Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

A ja to się wieczorem wypowiem bo to dla mnie temat a teraz też pod ręką tylko telefon jak u Darka:-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Nareszcie .... :thumbup:

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie - trochę osób na nie w sposób jasny i sensowny odpowiedziało.

Teraz próbujesz udowodnić że wszyscy zrobili głupotę bo kupili jakiegoś BK a mogli super Schurana.

Pytanie w stylu po co ludzie kupują Toyotę, Hyundai tak samo tyłek wozi i jest 30% tańszy.

Z tym porównaniem nie ma sensu dyskutować bo moim zdaniem jest lekko zabawne. To że odpieniacz jest głośny w moich oczach dyskwalifikuje, to że jest niestabilny również i milion innych punktów tu nie pomoże, co to znaczy nowatorski - odpieniacz ma funkcję do spełnienia i albo to robi dobrze albo źle, nowatorskość nie ma nic do rzeczy. Miracle Mud też był nowatorski. Plankton - masz jakiś plankton w akwarium? Nawet gdyby coś takiego w wodzie jakimś cudem się pojawiło, jakie ma szanse na przeżycie w 1 m3 wody pełnej korali i ryb. Czym ten plankton będzie się żywił? Fitoplanktonem, a skąd fito w akwarium? Będziesz lał wszystko z butelek, założysz hodowlę. Ile osób obecnych na forum coś takiego robi, nie wiem czy jedna na 100, więc dyskusja w tym temacie nie ma nawet charakteru akademickiego.

Jak Schuran pobędzie na rynku dłużej, jego produkty zdobędą odpowiednią renomę może będziemy się zastanawiać nad jego fenomenem. Nie mam nic do Schurana ani innych odpieniaczy, każdy wydaje pieniądze jak chce. Zwróć uwagę że zdecydowana większość jest zadowolona z BK, o czymś to chyba świadczy.Kup BK i później go oceniaj.

Powoływanie się na jakiś snobizm też jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. Odpieniacz to nie bryka czy jacht, stoi zamknięty w szafce w sumpie i poza mną nikt go na oczy nie widzi.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówie ,ze zrobili głupotę.... tylko wyjaśniam dlaczego na moje oko schuran WYDAJE sie lepszy ;)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówie ,ze zrobili głupotę.... tylko wyjaśniam dlaczego na moje oko schuran WYDAJE sie lepszy ;)

Ja widzę jeden wielki plus w schuranie.

da sie go podłączyć do rury powrotnej, jednej z 2 i przy dobrym wyregulowaniu mozna go napedzać wtedy grawitacyjnie opadającą wodą ze zbiornika. Oszczedzamy wtedy energie na jego dodatkową pompę, przyciaganie ziemskie za nią pracuje :)

Dlatego w sumie wlasnie rozważam takiego jetskima 150 u siebie

Pozdr.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Tym to nawet nie wiedziałem- dla mnie bomba!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa sorry ale wydaje mi się że porównywanie przez ciebie 2 rzeczy z czego

jednej z nich nie miałes nawet tydzień w swoim baniaku lub nie obsługiwałeś w cudzym to

to troche bez sensu bo nie jest to w żadnym momencie poparte jakimkolwiek doświadczeniem użytkowym.

Co najwyżej można stwierdzić że oba sa fajne, oba pienia i ze ty chcesz wydac 4k zamiast 6k bo tak.

Bo dla mnie odpieniek zasilany ze spadu odpada, bo mialem taki odpieniek i jest to upierdliwe w zwiazku z tym iz pompa obiegowa potrafi zmieniac flow wraz ze zmiana napiecia w gniazdku lub...

np. jak masz kulki ( biopellets ) to wylot z reaktora dajesz na wlot odpienka ... ups nie da sie :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feneomen Bubble Kinga jest to, ze jego temat powraca jak bumerang.

Nie jest to pierwsza dyskusja i nie ostatnia. Kilka lat temu kiedy zarejestrowalem sie na forum, uzytkownikow tego pienidla moza bylo policzy na palcach doslownie jednej reki. Wtedy dyskusje byly bardziej zazarte i dalo sie odczuc ze w dyskusjach wlasicieli traktowalo sie jak snobow. Bo jak mozna wydac na plastik kilka tysiecy zlotych. A jednak, Ci co kupili nie zaluja - to jest fenomen. Nie spotkalem sie z osoba ktora bylaby niezadowlona. Dzis opnia jest znacznie szersza z racji ilosci uzytkownikow

Dla mnie sprawa jest prosta - mam kase kupuje raz a dobrze. Podlaczam i zapominam. W razie problemow w akwarium nei szukam przyczyny w BK.

