Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Maksyma jak z reklamy tyle że kompletna w tej sytuacji powinna brzmieć - Włącz i zapomnij, żona posprząta :)

Bartek chyba w tej sytuacji musisz ratować się dławiąc pompę na wlocie na czas aż odpienianie się unormuje.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, proszę zrób tak:

wyłącz odpieniacz,

poziom w sumpie 22 cm

tulejkę wlotu wody do pompy wkręć na maxa, potem wykręć ją coś około 1 1 1/3 obrotu aby czarne kropy były na przeciwko siebie - nominalne, najlepsze ustawienie wg Royala,

tuba regulująca poziom piany na max w dół i otwarty przepływ na 100%, u mnie też sa 2 czarne kropy które wyznaczają otwarcie tuby na 100%

powietrze na maksa i nie musi byc zza okna

zdejmij kubek

włącz odpieniacz i zostaw go tak na trochę, godzinę, dwie godziny i niech tak sobie popracuje

jak już sobie pochodzi załóż kubek i dopiero zacznij go delikatnie regulować sama tubą w lewo lub w prawo, w penym momencie odpieniacz zaczyna być bardzo czyłu na obrót w lewo lub w prawo dlatego tez jak juz raz ustawisz to go nie regulujesz bo nie ma potrzeby, nawet 1mm w lewo lub w prawo może spowodowac podniesienie piany o np 4-5 cm w kubku, i nie kręć tubą coś chwilę bo tak go nigdy nie ustawisz, daj mu popracowac z 15 minut, skoryguj, znowu daj mu popracować z 15 minut, skoryguj

przy regulacji wysokości piany w kubku pamiętaj o przykazaniu Royala aby nie przekraczać - silver stripline - mniej więcej tu gdzie kubek łączy się z body bo to też może spowodowac przelanie w przypadku ponoiwnego właczenia odpieniacza lub przy wzroście poziomu wody w sumpie

nie ma innej opcji musi chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, albo on sie jeszcze nie wyplukal po tym kwasku albo cos jest w wodzie ze on Ci tak przelewa, moze zaleglosci sie nazbieraly? Nie kombinuj juz z tą rura, wloz ja, ustaw na najbardziej otwarte i zostaw, ustaw odpieniacz glebiej, wezyk do wiadra i nich wypieni co mam wypienic, bonsie nigdy nie uspokoi.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkladasz wate do wody?

Dwa Seb bardzo dobrze mowi abys nie przytykal powietrza, na 100 automatycznie podnosi ci sie woda w odpieniaczu.

Ja teraz nie moglem sobie poradzic 2 dni aby wystartowac, caly czas przelewal.

Jak bys go podniosl tez by to pomoglo, przeleje kilka razy kubek i sie uspokoi.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki:

Niedlugo bede wychodzil z domu wiec:

a - zostawie na przyduszonym powietrzu i wyjetej rurze bo tak nie przelewa

b - wlacze wiatrak zeby przesuszylo troche podloge.

c - po poludniu zmajstruje jakas poleczke tak aby odpieniacz byl na glebokosci 22-23cm

d - spuszcze wode z sumpa i go odsune od instalacji elektrycznej bo gniazdka i wytczki byly cale mokre

e - przygoduje solanke na dolewke


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, dlaczego na przyduszonym powietrzu? Otworz powietrze, wezyk z kubka wloz do sumpa i otworz zaworek, niech sie plucze. Bo jesli teraz przydlawisz powietrze to poxniej jakmotworzysz to znow moga byc jaja.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale pozniej bede w domu i bede go pilnowal. Rzecz w tym ze jak przelewa to woda nie nadaza splywac otworkiem w kubku


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ale widzisz roznice pomiedzy zasilaniem i pienieniem miedzy twoim odpienkiem a rozwiazaniem w BK czy ATI ?

Oczywiście że widzę. u mnie jest jeszcze 3cia pompa która ssie wodę z sumpa pieni ją i zasila odpienka w wodę. wiec jest to tak jak w BK czy Ati ale z 2ma dodatkowymi pompami pieniącymi, które pobierają wodę z korpusu odpieniacza.odpieniek1.JPG

Masz na rysunku modyfikacje, jedna z 2 pomp została odłączona na ssaniu od odpieniacza a korpus odpieniacza w tym miejscu gdzie wczesniej ssała został zakorkowany.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tester to moze bez kubka?

ale AB2000 to... mikrus przy tym co pchaja ATi czy pompy BK.

ile on ci ciagnie powietrza ?? 1000-1200? U mnie na brudnej pompie mam 2300

a BK ma pewnie jeszcze wydajniej...

