Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Nie piszcie mu 100 opcji bo on oszaleje.. :-)

Seb, Jarek, Lukasz dali dobra rade - teraz trzeba poczekac


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, nie pisz bzdur. Bartek, jeśli woda była taka jak piszesz to dowód że poprzedni odpieniacz zostawił zbyt dużo:-(

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Wjaśnij prosze dlaczego "bzdury" pisze ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - lece metoda a'la jjablonski...

dam znac rano :)

aaa co do sufitu w salonie pietro nizej to nie jest zle i panele tez sie nie wybrzuszyly. Wiec chyba nie bede spal w salonie na sofie 8)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze musi pochodzic kilka dni zeby sie ustabilizowal,pewnie to wina tego ze zostal za dokladnie wymyty.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek, jeszcze nie zrobilem tak. Rozumiem ze radzisz zeby kubek lekko uniesc tak aby rzadkie splywalo po body a geste zostawalo?

Tak dokładnie.

Potrwa to góra kilka godzin, miałem to samo przy przejściu z APF600, Twój odpieniacz stwierdził że siedzi w brudnej wodzie po APF 600 i teraz wywala aż dojdzie do swojego poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester ... powietrze tak jak w oryginale (odłącz te wynalazki zza okna)... sprawdź czy tłumik jest "czysty" (pierwsze co bym zrobił) ... woda (spływ) otwarta na maxa.... i nie ma prawa przelewać...

A swoją drogą to gdzieś ( w jakiejś instrukcji ) czytałem, że właściwa piana może się formować nawet 30 dni.... :smoke:

T

EDIT

pod wężyk powietrza co jakiś czas (raz w miesiącu) podstwiam kubek z wrzątkiem... naprawdę dobry patent... polecam.. :)

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Tester Jak odpieniacz uspokoił się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

maly update po nocy:

-odpieniacz przelal tak intensywnie ze czesc wody wychalpywala na zewnatrz sumpa

-w pokoju z akwarium jest kaluza wody

-w pokoju pod akwarium jest rowniez kaluza wody plus sufit do malowania - nowe panele prawdopodobnie do wymiany

-dolewka wylala 15 litrow wody - poziom w sumpie rano jest ten sam wiec tyle mniej wiecej sie wylalo - prawie cale wiadro od soli

-w szafce pod akwarium mam totalne bagno

-zwierzeta maja sie dobrze

-zona jeszcze spi i calej tej katastrofy jeszcze nie widziala

nie mam pojecia jak ustawic ten odpieniacz. W kazdym razie z moim BK200 nie jest tak jak pare osob napisalo powyzej: "wlacz i zapomnij".

Pozdrawim

Ps

Ide poszukac liny i sie powiesic...

teraz spojrzałem na tego posta

rany Tester co Ty tam wyprawiasz z tym odpieniaczem, przecierz ustawienie jest bardzo proste :(

- wkładasz go do sumpa poziom wody 23-25 cm

- zdejmujesz kubek

- wszystkie regulacje na maxa w dół

- dolot powietrza na pompie (ta żółta śruba) na maxa wkręcona

- włączasz pompę i czekasz

- po 15-20 min jak się poziom wody ustabilizuje zakładasz kubek i delikatnie podnosisz poziom spienionej wody do poziomu gdzie kubek łączy się z body

- idziesz po kawę i za pół godzinki zaczyna się tworzyć piana w rurze reakcyjnej kubka

- jak już masz początki piany w kubku odkręcasz delikatnie śrubę na pompie ( ja odkręcem około 1,5-2 obroty) i doregulowujesz poziom piany ( piany a nie spienionej wody !!! ) tak aby zatrzymała się przy krawędzi kubka

i koniec resztę pracy zrobi odpieniacz

coś mniej więcej jak na tym filmiku

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=zahXEksA0sU#t=72s

w zeszłym tygodniu "zainstalowałem/uruchamiałem" 2 szt BK250 w przyszłą sobotę kolejną szt będę instalował i nigdy nie miałem takich przygód :o

przy nowych odpieniaczach trzeba tylko pamiętać o odtłuszczeniu uszczelek żeby odpieniacz nie "głupiał" bo są pociągnięte "olejem"

nakręcę Ci w sobotę filmik instruktażowy jak uruchomić odpieniacz Royala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Dareczku, obejrzalem chyba wszystkie filmy z YT i przeczytalem spora czesc watku "Bubble King Club" z RC, z Jarkiem gadalem juz z godzine przez telefon i nie ma absolutnie watpliwosci ze odpieniacz jest ustawiony prawidlowo.

sytuacja po nocy (metoda Jarka):

kubek ustawiony byl z jednej strony na wykalaczce wiec czesc wody splywala grzecznie po body do sumpa. W kubku zebralo sie okolo 3cm scieku koloru slabej herbaty.

