Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Średnica na wlocie do pompy będzie się przekładała na jej wydatek a to można jakoś powiązać z zanurzeniem pienidła. Bartku, u Ciebie jest 22 (z tego co pamiętam) to może załóż z mniejszą średnicą skoro wszystko inne zostało sprawdzone i przetestowane. O zjawisko kawitacji bym się raczej nie martwił ponieważ w mojej ocenie pomp do odpieniaczy niejako chyba ono nie dotyczy, a dlaczego. Podciśnienie jakie pompa by wytwarzała poprzez zdławienie na wlocie będzie rekompensowane większym zasysem powietrza i tyle, natomiast w tradycyjnych pompach owszem, dławienie na wlocie, podciśnienie w komorze wirnika (brak możliwości kompensacji) i zjawisko kawitacji jak TALALA :thumbup:


Akwarium (250l + sump 110l - wszystko brutto), światło: LED CREE 120W + 4x39W T5, pienidło: DIY by Sebastek na pompie Tunze Hydrofoamer 20, obieg wody: NJ 2300, Flitr przepływowy na pelletki, cyrkulacja: Tunze 3x6015, 1x6055, dolewka RO/DI - grawitacyjna. LR około 27kg, LS około 20kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester i tu pewnie sie klania twoja roznica wlotu 19-22 i poziom odpienka 15-30 :-)

Jak masz model ze srednica 19 to ustawisz na 25, masz 22 to ustawisz 15

Wiec albo ustaw go plycej albo zrob srednice 19

( skoro sam powiedziales ze te same modele z ta sama pompa maja rozne wloty )


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi ,że może jednak brakuje jakiejś nakładki na dyszę.... moze jest kilka do wyboru wlaśnie w celu delikatnego podregulowania pompy...

To już wcześniej zostało wg mnie potwierdzone-to jest wina pompy, nie ma innej opcji

ps -sprostowanie do histori z tamtą dosypką soli, ja dosypałem nie cały kubek jaki mam w szafce do soli czyli niecałe 0,5kg ( pomyliło mi się)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj zamontowalem zwezke na 18mm. Oto efekt:

https://dl.dropbox.com/u/87719113/2012-11-13%2020.20.10.mp4

Mysle ze temat opanowany. Pobawie sie roznymi srednicami i glebokoscia i jestem pewien ze moj odpieniacz dostanie wiatru w zagle.

Przy okazji chcialem podziekowac wszystkim ktorzy pomagali mi w rozwiazaniu problemu i tym ktorzy tylko mi kibicowali. Dziekuje za telefony, smsy, gg, emaile i za Wasz czas. Ciesze sie ze moge na Was liczyc.

Chcialem oddzielnie podziekowac osobie ktora zaproponowala mi wymiane BK200 na Shurana 200 LOL. Mam nadzieje ze w Milowce sie spotkamy i browarka strzelimy


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jak tak czytam ten wątek i opisy Bartka, to tylko jedno nasuwa mi się na język NEVER BK :thumbup:


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! widzisz Bartek, coraz lepiej, ale zauważ że ty masz dyszę reulacyjną w pompie 22 mm i jest na niej wytłoczone 22 a jak widziałeś na zdjęciach które Ci wysłałem ja w swoim bk 250 mam 20 wytłoczone i tak pokazała suwmiarka jak ją mierzyłem, może do bk200 SM powinna być 19 mm lub 18 mm albo 17 mm

z pewnościa takie można dostać, spróbuj napisać do Łukasza Kura może ma takie rozmiary u siebie w sklepie

ale wydaje mi się że bable sa jeszcze zbyt duże, to trzeba jeszcze dopracować,

leoni BK to sa wspaniałe odpieniacze, nie wiadomo do końca co jest grane z BK Bartka, byc może własnie dysza pompy nie jest od tego odpieniacza, nalezałoby napisac do Royal Exclusive i zapytac jaka powinna byc dysza do tego modelu z ta pompą,

w BK 200 SM jest dana taka sama pompa jak w BK 250 DeLuxe, BK 200 SM to trochę inna konstrukcja body niż BK250 DeLuxe

tylko dlaczego inna dysza?

body mniejsze, niższe, bardzo wydajna pompa i jeszcze podrasowana wiekszą średnica wlotu do pompy,

Edytowane przez rutra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ze sie udalo, moze producent pomylil dysze a poprzedniemu uzytkownikowi nie przeszkadzalo . Wazne ze sie udalo

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem oddzielnie podziekowac osobie ktora zaproponowala mi wymiane BK200 na Shurana 200 LOL.

