Skocz do zawartości
smyk

Przyjazny formiter :) czyli cztery metry wody...

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa cudo ale za jakis czas bedziesz zalowal ze takie waskie zrobiles,jak ci acropory wleza na szybe i nie bedziesz mogl jej wyczyscic.

I to chyba jedyna wada tego zbiornika bo reszta to bajka, zdrowe ryby i korale w super kondycji.

Sprzet dobrany bardzo dobrze co zapewni stabilne działanie systemu nawet przy sporej obsadzie ryb a tak wogóle to ile ich tam teraz pływa? . Czy majac miejsce nie myslałeś o zbiorniku na kwarantane bo szkoda by było przez jedną chora nową rybcie narobić sobie problemów.

Ps. Zbiornik za***isty ale schody mnie rozwaliły na całego.

pozdrawiam


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze to debiut roku :D

rewelacja :)

ale kilka pytań:

-jak dostajesz się do odpieniacza ? te drzwiczki się ściągają ?

- masz dwie osmozy ? jak rozumiem jedna do automatycznej dolewki, druga do podmianek ? tą beczkę tachasz przy każdej podmiance czy masz coś co wpompuje Ci wodę w obieg z zaplecza ?

- i jeszcze pytanie o połączenie węża różowego z białem - nie strach że z czasem to połączenie się rozszczelni ?

- i co za artysta chciał na takim stelażu jakiekolwiek akwarium postawić ? :p

Mimo że młode akwarium, to kolorki spsów pierwszorzędne :thumbup:

Edytowane przez spirou (wyświetl historię edycji)

17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester: sam wszystkiego nie zaprojektowalem, tak jak napisałem zleciłem wykonanie tego zbiornika fachowcowi który niestety poległ co widać po stelażu który wykonał. Z reszta sprzętu który dostarczył było podobnie. Wtedy zacząłem dużo czytać, poznałem też chłopaków z Reefshopu i postanowilem wszystko poprawić i z automatyzować. Wzmocniłem stelaż, wymieniłem odpieniacz, wymieniłem ledy na T5, wymieniłem pompy cyrkulacyjne i dodałem multicontroller, usprawniłem podmianę wody, itp. Generalnie wszystko wymieniłem. :) Wiem co chcę uzyskać i do tego dąże ;)

@Peniek: wiem, że 50cm to mało. Ale uważam, że akwarium musi pasować do pomieszczenia w którym stoi. Moje akwarium jest ścianą działową i szersze źle by wyglądało.

@Robert K: ryb jest koło 70szt. A o kwarantannie jeszcze nie myślałem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli baniak jest z dwoch zywiowanych szyb szyb 10mm OW? Skad taka decyzja? Z 12mm by nie starczylo?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spirou:

- obudowa do codziennego użytku otwiera się na siłownikach a w przypadku grubszej pracy można ją rozebrać. :) poza tym używam BK 300 i u mnie było tak "wsadziłem, włączyłem i zapomniałem" jedyne co robię to czyszczę kubek raz na tydzień a odpieniacz raz na miesiąc,

- tak mam dwie osmozy, beczki nie tacham ;) mam dwie pompy jedna wypompowuje wodę z sumpa a druga pompuje wodę z beczki na dolewke do sumpa. Podmiana 120l wody zajmuje jakieś 15min. ,

- niewiem o jaki różowy wąż chodzi?

- artysta zbanowany na tym forum :) a stelaż po wzmocnieniu nawet nie drgnie, mam nadzieję, że będzie dobrze :)

@Grzegorz Dyzma:

Szyby są z 2 tafli 12mm to był pomysł fachowca i tak zostało. Ponoć ktoś to wyliczał i 2x10mm były za słabe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny zbiornik.

W pierwszym momencie myslalem ze sie walnoles z tym wymiarem ale jak zobaczylem fotki to mnie wbilo w fotel.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko idealnie tylko ta szerokość za mała, a w przypadu takich zbiorników przesiadka na większy jest już problemem dla domu.


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! Kozak jest! Wpraszam się przy najbliższej okazji obejrzeć live:-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Może wreszczcie wpadniesz! :))

Oczywiście zapraszam każdego kto ma ochotę zobaczyć zbiornik live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amazing , i jak ja teraz mam się zabrać za reaktywację zbiornika 250 cm , po obejrzeniu takiego przepięknego kolosa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamp ledowych chyba nie sprzedam ponieważ uważam, że są kiepskie i nie nadają się do akwarystyka morskiej. I nikogo na minę nie posadzce.

prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie co poszło nie tak z Ledami , bo ja zamierzałem wymienić T5 na Led ,

i w tym momencie jestem w kropce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapraszam każdego kto ma ochotę zobaczyć zbiornik live.

Po ile bilety? :D

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czapeczka z głów..! ... do samej ziemi ;)

będę kibicował z całych sił

gR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze podobały się zbiorniki bardzo długie,ale niekoniecznie szerokie i wysokie.Mamy tu na forum kolegę Truskawę,który mało się tu wypowiada,ale ma też długi zbiornik,ale 40cm szeroki i powiem,że źle to nie wygląda.Szkoda,że nie pokazuje swojego baniaka bo jest co pokazać.Dlatego myślę,że nie zawsze musi być zbiornik mocno szeroki,dla mnie długość robi największe wrażenie.