Nie mam kasy raz, drugi, i nie rzadko trzeci, po kilku latach kupownia roznych pienidel suma sumarum = BK

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa sorry ale wydaje mi się że porównywanie przez ciebie 2 rzeczy z czego

jednej z nich nie miałes nawet tydzień w swoim baniaku lub nie obsługiwałeś w cudzym to

to troche bez sensu bo nie jest to w żadnym momencie poparte jakimkolwiek doświadczeniem użytkowym.

Co najwyżej można stwierdzić że oba sa fajne, oba pienia i ze ty chcesz wydac 4k zamiast 6k bo tak.

Bo dla mnie odpieniek zasilany ze spadu odpada, bo mialem taki odpieniek i jest to upierdliwe w zwiazku z tym iz pompa obiegowa potrafi zmieniac flow wraz ze zmiana napiecia w gniazdku lub...

np. jak masz kulki ( biopellets ) to wylot z reaktora dajesz na wlot odpienka ... ups nie da sie :-)

Jak masz powiedzmy 1,5 razy więcej wody obiegowej niż zasilającej schurana to bedzie dobrze.

Silnik w pompie jest silnikiem asynchronicznym i nie wiem jaki musiałby być spadek napięcia żeby znacząco moc siadała.

pozdr.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe problemy z utrzymaniem stałego przepływu miałem gdy za obiegówkę robił Deltec. Z AM było nieco lepiej, teraz jest NJ4500 i jest jeszcze lepiej ale i tak poziom chodzi co świadczy o tym że jednak coś się zmienia. Może czas kupić Red Dragona jako obiegówkę ;)

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe problemy z utrzymaniem stałego przepływu miałem gdy za obiegówkę robił Deltec. Z AM było nieco lepiej, teraz jest NJ4500 i jest jeszcze lepiej ale i tak poziom chodzi co świadczy o tym że jednak coś się zmienia. Może czas kupić Red Dragona jako obiegówkę ;)

Pzdr

Te duze Newjet jak NJ6000 są naprawde w porzadku, one maja elektronike i kręcą sie zawsze w ta sama strone co pozwala na ładne wyprofilowanie wirnika. Wg mnie Red dragon tu nie bedzie lepszy, jedynie moze znacząco cichszy bo NJ do cichych nie nalezy.IMG_0933.JPG

IMG_0931.JPG


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam moj deltec jest cudny i nie podlega zmianom :-)

Poza tym moj odpieniek nie wymaga stabilnego przeplywu bo ma swoja super pompe :-)

A jak kiedys bede mial okazje a aktualny odpieniek mi sie znudzi to tez sobie BK 'a strzele - a co :-)

Za duzo ma zalet jako obiegowka.

1. Od juz 1.5 roku nie czyszczona bo sie nie zasyfia - przynajmniej nie spada wydajnosc

2. Regulowany przeplyw

3. mega cicha , praktycznie jej nie ma - glosniejszy jest wiatraczek do wentylowania szafki z sumpem :-)

4. Jest zewnetrzna wiec nie grzeje mi wody i nie syfi sie w sumpie oraz nie zajmuje miejsca

5. Naprawia ja kazdy serwis grundfos'a bo to ich stojan i wirnik :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekB30 jesli mozna to ja tez poproszę o te kilka słów na temat Schurana. Mam model 120 i albo od 10 miesięcy kiepsko go rozpracowalem albo jednak jest kiepski bo slabo ogarnia mi niecale 300 litrow wody. Na co zwracać uwagę lub co jest kłopotliwe?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jadziem! :)

Po pierwsze, bo zapomnę, trochę nie w temacie, ale, Jacek, uwierz mi, jestem pełen dobrej woli, nie czepiam sie, myśl sobie co chcesz, ale stary, piszesz takie bzdury że głowa boli! Bez urazy, ale weź pod uwagę że wszystko co piszemy idzie "w eter" i część z nich jest brana za pewnik przez na przykład nowicjuszy, więc jeśli piszesz bzdury to czynisz komuś krzywdę, jego baniakowi również. Widziałeś kiedyś Schurana? Pracującego? Powiedz mi proszę w jaki sposób chciał byś go zasilać ze spływu? O nic więcej nie proszę, tylko o to żebyś nie pisał byle pisać, bo czas to zweryfikuje, czas i ludzie, a może wraz z uplywem czasu Ty sam, a głupio za parę lat się wstydzic tego co się napisalo wcześniej...