Probowalem zamontowac kubek normalnie. Odpieniacz natychmiast przelewal.

Pytanie.. w tej chwili rurka z powietrzem nie idzie przez czerwona rure tylko luzno zwisa z sumpa. Czy otwor w czerwonej rurze moze byc otwarty czy musi byc zamkniety?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester , podnieś go na chwile rękoma do góry,zanurzenie minimalne i sprawdz jego reakcje.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ze tak glupio zapytam - rozumiem ze odpieniek uzywany... sprawdziles czystosc wirnika?

wiem ze to oczywiste ale...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracając do fenomenu BK. Polska firma wypuściła kopię BK pod nazwą RS. Zmodyfikowany wirnik, amortyzatory poziomu wody itp. i co się okazało. Po roku producent zalecił używanie kosza ssawnego do pompy aby ślimaki nie łamały igiełek wirnika, a po dwóch latach wirnik upodobnił się bardzo do wirnika znanego z BK. Pomiary poboru prądu i powietrza pokazały lekkie rozbieżności pomiędzy tym co deklaruje producent, a tym co mierzymy, my użytkownicy. Na tym poleca fenomen BK, detale wykonania, kultura pracy i fama w "światku akwarystycznym". Mówisz mam BK i wszyscy już wiedzą.

Tak jak napisał SEB solidna maszyna do odpieniania.

Na temat problemów Testera nic nie piszę bo są po prostu "fenomenalne". Ja zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją i żadnych kłopotów nie miałem. Odpieniacz pracuje u mnie od 2008 roku. Miałem tygodniową przerwę gwarancyjną na wymianę wadliwego magnesu na ośce wirnika i czyściłem 2 razy odpieniacz.

Jeżeli Tester zakupił "używkę" to jest to druga osoba ,która ma takie problemy. Wcześniej Piotr Noa zakupił używany w Polsce i okazało się, że pompa nie była oryginalna.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jednym slowem masakra... Seb nie wydaje mi się iz słabe płukanie było by w tym przypadku winą bo po 24h to juz sie wypłukał...

A teraz podsumujmy... Bk wcale taki stabilny i łatwy do regulacji nie jest... mamy już 2 udowodnione przypadki iż Bk potrafi być zmorą dla użytkownika...

ja jutro odpalam schurana i zobaczymy jak z nim bedzie... Co do BK to chyba można śmiało powiedzieć, iż to nie jest żadne cudowne pienidło, tylko zwykły odpieniacz który tak samo jak inne potrafi dostarczyć nie miłych przeżyć! Teraz Ten fakt jest mi jeszcze bardziej oczywisty - cena zakupu BK to skandal i czysta prowokacja majaca na celu przykuć uwagę!

Cały ten fenomen BK świadczy iż ta prowokacja świetnie się udala...

Wiesz, czytając Twój wywód aż się scyzoryk otwiera :) Zachowujesz się jak przedstawiciel Schurana na Polskę ... żart. ;)

Ale idąc Twoim tokiem myślenia ja zaraz założę wątek na forum o fenomenie np: wyższości akwarium ramowego nad klejonym bo mamy na forum udowodnione kilka przypadków że klejone pękają....

Nie bronie ani BK ani Schurana czy ATI ale bądźmy bardziej obiektywni i wypowiadajmy się świadomie, najlepiej jeśli już krytycznie to nie tylko z zasłyszanych opinii ale z własnego doświadczenia.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie.. w tej chwili rurka z powietrzem nie idzie przez czerwona rure tylko luzno zwisa z sumpa. Czy otwor w czerwonej rurze moze byc otwarty czy musi byc zamkniety?

Do powyzszego pytania mam jeszcze jedno. Odnosze wrazenie ze pompa jest za silna. Ilosc wody ktora pcha do odpieniacza nie nadaza odplywac przez splyw. Jak wyglada sprawa u Was jesli calkowicie zamkniecie powietrze? Czy ilosc wody bez powietrza nadazy uciekac splywem? Jaki mniej wiecej bedzie poziom wody w body odpieniacza? Oczywiscie rura odkrecona na maxa.

