Skocz do zawartości
smyk

Przyjazny formiter :) czyli cztery metry wody...

Rekomendowane odpowiedzi

Ledy ?

stoją w kącie na pierwszych zdjęciach

@łapa byłeś szybszy :thumbup:

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa bajka no i wystrój wnętrza również. Pięknie Tylko jedno pytanko, schody też są z opti white? :smiling: Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest baniak, w którym pokolce sobie popływają... :bow


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super akwarium - wydaje się potężne a to "tylko" 1200 litrów :) efekt we wnętrzu niesamowity! mi się nie udało w nowym domu znaleźć "miejsca" na akwarium :)

i domyślam się co za artysta to zakładał :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ledów: dziś się dowiedziałem od producenta @loccutusa, że lampy które dostałem wykonał pod zamówienie jakie dostał od " fachowca" i nie wiedział jakie akwarium mają oświetlać i do mojego akwarium są po prostu za słabe. Jeżeli chodzi o wykonanie lamp i ich funkcjonalność nie mogę mieć zastrzeżeń. Podczas zakupów w Acroporze spodobało mi się jak wyglądają korale pod lampami T5 i na takie się zdecydowałem.

Z uwagi na duże zainteresowanie schodami, kilka słów o nich. Stopnie są z trzech tafli 15mm ze szkła hartowanego (teraz bym zrobił z OW). Stopnie są przymocowane do stalowej konstrukcji która jest przykotwiona do ściany oraz stropów. Nośność stopnia wynosi 200kg na krawędzi oraz 800kg na środku. Oczywiście stopnie są podświetlone kolorowymi ledami sterowanymi radiowo pilotem. Dla zainteresowanych podaję linka do firmy która wykonała moje schody i z czystym sumieniem mogę ich polecić: http://www.artom.combiz.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu zejsc po schodach z opti jak wylacza prad, ale tak czy inaczej wygladaj bombowo.

Ja mysle ze caly ten fachowiec artysta, powinien zostac ujawnony jak i firme ktora polecasz. Szkoda by bylo zeby kolejny z kolegow przechodzil przez to co Ty.

PS czyli teoretycznie na stopniu mozna pofiglowac z kobieta tylko szkoda ze to takie zimne. :blushing:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu zejsc po schodach z opti jak wylacza prad, ale tak czy inaczej wygladaj bombowo.

Ja mysle ze caly ten fachowiec artysta, powinien zostac ujawnony jak i firme ktora polecasz. Szkoda by bylo zeby kolejny z kolegow przechodzil przez to co Ty.

PS czyli teoretycznie na stopniu mozna pofiglowac z kobieta tylko szkoda ze to takie zimne. :blushing:

Grzesiu.

Ledy cree dobrze grzeją. :smiling:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak młoteczek na nie poleci :) (oby nie...) :)


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, jest moc! Co tu dużo gadać, trzeba czasu tylko żeby wszystko porosło, ale potencjał jest niewyobrażalny, jednak długość robi robotę, mówcie co chcecie:-) a najlepsze jest to że właściciel potrafi słuchać rad:-)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu zejsc po schodach z opti jak wylacza prad, ale tak czy inaczej wygladaj bombowo.

Ja mysle ze caly ten fachowiec artysta, powinien zostac ujawnony jak i firme ktora polecasz. Szkoda by bylo zeby kolejny z kolegow przechodzil przez to co Ty.