Co??? to jest niby taki żart? hehe bardzo dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na Seba zeby odszczekał to co powinien :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapa - nie to nie zart. Dzisiaj dostalem telefon:

- Dzien dobry

- Dzien dobry

-Jestem przedstawicielem firmy Shuran i czytalem o panskich problemach. Jestesmy gotowi wymienic panski odpieniacz na Shurana 200.

- !?!?

:D

Jacek - nie ladnie :nono . Co seb jest winien? Wszystko wskazuje na to ze rzeczywiscie dysza 22mm jest dobra na 15cm glebokosci.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba nie szczeka to popierwsze( dlaczego jesteś taki nie miły?)

A teraz wszyscy usiądzcie(albo wstańcie bo pewno siedziecie ) i chylcie czoła nad prawdziwą potęgą za rozsądną cene

Tyle odpienił po około 30min (fakt jest taki że miał co bo przez 10 godzin nic nie pieniło)

schuran058.jpg

A tyle w ciągu 12godzin odpienia !!!

schuran084.jpg

jedna regulacja która zajeła 45s i po sprawie...

dodam też iż pompa z odpieniaczem znajduję się w komorze sumpa ze stałym poziomem wody i teraz to nic a nic nie jest w stanie zachwiać jego pracą... jedynie jak kubek wyjmę i wsadzę znowu to zaczyna działać po jakimś czasie!

Ps Tester no nic dziwnego , chcieli Ci poprostu ulżyć w cierpieniach i przekazać coś co dało by Ci odetchnąć...

Ale to chyba sobie ktoś jaja robi bo do mnie wczoraj dzwonił ktoś i tak-dzieńdobry jestem z firmy Royal E i chcemy zaproponowac wymianę dziesięciu BK200 na Pana schurana 200...

haha ja moze niezbyt rozgarniety ,ale się nabić w butelke nie dam hehe i odparłem że mogę się wymienić AM blue3000 na jednego BK 200 - powiedzieli że oddzwonią...

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie abym marudzil ale w kubku jest prawie sama woda :-p


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badz Lapa sprawiedliwy. Jesli mam racje co do dyszy to gdybym mial od razu 19mm to by byl piekny start. Trudno to winic firme jesli odpieniacz mial kilku wlascicieli


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie abym marudzil ale w kubku jest prawie sama woda :-p

Bo to jest dopiero ,,MOKRE ODPIENIANIE" i tylko schurany tak potrafią ;)

a tak serio to chyba to pierwsze odpienianie bylo za bardzo MOKRE... ale trudno mi wyjaścić ile mu to zajeło bo pisałem na forum w tedy moze 20 min i tyle wyplul może 30 jakos tak... ale od 22 do rana tyle wyplul ile na 2 zdjeciu -to chyba dobrze co?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapa - nie to nie zart. Dzisiaj dostalem telefon:

- Dzien dobry

- Dzien dobry

-Jestem przedstawicielem firmy Shuran i czytalem o panskich problemach. Jestesmy gotowi wymienic panski odpieniacz na Shurana 200.

- !?!?

:D

Jacek - nie ladnie :nono . Co seb jest winien? Wszystko wskazuje na to ze rzeczywiscie dysza 22mm jest dobra na 15cm glebokosci.

Takie jaja robili chłopaki z Pomorza.Ja miałem propozycję zrobienia nowych mebli do wszystkich MacDonaldów,Tofik na sklejenie iluś tam akwarii a ktoś na nagrobki w całej Polsce do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Tester, właśnie z Arkiem dzisiaj rozmawialiśmy przez telefon na temat twoich zmagań z odpieńkiem. Super że odpalił.

W nagrodę za trudy i poświęcenie, przewieziemy cię we Wdzydzach rowerkiem wodnym. Będziesz siedział z piwkiem z tyłu jak basza.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Sułtan lepiej, jeszcze mu kurtyzany załatwimy, a co!:-D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no teraz to ja jestem sam w szoku Przysięgam na moje zycie tyle odpienił dziś od godziny 9 ( fotka zrobiona przed 23 bo w tedy wróciłem do domu)

s006b.jpg

s007l.jpg

s008z.jpg

s018ab.jpg

s014s.jpg

Jak widać jest ustawiony na bardzo mokro-ale nie przelewa absolutnie nigdy... nawet jak prąd wyłącze w całym baniaku i odpalę znowu za 5 min...

Co wiecej tak bardzo mokre odpienianie jak widać na zdjeciach absolutnie nie powoduje brudzenia szyjki kubka (nie ma na niej dosłownie nic) i najprawdopodobniej nie bedzie go trzeba czyścić! zrobię dziurke w kubku i wężyt wprost do kanalizy...

hehe podpinasz i zapominasz na wieki!!!

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może usunąć te oftopy kolegi Łapa z wątku o BK?

To chyba miał być wątek o Royalach ?

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.