takiej samej wody, pozwolić im działać przez tyle samo czasu. Potem trzeba wysuszyć i zważyć i zrobić analizę tego co zostało wypienione. Takie porównywanie na oko to jest jak wróżenie z dłoni

Nanokaczor jestem za... ma ktoś niepotrzebnego Bk 300? Przyjmę nie będę taki, aby wszystkim udowodnić czy Bk to marketing czy faktycznie fenomen... niebawem mam imieniny to bedzie wsam raz :rofl:

Odpowiadając na pytanie z tematu, jak dla mnie jego fenomen to stabilność pracy. Odpieniacz nie ruszany pracuje tak samo dziś, wczoraj, miesiąc temu. Pierwszy raz mogłem sobie pozwolić na podłączenie kubka bezpośrednio do kanalizy.

Mówisz ,ze zabrudzenie szczytu szyjki w kubku nie wpływa na ilość wywalanego syfu? to by była faktycznie wypas sprawa i unikatowa właściwość przemawiająca za BK, ale jakoś mi sie to wydaje nie możliwe... jak to jest? ta szyjka się nie brudzi?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem trzeba wysuszyć i zwarzyć i zrobić analizę tego co zostało wypienione.

Porównywanie tego co wypienione nie jest prawidłowe... Nam chodzi o redukcję poziomu azotanów, a nie o to ile planktonu, czy pokarmu, który nie zdążył być zjedzony, wywalił odpieniek. Czyli porównywać trzeba parametry wody, a nie wagę wywalonego syfu...

Mówisz ,ze zabrudzenie szczytu szyjki w kubku nie wpływa na ilość wywalanego syfu? to by była faktycznie wypas sprawa i unikatowa właściwość przemawiająca za BK, ale jakoś mi sie to wydaje nie możliwe... jak to jest? ta szyjka się nie brudzi?

Odnośnie brudzenia szyjki, to... przy stabilnie pracującym odpieniaczu można go łatwo ustawić na "dosyć mokro", bo prawie nie ma możliwości, żeby nagle zaczął przelewać prawie czystą wodą. Wtedy uzyskujemy wyższy poziom wody i piany, i rura wlotowa do kubka się brudzi w bardzo niewielkim stopniu, bo syfek, który normalnie osadzałby się na niej, od razu trafia do kubka, czy kanalizacji.

Edytowane przez ejerzyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bubble King ??? a może Bubel King ? im więcej o nim czytam opinni ,tym bardziej pasuje mi ta druga nazwa.Sam nie wim co w nim widzicie?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja tam wiem o BK?

Fenomenem napewno jest cena, ale widząc na zywo jakość oraz skuteczność co przekłada sie na ilość TOTM-ow.

Dla mnie fenomen to pewne dwa akwaria w Wadowicach właśnie na BK.

Ejerzyk Nanokaczor dobrze prawi. A badanie takie zrobiło na advancedaquarist.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uległem magii dwóch literek "BK" i teraz kupiłem BK mini 180 (używany )

Jeszcze pozostało mi opanowanie "siorpania na dolocie powietrza" ale ogólnie jestem pod dużym wrażeniem kultury pracy, ciszy, precyzyjnej regulacji, prostoty składania i rozkładania odpieniacza w przypadku chęci umycia...itp itd

Także po 3 dniach - na razie Wielki Brat jest pod wrażeniem :baby:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ,ze zabrudzenie szczytu szyjki w kubku nie wpływa na ilość wywalanego syfu? to by była faktycznie wypas sprawa i unikatowa właściwość przemawiająca za BK, ale jakoś mi sie to wydaje nie możliwe... jak to jest? ta szyjka się nie brudzi?

Odpieniacz mam ustawiony bardzo wysoko. Zawsze mi na tym zależy również dlatego, żeby na ściankach szyjki nie osadzał się syf. Po dłuższym okresie robi się niewielki pierścień na zewnętrznej krawędzi szyjki (mam wrażenie, że właśnie po to została sfazowana), co nie ma żadnego wpływu na pracę odpieniacza. Reef Octopusa i wszystkie moje poprzednie odpieniacze również dało się tak ustawić, ale wystarczyła niewielka zmiana w akwarium - karmienie, wzruszenie piachu, żeby odpieniacz albo przelewał, albo siadał na długi czas. Przy BK nie ma o tym mowy i dlatego mimo jego największej wady, jaką jest cena, uważam, że warto.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby porównać który lepie pieni musiał byś wsadzić oba do takiej samej wody, pozwolić im działać przez tyle samo czasu. Potem trzeba wysuszyć i zważyć i zrobić analizę tego co zostało wypienione. Takie porównywanie na oko to jest jak wróżenie z dłoni.

