Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

To trochę inaczej niż u mnie. Gaśnie białe i ślimaki zaczynają wychodzić z ukrycia, a niebieskie im nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie też dopiero po zgaśnięciu całkowicie lampy budzą się ślimaki, kiełże i krewetki, nie wspominając o wieloszczetach które wtedy nie czują niebezpieczeństwa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wrzuceniu 7 turbo byłem pewny, że wszystkie zdechły. Do wieczora leżały tam gdzie spadły. Zero ruchu. Pół godziny po zgaszeniu światła ani jednego nie było. Poszły zwiedzać zbiornik. I tak codziennie. Jeśli jest na widoku, to do wieczora się nie rusza. A wieczorem strzała po zbiorniku.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2017 o 20:38, maciej01 napisał:

To trochę inaczej niż u mnie. Gaśnie białe i ślimaki zaczynają wychodzić z ukrycia, a niebieskie im nie przeszkadza.

albo mamy różne ślimaki - tzn jakaś inna odmiana czy coś:)

Dnia 20.12.2017 o 20:42, fresz33 napisał:

U mnie też dopiero po zgaśnięciu całkowicie lampy budzą się ślimaki, kiełże i krewetki, nie wspominając o wieloszczetach które wtedy nie czują niebezpieczeństwa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

u mnie jest właśnie tak samo:)

Dnia 20.12.2017 o 21:49, katani napisał:

Ja po wrzuceniu 7 turbo byłem pewny, że wszystkie zdechły. Do wieczora leżały tam gdzie spadły. Zero ruchu. Pół godziny po zgaszeniu światła ani jednego nie było. Poszły zwiedzać zbiornik. I tak codziennie. Jeśli jest na widoku, to do wieczora się nie rusza. A wieczorem strzała po zbiorniku.

Tak samo właśnie jest u mnie:)

 

A wracając do do mojego akwa po "mlecznej" awarii :) - prawie wszystko już wróciło do normy.

Wydaje mi się tylko, że pocilopora zielona i hystrix troszeczkę mi zbladły - są mniej intensywnie wybawione aniżeli było to sprzed mlecznej awarii:)

Na szczęście ładnie już polipują i w ogóle. Liczę więc, że niedługo znów nabiorą intensywnych barw.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

large.IMG_6341.jpg.acc440328d5f658489fa4d46beafb71f.jpg

Akurat Dunce mleko nie zaszkodziło nic a nic hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa i już dzisiaj poszła podmianka na nowym pudełku soli AF Reef Salt:)

Kurcze ta nowa rozpuszcza się w chwile - a ta stara co miałem w dodatku przeterminowana i zbrylona i niebieska rozpuszczała się ze 2-3 dni:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie roku po "mlecznym kryzysie" i po dzisiejszej podmiance wody już na soli z nowego pudełka AF Reef Salt i po przeczyszczeniu szyb:) Po podmiance jeszcze nie wszystko idealnie polipuje ale i tak ładnie wygląda:) - woda kryształ, skimmer spisuje się bardzo dobrze:)

large.IMG_6360.jpg.16ff88eee0aac78a54954d32e991533b.jpg

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzeniu napisał:

Najładniejsze nano akwarium jakie kiedykolwiek widziałem!

Pozdrawiam i Gratuluje!!!

Dzieki wielkie za slowa uznania.

Bardzo duzo dala nowa lampka led SIRIUS NANO - zycie pod nia nabralo nowych barw:)

Akwarium z kryzysu mlecznego na szczescie wyszlo praktycznie bez szwanku - a obawialem sie, ze moze to byc koniec mojej kostki. Nadal nie mam pojecia co bylo powodem tego mleka ale na szczescie nie ubilo mi zycia w akwarium.

Po tym.zmetnieniu wody Dunka fajnie sie pompuje - jest duzo ladniejsza niz przed:) no i pojawiaja sie kolejne glowki. Jak przychodzila do akwa bylo 5 glowek teraz jest 8:) ( dwie duze i szwsc malych) za chwile moje akwa bedzie za male dla niej hehe

Inne zycie bez zmian na szczescie - polipuje itd..

