Skocz do zawartości
Walker

[250] Walker ver.4.0

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie wiem co się stało. I winę biorę na siebie i na przegrzanie ale tego nie udowodniłem bo byłem na wczasach. Badania wody w AF też niczego nie wykazały.Brak prądu też nie wchodzi w grę bo to się zbyt długo ciągnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Wy 3 akwaria w jednym okresie ?? Zmówiliście się !

Może jest jakiś wspólny mianownik waszych dramatów oprócz czasu ??

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek no co ty ;)

P.s

No nie

To jakaś zmowa mod.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze. Bylem 3 tygodnie poza domem. Zaczelo sie dziac zle i niestety osoba ktora sie opiekowala zbiornikiem podjala zle decyzje. Strat troche jest, ale chyba najgorsze minelo. W kazdym razie reset jest konieczny


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieści nie miłe. Marcin przy remoncie pamiętaj o osobnych obwodach elektrycznych pod akwarium, wężykach do rodi, przydałby się tez odpływ do spuszczania wody. Ja przy remoncie zaplanowałem wszystkie te rzeczy i niesamowicie pomaga to w obsłudze baniaka jak i cotygodniowych pracach. Nawet osobno postawiłem dolewkę i wymianę wody i główne założenie tak ustawienie zbiorników aby działała grawitacja a nie pompy. Tym sposobem mam tylko obiegowa, skimmer, i jeden falownik.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest przewidziane i uwzględnione, trasy wytyczone i wykute... Cały czas myślę jeszcze co by udoskonalić w technice tego zbiornika ale nigdy nie narzekałem na jego funkcjonalność więc o ile szkło zostanie to które jest to pewne niewiele się zmieni ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nowy" zbiorniczek dojrzewa na całego a tymczasem gdzieś z tyłu w rogu po cichutku znów zawitała wiosna:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Walker czy wystartowales z tym "samym" akwa co w temacie?,czy tutaj sie cos zmienilo?,.Bede stawiac podobny projekt jak TY ,i zastanawiam sie czy  ten przelew co miales mozna jakos zmodyfikowac? .Chodzi mi o to zeby zrobic cos w ksztalcie "wodospadu" badz "kaskady? .Mialbys tutaj jakis pomysl?.U mnie obok glownego bedzie niewielka kostka lecz chcialbym by przeplyw byl "dynamiczny" ,serdecznie pozdrawiam i prosze o jakies info,grzegorz

P.S.za wszelkie bledy przepraszam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium przelew to jedna z niewielu rzeczy jakich nie zmieniałem ;-). Uważam że jest super i nie trzeba tego psuć ;-). Nie bawił bym się w wodospady i kaskady bo trudno zapanować nad hałasem. Ewentualnie można by pomyśleć żeby jakiś AS zrobić na spływie ale jeśli mówisz że masz mało miejsca to szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz na tą chwilę to nie ma co aktualizować. Jak narazie akwarium dojrzało a w środku tylko skała i ryby. Typowe FO. Jak ruszy do przodu opiszę wszystkie nowości i zmiany względem "starego" zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być nowy temat ale nie będzie :) - jedziemy w starym po nowemu...

Kilka lat w jednym szkle pokazało mi jego słabe i mocne strony wiem gdzie były braki i wiem jakie były jego wady i  zalety. Troszkę się pozmieniało jeśli chodzi o rozwiązania techniczne troszkę nowego sprzętu jakieś nowe pomysły i rozwiązania - część już jest wdrożona część jeszcze się procesuje...

Szkło: zostało stare 100x50x50

Sump: również stary 85x35x35

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x39W

Filtracja:

Odpieniacz DIY  (tu będzie niedługo zmiana)

Siporax 6l

LifeBioFil 1l

 

Za obieg odpowiedzialna jest pompa Reef Motion 3K DC (myślę że ze względu na to że ta pompa supportuje tez cyrkulację, najprawdopodobniej w najbliższym czasie wymienię ją na mocniejszą)

Do cyrkulacji użyłem tym razem pompy Maxpert Gyre 250 + podwójny wylot z pompy obiegowej

 

Akwarium na nowo wystartowało w grudniu 2016 jako że nie uznaję zasady o startowaniu akwarium na "ubogiej soli" (cokolwiek to znaczy) zalałem zbiornik na Probiotic Reef Salt od AF i tak jest do dziś. Nie brałem żadnej "żywej" wody ze sklepów czy kolegów. Na początku akwarium chodziło bez skały, samo szkło + siporax i LBF dlatego też podawałem duuużo bakterii i pożywek żeby  "odpalić" te media  Pro Bio S, Pro Bio F i Bio S.

