Skocz do zawartości
smyk

Przyjazny formiter :) czyli cztery metry wody...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po długim starcie myślę, że nadeszła chwila w której chciałbym pokazać swój pierwszy morski zbiornik.

Tak w kilku zdaniach opiszę jak zaczęła się moja przygoda z akwarystyką morską. Wszystko zaczęło się podczas budowy naszego domu. Z uwagi na to, iż jestem człowiekiem który bardzo lubi oryginalne rozwiązania i nowoczesny design w naszym domu nie mogło więc zabraknąć dużego zbiornika morskiego. Jeżeli chodzi o akwarystykę słonowodną jestem laikiem więc znalazłem „fachowca” który podjął się wykonania mojego akwarium. Niestety „fachowiec” okazał się kiepski i przerosło go wykonanie tego akwarium co widać będzie na zdjęciach. Na szczęście w porę się zorientowałem i poznałem forum NR oraz chłopaków ze sklepu akwarystycznego „Reefshop” z Gdyni. I dzięki dobrym radom gościa z długą siwą brodą moje akwarium wygląda jak wygląda.

Z początku akwarium miało być wbudowane w ścianę i miało być dwustronne o szerokości 2m ale ostatecznie zrobiliśmy akwarium czterostronne o wymiarach 400x50x60h. Zbiornik znajduję się na parterze i widoczny jest praktycznie z każdego miejsca na dole. To tyle tytułem wstępu.

Kilka danych:

- wymiary akwarium 400x50x60h ze szkła OW 2x12mm,

- sump dwukomorowy o wymiarach 200x40x53h,

- stelaż z profila zamkniętego ze stali nierdzewnej,

- zabudowa z płyty meblowej otwierana na zawiasach i siłownikach,

- odpieniacz BK 300,

- pompa obiegowa Red Dragon 8000,

- cyrkulacja tunze 2x6105, raz 6095 i 6055 oraz multicontroller tunze 7095

- światło 3xT5 ATI sunpower 6x54 + nocne ledy,

- chłodziarka TECO TR20.

Z grubsza tyle. Akwarium zostało zalane w czerwcu tego roku. Jeżeli chodzi o obsadę to będą spsy i ryby. Poniżej przedstawiam kilka fotek.

Pocztki:

akwarium5800x600.jpg

akwarium11800x600.jpg

Stan obecny:

img9154800x600.jpg

img9155800x600.jpg

img9165800x600.jpg

img9175800x600.jpg

img9161800x600.jpg

Zaplecze techniczne:

img9183800x600.jpg

img9189800x600.jpg

img9198800x600.jpg

img9203800x600.jpg

img9204800x600.jpg

Edytowane przez smyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja padłem...i idę z zazdrości :wine:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie, jednakże z doświadczenia napiszę, że te 50 cm szerokości to trochę lipa przy tak długim baniaku. Sam mam 50 cm szerokości i w pysk sobie pluję, że jednak 60 cm nie zamówiłem a mam także dwustronne (jednakże krótsze :( ). W każdym razie zazdroszczę długości.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dech w piersi zapiera :unworthy:


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia sumpa nie budiet?

Uwielbiam długie zbiorniki - czapki z głów :respect: . No, ale jak ten z brodą doradzał to nie dziwota, coś tam chłop jednak wie :p

Od razu można się zorientować że maczał tam łapy - po grubości warstwy piachu w baniaku.

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć makro:

dsc0958800x600.jpg

dsc0963800x600.jpg

dsc0964800x600.jpg

dsc0966800x600.jpg

dsc0968800x600.jpg

dsc0970800x600.jpg

dsc0976800x600.jpg

dsc0980800x600y.jpg

dsc0982800x600.jpg

dsc0984800x600.jpg

dsc0989800x600.jpg

dsc0991800x600.jpg

dsc0994800x600.jpg

dsc0996800x600.jpg

dsc0999800x600.jpg

dsc1004800x600.jpg

dsc1007800x600.jpg

dsc1014800x600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! Kozak jest! Wpraszam się przy najbliższej okazji obejrzeć live:-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, kto się jeszcze odktyje z następnym "czterocyfrowcem", witamy @smyk'a z fajnym baniaczkiem. Gratulację :thumbsup: .

PS. Sam serwisujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Niezły tramwaj.