Tylko pocilopora i seriatopora hystrix  stracily na kolorze. Pocilopora byla bardziej zielona (teraz taka troche blado-zielono-bezowa a hystrix byl rozowiutki a teeaz jest taki mniej rozowy intensywny ...).

No to lecimy z 5 rokiem hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego Romek 

Gratuluje wytrwałości i efektu po tych 5 latach 

 


c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, rafs napisał:

Coś pięknego Romek 

Gratuluje wytrwałości i efektu po tych 5 latach 

 

Dzieki;)

Ale poli co to dopiero 4 lata i 2 miesiace hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nowy rok, to czas najwyższy ruszyć z kolejnym projektem ;) Tu powoli skończyły Ci się możliwości - a rozwijać się trzeba ;) To kiedy to większe szkiełko ? :)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, VDR napisał:

Skoro nowy rok, to czas najwyższy ruszyć z kolejnym projektem ;) Tu powoli skończyły Ci się możliwości - a rozwijać się trzeba ;) To kiedy to większe szkiełko ? :)

Darku z nowym projektem to ciezko bedzie.

Przede wszystkim brak miejsca w domu.

Moze z czasem jakas 60l, 80 max - nie mam.mebla i miejsca na nowy mebel by postawic wieksze:)

A komoda na ktorej stoi obecna kostka to mysle, ze wiecej niz 60-80 nie uniesie...

Choc nie powiem taka przynajmniej stowka chodzi po glowie, by wreszcie jakies rybcie plywaly w wiekszej liczbie hehe

Ale nad 60 mysle dosyc powaznie - tylko wtedy gdzie ta 30 postawie hehe, bo szkoda zamykac taki rekordowy i wyjatkowy projekt;)

Ale moze niebawem rusze kopletowanje przyszlego akwarium.

Musze sie dowiedziec/jakos sprawdzic ila ta moja komoda uniesie. Komoda z BRW

http://taniemeble.nl/danton/4826-komoda-danton-kom4s-brw.html

Ktos pracuje w brw - zna jej mozliwosci?? Hehe

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tył HDF, więc więcej niż 60 litrów bym nie ryzykował...

Ja bym posadził na tym kogoś lekkiego i powiedział, żeby się poruszał, potem trochę poskakał tyłkiem... Oszacowałbym jak się komoda zachowuje pod obciążeniem, jeżeli stabilnie to do 60 można stawiać. Więcej to moim zdaniem trzeba sensowną szafkę, bo nawet jak się nie złoży od razu to może się z czasem powyginać blat, czy nawet się złożyć, bo ktoś mocniej mopem potraktuje, albo będziesz chciał przesunąć...

Wywal BRW i w miejsce tego wstaw szafkę z sumpem ;) Najwyżej daj też pod spodem dwie szuflady na "zwykłe" rzeczy jeżeli potrzebujesz tego miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba zostane przy 30, bo nowego mebla nie kupie, bo te sa nowe hehe

Moze bedzie 60 taka bez sumpa tylko cyrkulacja i jakas kaskada i tyle.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba zostane przy 30, bo nowego mebla nie kupie, bo te sa nowe hehe
Moze bedzie 60 taka bez sumpa tylko cyrkulacja i jakas kaskada i tyle.
Wtedy proponuję panel filtracyjny z tyłu i grzebień. A co do szafki, zawsze możesz ją wzmocnić :) Koszt nie powinien być duży, w obi Ci na wymiar dotna płytę [emoji106]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, VDR napisał:

Wtedy proponuję panel filtracyjny z tyłu i grzebień. A co do szafki, zawsze możesz ją wzmocnić :) Koszt nie powinien być duży, w obi Ci na wymiar dotna płytę [emoji106]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Kurde za leniwy jestem chyba na te sprawy:)

