Skocz do zawartości
smyk

Przyjazny formiter :) czyli cztery metry wody...

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium super czyste ryby korale zadowolone wiec jest ok :thumbup:


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia odjazdowe. Czym robiłeś. a ogólnie to fajnie wszystko wygląda. :clap:


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia odjazdowe. Czym robiłeś. a ogólnie to fajnie wszystko wygląda. :clap:

Dzięki. A foty robiłem Nikonem D90. Do niego mam obiektyw Micro Nikona 85mm oraz Sigmę szerokokątną 10-20mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek pięknie to wszystko się trzyma i tylko tak dalej.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pisz ile w to kasy władowałeś bo wszyscy z krzeseł pospadamy.... :shock: :shock: :shock: :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siadam na dywanie żeby nie spaść he he.na forum jest wiele zaje... zbiorników a w nich Bartka. Mam nadzieje że i mi się uda taki ładniusi, ale to już inny temat.


120-55-55Opti. 160l sump. refungium, Shuran150. Oświetlenie LED DIY. 2X54W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio pisałem, że w moimi akwarium za dużo się nie zmieniło - niestety nie jest to do końca prawda devilred.gif

Mianowicie zmieniły mi się parametry wody.

Podmianę oraz testy robię raz w tygodniu (zawszę w poniedziałek) i tak praktycznie od zalania zbiornika. W akwarium używam Rowe, węgiel który wymieniam raz w tygodni oraz stężone roztwory do balinga. Ryby karmię dwa razy dziennie - rano mrożonki, wieczorem suchy. Korale raz na dwa dni. Poza tym nic więcej nie stosuję.

Poniżej przedstawiam pomiary wody z ostatnich tygodni:

15-04-2013r

Ca - 390 (Salifert)

KH - 7,8 (Salifert)

MG - 1320 (Salifert)

PO4 - 0,06 (duża Hanka)

22-04-2013r

Ca - 340 (Salifert)

KH - 8,3 (Salifert)

MG - 1230 (Salifert)

PO4 - 0,36 (duża Hanka) - tu się nie pomyliłem whistling.gif regenty też te same.

29-04-2013r

Ca - 320 (Salifert)

KH - 8,3 (Salifert)

MG - 1140 (Salifert)

PO4 - 0,28 (duża Hanka)

I teraz moje spostrzeżenia. W chwili gdy PO4 gwałtownie skoczyło przyrost korali był zauważalny z dnia na dzień a co najciekawsze kolory są cały czas intensywne icon_e_biggrin.gif co widać na ostatnich zdjęciach. Wszędzie wszyscy piszą, że PO4 powinno być praktycznie niewykrywalne a tu Zonk devilred.gif

Mam pytanie czy prowadził ktoś kiedyś zbiornik z SPSami z PO4 na poziomie 0,5?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zbiornik - nie jeden nie wyjeżdżał by nigdy na wakacje mając przed sobą taki widok :smiling: , swego czasu też chciałem robić taki długi ale niestety czasami trzeba wybrać mniejsze zło i dostosować się do pomieszczenia w którym będzie stało.

Mam do Ciebie pytanie o ten "niewypał od loccutusa" z ledami. Jakiej mocy były te lampy w sumie, że było za mało światła ? Masz je już sprzedane ? oddałeś ?

dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, akwarium cudo :clap: .

Przydała by się jakaś aktualizacja bo od ostatniej mineły już ponad 2 miesiące. :whistle:

Edytowane przez felek99 (wyświetl historię edycji)

Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietne akwarium szkoda ze nie widzialem tego watku tydzien wczesniej bo bym pewnie sie wprosil w odwiedziny :) dobra robota i powodzenia w przyszlosci z baniaczkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy prowadził ktoś kiedyś zbiornik z SPSami z PO4 na poziomie 0,5?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Od grudnia tj od przejscia z wódki na zeo caly czas mam po4 na poziomie 0.3 i wyzej.

Korale też mi rosną jak głupie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek jak tam akwarium ??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio pisałem, że w moimi akwarium za dużo się nie zmieniło - niestety nie jest to do końca prawda devilred.gif

Mianowicie zmieniły mi się parametry wody.

Podmianę oraz testy robię raz w tygodniu (zawszę w poniedziałek) i tak praktycznie od zalania zbiornika. W akwarium używam Rowe, węgiel który wymieniam raz w tygodni oraz stężone roztwory do balinga. Ryby karmię dwa razy dziennie - rano mrożonki, wieczorem suchy. Korale raz na dwa dni. Poza tym nic więcej nie stosuję.

