Skocz do zawartości
snocho

[6000l] reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Piękny czarnobrody :) jak podrośnie Ci hystrix chętnie kupię szczepkę lub się zamienię.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie.jpg

Kręci się

Ps. Na białym kiju dodatkowa cyrkulacja ze względu na osad który krążył na tafli w srodku baniaka i nie doychało tego do komina, już załatwione i na + ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patent na rurce świetny :) takie proste a działa

Hystix zielony super, sam sobie sprawiłem ostatnio szczepkę tego korala, jak się rozrośnie będzie ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) a w takich dużych zbiornikach umiejscowienie cyrkulacji jest problemowe, gdyż magnesy zwyczajnie nie działają przy grubej szybie plus nie mam dostępu do tyłu zbiornika... a akwarium jest w stylu jamnika, nie chcę walić nie wiadomo ile cyrkulacji po bokach, bo przy 6m długości niewiele dałyby radę :) więc na środek daję przymocowane do rurki. Minusem jest to, że nie miałem ciemnej rurki pcv ale tu już natura zrobi swoje ;)

Hystrix rośnie ostro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Raffy14 napisał:

Kręci się

@Raffy14 robi wrażenie ta wielkosc zbiornika,a mam pytanie jak duży jest ten hepcio u Ciebie?,ja kiedyś miałam takiego okolo 15cm miał, ale musiałam go oddać na większą rafę..tak pytam bo widzę że chyba też tego rozmiaru jest lub wiekszy? no ale u Ciebie ma raj...:thumbup:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest większy od drugiego, z 18cm, może 20 ma :) drugi jakieś 15- to tak na oko ;) ale 30cm to nie mają, nigdy tak wielkiego hepatusa nie widziałem :)

To chyba dobrana para, dopuściłem im kiedyś trzeciego dużego to go tłukły we dwójkę. Często pływają obok siebie ;)

A mają conajmniej kilka lat, były już tam zanim przyszedłem więc pod moją opieką są jakieś 5lat jeśli dobrze liczę, a były już wtedy duże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest teraz dużo tych ryb po sklepach hepcio rozmiar M ale sa bardzo małe okolo 2-3cm,jak myślisz takiego malucha moje pokolce ubiły by go?czy raczej da radę?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to ja Ci nie powiem :) Każdy pokolec jest inny, może się trafić jakiś wariat który będzie próbował go zatłuć.

Ale jest jeden plus, małe hepatusy mają w zwyczaju się pchać w szczeliny lub w gałązki akropor.

Spróbuj :) Jeśli musisz mieć hepatusa :P 

Ps.uważaj na ospę, maluchy bardzo się wysypują - a jak zestresowane, gonione to tym gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Raffy14 napisał:

Tego to ja Ci nie powiem :) Każdy pokolec jest inny, może się trafić jakiś wariat który będzie próbował go zatłuć.

Ale jest jeden plus, małe hepatusy mają w zwyczaju się pchać w szczeliny lub w gałązki akropor.

Spróbuj :) Jeśli musisz mieć hepatusa :P 

Ps.uważaj na ospę, maluchy bardzo się wysypują - a jak zestresowane, gonione to tym gorzej

No właśnie,chyba Ci powiem że się to sprawdza,co do hepcia juz mi jedna osoba to powiedziała abym sobie to darowała,nie nie muszę miec :)tak zapytałam,to był to mój pierwszy pokolec i temu tak jakoś ciagle mi go brakuje ale nie do tego stopnia że ma być,dzięki za info  @Raffy14jeszcze raz Mega Mega akwarium:czapkizgłów:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega to ja mam nadzieję, że będzie :) Zawsze marzyła mi się duża rafa z lasem koralowców, oby nic nie sp... ;) I pomału do przodu, korale rosną. Światła przydałoby się więcej, ale niestety.