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tester to moze bez kubka?

ale AB2000 to... mikrus przy tym co pchaja ATi czy pompy BK.

ile on ci ciagnie powietrza ?? 1000-1200? U mnie na brudnej pompie mam 2300

a BK ma pewnie jeszcze wydajniej...

dlatego mam takie 3, ale to nie wazne, chodzi o regulację odpienka, w moim wariancie niezaleznie od wydajności (w pewnych granicach) tłoczenia pompy zasilającej nie mam problemu z wahaniem wody w odpieniaczu. Regulacja za pomocą zastawki będzie pod tym względem bardziej czuła. i to tylko chciałem powiedzieć.

Ale wiem, wiem szargam świętość BK i dlatego zostanę jak zwykle na tym forum potępiony i spalony na stosie :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz, mowisz po prostu o czyms innym a wydaje ci sie ze o tym samym :-)

Wez AB2000 na igle, wez pompe royala albo ati.

Wsadz do solanki obie i odpal. I porownaj flow i ilosc powietrza.

To jak z silnikiem. 3 silniki TDI odpalone na raz nie dadza tylem mocy co 1 silnik rakietowy.

A i efekty beda kompletnie inne jak i bezwladnosc.

I tu jest tak samo

I wlasnie to pokazuje ze te pompy sa kilkukrotnie lepsze/wydajniejsze/cichsze niz AB i dlatego wydajne odpienki korzystaja z takich pomp a tworcy DIY kozystaja z modyfikowanych lagun bo ... AB sa cienkie przy duzej wydajnosci.

Dodatkowo nie dosc ze AB sa duzo slabsze to biora 33W x 3 = 99W a moj przy 2500l/h przeplywu bierze ponizej 20W


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak se czytam że nie można okiełznać odpieniacza,dlaczego ? Moim zdaniem regulacja powinna być dokonywana tylko i wyłącznie głębokością zanużenia odpieniacza,czyli powietrze na max. odpływ wody otwarty na max. i jak najniżej wykonany odpływ , i teraz regulujemy tylko głębokością zanurzenia odpieniacza.Mam tak u siebie i nie widzę lepszego rozwiązania.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale całym odpieiaczem regulujesz raz go podnosisz raz opuszczasz ?

ja tylko reguluje zwiększając odpływ lub zmniejszając i to w zupełności wystarczy.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak opuszczam i podnisze cały odpieniacz , ale raz dobrze dobrana wysokość nie wymaga zmian .


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fakt , w poprzednim akwarium jak został ustawiony odpieniacz to następnym razem go ustawiałem po 2 latach jak go myłem :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stabilność takiego ustawienia jest najlepsza , ale , jest jedno ale ,mianowicie ,odpieniacz pracuje z "maxymalną" wydajnością ,zmiana wydajności polega tylko na regulacji " piana sucha--piana mokra" . U mnie to zdaje egzamin mam tak kilka lat i ...

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester jednym slowem masakra... Seb nie wydaje mi się iz słabe płukanie było by w tym przypadku winą bo po 24h to juz sie wypłukał...

A teraz podsumujmy... Bk wcale taki stabilny i łatwy do regulacji nie jest... mamy już 2 udowodnione przypadki iż Bk potrafi być zmorą dla użytkownika...

ja jutro odpalam schurana i zobaczymy jak z nim bedzie... Co do BK to chyba można śmiało powiedzieć, iż to nie jest żadne cudowne pienidło, tylko zwykły odpieniacz który tak samo jak inne potrafi dostarczyć nie miłych przeżyć! Teraz Ten fakt jest mi jeszcze bardziej oczywisty - cena zakupu BK to skandal i czysta prowokacja majaca na celu przykuć uwagę!

Cały ten fenomen BK świadczy iż ta prowokacja świetnie się udala...

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytam tak z ciekawości , jakiej średnicy jest rura odpływowa ww. odpieniaczu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakim? W schuranie 200? czy BK Testera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem BK włączyłem i tak działa bez najmniejszego problemu już prawie rok. miałem wcześniej delteca apf 600 i niestety zawieszanie się pompy było denerwujące. Ja osobiście nie widzę u siebie już innego odpieniacza niż BK czy to w tym czy następnym akwa.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale apf600 to przestarzały dinozaur... Nie mozna go porównywać z BK....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie można?? i ten obsługiwał mi akwa 330l i ten drugi obsługuje.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare godzin walki i nadal przegrywam. Odpieniacz jest dokladnie na glebokosci 22cm.

Rura wlozona na maxa ale otwarta, powietrze na maxa - odpieniacz wywalil juz 20L wody tylko z sumpa bo obieg mam wylaczony.

Dodam ze nie nie wierzylem ze 3 cm zrobi roznice. To nie jest tak ze odpieniacz po prostu przelewa. On leje tak ze kubek jest pelen w 3 sekundy z zegarkiem w reku.

Jakies pomysly?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz gdzieś przytkanego zasysu powietrza?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.