Skocz do zawartości
Gość dieter25

Czy ledy są aby na pewno rewelacyjne???

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy zmianie z led na t5 kolorow nie zmieniły ale szybciej rosna

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca beda to te same warunki, ja u siebie robie podobna akcje i w sumpie bedzie troche miejsca na fragi ktore powstaly przypadkowo etc. Wiec bedzie mozna porownac jak beda rosly bez swietlowek. Lampeczka dzisiaj zostala skonczona :D

_MG_8669.jpg

Za kilka miesiecy bede mial porownanie na ile te swietlowki maja wplyw na korale :p

Poniewaz moj post zostal wyedytowany i usunieto z niego link prowadzacy do tematu na innym forum gdzie opisalem jak ta lampa powstala zainteresowanych zapraszam na priv, albo sami mozecie poszukac w dzialach DYI.

Ps. Żenada. Chyba bede musial wyedytowac i usunac podane linki do Advanced Aquaristic :D

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam chlopaki I czytam, ale na 16 stron zostawil bym z 6 typowo do tematu ;)

Niedlugo nowe szklo. Po jednej stronie hyperion r2 (8ch), po drugiej pandora s ze swietlowkami( 9ch). Zobaczymy jakie roznice chocby wizualne w tym samym baniaku beda.

Osobiscie wydaje mi sie (od laika strony), ze ledy daja niesamowita barwe ( pod warunkiem, ze nie tylko biale I niebieskie), bo mozna sobie poruszac "suwakami" I jest co sie chce, ale t5 pomaga w rozproszeniu tego wszystkiego I stworzeniu calosci...

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz moj post zostal wyedytowany i usunieto z niego link prowadzacy do tematu na innym forum gdzie opisalem jak ta lampa powstala zainteresowanych zapraszam na priv, albo sami mozecie poszukac w dzialach DYI.

Ps. Żenada. Chyba bede musial wyedytowac i usunac podane linki do Advanced Aquaristic :D

W poscie nr 89 jest link do Twojej lampy z innego forum, nie został usunięty chyba że o coś innego chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w ledach brakujdm ale da rade. Korale są ładne ale nie rosna tak jak na t5.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPSy, zoanthusy, rocordee itd... wyglądają pod dobrymi niebieskimi LED-ami o klasę lepiej, niż pod jakimkolwiek innym źródle światła. Kolory są znacznie bardziej intensywne, głębsze... oczywiście nie każdy lubi takie zbiorniki fluo, w modzie są raczej silnie oświetlone zbiorniki pod SPS-y. Powyższe koralowce daje się dobrze hodować pod naprawdę niewielkim oświetleniem, powiedzmy 2x mniejszym niż przeciętne. W pracy mam zbiornik, gdzie cały czas świecą wyłącznie diody niebieskie, pobór mocy bardzo mały w stosunku do wymiarów baniaka, korale rosną wolno, ale wyglądają niesamowicie,

Sobie w ramach eksperymentu pohoduję SPS-y na diodach daylight, optycznie światło wydaje się bardzo przypominać to, które widziałem na rafie, powinien być przyrost, zobaczymy...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , nigdy w życiu , masakra

A moze wrzucisz obecne zdjecie baniaka pod T5 albo pod HQI 20k ?

Kurde czemu w tej dyskusji tylko ja odwazylem sie pokazac baniak ? Wstydzicie sie swoich zbiornikow ? Skoro na innych zrodlach rewelka to pokazywac mi szybciutko bo nie wiem czy sprzedawac stateczniki i blache na odblysniki czy nie.... ;]


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wiele to tam nie ma , to tylko magazyn skały, dopiero w styczniu zamawiam nowe szkło.

2xt8 aquastar i noarva blue

http://www.youtube.com/watch?v=ORb_tWgYtJE

A tu przymiarka novy 2 250w, żeby zorientować się ile oświetli w szerokości ale 70-80cm to nie problem.

http://www.youtube.com/watch?v=N6hy2f3AkuY

Pewnie to cię nie zadowoli ale co zrobić ? :animier: cierpliwości...

