Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm.... chyba trzeba go wyregulować... :smoke::thumbsup:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to własnie nie jest off top... zresztą to ja ten temat założyłem i moge go zaraz sprytnie zmienic na ,, BK vs Schuran ''

A tak na boku te fotki mają udowodnić że są inne bardzo dobre odpieniacze za dużo niższą cenę ... dlatego mnie ten fenomen o BK dziwi!

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,

Łapa masz problem z schuranem za duzo wiele za dużo - dzwoń 501 079 550 Arek :)


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli? nie no ja wiem że jest za bardzo podkręcony , ale celowo go tak ustawilem

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazcie mi baniaki za pol roku wtedy ja wam powiem ktory lepszy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, za pół roku to pewnie już nie będzie niektórych na tym forum - znikną równie szybko jak się pojawili :)

A ta piana z tego surana to jakaś lipa i powiedz mi jeszcze Łapa jak ty do niego włożysz np głowicę czyszczącą kubek?

Produkty Schurana znam tylko z serii http://www.schuran.c...e_id=26&clang=1, i te są ok a o miniaturkach się nie wypowiem.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aruś, a niby skąd Ty te tajemnice Schurana znasz?:-P


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta piana z tego surana to jakaś lipa i powiedz mi jeszcze Łapa jak ty do niego włożysz np głowicę czyszczącą kubek?

Właśnie chodzi o to iż prawdopodobnie głowica czyszcząca nie bedzie potrzebna- on jest ustawiony na mega max mokra piana i co ciekawe dziś rano gdy go tak ustawiłem to byłem pewien że do wieczora przeleje... jeszcze bardziej sie zdziwiłem jak sie dowiedziałem ze korki wystrzeliły dziś 3 razy bo toster robi zwarę - mimo to schuran nie przelał

A widzielisci sami na szyjce kubka narazie odpukać nie ma nawet pierscienia z syfu który by obniżał wydajność! Ba ,tam nie ma absolutnie nic!

Panie drogi jablonski ma Pan BK 250 podobno do 2000L to tak samo jak schuran 200 ... proszę porobić fotki co jest w stanie wywalić do kubka w ciągu 12 godzin i bedziemy mieli dobre porównanie....Jest o 30% droższy więc musi być lepszy! w końcu chcemy się przekonać ,że warto dopłacać

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa ale to czym się podniecasz z tego shurana to nawet nie jest herbata to jakasś lipa jest.

Przecież to blade jak cholera, jakbym takie cos odpienial i wylewal to wylalbym juz pol zbiornika.

Ustaw go tak aby zbieral "urobek" a nie zabarwiona wode.

To nie jest na max mokra piane tylko na "prawie przelewanie"...

A tak bedzie wygladal twoj kubek ktory bedziesz czyscil recznie bo ci nie wejdzie self cleaner do kubka :-)

post-13397-0-90917700-1352849770_thumb.jpg

zacznij o takiego koloru urobku bez zaciemniania zdjec :-)

post-13397-0-04607000-1352849879_thumb.jpg

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje Ci się bo jak robie fotke z fleszem to takie jasne wychodzi... rano zrobie fotki to zobaczysz.

A wg mnie to bedzie strzal w dziesiatkę tym bardziej ze wody nie zmieniam.

Hej ja już morszczakiem jestem od 6 lat i kilka odpieniaczy przerabiałem wiec wiem jak kubek moze wygladać

MATKO BOSKA przecierz ja nie zaciemnialem zdjęć tylko to byla fotka bez flesza i jedna z fleszem... do jasnej anielki , co Ty myslisz że ja tutaj cos kombinuję... to może doleje tam magi do kubka, albo sosu sojowego?

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flash nie ma znaczenia - u mnie mozesz zrobic z flashem a rury wewnetrznej nie widac.

Masz ustawiony odpieniek z woda prawie pod korek rury to nie dziwne ze ci wode zabarwiona przewala.

To nie jest na extra mokro tylko na nie wiadomo co.

Nie sztuka aby wywalal w 20min, wazne aby wywalal tylko to co trzeba a nie solanke.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak , ja wiem co ma wywalać... a narazie wywala to co sobię zycze .... i robi to dobrze bo AM blue 3000 tego nie potrafił za cholerę

Wiadomo ,ze go za jakiś czas przykręce ,ale obecnie testuję takie ustawienie bo nigdy nie bylo mi dane aby z takim czymś mieć doczynienia-ustawiając tak inne odpieniacze nie bylo opcji-zawsze w końcu przelał. Ten o dziwo nie przelewa i dzieki temu prawdopodobnie nie bedzie trzeba czyścić kubka bo się nie zabrudzi szyjka i to chcę sprawdzić

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze szyjka zabrudzi sie w kazdym odpieniaczu. :secret:

Sledzik, dales zdjecie fajnego H&S-a. To 150 czy wiekszy ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja po nocy:

odpieniacz nie przelal, jest na glebokosci 22cm ze zwezka 18mm w ryjku i zebral 1/3 kubka:

troche to jasne ale caly czas odpieniacz nie jest ustawiony prawidlowo. W kazdym razie to jest pierwsza noc od piatku kiedy cos odpienil do kubka, a nie z powrotem do sumpa :)

post-10763-0-72153200-1352877175_thumb.jpg


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani to z netu tak na szybko wstawione :-)

Ja tam walcze w teamie ATI wiec juz w ogóle jestem z pospulstwa... :-)

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie bylo a tu prosze jaki fajny temat.

