Skocz do zawartości
snocho

[6000l] reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki :) Mam nadzieję, że będzie ładnie się prezentować :)

 

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Mój najbardziej ulubiony mandaryn, żadne red ruby itp. jego nie zastąpią :)

zdjecie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Raffy14 napisał:

Za czerwone wszystko drożej:) ale lemon rainbow, zielone itp. widziałem po 150, znośnie ;)

@laszek, dzięki...niestety to te niedobre paskudy

zdjecie.jpg

Załatwiamy harlequin, ona pokazuje się w ogóle w dekoracyjnym zbiorniku? Nie koliduje się z np. Lysmatami?

Miałem podobne asteriny ale u mnie zoa nie ruszały, przynajmniej nie zauważyłem. Teraz ich nie widuję, pewnie wyginęły. Za to te małe szaro niebieskie kilka razy przyłapałem na zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harlequiny są i to parka, Helmut od @JadwigaMorskarządzi :D

Piaskowe musiały się wyprowadzić do innego baniaka:surrender

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

A tak to po staremu

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

Spsy fajnie się wybarwiają

zdjecie.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2018 o 19:05, Raffy14 napisał:

 

 

 

Mój najbardziej ulubiony mandaryn, żadne red ruby itp. jego nie zastąpią :)

zdjecie.jpg

Co masz na myśli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby kiedyś czytałem, że zielony mandaryn jest właśnie najskuteczniejszy na wirki itp. i ogólnie jest najskuteczniejszy :) Ale czy to prawda, to nie wiem. Ja tam problemów nie mam z pasożytami, wirkami itp., pływają sobie i pilnują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny rozdział, zamknięcie obsady!

Tego anthiasa poszukiwałem już od dłuższego czasu, ale ostatnio kiepsko z importami było. Jest to mój ulubiony anthias, top nr. 1 wsród anthiasów, do tego bezproblemowy! Tam nie mogą być trudniejsze gatunki typu evansi itp., z prostej przyczyny - nie ma kto często ich nakarmić, a z suchymi u nich nie zawsze jest wesoło. Pseudanthias pleurotaenia to mój najukochańszy anthias i nic tego nie zmieni, swojego czasu miałem go u siebie w domu i jest to naprawdę przepiękna ryba! I wszystko wcina :) Do tego tylko 15 rybek w takim akwarium, wizualnie je zapełniło i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony i wszystkim w biurze się podobają :) 3 bossy, reszta lasencje i rafa tętni życiem, wniosły tyle ruchu i koloru, że głowa mała! Wczoraj wpuszczone, dzisiaj już zbierały mysis z powierzchni wody.

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

 

i ostatni pokolec, hybryda a. leucosternon x a. nigricans, totalnie bezproblemowa ryba. Jest to moja druga hybryda z którą miałem do czynienia, ta sztuka tak jak i poprzednia - są pozbawione płochliwości, wybredności. Taki "pokolec błazenek", zauważyłem ze jest to często cecha hybryd, nie tylko u ryb. Z czystym A. leucosternon nie jest tak kolorowo już. Ryba oczywiście kupiona jako białobrody ;) tak jak i poprzednia sztuka, którą miałem w 2013r.

Hybryda powinna nosić nazwę "Czarnobrody" ;)

zdjecie.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ekstra te anthiasy. Mnie zniechęciło na chwilę zmiana płci i jeden samiec musi odejść. A te hybrydy to z odłowu?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zoasy to zwykłe i najbardziej popularne ale i tak są ładne :)

 

zdjecie.jpg

Ostatnio słałem ICP, co mnie zdziwiło to, że jodu praktycznie brak. Zwiększam dozowanie I, Fe i trochę K. 

Po4 to od karmienia nowych anthiasów, ale pod kontrolą :) 

Wszystko po staremu, acropory przyrastają i polipują. Hybryda leucosternon załapała kilka kropek, ale nie ma co panikować - rybka rąbie wszystko.

Nowych zdjęć nie mam niestety, jest okres letni (czyt. trochę wolnego i nawet się wziąłem lekko za swój baniaczek), plus ostatnio przerobiliśmy 12tys. po rekinach na amazonkę

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

zdjecie.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chlapią, do każdego karmienia zabieram za sobą mopa:ph34r:

Z żarciem też jestem przerażony :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jest, gdy nieodpowiednio się dobiera ryby :wacko:Ale cichle + arowany + płaszczki to idealny duet, te ryby ze sobą wychowywały się od małego :) Z tyłu baniaka jest grubo piasku, ale to same one sobie wyrównają ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Tak właśnie jest, gdy nieodpowiednio się dobiera ryby :wacko:Ale cichle + arowany + płaszczki to idealny duet, te ryby ze sobą wychowywały się od małego [emoji4] Z tyłu baniaka jest grubo piasku, ale to same one sobie wyrównają [emoji6] 
Ekstra. Do takiej pracy sam z mopem bym chodził :) kapaj jodu jodu i potasu. Coś Ci wsuwa.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym to jest dziwna sprawa, tam jeszcze nie ma hiper mega bujnego lasu, leci tam balling ze strongami. W KH jest component z jodem, potas jest w SBS. Dodatkowo kapałem jeszcze pół dawki jodu dziennie/drugi dzień, żeby nie przedawkować bo w strongach jest i nie chciałem nadmiaru. I zdziwiło mnie, że w testach praktycznie jodu nie ma :| Aż taki pobór by był, czy jod magicznie się ulatnia z jakiegoś powodu?

No ale nic to, zwiększamy dawkę jodu od wczoraj i dziś już zaobserwowałem pozytywny wpływ - jedna acropora która strzeliła focha jakiś czas temu, puściła pięknie polipy :) Potas też jest kapany i zelażo, bo go ciut mało też.

@xEndriu, Twój linek bardzo szaleje :) Objął sobie terytorium dookoła cyrkulatora przy dnie i nikogo tam nie dopuszcza, im większy jest tym piękniejszy!

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod po prosty się ulatnia i nie ma w tym nic magicznego ;]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, tylko jak ma się do tego, że niektórzy nie lali jodu od pół roku i więcej, symboliczne podmiany co miesiąc a mają go na zadowalającym poziomie (w jednym przypadku nadmiar) ? Gdzie ten czar ulatniania? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
No ok, tylko jak ma się do tego, że niektórzy nie lali jodu od pół roku i więcej, symboliczne podmiany co miesiąc a mają go na zadowalającym poziomie (w jednym przypadku nadmiar) ? Gdzie ten czar ulatniania? [emoji3] 
Konsumpcja. Ulatnianie u Ciebie odpada. Małe niby szczepki ale jak rosną konsumują.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to też dużo zależy od obsady koralowców,niektóre mniej pochłaniają jodu,niektore wiecej,np akwarium fish raczej tego problemu nie ma,bynajmniej z wiedzy teoretycznej...:readingmogę się mylić,ale takie mam też przypuszczenia:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tyle, że tamte akwaria były gęsto zarośnięte i spsy jak piłka, dlatego z jodem byłem już bardziej ostrożny patrząc na wyniki testów. A tu szczepeczki w ogromie wody i takie ilości zżerają? :O 

Tu test z marca, był wtedy nadmiar jodu!

Screenshot_2018-03-02-19-09-28.png

 

 

     Ale widzę lux reakcję po dozowaniu jodu, a to najważniejsze :) I jedziemy dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.