Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Ten zachwyt użytkowników nie bierze się z niczego. Piszesz o pompie bo łatwo jest to porównać. Twój odpieniacz AM choć przez producenta dedykowany do zbiorników od 500-1500 tak naprawdę nie pociągnąłby baniaka 600l z gęstą obsadą (na wysokim poziomie). Do tego jego pompa pobiera około 100W (kiedyś na forum ktoś robił testy OR3500).

Body odpieniacza AM przy BK wygląda jak wytłoczka na jajka lub w najlepszym wypadku butelka po coli. Skoro już przekonałeś się do pomp to proponuję byś teraz zwyczajnie sięgnął po resztę odpieniacza i nie będziesz maił wątpliwości. Należy także zauważyć, że BK nie jest jakoś dramatycznie drogim urządzeniem. Jest wiele firm, które za podobną jakość żądają podobnej ceny, ba znane są też takie, które za urządzenia o wiele gorsze życzą sobie drożej.

Nie chciałbym Cię urazić ale AM 3000 BLUE nie jest fajnym pienidłem. Jeśli miałbym do podobnego zbiornika zastosować nieco tańszy odpieniacz to wybrałbym APF600, któremu zasilanie można zrobić na spływie i wówczas pompa do robienia piany zadowala się poborem prądu około 10 W (jak się nie mylę). Pozostałe waty spożytkowałbym na dodatkowe oświetlenie zbiornika.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie piszmy o pompach, tylko o odpieniaczach, bo pompę zawsze mozna wymienić.... a co jak wsadzisz do AM Blau 3000 pompę Red dragon?

Ja tylko stwierdzam ile wywala moj blau3000 z którego defacto nie jestem zadowolony bo baniak jest w fatalnym stanie przez hordy cyjano, ale to chyba nie wina byla odpieniacza tylko podmian wody...

porównałem tylko ilość syfu jaką wywala blau3000 z tym co pisali inni np seb o swoim franku , albo opisana wcześniej sytuacja z BK300.... czyli wg mnie 1/4 kubka blau 3000 w 48 godzin to chyba bardzo dobry wynik jak na odpieniacz za 1000zl- wniosek -jak na stosunek ceny do ilości wywalanego syfu to jest to bardzo dobry odpieniacz

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnienie najkrótsze jakie może być, NAZWA,nazwa jest w cenie,np tak jak SONY

i to powinno wyjaśnić wszystko :welcome:

ps;

tylko wiesz, jak będziesz miał BK to będziesz mógł być bardziej dumny hahahahahah

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie szalejmy. Nigdy nie mialem BK u siebie ale mialem z nim sporo doczynienia :-)

Sam uzywam ATI Powercone z ktroego jestem mega zadowolony.

Jarek ma BK ktory naprawde jest zacny...

Oba odpieniacze wykonane sa naprawde dobrze.

Jednak u mnie obsluga odpieniacza wymaga wiecej pracy.

Czesciej musze umyc miernik zasysanego powietrza ( chyab zeby go wyrzucic :-) )

Czesciej czyszczę dolot wody do pompy bo spada zasysanie powietrza do 2100,

Odpieniacz zajmuje wiecej miejsca i nie jest tak kompaktowy itp...

U Jarka te problemy nie istnieja, faktycznie odpieniek fajny i mniej obslugowy.

I za to placisz. Dochodzi jeszcze do tego fakt ze naprawde fajne ( moim zdaniem ) akwaria SPS kreca sie na BK. Reszta ma marginalne sukcesy medialne.

To tak jak z preparatami i solami - znam sporo akwarii na swiecie ktore mi sie podobaja. Wlasciciele uzywaja prepartow KZ i soli RS Pro.

Ja tez mam takie ambicje co do akwarium dlatego kupuje preparaty KZ i sol RS. Tak samo jest z odpieniaczami, lampami, dozownikami itp...

Serwisuje sporo sprzetu akwarystycznego ( elektronika ) i uwierzcie mi ze wiekszosc z nich wcale nie jest wykonana hi-end.