Projekt zarąbisty i mam nadzieję,że będziesz kontynuował relację czy będzie dobrze czy źle,a nauka nie pójdzie w las. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tej chwili żałuję że zniknęły plusy ;) . Pomijając oczywiście sam wymiar - też na początku czytania zanim zobaczyłem zdjęcia pomyślałem że się machnąłeś i jedno zero za dużo dałeś ;) - zdecydowanie jestem pod pozytywnym wrażeniem podejścia właściciela - tj chęci robienia/wymyślania samemu.

ps. schody fajowe - ale z małymi dziećmi w domu u siebie bym się na takie nie zdecydował ;)

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wspaniałe - a sugestiami co do szerokości się nie przejmuj. Tu już tak jest - sami ambitni forumowicze :) Jakbyś miał szersze to byś usłyszał sugestie co do wysokości ;) Grunt to wyznaczać sobie cele :) A prawdę mówisz, że akwarium ma pasować do wnętrza i podobać się Tobie.

Pięknie się patrzy na takie cudo tym bardziej, że moje szkiełko było by za małe na pojemnik do Ballinga do Twojego :)

A swoją drogą jak wygląda suplementacja? Łopata tego, wiadro tamtego i pól litra co rano? :)

Wielu sukcesów w tej pięknej pasji :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o suplementację to stosuję balinga ale stężone roztwory. Raz w tygodniu podmiana wody 10%, raz w tygodniu zmiana węgla. A o PO4 dba Gandalfowy wywar :)

Zdjęcia sumpa w najbiższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smyk coś ty się tak ukrywał ?

Ten rok był pełen "mega" projektów ale twój z końcem roku spowodował, że mało szczęki nie zgubiłem - boje się co pokaże grudzień.

Mam nadzieje, że ogarniesz baniaka, na razie tylko będzie do przodu, problemy dopiero przed tobą. Jest co czyścić...

@smyk szkoda że nie jesteś z Przyjaźni na Śląsku to bym cię odwiedził :yes dużo baniaków wiedziałem na żywca ale w takim wymiarze to był by drugi, a pierwszy nie komercyjny :whistle:

KOZACKO :respect:

Powodzenia życzę !

PS. schody raczej dla abstynentów ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz niby po nic, ale ja mam hopla na punkcie strat energii :)

Staram sie te straty mozliwie zmniejszać, wiec jak widzę ze czesc swiatła sie marnuje zamiast pracować to zaswieca mi sie lampka w głowie ze jest strata :)

hehe teraz rozumiem o co lata z tym schuranem i zasilaniem ze splywu- stary ogarnij sie to jest tylko parę watów.... Ja też mam chopla ale na punkcie oszczędzania i liczę każdą zl , ale chyba morskiego bym nie mogl mieć jak bym aż tak się martwił o energię...

Co do baniaka to mam tylko pytanie 200tys zl starczyło? bo moje mnie wyszlo juz ze 30 a w środku mam tylko nemo....

Ps... ja już mam plan na moje akwarium ... projekt zaczyna się od budowu domu ... do toalety jedzie sie quadem jakieś 5 min 2pasmowym korytarzem. drzwi do salonu o wysokości 4m (klamka na wysokości 2,2m trzeba bedzie podskoczyć i się uwiesić dwoma garsiami wysadzana rubinami cala z platyny)

W salonie jakto w salonie... baniak 15m/2m/4m szeroki w sam raz ..... delfiny muszą być a jak!

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wywar na PO...4 :) ?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak z potencjałem, jednak długie szkła mają swój urok. No i całość wygląda na przemyślaną, życzę powodzenia ze zbiornikiem :)

Ale i tak najbardziej rozwaliła mnie pierwotna wersja stelaża :thumbup:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie to mam troszkę pytań co do tego akwarium

-co trzeba zrobic aby na takie zarobić?

-ile kosztowało przeliczając na kg w złocie?

-jak się ten BK sprawuje?

-rozumiem ,że zrezygnowal Pan z dotychczasowej pracy aby mieć czas na pielęgnację baniaka?

A tak ze szczerego serca to gratuluje i zazdroszczę życiowego sukcesu- pieknego domu i co za tym idzie rodziny. Co do akwarium to jest prześliczne i robi powalające wrażenie ale dla mnie jest poprostu za duze... wiem ile potrafi dostarczyć pracy i obowiązków moje 2x mniejsze....Taki baniak to nie jest chwilowa przygoda na jakiś czas, ale inwestycja na całe zycie i to trzeba mieć na uwadze

Teraz zapewne nie jest to dla Pana problemem lecz przyjemnością , ale po latach wspomni Pan moje slowa ,że ta robota bokiem wychodzi (czyszczenie szyb itp) nie mowię że za 3 lata Pan bedzie miał tego dosyć - nic z tych rzeczy ... ale dam sobie rękę uciąć że szyby czyste każdego dnia nie bedą...

no chyba że dzieci pomogą...

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.