Nie pamiętam kto napisał o tym że jak Schuran pobędzie dlużej na rynku to będzie mógł konkurować z Royalem, tyle że jak Schuran robił odpieniacze, to Royal jeszcze równowage na nocniku łapał :)

Łapa, fajnie że ten temat założyłeś, po ilości postów widać że temat odpieniaczy jest cały czas gorący, no i dobrze :). Tyle że błagam, nie wychwalaj odpieniaczy AM, jeśli nie próbowales innych :) Moja pierwsza żona też niby miała być najlepsza na świecie, czas pokazał w jakim trwałem błędzie haha:) Tak w skrócie wielkim to przetestowałem wiele odpieniaczy, tylko dlatego że to mój konik, uwielbiam odpieniacze, wiem co potrafią, jakie niosą z sobą dobrodziejstwa i jakie zagrożenia. AM postawił bym na równi z Weipro czy innym Beastem, tyle że one przynajmniej nie udają że są Mercedesem, a AM jeśli chodzi o odpieniacze to takie gówno w błyszczącym papierku, udające czekoladkę... I proszę nazywaj go AM Blue, a nie Blau, bo to dwie różne firmy.

Teraz co do BK, moje i tylko i wyłącznie moje zdanie. W BK płacimy nie za markę, metkę, snobizm, bajer, marketing czy co tam napiszą ci którzy nigdy ich nie używali, płacimy za święty spokój... Nie mierzmy wszystkich swoją miarą, nie zaglądajmy nikomu do portfela - to że my postawiliśmy jakimś cudem swoje wymarzone 150 litrów na sprzęcie jaki udało nam się tanio kupić, to nie znaczy że cały świat tak się kręci. Są ludzie którzy w baniak wpompowali kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych, wbrew pozorom jest ich wielu, podajcie mi jeden, jedyny racjonalny argument, dla którego taki czlowiek nie miałby zapłacić 5-7 tysi za urządzenie które jest ODPOWIEDZIALNE za kilkadziesiąt tysięcy zlotych które wpompował w baniak? Jeden jedyny... Ja go nie widzę. W BK płaci się za spokój, po prostu kupujesz, wstawiasz do sumpa, włączasz do prądu i zapominasz, tyle. Żeby nie było, kiedyś borykali się z chorobami wieku dziecięcego jak padające pompy, pękające wirniki czy wycierające się ośki, ale chyba już sobie z tym poradzili.

Reasumując, BK moim zdaniem to nawet nie jest Mercedes, to jest S klasa, tak jak Toyota ma Lexusa, jak Nissan ma Infiniti, jak BMW ma M - kę, tak Mercedes ma Sklasę, a S klasą odpieniaczy jest BK i tyle, koniec kropka jak dla mnie...

Teraz Schuran :) Po pierwsze Łapa, proszę mi tu nie wkładać w usta słów których nie powiedziałem, napisałeś że o Schuranie wypowiedziałem się w samych superlatywach, a o BK nic nie powiedziałem - a pytałeś? :)