Niektore rozwiazania... robilem lepsze na zaliczenia w techniku elektronicznym a oni to sprzedaja za kupe kasy od lat a kupa osob na tym forum slini sie na ich widok...

Zawsze sa jakies plusy i minusy wyboru. Raz chcesz na cos wydac kase raz nie.

Jak wiemy, wielu kolegow ( Sebastek, Darek, Skiba ) robia genialne odpieniacze na bazie BK za mniejsza cene. Moze wymagaja wiecej obslugi ale dzialaja podobnie.

Problem jedynie jest w tym - za co chcesz zaplacic. Chcesz miec kopie BK czy BK?

Ja chciałem mieć WŁAŚNIE ATI - i taki kupilem a pomysl na DIY odpieniek nie wchodzil w rachube.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca twojego toku rozumowania. Nie sądzisz, że każdy zbiornik jest inny bo każdy inaczej karmi, inne świństwa dolewa, ma różną obsadę. Ja jestem sobie w stanie wyobrazić, że w mega brudnej wodzie midiflotor wywali więcej niż BK w innym czystszym systemie ale to wcale nie będzie oznaczało, że ten pierwszy ma większą wydajność prawda?

Nie podoba Ci się pomysł by wydawać kasę na BK to wstaw sobie Delteca APF600 i będzie Pan zadowolony. Osobiście uważam go za najlepszy odpieniacz a jego największą wadą jest to, że 600l to szczyt jego możliwości.

Poza tym można kupić odpieniacz używany. Swojego BK200mini (z 2 letnim przebiegiem) sprzedałem za 2 tysiące. To nie jest już jakaś przepaść cenowa prawda? Natomiast zapewniam cię, że użytkując go miałbyś przekonanie, że ten tysiąc więcej jaki byś ewentualnie za niego nadpłacił byłby najlepiej wydanym tysiącem. Po kilku miesiącach zapomniałbyś że coś takiego jak odpieniacz istnieje, nawet go za bardzo nie słychać. Jedyne co byś robił to opróżniał kubek raz na tydzień. To ma znaczenie, bo każdy z nas chyba przyzna, że prowadząc zbiornik latami to co najbardziej z czasem doskwiera to upierdliwa obsługa nie do końca przemyślanych rozwiązań.


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Józef plusik :-)

Ja to mam wrażenie że na jaki odpieniek nie zmienisz z AM to będzie super :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem niewiele odpieniaczy, raczej miałem je długo - przedostatnim był ATI 250 początkowo na pompach PSK a później Tunze. Teraz mam BK 250. PSK które wbrew opiniom z forum oceniam wyżej niż Tunze pod względem jakości odpieniania miały jedną przykrą wadę, mimo odkamienienia nie zawsze startowały i wirnik stapiał się z pompą którą można było już tylko wywalić. Co z tego że wydajność ATI była pewnie porównywalna z BK jak nie wiadomo dlaczego potrafił nagle wylać i cała zawartość kubka lądowała w akwa. Jedna Tunze siorbiła jak diabli, spać się nie dało, otwory na podpięcie wężyka z powietrzem były na tyle małe że szybko osadzała się sól i często trzeba było je czyścić. Regulacja poziomu za pomocą śruby też miała swój "smaczek".

Mimo to wspominam go dobrze i nigdy nie żałowałem że go kupiłem. Po prostu zachciało mi się odpieniacza z którym nie ma powyższych problemów.

A BK to trochę inna bajka, nigdy mi nie przelał, jest cichutki i absolutnie bezproblemowy, po prostu wylewam syfek z kubka. Nikt nie wymaga kupowania nówki w sklepie, można kupić używkę za pół ceny. Odpieniacz ma być wydajny, cichy!!!, maksymalnie bezobsługowy, niezawodny i zużywać jak najmniej prądu.

Co do pompy AM 3500 to miałem taką jako obiegówkę, dwukrotnie pękł mi wirnik, cicha też nie była.