Wytworzenie wiru wewnątrz korpusu odpieniacza też zwiększa kontakt bąbelków powietrza z wodą.

do tego trzeba by jeszcze zmierzyć to co z nich wypływa.

Trzeba by zrobić rzetelne badania konsumenckie różnych urządzeń, tak jak to robią w Niemczech, tam organizacje konsumenckie badają różne sprzedawane towary i jest obiektywna informacja.

Niestety nie mam dostępu do labu bo po studiach poszedłem w komputery, ale gdybym miał to bym się postarał takie porównania zrobić również na skuteczność oczyszczania wody z substancji białkowych i innych.

bo teraz to jest totalne wróżenie z fusów.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś się wypowiedziałem zobacz na :

http://nano-reef.pl/topic/50254-eksploatacja-odpieniacza/page__st__20#entry497125

Zauważyłem że największa krytyka dot. Buble Kingów spływa od tych który go nie mają :)

Po 9 miesiącach używania BK SM 250 nadal uważam że to rewelacja i jak mi wyjdzie większy zbiornik to zmieniam 250 na 300 ale nadal pozostaję przy BK.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakoś ta kultura pracy do mnie nie przemawia.... Jedyne co w moim przypadku podoba mi sie w BK to sam fakt ,ze to BK i gdybym go miał w baniaku to już czuję to podniecenie i sadysfakcję z faktu iż MAM bubble kinga i teraz wreszcie mam się czym pochwalić bo mam ,,najlepszego'' odpieniacza z odpieniaczy...

Wniosek- jak wiekszości tak i moja podświadomośc jest przekonana iż BK jest najlepszy... może Royal E. nielegalnie uzywa przekazu podprogowego do reklamowania swoich odpieniaczy? ja juz nie wiem co mam mysleć , ale to wszystko jest naprawdę podejrzane. Co więcej nie dziwię się,że każdy kto dostanie BK do przetestowania jest z niego zadowolony bo to oczywiste ,ze są bardzo dobre... Ale skąd sie bierze odrazu taka

euforia i zachwyt?

takie Odczucia były by dla mnie zrozumiałe gdyby była tam zastosowana jakaś przełomowa technologia typu przejscie z obrazu czarnobiałego na kolorowy w tv.... Ale w BK nie ma nic co by takim rozwiązaniem było(nie licząc pompy) - przynajmniej dostrzegalne gołym okiem!

Mimo wszystko Bk powoduje wzrost adrenaliny, utratę kontroli nad powstrzymaniem się od niepotrzebnych zakupów ( całkiem jak kobiety w sklepie z ciuchami) i nieodpartą chęć posiadania takiego cacka do tego stopnia ,iż wielu jest w stanie zapłacić 5 tys za kawałek plastiku (mówię o Bk300 bo skoro pompa kosztuje 2tys to sam plastik kosztuje właśnie 5 tys)

Np snocho miał wypsionego Reefoctopusa, ale gdy nadazyła sie okazj, kupić używanego BK to kupił go mimo iż baniak fantastycznie funkcjonował na starym odpienku... Co więcej aktualnie po wyregulowaniu zapewne jest przekonany iż BK 300 jest o niebo lepszy niż ReefOctopus, a przecierz ja jako bezstronny obserwator nie widzę po baniaku róznicy

Skoro nie ma różnicy w baniaku , ale jest różnica w kulturze pracy to znaczy ,że BK jest tylko troszkę lepszy co nie powinno go klasyfikować do rangi Cesarza odpieniaczy

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak z kobietami nie warto dyskutować nad sensem zakupów tak samo tutaj nie ma sensu przekonywać.

Po prostu jak lubie miec to kupuję.

Ja np nie kupuje drogich rzeczy tylko dlatego ze sa drogie.

Bubble kinga sam nigdy nie kupię bo jak mówisz to nie jest żaden rocket science zeby za trochę plexi placic 5k zł.

Ale rozumiem ludzi, ktorzy kupują markowe produkty, kazdy ma inne priorytety.

Dodatkowo podejrzewam ze jest jest on na tyle precyzyjnie zrobiony, ze praca z nim to przyjemność, jest po prostu dopracowany.

Sam mam jakiegoś wczesnego odpienka od Sebasteka, za ulamek ceny BK , ale moj wymaga wiecej bawienia sie z nim.

ja sie na to godzę bo wole więcej przy nim myśleć i mieć wiecej pieniędzy na koncie, ale są tacy, którzy wolą spokój z odpienkiem i za to płacą.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja nie musi byc od razu King. Bubble Caesar tez ladnie brzmi.

Ja go nie reklamuje bo go nigdy nie posiadalem, ale nie widzialem swoje i brzydkiego akwarium na nim nie widzialem.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.