Skocz do zawartości
Łapa

Proszę o wyjaśnienie fenomenu Bubble Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz glupie pytanie :-)

Scieta rura w ktora strone dajesz?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, pamiętasz jak mowilem co u mnie sie stało po wlaniu waszej wody po powrocie z Londynu? Moze to ma jakiś związek z przelewaniem u Ciebie? Moze poprzedni odpieniacz na to nie reagował ale temu moze cos w wodzie nie pasuje bo mi po wlaniu Waszej wody dwa dni kipialo z odpieniacza.

Tapatalk


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondzio - racja, glupie pytanie :p

Jedna uwaga... w wiekszosci filmikow na YT wkrecana dysza jest koloru czerwonego. Na jednym zblizeniu widzialem ze czerwona ma 19mm srednicy. Moja jest zolta i ma 22mm srednicy. Moze to to jest problemem?

unioslem rure, opiera sie o krawedz trojnika. Oto filmik:

https://dl.dropbox.com/u/87719113/2012-11-11%2012.36.35.mp4


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ok, zostaw aż poziom trochę opadnie i wtedy stopniowo opuszczaj rurę aż włożysz ją całą.

Czy mi się wydaje czy rura na zasysaniu jest trochę wykręcona ? Wkręć ją prawie do końca i jak już opanujesz poziom to dopiero wtedy weź się za regulację przepływu.

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mowisz o dyszy na wejsciu do pompy to to jest to,

za duzo wody wchodzi do pompy i wylot nie nadąża.

srednica 19 a 22 to nie mala roznica. Moze masz tą zwężkę od wiekszego modelu?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy pisali moi znamienici poprzednicy, bo przeczytałem na szybko - ale czy sprawdzałeś tłumik ?


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zalozonego tlumika

zrobilem jedna rzecz i moze mnie ktos za to zrypie, ale znalazlem waz sylikonowy srednicy 22mm i wcisnalem dwucentymetrowy pasek w dysze. Poziom piany spadl ponizej nasady kubka. Ten waz dawal przeswit 18mm wiec tak mysle ze idac tym tokiem myslenia, jakby zwezic dysze o 2mm - byloby git. Wszystko wskazuje na to ze ta pompa z 22mm dysza jest za silna


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, o ile jest wykrecona dysza w pompie? Wkrec ja na maxa prosze, bo im bardziej jest wykrecona tym wiecej pompanbierze powietrza.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester no tak ja jarek mowi, skoro wysuniecie rury stabilizuje ci poziom wody i nie przelewa to po co kombinujesz?

Daj mu tak pochodzic. Moze woda musi ci sie oczyscic.

Skoro nie robisz testu z czysta solanka to nie wiemy co ty masz w tej wodzie...


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb możesz sprawdzić czy Tester i Łapa to nie ta sama osoba ?

Widzę duże podobieństwo ..... :)

Zrób jak napisałem i wkręć tą rurę i zamknij szafkę do jutra wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, probowalem - przelewa. Zreszta ja w ogole nie widzialem roznicy miedzy wkrecona dysza a wykrecona. Stad pytalem w jednym z pierwszych postow czy ta regulacja jest w kazdej wersji

co do wyczyszczenia wody.. Ja juz tak od czwartku czyszcze. Zlalem w ten sposob 3 wiadra urobku. Ile mozna czyscic wode. To niby jest odpieniacz "fire and forget".


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wysun ta rure i zapomnij do jutra

Niech pieni na srednio

Ale ty nie zlewasz samego brudu tylko rzadka wode z brudem a to co innego.

Zobacz, masz odpieniek, odpienil ci 1/5 kubka syfu. Jak wylejesz ten syf z kubka do sumpa i zalozysz kubek to odpieniek ci przeleje ale wcale tego nie usunie z powrotem w calosci...

Ciekawe jest dla mnie co innego. W odpieniaczach ( nie wiem jak BK ) jest tak ze jak wylot masz max otwarty to jest MAX otwarty i nie powinno byc roznicy czy rura czerwona jest zalozona czy nie - caly wylot z komory otwarty.

U ciebie jak masz otwarty na max to ci przelewa a jak wyjmiesz rure to jest OK.