A w kwestii pieniędzy nikt nie kupuje BK do reefmaxa, raczej są to zbiorniki po kilkaset litrów które z reguły kończą jako rafa. Rafa której urządzenie przez które rozumiem skałę, ryby plus korale kosztuje kilka, kilkanaście a w niektórych przypadkach po kilkadziesiąt tysięcy. I do tej kupy wydanej kasy nie warto może wydać kilku tysięcy na sprzęt?

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz na której nie oszczędzałem przy przechodzeniu ze słodkiego na słone to odpieniacz. Po założeniu konta na forum na początku tego roku, odezwało się parę osób i próbowało mi sprzedać różne odpieńki, ale nie BK. Przyznam się, że ze względu na pojemność akwarium (około 1,5 m3) wybór miałem niewielki.

Przy pomocy Marcina ze Starfish'a zakupiłem BK 300 interior i nie żałuję. Jedyny problem to umieścić ta kobyłę pod akwarium. Teraz robi u mnie na mokro. Raz na parę dni wężykiem spuszczę z kubka i po problemie. Raz w miesiącu szczota do kibelka i czyszczenie bebechów. Dzisiaj w piątym dniu po czyszczeniu wylałem właśnie z kubka 3 litry syfku czyli ok. 40% pojemności kubka.

Nie porównam do innych, bo doświadczenia nie mam. Z BK jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydowalem sie na BK pytalem tu i tam. Pamietam ze szukalem czegos tanszego i zapytalem o BK DIY. Odpowiedz byla mniej wiecej taka:

" jesli diy to tylko z dedykowanym reddragonem- w kazdym innym przypadku to beda pieniadze wywalone w bloto. Co wiecej ta sama pompa wcale moze nie byc dobra w innym odpieniaczu"

Wniosek jest taki, ze dopiero dopasowanie pompy do body robi robote. A to dopasowanie BK + RD jest podobno idealne.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz na której nie oszczędzałem przy przechodzeniu ze słodkiego na słone to odpieniacz. Po założeniu konta na forum na początku tego roku, odezwało się parę osób i próbowało mi sprzedać różne odpieńki, ale nie BK. Przyznam się, że ze względu na pojemność akwarium (około 1,5 m3) wybór miałem niewielki.

Przy pomocy Marcina ze Starfish'a zakupiłem BK 300 interior i nie żałuję. Jedyny problem to umieścić ta kobyłę pod akwarium. Teraz robi u mnie na mokro. Raz na parę dni wężykiem spuszczę z kubka i po problemie. Raz w miesiącu szczota do kibelka i czyszczenie bebechów. Dzisiaj w piątym dniu po czyszczeniu wylałem właśnie z kubka 3 litry syfku czyli ok. 40% pojemności kubka.

Nie porównam do innych, bo doświadczenia nie mam. Z BK jestem zadowolony.

Adam to o czym piszesz nie ma nic wspólnego z oszczędzaniem

nie trzeba płacić 7 tys zł za odpieniacz,jeżeli drogi to dobry???

ale tak się u nas przyjęło NAZWA powtarzam NAZWA za nazwę zapłaciłeś a nie za plastik

byłem świadkiem jak z jeansów chińskich robili LEE i Wranglery

naszywki ,cekiny,i guziki oryginalne hehehehe

ale jak człowiek wychodził że sklepu to sie cieszył że ma no ma spodenki Lee

drogie nie znaczy lepsze

napis nie znaczy lepsze

ale to moje zdanie

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam to o czym piszesz nie ma nic wspólnego z oszczędzaniem

nie trzeba płacić 7 tys zł za odpieniacz,jeżeli drogi to dobry???