Ps.Szybciutko sprzedaj bo straci na wartości, zaraz wyjdą nowe lepsze diody i żal ich nie wypróbować.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest baniak prowadzony na Maxspect Razor 420 - 90 gal ... Jest czerwony, rozowy, pomaranczowy, ale moim zdaniem i podkreslam tylko moim zdaniem jest mrok i za niebiesko. Plastycznosc kompletnie kuleje. Ale jesli ktos jest fanem takich wlasnie barw to jak najbardziej ...

Niczego tu nie brakuje ... Mimo to ja mowie 3 x NIE ... Chyba mam spaczony gust tak jak Panowie wybierajacy TOTMy ... A zatem nie potrafie sie ustosunkowac do takich kolorow, zreszta nawet nie chce ...

Ps. Ben Sage ten zarnik, wymiatacz ... U Andrzeja pozamiatal ...

post-12464-0-79744400-1384129503_thumb.jpg

post-12464-0-42056400-1384129541_thumb.jpg

post-12464-0-47976300-1384129563_thumb.jpg

post-12464-0-71214500-1384129582_thumb.jpg

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BenSage - nie no mam ukwial w baniaku i powiem Ci ze pod ledami wygladal tak jak Twoj - nawet lepiej ;P Tylko ze sie bydle rozroslo teraz, zgubil kulki, zrobil sie zielono rozowy i jest ze mna od poczatku baniaka :) Ale czekam na efekty - przyznam ze czystosc pod zarnikami 20k robi na mnie wrazenie i bardzo mi sie to swiatlo podoba. To chyba jedyny zarnik ktory do mnie przemawia.

Groenendael - zerknalem na fote i juz Ci mowie ze ta fota nie oddaje tego co jest na zywo. I jestem w 100% przekonany ze ten baniak jest duzo jasniejszy w rzeczywistosci. Ja sporo fotografuje i wszystkie moje foty wychodza za ciemne, szczegolnie w aktynice. Wrzucalem ostatnio w jednym watku - zdjecia montipory stalowej i stylophorki fioletowej i pozostawia wiele do zyczenia. Mimo obrobki w RAW nie bylem w stanie wyciagnac takiego koloru jak stoisz przed baniakiem. Mimo ze dalem inna ekspozycje, dodalem jasnosci to dalej bylo za ciemno.

Nie wiem czy DarekB30 zaglada na forum ale bylem u niego kiedys jak mial T5, pozniej bylem jak przesiadl sie na LEDy - dla mnie efekt pod LEDami byl ladniejszy - ale to moje zdanie :D I z cala pewnoscia nie bylo za ciemno. Warto poogladac baniaki na zywo bo zdjecia nie oddaja klimatu. Zreszta foty w tym watku mojego baniaka sa ciemne, co prawda to sa zdjecia spod samej niebieskiej o ile pamietam ale stojac przed baniakiem jest jasniej. Duzo jasniej :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze jest to problem ekspozycji i trudnosci w fotografowaniu przy LEDach tymbardziej ze ktos juz o tym pisal. Ale co ogladam zdjecia spod RAZORA lub MAZZARY to jest ten sam efekt. Nie da sie skrecic kanalu niebieskiego chocby na 50 % aby uzyskac nieco wiecej bialego swiatla ? Czy uzytkownicy po prostu nie chca tego robic. Ja bede zmienial baniak za jakis czas na wiekszy i caly czas gdzies mi te LEDy chodza po glowie, ale juz niebawem bedziemy mieli 3 cia generacje razorow ... Cos w tym jest.

Na zywo widzialem legendarny juz AI Sol, ktory bil swego czasu rekordy sprzedazy w USA. W tej chwili wiele osob wraca spowrotem do HQI czy T5 ... Na zywo mnie nie powalil. Duza ilosc cieni, niedoswietlone miejsca. Sorry ale nie przemawia to do mnie ... A cena modulow jest coraz wyzsza ...

W tym tygodniu wybieram sie na zakupy do Manhattan Aquarium i zrobie troche fot spod HQI ich akwarium ( show tank ) 5000 litrow ... Jest naprawde co ogladac. Wstawie i sami ocenicie. Kolory powalaja ...