Czyli... cos dlawi gdzies .... ale to przy zalozeniu ze pelne otwarcie rura czerwona w pelni otwiera otwor wylotu.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, wkrec dysze.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręć a nie wykręć.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręciłem swoją zółtą dyszę i zmierzyłem ma dokładnie 20 mm zresztą na dyszy jest wytłoczone 20 zatem to nie jest problem dyszy,

ale wkręć ja na maxa jak pisze Seb, wtedy będzie min wody i max powietrza, bardzo male babelki powietrza, im bardziej wykręcisz dyszę tym bardziej zwiekszysz przepływ wody i babelki powietrza stają się większe,

a podłóż dłoń pod wylot z odpieniacza i sprawdź czy wylatuje woda, to naprawde czuć, może zamiast otwarcia na maxa tuby regulacyjnej ty ja wkładasz odwrotnie i jest na maxa zamknieta i zamiast odpływem przelewa do kubka?

a twoja pompa ma weżyk który łaczy pzrednią białą cześc obudowy pompy z tylną czarną częścią obudowy pompy?

jak rozbierałeś pompę do czyszczenia, jest taki oring na kńcu obudowy, czy został własciwie włozony przy składaniu, wiem ze mozna go załozyć odwrotnie i tez moga byc jaja z pompą,

Edytowane przez rutra (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb - wkrecalm i wykrecalem. W sumie zadnej roznicy.

Wyciagnalem rure - dam znac jutro :)

rutra - rura na pewno we wlasciwym kierunku. Oringa nie zdejmowalem. Rurka z boku pompy jest.

Czemu Ty masz 20mm a ja 22mm skoro mamy taka sama pompe?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb wez przyjedz bo i tak obiecales. Prad w UK mam pomiedzy 240V a 243V robi taka roznice?

EDIT bartek podepni miernik energii zobaczymy jak ile bierze pompa

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to silnik asynchroniczny, a wiec jego obroty zalezą od czestotliwosci a nie napięcia.

Ale jesli pobiera wiecej mocy to moze dlatego ze idzie wiecej wody a mniej powietrza.

Ja stawiam na dysze na ssaniu wody.

Jest za duza do tego body. jedyna metoda to inna srednica albo postawienie go wyrzej co omówił robi. wtedy bedzie trudniej pompować wodę pompie a łatwiej powietrze i bedzie ssala wiecej powietrza.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kręcisz tubą regulacyjną tą ze ściętą koncówką w lewo o 1/4 obrotu czy o 1/2 lub to samo w prawo to nic sie nie zmienia? nie przelewa bardziej albo nie opada woda w body?

bo jak mówisz że przy zdjetej tubie regulacyjnej nie przelewa a przy załozonej otwartej na maxa przelewa to nie może tak być bo przecież jak jej nie ma lub jest ale otwarta na maxa to powinno byc tak samo, własnie to sprawdziłem, wyjałem tubę regulacyjną i poziom wody w body opadł, załozyłem i otworzyłem na maxa wypływ z odpieniacza i tez poziom wody opadł tak samo na przy całkiem zdjeytej tubie,

no to chyba pozostaje ostateczność - nieprawdopodobne a jednak - tuba regulacyja wchodzi zbyt głęboko, ściecie rury ponizszj odpływu i zatyka całkowicie wypływ wody z dopieniacza i żadna regulacja nie daje efektów ponieważ obracajac w prawo czy w lewo obracasz pełną rurą bez scieńcia czy wypływ jest całkowicie zamkniety w kazdym połozeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 20 mm - mierzyłem suwmiarką, pompa dokładnie taka sama, bez ściemy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb - wkrecalm i wykrecalem. W sumie zadnej roznicy.

Wyciagnalem rure - dam znac jutro :)

Ale rurę na zasysaniu wkręciłeś i ten węzyk ze środka wyciągnięty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak rutra przetestowal i poziom jest taki sam czy z rura na max czy ze zdjeta rura

a u ciebie jak wkladasz rure to przelewa to chyba wiadomo ze cos jest z wylotem wody ...

Nie otwierasz na max bo cos jest z rura, albo za gleboko wchodzi, albo .... to juz musisz przylukac sam


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie rury robi różnicę , wtedy woda wypływająca w trójniku wychodzi górą i dołem. Z rurą strumień się odbija i wali tylko w dół.

Podczas normalnej pracy tego może nie być widać ale np po chemiclean miałem wyraźną różnicę w poziomie w body.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.