ale tak się u nas przyjęło NAZWA powtarzam NAZWA za nazwę zapłaciłeś a nie za plastik

byłem świadkiem jak z jeansów chińskich robili LEE i Wranglery

naszywki ,cekiny,i guziki oryginalne hehehehe

ale jak człowiek wychodził że sklepu to sie cieszył że ma no ma spodenki Lee

drogie nie znaczy lepsze

napis nie znaczy lepsze

ale to moje zdanie

Waldi, ale ja nie kupiłem BK za 7000 PLN, aż tak chory to ja nie jestem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobrym porównaniem jest ilość syfu odpienionego w ciągu np 5 dni bez czyszczenia kubka np tak jak napisal Adam 40% pojemnosci. Tutaj widać wyraźnie że Bk jest dobry bo u mnie np już po 48h spada drastycznie ilość wydalanego brudu przez zalegający syf na szyjce kubka i dlatego systematycznie co 48h czyszczę kubek. Np w ciagu 48h to spokojnie 25% kubka w blau 3000 jest wypełniona , ale już po 5 dniach bez czyszczenia to napewno 40% nie będzie....

Co do pompy to faktycznie wirniki są awaryjne , choć dam sobie kopniaka wypłacić jak pompa bierze 100vat. panowie AM to solidna niemiecka firma i napewno nie oszukuje z danymi co do poboru prądu. AM to nie chińskie haila. Co do testu na forum pompy OR3500 to prawdopodobnie pompa była wadliwa, albo pomiar cos niedokładny

Co do mojego Blau 3000 to od 2 lat go nieczyściłem , ani nic się nie zatyka- powietrza w tubie jest tyle że aż miło popatrzeć i absolutnie nie jest wrazliwy na karmienie czy grzebanie w baniaku-fakt potrafi wykipieć , ale tylko w przypadku jak wyjmę grzebień z komina i drastycznie się zwiekszy poziom wody w sumpie(choś po chwili sie dostosowuje i przestaje kipieć)... Natomiast nigdy nie kipi jak na nowo mi prąd się włącza co w sumie jest dziwne ale prawdziwe- wniosek Blau Aqua Medica jest dość mało kłopotliwy w obsłudze a kosztuje 1000zl nowy. Mimo tych zalet ma opinie kiepskiego odpieniacza ( niska cena =opinia że to syfny sprzęt?) ja rozumiem iż stare odpieniacze AM to kiepskie maszyki , może łatka przylgneła i do blau 3000?

Zobaczymy natomiast co wywali schuran 200 w ciągu 48h i teraz setno całego gdybania jakie miałem przyjemnośc zapoczątkować dziś rano. dlaczego nikt nie zachwyca się tak tymi odpieniaczami? Odrazu widać iż zastosowana w nich technologia to kamień milowy w porównaniu z innymi odpieniaczami. Każdy laik jest w stanie wydedukować iz im wieksza jest komora reakcyjna w odpieniaczu( styk bombelków z wodą) tym odpieniacz lepiej działa. Problemem stanowi wysokość szafek bo chyba nikt niechciałby mieć szafki o wysokości 1,5metra aby sobie tam wysoki odpieniacz zainstalować. Schuran sprytnie potraja wyskość jaką pokonują bombelki co defacto sprawia iż choć odpieniacz ma 60 cm to odpienia tak jak by miał ponad metr.

Ale nikt sie nie ślini jak widzi schurana , mało kto go dziś kupuje , choć jest o około 40% tańszy od BK i na moje oko ma to coś co jest unikatowe i przelomowe a mimo to mani na schurany nie ma .... Nawet nikt dzisiaj go tu nie pochwalił...

Seb chwalil schrana , twierdząc że jest pod wrażeniem .... O BK nic nie pisał... Kto jak kto ale chyba on sie naprawde zna na odpieniaczach, to dlaczego ludzie mimo wszytko ze wszystkich odpieniaczy na swiecie tak śnią po nocach o BK skoro na moje oko (bo testow nie robilem) Schurany są lepsze?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
w sumie dobrym porównaniem jest ilość syfu odpienionego w ciągu np 5 dni bez czyszczenia kubka np tak jak napisal Adam 40% pojemnosci. Tutaj widać wyraźnie że Bk jest dobry bo u mnie np już po 48h spada drastycznie ilość wydalanego brudu przez zalegający syf na szyjce kubka i dlatego systematycznie co 48h czyszczę kubek. Np w ciagu 48h to spokojnie 25% kubka w blau 3000 jest wypełniona , ale już po 5 dniach bez czyszczenia to napewno 40% nie będzie....