Tester, przykra sprawa, ze akurat Tobie przytrafila sie taka sytuacja, i to z BK !

Oczywiscie, przeczytalem caly watek, rowniez wypowiedzi Jacka. Mysle, ze poza zakochaniem sie Lapy w Schuranie, reszta byla bardziej konkretna.

Jacek, ze splywu zasilisz Schurana, ale musialby stac kilka pieter nizej, takze - niepraktyczne - to nie Deltec. W nim ten numer nie jest numerem...- jest jednym z proponowanych rozwiazan oszczedzania energii.

Waldek, uwazaj, Seb tylko mrugnie, i jestesmy u Ciebie.

Lapa, normalnie lubie Cie.

Wracajac do klopotow Testera: jest tu pewien problem, na ktory bym zwrocil troche uwagi, a ktory zostal poruszony przez Grzesia.

Rozumiem, ze pompa jest od "tego" odpieniacza a nie silniejsza ?

Czy przypadkiem, napiecie w sieci, zamiast 220 lub 230 W, tylko ponad 240 nie ma wplywu na to, ze pompa jest o 8-9 % wydajniejsza (kreci szybciej) i to jest "tym" problemem ?

Rozumiem tez, ze odpieniacz "przelal", czyli wyprodukowal tyle piany, ze juz sie nie zmiescila w sumpie i ta wyszla na podloge, dlatego dolewka dolala za duzo ?

Mysle, ze pompa dobrana jest do body odpieniacza pod warunkiem, ze bedzie napedzana 220-230 W. Kilka % wiecej moze spowodowac takie zwiekszenie wydajnosci, ze korpus odpieniacza robi sie za maly.

hehehe dobre Staszek ! dawać wszyscy po kolei ,a co do Seba? ja go po jajkach głaskać nie będę, jak niektórzy

on już się zemścił na mnie za to co napisałem o BK

a ja zdanie nie zmienię koniec i kropka :welcome:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, bo Ty wolisz po pleckach :-P

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh marzenia o odpuszczeniu czyszczenia kubka prysły jak banika dziś rano jak wstalem... szyjka brudna, odrazu zmiejszyła się ilość wywalanego syfu na rzecz bardziej skoncentrowanego....

s2032d.jpg

s2033o.jpg

stwierdzilem też ,ze takie porównywanie na oko to jest bez sens... bo np można ustawić na jeszcze bardziej mokro i odpieniacz wywali lekko żóltą wodę,ale w godzinę pelny kubek... to sie nie da tak porównywać, trzeba by wysuszyć urobek , zważyć i zanalizować w laboratorium...

s2034.jpg

No ale na oko to taki urobek w 24 godziny chyba jest zadawalający :)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarów Łapa nie ma i dlatego kupuje sie head self cleaner - ale nie do shurana :-)


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie idzie dopasować żadnego takiego czyścika do mojego schurana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, musisz poszukac, ale problemem jest waska rura reakcyjna , tam za bardzo nie ma gdzie sie krecic czyscik.

A nawet jak wsadzisz jakis to strasznie swiatlo zmniejszysz...

zobacz sobie

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aruś, a niby skąd Ty te tajemnice Schurana znasz?:-P

Taki jeden z białą brodą mi podpowiedział :)


Początek 01-10-2010

Szkło 120x55x50 optiwhite , cyrkulacja 2x tunze 6045 1 x tuzne 6055, Odpieniacz BK 200 mini VS12, UV JBL 18 W, Tunze Wavebox,Phobos 2x110 Cree + 2x39W T5 .... masa innych rzeczy

dsc02048d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapa nie chce cię martwić ale mój ATI lepszy bród z akwa wywala ..

Nie chce was martwic ale mój skimz wywala lepsza piane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli dostaje zlamki od tej piany . Kto bije lepsza Wy czy Wasze odpieniacze. Jakie ma znaczenie kolor odcieku jak kazdy z was ma inna obsade, inaczej karmi no i ninny sprzet posiada stosuje vodke lub bez. Wystarczy poczytac co dobrego wywala odpieniacz by przestac podniecac sie urobkiem

Ja kiedys mialem taki odpieniacz ze piana dekiel podnsila. Ale co za roznica jak teraz nie mam

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.