Schuran to zupełnie inna bajka, inny napęd, inne działanie, inne skutki, inny odpieniacz po prostu :) Po pierwsze Schurany są na dyszy Venturi, czyli do napędu wykorzystują normalne pompy, a nie takie z wirnikiem igiełkowym. Co za tym idzie, łagodniej obchodzą się z planktonem, wbrew pozorom jak ktoś napisał że go nie ma w wodzie to śmiem się nie zgodzić :) Plankton to szerokie pojęcie, planktonem nie jest tylko to do czego zaobserwowania potrzebny jest nam mikroskop, weźmy nawet taki kryl, przeciez to bydlę - a plankton :) idąc tym tropem, Firma Schuran szczyci się tym że ich odpieniacze nie wybijają planktonu, podobnie KZ, podobnie firmy w US które produkują downdrafty i różne mutacje na dyszach wszelkiego rodzaju, mało tego, firma Precision Marine bodajże opatentowała swoje rozwiązanie odpieniacza jako nie wybijające mikroelementów i bezpieczne dla planktonu, więc ja bym tu zastosował zasadę - "Gówno jest dobre - miliony much nie moga się mylić". A z moich obserwacji, to mogę napisać że prowadząc szczepkarnię na Schuranie miałem tyle myssis, kiełzy, wieloszczetów i innego talatajstwa że czasem bałem się podstawkę podnieść, korale były napuchnięte i buzowały, mikroelementów nie lałem wcale, tylko dopalacze kolorków i podmiany, korali nie musiałem karmić często. Potem stworzyłem Franka, po na prawdę krótkim czasie wszelkiego rodzaju stworzenia które wcześniej wypisałem po prostu zniknęły, były ich śladowe ilości, korale zaczęly wolniej rosnąć, więcej musiałem karmić i lać mikro, za to kolory - bajka :) i tutaj upatruję różnicy między dyszą a iglą, między Schuranem a BK, to dwa różne napędy, dwa rożne sposoby odpieniania i dwa różne skutki w zbiorniku. Reasumując, gdybym sam nie robil odpieniaczy i musiał kupić i byłoby mnie stać na każdy, to gdybym miał stawiać zbiornik za grubą kapustę, duży, to gdyby był to zbiornik z miękkimi i lps-ami czy niefoto to TYLKO i wyłącznie Schuran, a gdyby to miał być zbiornik z sps-ami to TYLKO i wyłącznie BK...

Tyle mojego w temacie, żeby nie było, większość tego widziałem i przetestowałem a nie wyczytałem w sieci :)

Pozdrawiam

seb

Edit. Jeszcze jedno mi się przypomniało, Łapa, napisałeś że ja napisałem że sito nie ma wpływu na prace odpieniacza, otóż to nie tak, nie ma wpływu na wydajność, ale na pracę ma, teraz po takim czasie napisał bym to inaczej niż wtedy, bez żadnego wstydu czy krępacji, bo tylko krowa nie zmienia zdania, sito nie ma wpływu na wydajność, ale ma wpływ na kulturę pracy a co za tym idzie równiez na regulację, dowodem na to jest choćby to że teraz Franki spod mojej ręki wychodza z sitem, troszkę innym niz większość firm robi, ale jednak sitem, dlatego tylko że są bardziej precyzyjne w regulacji i mniej nieokrzesane, moc i siła odpieniania sie nie zmieniła, nadal jest bandytą, ale z sitem przynajmniej uczesanym bandytą :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Fish Only? :baby:

Zartowalem dzieki za wlsny punkt widzenia? :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja porównałem tylko to co byłem wstanie porównac i tyle... Oba odpieniacze są produkowane przez niemieckie rzetelne i solidne firmy z doswiadczeniem... Ale fenomenu i szału na schurana ala tamagotchi przed 10laty ,a jaki jest aktualnie na BK !

kto ten marketing tak sfinalizował ? Co dało taki efekt? Na chwilę obecną myślę ,że to poprostu cena... Royal E. dobrze sobie zdawał sprawę iż morszczaki generalnie biedakami nie są i astronomicznie wygórowana cena + bardzo dobra jakość dała efekt jaki dała

w tym przypadku cena zamiast odstraszać hipnotyzuje tak mi sie wydaje, ale mogę się mylić...

chciałem też dodać pewną mądrość smerfa Ważniaka ,że NIKT NIGDY NIE MA RACJI- MOZNA JEDYNIE BYĆ BLIŻEJ RACJI BĄDZ DALEJ... np M. Kopernik dałby sobie rękę uciąć ,że ma rację iż to ziemia kręci się po kole wokoło słońca, a wszyscy inni co się z tym nie zgadzają są w błędzie... niestety nie miał racji, był tylko bliżej prawdy niż wszyscy bo ziemia się kręci po ELIPSIE wokół słońca 004.gif

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapa a mozna zapytac co jest zrodlem Twoich rozterek, gdzie tkwi problem?