Co do pompy to faktycznie wirniki są awaryjne , choć dam sobie kopniaka wypłacić jak pompa bierze 100vat. panowie AM to solidna niemiecka firma i napewno nie oszukuje z danymi co do poboru prądu. AM to nie chińskie haila. Co do testu na forum pompy OR3500 to prawdopodobnie pompa była wadliwa, albo pomiar cos niedokładny

Co do mojego Blau 3000 to od 2 lat go nieczyściłem , ani nic się nie zatyka- powietrza w tubie jest tyle że aż miło popatrzeć i absolutnie nie jest wrazliwy na karmienie czy grzebanie w baniaku-fakt potrafi wykipieć , ale tylko w przypadku jak wyjmę grzebień z komina i drastycznie się zwiekszy poziom wody w sumpie(choś po chwili sie dostosowuje i przestaje kipieć)... Natomiast nigdy nie kipi jak na nowo mi prąd się włącza co w sumie jest dziwne ale prawdziwe- wniosek Blau Aqua Medica jest dość mało kłopotliwy w obsłudze a kosztuje 1000zl nowy

Zobaczymy natomiast co wywali schuran 200 w ciągu 48h i teraz setno całego gdybania jakie miałem przyjemnośc zapoczątkować dziś rano. dlaczego nikt nie zachwyca się tak tymi odpieniaczami? Odrazu widać iż zastosowana w nich technologia to kamień milowy w porównaniu z innymi odpieniaczami. Każdy laik jest w stanie wydedukować iz im wieksza jest komora reakcyjna w odpieniaczu( styk bombelków z wodą) tym odpieniacz lepiej działa. Problemem stanowi wysokość szafek bo chyba nikt niechciałby mieć szafki o wysokości 1,5metra aby sobie tam wysoki odpieniacz zainstalować. Schuran sprytnie potraja wyskość jaką pokonują bombelki co defacto sprawia iż choć odpieniacz ma 60 cm to odpienia tak jak by miał ponad metr.

Ale nikt sie nie ślini jak widzi schurana , mało kto go dziś kupuje , choć jest o około 40% tańszy od BK i na moje oko ma to coś co jest unikatowe i przelomowe a mimo to mani na schurany nie ma .... Nawet nikt dzisiaj go tu nie pochwalił...

Seb chwalil schrana , twierdząc że jest pod wrażeniem .... O BK nic nie pisał... Kto jak kto ale chyba on sie naprawde zna na odpieniaczach, to dlaczego ludzie mimo wszytko ze wszystkich odpieniaczy na swiecie wolą BK skoro na moje oko (bo testow nie robilem) Schurany są lepsze?

Lapa jest sporo racji w tym co piszesz ale ja tylko w temacie Schurana

To naprawde specyficzne rozwiazanie ktore zostalo w nim zastosowane wymaga troche innego spojrzenia na jego prace jest oczywiscie jego najwieksza zaleta i niestety wada jednoczesnie

Wiem ze brzmi to troche glupio ale nie bede sie rozpisywal bo mam tylko tel pod reka ale pouzytkujesz go jakis czas to sam zrozumiesz

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy to faktycznie wirniki są awaryjne , choć dam sobie kopniaka wypłacić jak pompa bierze 100vat. panowie AM to solidna niemiecka firma i napewno nie oszukuje z danymi co do poboru prądu. AM to nie chińskie haila. Co do testu na forum pompy OR3500 to prawdopodobnie pompa była wadliwa, albo pomiar cos niedokładny.

