Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

to ja mam takie pytanie, jaki poziom wody powinien być przy MINI BK 180 tylko tym nowym z mocniejszą pompą? i MINI BK 200 ? też nowy. Tylko proszę o prawidłowe poziomy ,nie domyślne. Kleje samp i wole dopasować dobry poziom.

Edytowane przez morszczak-2009 (wyświetl historię edycji)

baniak 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23-25cm

Ja w swoim sumpie mam 23cm, kolega ma 25cm działa jak należy.

Marcin jak nakazałeś w czerwcu poziom w BK 300 zostawić na 23 u mnie to hula jak tornado do dnia dzisiejszego. Niestety Royal Exclusive nie posiada dobrej instrukcji do BK i dlatego czasami można wtopić przy ustawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 23 cm wody przy BK Mini 200.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly update ode mnie.

Odpieniacz sie mocno uspokoil. Jednak jest na granicy kontroli - piana, przy maksymalnie otwartym wylocie jest na krawedzi kubka. To powoduje ze odpieniacz produkuje mokra piane i w 12 godzin napelnia kubek na maksa. Odpieniacz obecnie stoi na 22cm ale w sobote bede go podnosil na maksymalny, uzyteczny poziom - okolo 18cm.

Mam w planie zmienic sump i wtedy tak go zaprojektuje zeby w jednej komorze byl ten poziom 16-18cm


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 23cm, to mogę projektować nowego sampa do nowego baniaczka 70-70-60 :). Dzieki za odpowiedzi. Tester pokaż fotkę tego co Ci teraz wywala odpieniacz.


baniak 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujku Toster, a co te bąble powietrza pod kubkiem takie wielkie? Nie kleiłeś ostatnio korali w akwarium klejem dwuskładnikowym?


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to napewno efekt za duzej dawki powietrza w stosunku do wody. Jak przydusze rurke od powietrza to pecherzyki sa prawie niewidoczne ale poziom piany podnosi sie niebezpiecznie wysoko


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zwykly zaworek na wezyk, choc troche mi szkoda tego powietrza.

trzymaj sie, Wuju :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rewelacji nie ma... podnieść go do góry jeszcze spokojnie możesz, nawet teraz możesz coś pod niego podłożyć i będzie lepiej :yes


baniak 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mówili że pisze głupoty jak zalecałem podnieść odpieniacz...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, że problemem nie jest za dużo powietrza w sosunku do ilosci wody tylko jest go za mało bo jak sam zauważyłeś przydlawienie powietrza powoduje pójscie słupa wody do kubka i zowu przelewanie, moim zdaniem pownieneś wymienić dyszę regulującą ktora jest na zasysaniu pompy, gdyż własnie wkręcając lub wykręcając zmieniasz stosunek ilości przeplywajacej wody i powietrza, a dlawienie tej dyszy ktora masz nie da ci mozliwości odpowiedniej regulacji, i nie dawaj zadnego zaworka na zasysanym powietrzu, kurcze BK to nie są odpieniacze ktore trzeba przerabiać,

Wszyscy piszą zebys podniosł odpieniacz do góry ale wtedy pompa jest na tyle mocna ze zasysając wodę przy poziomie 15 czy 16 czy 17 cm będzie sie prawdopodobnie robił lejek taki jak na zdjeciu w manualu co tez będzie destabizowalo właściwą pracę odpieniacza

Co do wielkości bąbli powietrza to już kiedyś wspominalem: im bardziej wkręcona dysza w stdnę pompy tym mniej wody przeplywa i jest dużo powietrza bable sa malusienkie a w body jest bialo od potężnej ilosci bąbli i piana jest sucha

Im bardziej wykręcona dysza z pompy tym wiecej wody przeplywa przez odpieniacz i bable wtedy stają sie większe i piana jest wtedy mokra

Edytowane przez rutra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tą stronę RE ?

http://royalexclusiv.net/

Są części zamienne oraz aktualne manuale do wszystkiego :)

Np: Nowy manual do BK SM http://royalexclusiv.net/images/content/bk_sm/eng/bk_sm_operating_maintenance_eng.pdf

i dokładna rozpiska części do felernego testera, tj chciałem napisać odpieniacza Testera :) Tester nie obrażaj sie :)

http://royalexclusiv.net/images/content/bk_sm/eng/bk_sm_200_eng.pdf

A w niej wg. mnie jasno jest napisane że BK SM 200 powinno miec końcówkę 19!.

Na szczęście jest pełen katalog części zamiennych łacznie z śrubami do regulacji przepływu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co? doszedłem do następnego glupiego wniosku-ja muszę mieć BK250 i sobie samemu to dziadostwo obadać.

Tak , sprzedaję auto a na pocieszenie kupię sobie takie ustrojstwo i obiektywnie ocenię !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jarek za czujnosc. Dlabym Ci plusa ale glosowalem za ich zniesieniem :p

Czyli moje wnioski okazaly sie sluszne co do zwezki. Niestety mam tylko 18mm a to zbyt dlawi wode :)

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lapa, czyli mozna przyjac ze moj przypadek nie swiadczy przeciw BK. Powodem problemow byla nieoryginalna dysza.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, problemem ni ebyl BK tylko problemem bylo dlubanie przy nim i nie przekazanie tej informacji nowemu wlascicielowi :-0


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rutra, chyba zle piszesz, wkręcanie i wykręcanie dyszy nie ma związku z ilością wody, tylko powietrza, im bardziej dyszę wykręcasz, tym powietrza jest więcej a nie mniej. Tester, wstrzymaj się kilka godzin z zakupem dyszy, sprawdzę jaką mam.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, nie zgadzam się z Tobą, wyraźnie jest napisane w manualu że kazdy obrót dyszy wykręcając ja zwiększa przepływ wody przez odpieniacz o 500 l/h a tym samym zmniejsza się ilość zasysanego powietrza,

napisałem do Royal'a bo w swoim BK 250 DeLuxe mam dysze 20 mm a powinna być 22 mm a kupiłem odpieniacz nowy w renomowanym sklepie,

przed chwila Torsten Hess chciał ze mnie zrobic idiotę twierdząc żebym się upewnił czy napewno mam BK 250 DeLuxe a nie 250 SM a

teraz Ty, no nie zwątpiłem...

cytuje:

Each spin increases water flow-through by

approx. 500 litres. Operation without nozzle screw is

prohibited. The air flow would be reduced by half and

water flow would be increased by 300%. In this state

the pump will be overloaded and within a short time

automatically switched off. The noise level also would

exceed dramatically.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester sprawdź z którego roku jest ten odpieniacz,. Royal cały czas robi ulepszenia w swoim sprzęcie, więc to co jest w nowych "data sheet" NIE DOTYCZY STARSZYCH MODELI

Rutra to najpewniej też dotyczy też twojego problemu.

Edytowane przez lukaszkur (wyświetl historię edycji)

zbiornik 180x65x60 10x80W Powermodul 4 kanaly ściemniany.. Odpieniacz Bubble King 250 internal. Dozownik Grotech x7, Pompy obiegowe 2x OR 3500, Pompy do ruchu wody Tunze TS12 i TS7, Uzupełnianie wody Niveumat. Chłodzenie Teco Tr 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz - zapewne moj egzemplarz nie jest najnowszy. Wiem o dwoch poprzednich wlascicielach a trzeci podejrzewa ze tez go posiadal. Znalazlem gdzies tam cyfry ktore moga byc data wskazujac na 2008r. Z tym ze zmniejszenie srednicy z 22 na 18 robi robote. Podejrzewam wiec ze 19 to jego szczesliwy numerek.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taką mam w domu i Ci pośle;-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.