U mnie przy calkowitym zamknieciu powietrza woda przelewa sie do kubka. Nasuwa mi sie wniosek ze pompa jest za silna i woda nie nadaza uciekac dolem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie dwie opcje pozostały, nie zasysa tyle powietrza ile powinien, pozostaje sprawdzenie tłumika, czy wąż napewno jest do tłumika podłączony czy moze spadł i w rurze i ciagnie wodę zamiast powietrza oraz wąż zasysający czy nie jest gdzieś pęknięty pod wodą, a ze jest z dośc grubego silikonu ot tak naocznie można tego nie zauwazyć, i druga opcja kupiłeś odpieniacz z pompą nie taką jak jest w oryginale,

Tester idę otworzyć rurę na maxa i zamnkać dopływ powietrza i zaraz Ci napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)

otworzyłem rurę odpływową na maxa i zamknąłem dopływ powietrza - woda podniosła się tylko do połączenia body z kubkiem

2)

otworzyłem rurę odpływową na maxa i zdjałem sillikonowy wąż z tłumika i zanurzyłem go w wodzie - momentalnie przelał i lał i lał i lał - czyli sytuacja która napisałem w poprzednim poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podłączyłeś wężyka do czerwonej rury to zostaw ją czyli tłumnik w spokoju. Nic nie zatykaj.

Przy zamkniętym powietrzu przeleje ew spali się pompa bo wirnik igiełkowy przy samej wodzie daje bardzo duże obciążenie.

Do BK SM 200 powinna być pompa RD 1500.

Czy po nocy nie zmniejsza się ilość piany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestie nie pasowania pompy do body czy jej "nieoryginalnosci" mozna opuscic, znam ten odpieniacz, wiem jak pracowal ten konkretny egzemplarz bo sam osobiscie go pakowalem i wysylalem do Testera, nie ja mu go sprzedawalem, ale znam ten odpieniacz wiec kwestie techniczne mozna opuscic, odpieniacz jest w pelni oryginalany i sprawny, wiec co innego musi tu wchodzic w gre. Bartek, a s9robuj rozkrecic pompe i sprawdzic wirnik i wejscie powietrza.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejście powietrza do pompy bardzo często "zarasta" solą i to też może mieć wpływ na przelewanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy :)

Jaka jaka jest różnica ( w praktyce używania i jakości odpieniania ) między modelami Mini Bubble King 200 i Bubble King Double Cone 200? Poczytałem na stronie producenta i są dwa modele 200 Double Cone. Jeden z RD3 Speedy, drugi bez. Wygląda że RD3 ma jakąś inną pompę i pomimo to rekomendują do takiej samej wielkości akwa. Tak z próżności myślę nad wymianą mojego Ati 200 i. Faktycznie trzeba czyścić wirnik co 2-3 tyg. Regulować na bieżąco poziom wody (poprzez zawór bramowy) i moc pompy. Co parę dni zmienia się ilość zasysanego powietrza i wydajność pompy. Z tego co tu czytam widzę że odpiniacze BK pracują stabilnie i tego typu czynności ich właścicielom są obce :) . Mam mocno zarośnięte i zarybione akwarium 500L więc BK 200 (mini czy double cone) byłyby odpowiednie. Inne modele BK nie wchodzą w grę bo wysokość w sumpie u mnie 58cm. Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly odpieniacz byl czyszczony, pompa rozkrecona i wyczyszczona szczoteczka z zegarmistrzoska precyzja.

Kfa, moze u mnie jest jakis bardziej wydajny prad w gniazdku :D ???

Tak wyglada filmik z wlaczenia. Powietrze na maxa, odplyw na maxa.

https://dl.dropbox.com/u/87719113/2012-11-11%2012.16.17.mp4


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester a u was nie plynie prad lewa strona? to by tlumaczylo zachowanie odpienka.

Odwroc go do gory nogami :-)

Tester a zrob test. Wez czysta solanke, wstaw do wiadra odpieniek i zobacz co zrobi na czystej - zanurzenie 23-24cm

Bo tak jak masz to

1. albo syf w wodzie - mam tak czasem jak przywale reefboostera i zamkne obieg - stezenie w sumpie jest duze wiec wywala

2. albo wylot z odpienka stlumiony

wyjmij ta rure ktora ograniczasz wyplyw wody z odpienka..

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli wyciagne rure, lub uniose kilka cm powyzej trojnika, wtedy juz nie przelewa, ale za to pelno babelkow i piany w sumpie.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij trochę tak by nie przelewał i nie kombinuj do jutra inaczej będziesz musiał uważać by ktoś nie wpadł na pomysł by Ci odkręcić głowę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.