Po jakimś czasie  do akwarium wskoczyła pierwsza część skały DIY i oczywiście jak to bywa piękny trawnik się na niej pojawił błyskawicznie.  Teraz uważam że błędem było że wkładałem skałę na dwie raty ale wynikało to z tego że ta druga część po prostu w pierwotnej wersji mi się nie podobała i musiała zostać przebudowana. Teraz ewidentnie widać która skała była dłużej w akwarium ponieważ na nowej już glony nie wyrosły i jest jaśniejsza. Oczywiście z czasem to wszystko się ułoży i skała będzie jednego koloru.

Tutaj temat jak powstawała skała do mojego akwarium

Po prawie półrocznym okresie dojrzewania przyszła pora na pierwsze koralowce :) 

Testy zrobione wiec można próbować

lcpTBHF7ERJUTPqUt-Yw9RNxjDqcMn-2G41XwQUy

 

Unboxing :)

 

large_34.jpg.1c98054fcb9cc8a1e6b766dbd96

 

Koralowce przyszły w mega kondycji naprawdę piękne kolorowe maluszki praktyczne bez żadnych strat, dlatego duży plus i podziękowanie dla Coralfarmu za profesjonalna pakowanie i wysyłkę zwierzaków.

Niestety kondycja i piękno korali były też  moją zgubą :( 

Tak mi się spodobały że już bardzo chciałem je mieć na skale i z rozpędu zamiast podzielić sobie je na grupy pokleiłem je wszystkie w jeden wieczór co odbiło się na kondycji maluchów. Ale szybko uświadomiłem sobie swój błąd i do sumpa poszło 500ml węgla i 300ml ZeoMixu oraz dwie duże podmiany w ciągu tygodnia. Po koralach oczywiście widać moją wpadkę ale nie jest najgorzej a mam nadzieję że wyjdziemy z tego na prostą 

Na tą chwilę wygląda to tak:

 

t9Drreq81rYzQ4X84QLRaAplnS6lwmEwnkByBz9O

(oczywiście nadal nie potrafię robić dobrych zdjęć, w tej kwestii nic się nie zmieniło)

Seriatoporki już mają przyrosty wiec jak tylko te maluszki podrosną zrobię im jakąś sesje z bliska 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie. Powodzenia,

Ma jeszcze pytanie o szczepki z Coralfarm. Były kupowane w promocji ? W jakim były rozmiarze ? Pytam, bo wszystkie zdjęcia na stronie sklepu są z góry. Z tej pozycji ciężko określić wielkość szczepki, a wyglądają OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, szczepki były z tej promocji - 50% . Wielkość 6-8cm także nie są to ogryzki ale też jeszcze nie krzaki. Po prostu szczepki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę na testach, że Al masz wysokie. Miałem to samo z ich laba i nadal nie wiem z czego to wynika bo nie stosuje nic na Al tym bardziej absorbentów PO4. U ciebie jakieś podejrzenia Marcin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie stosowałam jeszcze żadnych absorbentow PO4. W moim przypadku jest o prawdopodobnie spowodowane moja skała DIY. Glin jest jednym ze składników cementu portlandzkiego którego użyłem jako spoiwa do skały - stąd prawdopodobnie taki wynik. Na szczęście nie jest to coś co ma jakiś znaczący wpływ na system ale mimo to też zwróciłem na to uwagę i będę monitorował przy kolejnych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Walker napisał:

 Na szczęście nie jest to coś co ma jakiś znaczący wpływ na system ale mimo to też zwróciłem na to uwagę i będę monitorował przy kolejnych testach.

chyba jednak ma...
http://www.advancedaquarist.com/2003/7/chemistry
u mnie tez dużo za dużo i nie wyglada to ciekawie


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i na razie się nie martwię ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może, ile miałeś aluminium w ostatnim badaniu przed restartem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale mam wszystkie testy z ML i Tritona zapisane więc jak wrócę do domu to sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2017 o 13:08, Nik@ napisał:

A pamiętasz może, ile miałeś aluminium w ostatnim badaniu przed restartem?

Proszę bardzo:

large.59307deae791a_ScreenHunter_144Jun_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że wszystko padło zapodam fotkę patyka którego przytargałem ostatnio od kolegi Krzysztofa (@dzym) :)

 

large.mini2.jpg.835849d532ab44234323d86f

 

I choć mam świadomość że SPS+LPS na dłuższą metę niekoniecznie idą w parze postanowiłem spróbować z tą pięknością:

 

large.mini1.jpg.efa5627fbd622e17b1e4f59e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie wyniki ostatnich testów i jak widać nie taka  ta moja skała straszna jak niektórzy wróżyli ;) 

 

large.bad-1.jpg.4089f84a0c27a54530a0ed03

 

large.bad-2.jpg.ba5716f003c1fa283c872603

 

large.bad-3.jpg.c46775879a2709bc19c6d324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya,

Tylko aluminium nieco podniesione, ale to też bez tragedii.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.