Odnosnie tego co napisal Seb z lapaniem rownowago na nocniku.

BK powstal na skutek wejscia akwarystyki pod strzche, Schuran kiedy zaczeto budowac oceanaria.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa, Ty broń Cię Panie Boże nie odbierz mojego posta jako atak na Ciebie, nic z tych rzeczy, po prostu trafiłes w mój temat i tyle, mam w tym temacie coś do powiedzenia to powiedziałem, a kiedyś możemy o tym przy piwku pogadać :) To Ci jeszcze być może opowiem jaka jest różnica między odpieniaczem stabilnym a niestabilnym :)

A co do fenomenu BK to nawet jego waga i grubość materiałów tłumaczy cenę :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ja wlasnie probuje wystartowac z BK. Ktos ma angielskiego manuala? Ten ze strony RE ma jakis bload i sie nie otwiera


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jadziem! :)

Po pierwsze, bo zapomnę, trochę nie w temacie, ale, Jacek, uwierz mi, jestem pełen dobrej woli, nie czepiam sie, myśl sobie co chcesz, ale stary, piszesz takie bzdury że głowa boli! Bez urazy, ale weź pod uwagę że wszystko co piszemy idzie "w eter" i część z nich jest brana za pewnik przez na przykład nowicjuszy, więc jeśli piszesz bzdury to czynisz komuś krzywdę, jego baniakowi również. Widziałeś kiedyś Schurana? Pracującego? Powiedz mi proszę w jaki sposób chciał byś go zasilać ze spływu? O nic więcej nie proszę, tylko o to żebyś nie pisał byle pisać, bo czas to zweryfikuje, czas i ludzie, a może wraz z uplywem czasu Ty sam, a głupio za parę lat się wstydzic tego co się napisalo wcześniej...

już mówię.

schuran potrzebuje zasilania w strumień wody który będzie ssał powietrze w zwężce venturiego prawda?

normalna konfiguracja to pompa np. AB2000/1 która to robi.

to teraz powoli staram się wyjaśnić.

bierzemy pudełko przelewowe z 2ma wylotami, np Blau.

rekonfigurujemy je w ten sposób że jeden durso robimy niżej niż drugie, następnie do tego niższego podłączamy rurę która podłączamy do wlotu schurana (możemy po drodze dać zawór do regulacji ilości tej wody).

Następnie od drugiego wyższego wylotu z pudełka rurę prowadzimy do sumpa normalnie.

i teraz co się będzie działo jeśli wody z pompy obiegowej będzie więcej niż potrzeba schuranowi do pracy?

w rurze spustowej do schurana mamy normalny słup wody który bez powietrza będzie zasilał odpieniacz natomiast w drugiej rurze spustowej mamy resztę wody z powietrzem jak to się dzieje normalnie w pudelku przelewowym i durso.

Warunek konieczny ilość wody z pompy obiegowej musi być zawsze wieksza niż ta która bedzie płynąć przez schurana.

Mam narysować czy rozumiesz?

W przypadku kominowego systemu roznica poziomów może być niewystarczająca jeśli w kominie będzie niski poziom wody, nie wiem jaki sie tam trzyma bo ja mam pudełko przelewowe.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cisnienie slupa wody jest wytarczajace zeby zasac powietrze i zrobic piane?

Masz jakies foto tego swojego rozwiazania?

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek!!! Szkoda że nie wolno przeklinać na forum!!! Chłopie!!! Ogarnij się! Podłaczyłeś kiedyś tak Schurana??? Widziałeś gdzieś tak działającego schurana który działałby tak samo dobrze jak na dedykowanej pompie? No bez jaj! Podstawą działania dyszy, czy to Venturi (Schuran) czy Becketta jest WYSOKIE CIŚNIENIE wody przepływającej przez dyszę, nie osiągniesz tego w taki sposób jaki napisałeś, ale skoro uważasz że nie rozumiem, to proszę, możesz narysować :) Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o odpieniaczach napisze Ci to co ja...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
No to jadziem! :)