PS czyli teoretycznie na stopniu mozna pofiglowac z kobieta tylko szkoda ze to takie zimne. :blushing:

Fachowca raczej nie ujawnię, ale z miłą chęcią mogę polecić dwa sklepy w których robię zakupy:

- Acropora z Warszawy - kupiłem tam prawie cały sprzęt, dostępność od ręki :), kupiłem rownież bardzo dużo ryb z których żadna nie padła :), bardzo miła i fachowa obsługa,

- ReefShop z Gdyni - dostępność sprzętu nie jest powalająca, ale szybko temat ogarniaja. Życie które od nich kupiłem było w bardzo dobrej kondycji, szkoda tylko że dostawy zwierzaków są tak rzadko. Jeżeli chodzi o obsługę i wiedzę sprzedawców, uważam że jest to ich największy atut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, że nie o akwarium (przefantastyczne!), tylko o schodach jeszcze. Konstrukcja nośna schodów jest, jak rozumiem "przytulona" do ściany. Ile wyszło straty na szerokości pomieszczenia? Tzn. jaką grubość ma ukryta konstrukcja wsporcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, że nie o akwarium (przefantastyczne!), tylko o schodach jeszcze. Konstrukcja nośna schodów jest, jak rozumiem "przytulona" do ściany. Ile wyszło straty na szerokości pomieszczenia? Tzn. jaką grubość ma ukryta konstrukcja wsporcza?

Konstrukcja schodów ma szerokości 13cm i jest odbudowana płytą GK. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update z ostatniego kliakania fotek :)

1800x600eu.jpg

2800x600vs.jpg

3800x600jf.jpg

4800x600p.jpg

5800x600jh.jpg

6800x600r.jpg

7800x600dm.jpg

8800x600r.jpg

9800x600hd.jpg

10800x600r.jpg

11800x600es.jpg

12800x600w.jpg

13800x600d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smyku ładnie wszystko sie trzyma i jak widac ostatnie zmiany tylko na lepsze podopiecznym wychodzą a i fotki ładniutkie wychodzą.

ps. Nie masz przypadkiem zdjeć zbiornika pod poprzednim światełkiem???


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zarośnie, będzie moc :thumbup:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze caly ten fachowiec artysta, powinien zostac ujawnony jak i firme ktora polecasz. Szkoda by bylo zeby kolejny z kolegow przechodzil przez to co Ty.

PS czyli teoretycznie na stopniu mozna pofiglowac z kobieta tylko szkoda ze to takie zimne. :blushing:

Pełno jest takich artystów, mój już wszystkie biznesy pozamykał w Łodzi, ale paru osobom kit w akwarium zainstalował. Pytać, pytać, pytać, najlepszych fachowców nie trzeba reklamować, oni się robotą reklamują.

A co do PS Grzegorz, my rybki podglądamy, to i rybki mogą nas po podglądać.

Zbiornik ... pełen szacun, czekam na pierwsze upgrade'y po dłuższej eksploatacji, dla poprawienia komfortu obsługi. ciężko jest mrówce obsłużyć słonia i się nie zmęczyć dla przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiG: Żagiewki mam dwie jak narazie jedzą tylko mrożonki i mam nadzieję, że tak zostanie :) Miały tylko jedną sprzeczkę i znowu się dogadują :)

1800x600tf.jpg

@Robert K: kilka fotek pod ledami wykonane niestety telefonem

2800x600ci.jpg

3800x600l.jpg

4800x600o.jpg

5800x600a.jpg

6800x600z.jpg

7800x600j.jpg

Ostatnia fotka wykanana już pod T5 również telefonem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smyk - jak tam akwarium??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjec na kedach I t5, to wydaje mi sie ze roznica jest ze wzgledu na swiatlo zewnetrzne.

Baniak bdb


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po krótkiej przerwie czas na małą aktualizację :D .

W zbiorniku miałem plagę cyjano spowodowaną brakiem wymiany filtrów RO/DI (tak myślę) ale na szczęście Chemiclean załatwił temat i po 48h skała była już czyściutka.

Zmieniłem sól z IO na Blue Treasure i jestem bardzo z niej zadowolony. Dodałem również Rowe. Poza tym nic się nie zmieniło.

Poniżej kilka fotek:

46212098.jpg

35755545.jpg

53594974.jpg

72170343.jpg

35453713.jpg

29160235.jpg

93668603.jpg

87696926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałeś ze nic się nie zmieniło a tu takie zmiany ryby porosły korale porosły :thumbsup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam porosło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.