No kozak jest. Szkoda że taki wąski.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam_S: sam serwisuję. Wszystko starałem się zaprojektować i wykonać tak aby obsługa była mało uciążliwa. Dużo czytam :)

@BAU: a widziałeś kiedyś szeroki tramwaj? :) Tak poważne uważam, że akwarium musi zdobić pomieszczenie w którym stoi a nie je szpecić. Mi pasowało takie i takie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiornik. Długość powala. Pokusiłbym się o szersze. Możesz opisać cały sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękne wrażenie robi, trochę za wysoko jak dla mnie bo na siedząco w fotelu chyba sie nie poogląda a na stołkach barowych dlugo nie usiedzisz. Ale to szczegół, Na bogato jak widzę :)

Ale w kwestii technicznej, czy ta klejona podwójna szyba to wymóg konieczny w tym gabarycie? nie wystarczyło by górne wzmocnienie z łącznikami co metr?

Bo ja ostatnio mam wstręt do moich grubych szyb (15mm opti)

I jeszcze w kwestii cyrkulacji, w czymś takim to bym chyba rzekę zrobił, czyli ssanie na jednym końcu wypuszczanie na drugim :) być może ze zmianą raz na godzinę czy dwie kierunku :) albo w parzyste dni w jedną strone a w nieparzyste w drugą :)

o albo wavebox ze stojącą falą :)

Jak wygląda czyścik do 25mm szyby? chyba magnetyczny będzie za słaby :(

może ktoś wymyśli taki co sam po szybie chodzi i czyści jak te kosiarki co same trawnik wykaszają radząc sobie w terenie.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No piękne wrażenie robi, trochę za wysoko jak dla mnie bo na siedząco w fotelu chyba sie nie poogląda a na stołkach barowych dlugo nie usiedzisz. Ale to szczegół, Na bogato jak widzę :)

Ale w kwestii technicznej, czy ta klejona podwójna szyba to wymóg konieczny w tym gabarycie? nie wystarczyło by górne wzmocnienie z łącznikami co metr?

Bo ja ostatnio mam wstręt do moich grubych szyb (15mm opti)

I jeszcze w kwestii cyrkulacji, w czymś takim to bym chyba rzekę zrobił, czyli ssanie na jednym końcu wypuszczanie na drugim :) być może ze zmianą raz na godzinę czy dwie kierunku :) albo w parzyste dni w jedną strone a w nieparzyste w drugą :)

o albo wavebox ze stojącą falą :)

Jak wygląda czyścik do 25mm szyby? chyba magnetyczny będzie za słaby :(

może ktoś wymyśli taki co sam po szybie chodzi i czyści jak te kosiarki co same trawnik wykaszają radząc sobie w terenie.

Akwarium jest na wysokości 115cm od podłogi i oddziela hol z jadalnia, tak więc z krzeseł w jadalni wygląda fajnie.

Odnośnie szyby żywicowanej to nie wiem czy był taki wymóg, poprostu tak mi "fachowiec" :) wyliczył i tak jest. Poza tym oczywiście mam też 2 wzmocnienia.

Cyrkulacja u mnie chodzi na czterech pompkach Tunzepodłączonych do multicontrollera i chyba jest OK.

Czyścik używam JBL - Floaty Shark do grubych szyb, pływający :). I jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest na wysokości 115cm od podłogi i oddziela hol z jadalnia, tak więc z krzeseł w jadalni wygląda fajnie.

Odnośnie szyby żywicowanej to nie wiem czy był taki wymóg, poprostu tak mi "fachowiec" :) wyliczył i tak jest. Poza tym oczywiście mam też 2 wzmocnienia.

Cyrkulacja u mnie chodzi na czterech pompkach Tunzepodłączonych do multicontrollera i chyba jest OK.

Czyścik używam JBL - Floaty Shark do grubych szyb, pływający :). I jestem zadowolony.

ja mam swoje na 75cm i wydaje mi sie za wysoko, ale to oczywiscie takie czepianie sie troche dla czepiania.

Cyrkulacja na pewno jest ok, bo widac ze wszystko ładnie wygląda ale mając taki tramwaj mozna sobie rozne pomysly wyobrażać.

Najważniejsze, ze jesteś zadowolony, każdy by był mając taki oceanik :)

Dla ciekawości spytam, na zapleczu czają się widzę LEDowe lampy "w budowie".