Hepatus też był jednym z moich pierwszych pokolców, obecnie ma 11lat i pływa u kogoś, bo właśnie w 6000L go nie przyjęli :( Ale jak oglądam pokolce, jak śmigają po tych 6 metrach... to w domu mi źle, że siedzą w moim 150cm chociaż mam tylko 2 - Ctenochaetus trunctatus i Zebrasoma xanthurum. Niby mają miejsca, ale to nie to... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Raffy14 napisał:

Mega to ja mam nadzieję, że będzie :) Zawsze marzyła mi się duża rafa z lasem koralowców, oby nic nie sp... ;) I pomału do przodu, korale rosną. Światła przydałoby się więcej, ale niestety.

Będzie będzie ale widzę i żółtki są,białobrody jest wesoło,kijasy rosną ,fajna skała,a powiec Volonia Ci nie rośnie? na tej skale?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były śladowe szczątki valonii, głównie wewnątrz cyrkulatorów ale zniknęła. Skałę pewnie pokolce kontrolują, ale środek pomp? Nie mam pojęcia :)

 

Z valonią to dziwna sprawa jest, znajomemu też rosła i pewnego dnia zaczęła znikać, jedyne co zmienił to zaczął podmieniać, odsysać i ogólnie dbać o zbiornik. Może valonia lubi brud i żyje z tego? W międzyczasie żadnego zwierza nie wprowadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne koraliki w tym basenie:czapkizgłów:)Najbardziej podoba mi się rozrośnięty hyacinthus.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wszytko pięknie, pięknie, aż tu nagle ch....." - super zbiornik, z jeszcze ciekawszą historią...

brawo:clapping i podziwiam determinację.

życzę, i mam nadzieję, że nic już nie będzie ciekło w kolejnych latach....

zdrowia:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie?Jeśli oczywiście  można spytać?Gdzie wy znajdujecie czas w tej firmie na utrzymanie tylu akwariów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Raffy14 napisał:

Sam to wszystko ogarniam :) z małą pomocą od chłopaków z Aquaparku na grubsze sprawy typu restart, powieszenie lamp itd.

@Qłko dziękować :)

Ile godzin w tygodniu na to poświęcasz i jak wygląda Twój plan tygodnia z tym zbiornikiem? :)

A i restartów juz nie chcemy. Niech akwarium w końcu zacznie żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raffy14 napisał:

Sam to wszystko ogarniam 

Wielki szacun:clapping bo jest za co:smile_wink:

Akwarium I klasa rybki piękne :-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajna wanienka ;) to jest maksymalna moc oświetlenia czy wieczorową porą robione? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Pawel napisał:

le godzin w tygodniu na to poświęcasz i jak wygląda Twój plan tygodnia z tym zbiornikiem? :)

A i restartów juz nie chcemy. Niech akwarium w końcu zacznie żyć :)

Hm, minimum raz w tygodniu podmiana która zajmuje mi z 2-3godziny.

Odpieniacze myję z samego rana, 1-2x w tygodniu. Codzienne kropelkowanie mikro, karmienie, czyszczenie szyb... ciężko wyliczyć, nie mam stałego planu :) 

Jestem tam ogólnie 3x w tygodniu na cały dzień, w dwa dni z doskoku po nurkowaniu od Redy wracam tu trochę poogarniać... do tego mam mnóstwo zaległych urlopów które muszę wykorzystać :D  Ogólnie robię co mogę :D  Bo to nie jest jedyny baniak tam, w innych też jest trochę zabawy...

U góry mamy połowę mniejszą rafę

zdjecie.jpgzdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

 

Godzinę temu, @Beti napisał:

Wielki szacun:clapping bo jest za co:smile_wink:

Akwarium I klasa rybki piękne :-)

Oj tam, mam nadzieję, że będzie tylko lepiej i ładniej :)

Godzinę temu, fresz33 napisał:

Fajna wanienka ;) to jest maksymalna moc oświetlenia czy wieczorową porą robione? 

Max, z tym, że aparat lekko przyciemnił. Na żywo jest dużo jaśniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.