Poniżej przedstawiam pomiary wody z ostatnich tygodni:

15-04-2013r

Ca - 390 (Salifert)

KH - 7,8 (Salifert)

MG - 1320 (Salifert)

PO4 - 0,06 (duża Hanka)

22-04-2013r

Ca - 340 (Salifert)

KH - 8,3 (Salifert)

MG - 1230 (Salifert)

PO4 - 0,36 (duża Hanka) - tu się nie pomyliłem whistling.gif regenty też te same.

29-04-2013r

Ca - 320 (Salifert)

KH - 8,3 (Salifert)

MG - 1140 (Salifert)

PO4 - 0,28 (duża Hanka)

I teraz moje spostrzeżenia. W chwili gdy PO4 gwałtownie skoczyło przyrost korali był zauważalny z dnia na dzień a co najciekawsze kolory są cały czas intensywne icon_e_biggrin.gif co widać na ostatnich zdjęciach. Wszędzie wszyscy piszą, że PO4 powinno być praktycznie niewykrywalne a tu Zonk devilred.gif

Mam pytanie czy prowadził ktoś kiedyś zbiornik z SPSami z PO4 na poziomie 0,5?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Owszem Po4 powinny być niskie ale nie oszukujmy się, karmisz ryby, korale, masz jakąś tam obsadę ryb więc zero absolutne Ci nie grozi. PO4 na poziomie 0,01 i No3 - 5 są akceptowalne. Korale również tymi czynnikami się odżywiają. Co nie zmienia faktu że Po4 masz odrobinę za wysokie.

Przyczyn może być kilka:

Węgiel którego używasz, Sól ( jej odwzorowanie oryginału), obsada ryb.

Zrób test.

Do oddzielnego niewielkiego naczynia wlej solankę do podmiany ( świeżą, mieszaną dobę)zrób test Po4 świeżego roztworu. Namocz węgiel w tej solance, niech poleży kilka godzin i zrób ponownie test PO4.

Z tego co czytałem wiadomo mi że Inmar miał podobny problem.

W akwarium jest skrzydlica: Algami norii to na pewno jej nie karmisz. To jest drapieżnik, kilka klocków odda do wody i nie ma to nic wspólnego z fiołkami na łące.

Długo utrzymujący się wysoki poziom Po4 poskutkuje wykwitem glonów w akwarium.

Z PO4 wyciągasz pochopne i ryzykowne wnioski.

Wysokie PO4 nie jest dobrym sposobem na pędzenie korali, jest jeszcze reszta akwarium.

masz za niskie Ca - podciągnij powoli na powyżej 400. Zmierz No3 bo nigdzie o nim nie wspomniałeś, albo przeoczyłem

Wypośrodkuj: Szybko rosnące korale, czysta skała i biały pozbawiony nalotów piasek.


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazesz co tam slychac w baniaczku, dawno nie bylo aktualizacji :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak długość ma znaczenie. Mam jamnika pół Twojego. Powiedziałem sobie, że następny baniak to będzie kostka z głębią ale patrząc na twój to nie wiem czy przy zmianie baniak nie postawie jeszcze dłuższego niż mam teraz. Przy takich jamnikach wlepiając gały w akwa musisz się przemieszczać, chodzi mi o to, że nie siadasz na krześle i patrzysz z jednego miejsca tylko podziwiasz płynąc od lewej do prawej strony ....ahh. Zbironik mnie powalił na kolana, schody też. Zapodawaj więcej fotek.

Dodam jeszcze, że głębia ma duże znaczenie ale porównując baniaki o takim samym litrażu np. w kostce to jednak baniak twój ma większy urok.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa cudo ale za jakis czas bedziesz zalowal ze takie waskie zrobiles,jak ci acropory wleza na szybe i nie bedziesz mogl jej wyczyscic.

Też chiałbym mieć taki problem. Korale to chyba można przycinać i np. dawać gością w prezencie.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś aktualizacja może?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspanialy mini ocean :-) bardzo bardzo zazdroszcze ( tak pozytywnie) tyle ryb..td anthiasy :-) ---- szkoda tylko tej szerokosci..10cm i by ciut lepiej dla ryb bylo :-) lepiej zakrety by braly :-) :-) :-)

marzy mi sie takie wejscie smoka :-) :-) :-) haha na dzien dobry :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie :) moje bedzie bardzo podobne dlatego bede sledził watek bardzo szczegółowo :)

chetnie bym sie wybrał zobaczyc to na żywo

PABLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

i jak tam zbiorniczek?


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.