Zmieniasz z powodu ciepła z T5 czy inny pomysł za tym stoi?

Zastanawia mnie tez to ze masz dość wysoko lampy nad wodą na zdjęciach, sporo światła tracisz co widać jak mocno oświetlone sa te pokrywy nad baniakiem.

Pozdr.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoje na 75cm i wydaje mi sie za wysoko, ale to oczywiscie takie czepianie sie troche dla czepiania.

Cyrkulacja na pewno jest ok, bo widac ze wszystko ładnie wygląda ale mając taki tramwaj mozna sobie rozne pomysly wyobrażać.

Najważniejsze, ze jesteś zadowolony, każdy by był mając taki oceanik :)

Dla ciekawości spytam, na zapleczu czają się widzę LEDowe lampy "w budowie".

Zmieniasz z powodu ciepła z T5 czy inny pomysł za tym stoi?

Zastanawia mnie tez to ze masz dość wysoko lampy nad wodą na zdjęciach, sporo światła tracisz co widać jak mocno oświetlone sa te pokrywy nad baniakiem.

Pozdr.

Na zapleczu są lampy ledowe na których startował mój zbiornik i nie ruszył. :) Zmieniłem je na T5 które oczywiście grzeją wodę i dlatego mam też chłodziarkę. Lampy wiszą 24cm nad taflą wody i można obniżyć, ale po co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niby po nic, ale ja mam hopla na punkcie strat energii :)

Staram sie te straty mozliwie zmniejszać, wiec jak widzę ze czesc swiatła sie marnuje zamiast pracować to zaswieca mi sie lampka w głowie ze jest strata :)

Moze jak byś obniżył to można by część świetlówek wyłączyć, było by tyle samo światła a licznik kręcił by się wolniej :)

Jakbyś chciał sprzedać mi taką jedną lampę to pisz na priva (mowie o tych ledach)

Pozdrawiam


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niby po nic, ale ja mam hopla na punkcie strat energii :)

Staram sie te straty mozliwie zmniejszać, wiec jak widzę ze czesc swiatła sie marnuje zamiast pracować to zaswieca mi sie lampka w głowie ze jest strata :)

Moze jak byś obniżył to można by część świetlówek wyłączyć, było by tyle samo światła a licznik kręcił by się wolniej :)

Jakbyś chciał sprzedać mi taką jedną lampę to pisz na priva (mowie o tych ledach)

Pozdrawiam

Czy jakby moje lampy wisiały nad samą taflą wody to czy moje akwarium wyglądało by lepiej? Bo wygląd mojego zbiornika jest dla mnie priorytetem. :)

Edytowane przez smyk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kozak, choć trochę glonów na szybach hodujesz ;)

planujesz jeszcze ryb dodawać ?

btw nie boisz się schodów bez balustrady ? sami chcieliśmy takie zrobić to nam odradzali że niebezpieczne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sie też obawiac ze zagapiony ktoś w baniak walnie głową w schodek. Zwłaszcza ze on tez taki szklany niepozorny ale twardy jak cholera :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIU FIUUUUUU zacwierkal wrobelek. Mimo ze rok sie konczy uznaje to za debiut roku.

no i czy ja dobrze widze DSB? Jak mozna to tez sie wpraszam, z pustmi rekoma nie przyjade :D

EDIT ile razy trzeba objsc jakwarium do okola z czyscikiem zeby bylo cacy.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest kozak, choć trochę glonów na szybach hodujesz ;)

planujesz jeszcze ryb dodawać ?

btw nie boisz się schodów bez balustrady ? sami chcieliśmy takie zrobić to nam odradzali że niebezpieczne ...

Glony jeszcze jakieś są ale po czterech miesiącach nie można spodziewać się ideału :)

Ryb jest już troszkę i będzie jeszcze kilka cukiereczków.

A ze schodów jeszcze nikt nie spadł i nie rozbił głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli sam wszystko projektowales i wykonales i do tego nie prowadzi tego zadna firma to jestem pelen uznania.

Skarpetki mi zdmuchnelo...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba sie bardzo całość

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa cudo ale za jakis czas bedziesz zalowal ze takie waskie zrobiles,jak ci acropory wleza na szybe i nie bedziesz mogl jej wyczyscic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.