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze czystosc pod zarnikami 20k robi na mnie wrazenie i bardzo mi sie to swiatlo podoba. To chyba jedyny zarnik ktory do mnie przemawia.

Jest czysty ale z natury woda pod hqi sprawia wrażenie czyściejszej niż pod t5, filmik nie oddaje ani mocy (priorytet przysłony) i barwa jest odrobinę cieplejsza.

Co do żarnika nie narzekam wybarwia dobrze i świeci cieplej niż świetlówka 20tk.

Efekt podobny co 2xblue 1xwhite dla jednych już może być za niebiesko ale ja lubię eksperymentować i co rok mogę se zmieniać żarnik, ale chce mieć dużo napromieniowanych korali miękkich.

Maxspect Razor 420

Co do tych fot to baniak nie jest w stanie jakimś przed snem ?, strasznie ciemno i jakoś tak sztucznie ale może też ktoś lubi takie zdjęcia? na zdjęcia trzeba z przymrużeniem oka patrzeć.Na żywo jednak wiele baniaków wydaje się lepsze niż na fotach po gimpie lub fotoszopie.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć pod ledami jest kiepsko, co innego widzi ludzkie oko, a z aparatu wyłażą totalnie niebieskie zdjęcia z czymś na kształt aberracji na krawędzi korali. Można byłoby spróbować skręcić niebieskie ale trochę mi się nie chce na 4 lampach, poza tym efekt może być znowu rozbieżny z rzeczywistością, coś jakby na T5 zostawić same białe. Zresztą mam teraz inny problem, obudził mnie hałas z sumpa, poleciała ośka w Red Dragonie :( Pewnie wymienić się nie da więc trzeba będzie cały wirnik kupić.

Pzdr

Edytowane przez tdew (wyświetl historię edycji)

BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajac dalej zdjec spod ledow, niestety nie udalo mi sie znalezc niczego poza jednym zdjeciem, ktore ewentualnie by dalo odpowiedz o co chodzi z ta plastyka ...

Seria zdjec spod RAZORA 16 K. Albo za duzo swiatla, albo za niebiesko, za purpurowo, momentami ryb nawet nie widac ...

I prawdopodobnie chodzi o kompensacje barwy 16 K. Tutaj zdjecie spod RAZORA 10 K i to juz jest zupelnie inna bajka. Wiec moze kolega VDR wyjasni jak to dziala ... Moze to jest przyczyna niebieskich zdjec czy purpurowych ... Zdjecie pierwsze, ktore " kupuje " - naprawde do mnie przemawia - Razor 10 K, zdjecie drugie RAZOR 16 K ... Jak wyzej ... do d ... JEDNO AKWARIUM, TA SAMA ILOSC MODULOW ... Choc to miekasy ...

Z opisu producenta wynika ze w 16 K jest wiecej 6 diod Royal Blue. Natomiast w 10 K jest 12 czyli o 6 wiecej na rzecz tych 6-sciu Royal Blue z 16 K, Cool White 8000 K. I tu juz specjalisci od Ledow powinni sie wypowiedziec ... Przynajmniej Bialobrodego widac normalnie :)

post-12464-0-50122600-1384139077_thumb.jpg

post-12464-0-43699900-1384139169_thumb.jpg

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy chociaz połowa z tych wszystkich przeciwników swiatla LED jest w stanie utrzymać i sprawić przyrosty jakiejkolwiek acry przy jednej zwykłej żarówce kompaktowej 3700k. Takiej jak używamy na codzień. Mi udawało sie to bez problemu, kolor miały brązowy ale rosły. Dla mnie tylko osoby z takimi umiejętnościami są osobami wartymi tej całej dyskusji. Reszta to jedynie narzekacze: a to za ciemne, a to za dużo swiatla, a to kolory i ch***a wie co jeszcze. Chcą zdjeć i dowodów, jak je dostaną to zawsze cos wymyśla nie tak. Chcą TOTMow, jak je dostaną to tez cos wymyśla. Tyle stron tematu a jedyne co idzie wyczytać to żałosne teksty kilku osób narzekajacych na ledy. I to żadna z nich nie wyprobowala ledow. Natomiast wypowiedziało sie tu tez kilka osób, ktore przesiadly sie z ledow, na t5 i żadna z tych osób nie napisała o ledach zle, dlaczego?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać, że ciężko robi się foty po razorem 16k, wszystko wychodzi dużo bardziej niebieskie niż w rzeczywistości.