Edit. Jeszcze jedno mi się przypomniało, Łapa, napisałeś że ja napisałem że sito nie ma wpływu na prace odpieniacza, otóż to nie tak, nie ma wpływu na wydajność, ale na pracę ma, teraz po takim czasie napisał bym to inaczej niż wtedy, bez żadnego wstydu czy krępacji, bo tylko krowa nie zmienia zdania, sito nie ma wpływu na wydajność, ale ma wpływ na kulturę pracy a co za tym idzie równiez na regulację, dowodem na to jest choćby to że teraz Franki spod mojej ręki wychodza z sitem, troszkę innym niz większość firm robi, ale jednak sitem, dlatego tylko że są bardziej precyzyjne w regulacji i mniej nieokrzesane, moc i siła odpieniania sie nie zmieniła, nadal jest bandytą, ale z sitem przynajmniej uczesanym bandytą :)

No to jadziem dalej ;)

Co tak naprawde wplywa na stabilnosc pracy odpieniacza

latwosc tworzenia piany latwosc regulacji czyli tzw kulture pracy

Ty pisz pozniej ja napisze swoje "widzi mi sie"

Traz ide po kawke i podladowac telefon bo mi bakteria juz pada i za pol godzinki wracam

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek!!! Szkoda że nie wolno przeklinać na forum!!! Chłopie!!! Ogarnij się! Podłaczyłeś kiedyś tak Schurana??? Widziałeś gdzieś tak działającego schurana który działałby tak samo dobrze jak na dedykowanej pompie? No bez jaj! Podstawą działania dyszy, czy to Venturi (Schuran) czy Becketta jest WYSOKIE CIŚNIENIE wody przepływającej przez dyszę, nie osiągniesz tego w taki sposób jaki napisałeś, ale skoro uważasz że nie rozumiem, to proszę, możesz narysować :) Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o odpieniaczach napisze Ci to co ja...

Wszystko zalezy od różnicy pozimów nieprawdaż?

Jakie cisnienie podaje AB2000/1 przy takim przepływie wody jaka idzie przez schurana?

Ja mam 2m różnicy poziomów miedzy sumpem a baniakiem wiec u mnie zadziała.

A i 1,5m różnicy myślę, że tez wystarczy. przecież to nie jest jakaś mega wypasiona pompa.

jak masz schurana to tam przed zwężką venturiego masz dodatkową rurke nie wiem do czego ale widziałem na zdjęciach, że jest.

Jak masz dostęp do takiego to podłącz tam rurkę i powiedz ile cm słupa wody w niej uzyskasz.

Pozdrawiam


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruś, moim zdaniem wszystko po trochu, więc cała geometria odpieniacza, czyli stosunek wydajności pompy, do pojemności body i co ważne długości i średnicy rury reakcyjnej w kubku, ale to dobrze wiesz :) do tego może to dziwne, ale moim zdaniem materiały uzyte do budowy czyli jak najmniej różnych, najlepiej żeby dało się zrobić odpieniacz w całości z akrylu. Ale juz łatwośc tworzenia piany to dużo szerszy temat, przy igle to wydajna pompa, będąca w stanie zmielić na jak najdrobniejsze pęcherzyki powietrze które zassie, dlatego moim zdaniem nie zawsze więcej powietrza znaczy lepiej. A przy dyszach to zupełnie inna para kaloszy, widziałes przecież pracującego Schurana, on pieni non stop, nie siada, nie zasypia, odpienia wtedy kiedy ma co pienić, a potem po prostu sobie pyrka bez wysiłku :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od różnicy pozimów nieprawdaż?

Jakie cisnienie podaje AB2000/1 przy takim przepływie wody jaka idzie przez schurana?

Ja mam 2m różnicy poziomów miedzy sumpem a baniakiem wiec u mnie zadziała.

A i 1,5m różnicy myślę, że tez wystarczy. przecież to nie jest jakaś mega wypasiona pompa.

jak masz schurana to tam przed zwężką venturiego masz dodatkową rurke nie wiem do czego ale widziałem na zdjęciach, że jest.

Jak masz dostęp do takiego to podłącz tam rurkę i powiedz ile cm słupa wody w niej uzyskasz.

Pozdrawiam

Głupoty gadasz chłopie. Mam schurana i nie wyobrażam sobie takiego podłączenia. Zapytam krótko, próbowałes tego czy piszesz na podstawie wyglądu odpieniacza na zdjęciu?

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.