Poki co nadal bede sie cieszyl moja 30;)

 


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, r_33 napisał:

Kurde za leniwy jestem chyba na te sprawy:)

Poki co nadal bede sie cieszyl moja 30;)

 

Chyba musimy wpasc do Ciebie z Markiem i jego narzedziami stolarskimi xD ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, VDR napisał:

Chyba musimy wpasc do Ciebie z Markiem i jego narzedziami stolarskimi xD ;P

Hehe no chyba ze tak;)

Brzmi to sensownie:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłbyś zdradzić czy czymś sumplementujesz akwarium czy lecisz tylko na podmiankach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ciepok77 napisał:

Witam. Mógłbyś zdradzić czy czymś sumplementujesz akwarium czy lecisz tylko na podmiankach?

Witam

A niczym - podmianki i tyle

Przez ok miesiąc dawałem fitoplankton ale potem miałem problem z mleczną wodą (choć nie wiem czy to wina fito) - i już nie leje.

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, r_33 napisał:

Przez ok miesiąc dawałem fitoplankton ale potem miałem problem z mleczną wodą (choć nie wiem czy to wina fito) - i już nie leje.

Cześć Romek. Nie rezygnuj z fitoplanktonu. Mleczna woda to na pewno nie jego wina, Mleczna woda to nadmierne namnożenie bakterii. Fito to podstawa żywieniowa dla korali i planktonu. Drobne żyjątka mają co jeść a nimi karmią się ryby, np. mandaryn. Pozdrawiam Roman

PS. Fajna kostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak częste i ile wody? Nie ukrywam, że jest piękne i chciałbym kiedyś do takiego dojść, jest dla mnie wzorem. Jeszcze jak mógłbym prosić choć wiem, że na pewno będzie to czasochłonne i zrozumie jak się nie będzie Panu chciało o naniesienie nazw korali na ich zdjęciu. Jestem początkujący i nie umiem takich znaleźć a kolory mają super. Wiedział bym jakich wypatrywać:-) Może Pan wysłać nawet na pv lub podam maila.

Edytowane przez ciepok77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Cześć Romek. Nie rezygnuj z fitoplanktonu. Mleczna woda to na pewno nie jego wina, Mleczna woda to nadmierne namnożenie bakterii. Fito to podstawa żywieniowa dla korali i planktonu. Drobne żyjątka mają co jeść a nimi karmią się ryby, np. mandaryn. Pozdrawiam Roman

PS. Fajna kostka

Czesc;)

No to moze zaczne znow lac, bo zuzylem moze ze 100 ml przez ten miesiac

28 minut temu, ciepok77 napisał:

Jak częste i ile wody? Nie ukrywam, że jest piękne i chciałbym kiedyś do takiego dojść, jest dla mnie wzorem. Jeszcze jak mógłbym prosić choć wiem, że na pewno będzie to czasochłonne i zrozumie jak się nie będzie Panu chciało o naniesienie nazw korali na ich zdjęciu. Jestem początkujący i nie umiem takich znaleźć a kolory mają super. Wiedział bym jakich wypatrywać:-) Może Pan wysłać nawet na pv lub podam maila.

Podmianki co 2 tygodnie 5 litrow.

Opisze zdjecie na stronie ale jutro raczej dopiero.

large.IMG_6360.jpg.16ff88eee0aac78a54954d32e991533b.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2017 o 14:54, r_33 napisał:

albo mamy różne ślimaki - tzn jakaś inna odmiana czy coś:)

Mam dokładnie te ślimaki turbo z tego sklepu https://jadwigamorska.pl/turbo-brunneus-spp-5-sztuk-rozmiar-s. Oprócz tych jest sporo innych ślimaków i są różnie aktywne. Stomatella jest bardziej aktywna przy niebieskim, a przy białym mniej. Columbella cały dzień, a nassarius jak wyczuje jedzenie. Collonista costulosa przy niebieskim zaczyna wychodzić, a pełna aktywność jest jak zgaśnie światło.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.