Moje fotki z zalewania baniaka:

oryginał i po zabawie gammastat (mniej więcej tak wygląda w rzeczywistości, ale to jeszcze nie to).

btw. Groenedael, ty chcesz wiedzieć jak wyglądają zdjęcia, czy jak wygląda akwarium pod razorem? Jak

to drugie to lepiej odwiedź kogoś z taką lampą :)

post-19484-0-72474700-1384146212_thumb.jpg

post-19484-0-10838600-1384146217_thumb.jpg

Edytowane przez n00n (wyświetl historię edycji)

128L, Tunze ReefPack 250 (Comline DOC Skimmer 9004 + Comline Filter 3162), Tunze 6015 + 6025, Maxpect Razor 420R 160W 16K, start na suchej skale, żywym piachu i 10% wody z działającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak na t5

post-11411-1384159529,8_thumb.jpg

c0qy.jpg

Baniak na led

post-11411-1384159611,78_thumb.jpg

Ocencie sami. Z led na t5 przeszedłem miesiac temu

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory po dwóch latach ledów. To już staje się nudne.

post-6697-0-80149200-1384162271_thumb.jpg

post-6697-0-60598200-1384162310_thumb.jpg

post-6697-0-50419400-1384162365_thumb.jpg


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak na t5

post-11411-1384159529,8_thumb.jpg

c0qy.jpg

Baniak na led

post-11411-1384159611,78_thumb.jpg

Ocencie sami. Z led na t5 przeszedłem miesiac temu

Jesli to drugie zdjecie to T5 to ja nie widze roznicy w kolorach poza tym ze kilka korali wcielo ;) Jakbym byl zlosliwy to bym napisal ze pod T5 pewnie padly ;] ;] A nie sorki te dodatkowe korale to chyba pod T5. Troche balaganu z opisami ;)

tomasz - bajka :)

co do fotografowania - robie swoje zdjecia w Capture One - to taka wywolywarka RAW i tam jak dam Auto WhiteBalance na zdjeciu z niebieskiego to mi wyjezdza z wartosciami poza skale jaka umozliwia ustawienie na suwaku. Jest po prostu zdecydowanie za niebiesko. Najlatwiej robic zdjecia robiac jedna fote z np. whibalem albo jakas inna karta szarosci. Wtedy WB ustawimy odpowiednio i przeklaman nie powinno byc. A tak wszystko ma za***ista dominate niebieska mimo ze przed baniakiem tego nie widac. W aparacie zazwyczaj masz mozliwosc ustawieania zrodla ustawienia np. swiatlo dzienne, pochmurne, swietlowki etc.

Nie spotkalem zadnego aparatu aby mial program dla swiatla aktynicznego ;P :p:P Po prostu matryca tak to widzi i trzeba to poprawic wolajac RAW.

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Baniak na t5

post-11411-1384159529,8_thumb.jpg

c0qy.jpg

Baniak na led

post-11411-1384159611,78_thumb.jpg

Ocencie sami. Z led na t5 przeszedłem miesiac temu

. Jaka lampa led swiecisz I na Jakiej wysokosci od lustra wody ? Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiecilem PS hyperion metis r2 2x150w jakies 15cm nad woda i gorne partie były przeswietlone a jak dzwiglem to dolne niedoswietlone dlatego wymienilem na t5. Zrobie sobie kiedys lampe z ledami na krawedziach a na srodku t5 i wtedy bedzie git.

Osobiscie mi sie lepiej baniak podobal na ledach bo teraz jest taki rozmyty i brak blinkow powoduje ze woda jest jakas martwa

Vdr nic nie zniklo tylko przestawilem w inne miejsce

Tomasz a ty czym swiecisz?

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj,

u Tomka oswietlenie jest obojetne, on to umie :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy obojetne. ?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.