Red Dragon w BK300 też nie jest "eko":

BK300_PROFILUX.jpg

BK300_PROFILUX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Darku ależ mnie Pan nastraszył... bo teraz to już nie mogę sie wyluzować.... Prosze zdradzić co jest tą wadą? tak w skrócie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Red Dragon w BK300 też nie jest "eko":

BK300_PROFILUX.jpg

BK300_PROFILUX.jpg

Mam swoja teorie na temat "eko" ;)

Mialem ostatnio przyjemnosc wyprobowac na wlasnej skorze auto z norma euro5 i identyczne bez tych obostrzen i powiem szczerze wole te wersje bez euro5 :)

ci z nas ktorzy jezdza zawodowo na pewno wiedza o co mi chodzi ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Panie Darku ależ mnie Pan nastraszył... bo teraz to już nie mogę sie wyluzować.... Prosze zdradzić co jest tą wadą? tak w skrócie ;)

Absolutnie nie chce cie straszyc

To naprawde swietne odpieniacze i uwaz ze dokonales dobrego wyboru

Poprostu musisz sie nauczyc go obslugiwac bo jak sam zauwazyles ma zupelnie inna powiedzialbym nawet nowatorska konstrukcje niz inne odpieniacze

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uwielbiam mój odpieniacz BK, juz kolejny zresztą,

a czemu jest fenomenalny?

fenomenalny bo jest Royal

fenomenalny bo Exclusive

fenomenalny bo ma moc

fenomenalny bo jest ładny

fenomenalny do jest cichy

fenomenalny bo jest prawie bezobsługowy

fenomenalny bo ma duże możliwości regulacji

fenomenalny bo jest dopracowany w szczegółach

fenomenalny bo to jest sprzęt którego się nie przerabia żeby lepiej pienił, bo pieni wyśmienicie

fenomenalny bo jest drogi

fenomenalny bo nie żałujesz wydanych na niego kilku tysięcy pln

to tylko moje zdanie na temat odpieniaczy BK obserwując je od 4 lat takie własnie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
a ja uwielbiam mój odpieniacz BK, juz kolejny zresztą,

a czemu jest fenomenalny?

fenomenalny bo jest Royal

fenomenalny bo Exclusive

fenomenalny bo ma moc

fenomenalny bo jest ładny

fenomenalny do jest cichy

fenomenalny bo jest prawie bezobsługowy

fenomenalny bo ma duże możliwości regulacji

fenomenalny bo jest dopracowany w szczegółach

fenomenalny bo to jest sprzęt którego się nie przerabia żeby lepiej pienił, bo pieni wyśmienicie

fenomenalny bo jest drogi

fenomenalny bo nie żałujesz wydanych na niego kilku tysięcy pln

to tylko moje zdanie na temat odpieniaczy BK obserwując je od 4 lat takie własnie jest

Zainspirowales mnie, chyba kupie sobie BK ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja uwielbiam mój odpieniacz BK, juz kolejny zresztą,

a czemu jest fenomenalny?

fenomenalny bo jest Royal... ----- to nie jest argument

fenomenalny bo Exclusive ------- to też nie jest

fenomenalny bo ma moc ------- a schuran 200 nie ma?

fenomenalny bo jest ładny ------- a schuran 200 nie jest?

fenomenalny do jest cichy ------- ponoć schurany to najcichsze odpieniacze

fenomenalny bo jest prawie bezobsługowy ------- tu sie nie wypowiem bo nie wiem

fenomenalny bo ma duże możliwości regulacji --- mniej niż w schuranie bo tam są 4 pokrętła do regulacji

fenomenalny bo jest dopracowany w szczegółach ------ co to znaczy?

fenomenalny bo to jest sprzęt którego się nie przerabia żeby lepiej pienił, bo pieni wyśmienicie..------. a schurany nie pienią?

fenomenalny bo jest drogi --------- to mankament i raczej chore-wybacz....

fenomenalny bo nie żałujesz wydanych na niego kilku tysięcy pln ------ jak masz 10 milionów na koncie to napewno nie żałujesz

to tylko moje zdanie na temat odpieniaczy BK obserwując je od 4 lat takie własnie jest

Absolutnie nie chce cie straszyc

To naprawde swietne odpieniacze i uwaz ze dokonales dobrego wyboru

Poprostu musisz sie nauczyc go obslugiwac bo jak sam zauwazyles ma zupelnie inna powiedzialbym nawet nowatorska konstrukcje niz inne odpieniacze

No własnie ma to coś co czyni go wyjątkowym , ale mimo nie wywołuje takich emocji....

Porównajmy Schurana200 i BK250 bo to niby odpieniacze do 2000L

-schuran i Bk tak samo sie rozkęcają na części pierwsze i są łatwe w czyszczeniu wynik 1:1

-cena schurana to 4032,00zl, cena BK250 6350,00zl to 30% więcej wynik 1:0

- skuteczność działania schuran -brak danych, Bk250 brak danych wynik ?:?

-zastosowana technologia Schuran- całkowicie innowacyjna i nowatorska , Bk250(nielicząc pompy nic nadzwyczajnego) wynik 1:0

- solidność wykonania Schuran wypada kiepsko bo w ciągu 2 dni miałem doczynienia z 2 schuranami o oba się rozpadły

co do BK to brak danych, ale nie wykluczone że moje dwie lewe ręce by go zniszczyły podczas przytulania jakie miało by

napewno miejsce gdybym go dopadł na własność :baby: wynik 0:?

-Łatwość obsługi/stabilność schuran -brak danych, BK250 bardzo dobra (tak wynika z waszych opini ) wynik ?:1

- Co do pomp to się nie wypowiem , ale ponoć igła jest gorsza bo wybija plankton wiec teoretycznie schuran znowu wygrywa ale tego nie podliczamy do punktacji

Oczywistym jest fakt iż to skuteczność działania jaet najwazniejsza , ale skoro nie mamy szans porównać obu w tym samym

baniaku to trzeba wierzyć na słowo producentom iż oba dadzą radę do 2000L czyli wynik remis

---------------

schuran 3 : 2 BK250

jasno widać że schuran wygrywa...

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

No własnie ma to coś co czyni go wyjątkowym , ale mimo nie wywołuje takich emocji....

Porównajmy Schurana200 i BK250 bo to niby odpieniacze do 2000L

-schuran i Bk tak samo sie rozkęcają na części pierwsze i są łatwe w czyszczeniu wynik 1:1

-cena schurana to 4032,00zl, cena BK250 6350,00zl to 30% więcej wynik 1:0

- skuteczność działania schuran -brak danych, Bk250 brak danych wynik ?:?

-zastosowana technologia Schuran- całkowicie innowacyjna i nowatorska , Bk250(nielicząc pompy nic nadzwyczajnego) wynik 1:0

- solidność wykonania Schuran wypada kiepsko bo w ciągu 2 dni miałem doczynienia z 2 schuranami o oba się rozpadły

co do BK to brak danych, ale nie wykluczone że moje dwie lewe ręce by go zniszczyły podczas przytulania jakie miało by

napewno miejsce gdybym go dopadł na własność :baby: wynik 0:?

-Łatwość obsługi/stabilność schuran -brak danych, BK250 bardzo dobra (tak wynika z waszych opini ) wynik ?:1

- Co do pomp to się nie wypowiem , ale ponoć igła jest gorsza bo wybija plankton wiec teoretycznie schuran znowu wygrywa ale tego nie podliczamy do punktacji

Oczywistym jest fakt iż to skuteczność działania jaet najwazniejsza , ale skoro nie mamy szans porównać obu w tym samym

baniaku to trzeba wierzyć na słowo producentom iż oba dadzą radę do 2000L czyli wynik remis

---------------

schuran 3:2 BK250

jasno widać że schuran wygrywa...

Bledne porownanie, to troche jak bys porownywal czekolade i wyroby czekoladopodobne

Niby to samo a smakuje inaczej ;)

To nie sa odpieniacze z "tej samej polki" wiecej ich dzieli niz laczy ale maja na pewno jedna wspolna ceche sam zgadnij jaka ;)

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jak porównywać bmw i audi... i wiecie co? łatwo udowodnić dlaczego bmw jest lepsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie pomyślisz np o takim odpieniaczu jak reef octopus.?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to się wieczorem wypowiem bo to dla mnie temat a teraz też pod ręką tylko telefon jak u Darka:-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.