Skocz do zawartości
Prospero

NanoReefTank 152L

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwie amboinensis i wypuszczają larwy średnio co dwa tygodnie, caulastrea pęka w szwach. Pięknie sobie zakomponowałeś tą skałę jak się dorobię większego baniaczka to też nad takim ustawieniem pomyślę ;)


8387_8630.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie od ostatniego "puszczania" upłynęły prawie 2.5 tygodnia. W sumie darmowe żarcie dla zwierzaków. Co do skałek to montowałem to z mniejszych kawałków. W każdym razie jak kiedyś będę robił nowy baniak to będę go budować już na suchej skale.

EDIT:

VvWf.jpg

XvWf.jpgJvWf.jpg

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rybka uśmiechnięta, aqwarium ładne Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ideału jeszcze daleko ale staram się jak mogę. Mam niestety jeszcze problem z byopsisem i nie bardzo mam pomysł jak go ruszyć. Odłupałem sporą część skałki, która była zarośnięta i póki co tam jest względny spokój ale są inne miejsca i tu jest klops. Jakieś 2 tygodnie temu dwie mniejsze skałki potraktowałem wysoką temp. i do dziś spokój. Zastanawiam się powoli nad kupnem nowej, suchej skały. Na pewno dla świętego spokoju pewnie obrobię ją termicznie. Generalnie lewa część zbiornika jest powiedzmy wolna od tego dziadostwa ale prawa już niestety nie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xbXf.jpg

BbXf.jpg

ybXf.jpg

Corynactis sp. 01

zbXf.jpg

Ktokolwiek widział ktokolwiek wie? Dwie ostatnie fotki to NN. Nijak nie wiem co to :(

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dunka :thumbup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FJXf.jpg

I jej kuzynka Tubka :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jak ambitnie!Piękne. To jeszcze zdjęcie całości poproszę. A z rybkami coś się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybcie chwilowo są jakie są i tu się nic nie zmienia bo jakoś ciężko idzie u nas zdobyć to co ja chcę i w danym rozmiarze ale pracuję nad tym. :thumbsup:


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:blushing: Niestety moja walka z bryopsis raczej zakończy się klęską. Co bym nie robił i jak się tego pozbywał to i tak po 2 najdalej 3 tygodniach rośnie to sobie od nowa. Widać po krzaczkach, że to dziadostwo jest dość mocno zakorzenione w skale. Wnioski mam takie... nigdy więcej żywej skały i przede wszystkim nigdy z JonaFish.Skała mimo ciekawych kształtów jest pełna tej plagi. W baniaczku nie mam glonów w ogóle praktycznie a to co jest ciężko do czegoś zaliczyć w tak malej jest ilości, za to bryopsis tu czy tam powoli sobie rośnie w najlepsze i żadne patenty nie działają. Nie pozostaje mi nic innego jak w przeciągu miesiąca góra dwóch uruchomić nowy baniak ( i tak był w planach na nowym mieszkanku) i zakup skały z już może pewnego źródła. Tylko które polecacie? Jak widać cena nie gra roli bo potem wychodzi jak widać.

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam skałę syntetyczną. Zero problemów z plagami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy argument jest dobry, żeby postawić większy baniak ;) A serio, to może poczekaj jeszcze z tym restartem, przecież niedawno wszystko przekładałeś i na pewno nie pozostało to bez wpływu na równowagę w akwa. Wszystko wygląda super, ale właśnie obecność bryopsis pokazuje, że to tylko pozory. Ja też miałam bryopsis, już byłam gotowa wywalać pół skały,ale cierpliwość i podniesienie KH pomogły ( przynajmniej na razie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH podnoszę od dość dawna i staram się trzymać przy ok. 9 ew. mogę jeszcze podbić ale sam nie wiem czy ma sens. Był chwilowo spokój z tym ale teraz widzę, że rośnie nawet na.... pompach i przedniej szybie. Generalnie jest wszędzie może nie w wielkiej ilości ale jest i tu i tam.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam najwięcej na pompach. Pewnie lubi duży przepływ. Sam napisałeś, że chwilowo był spokój. Może naprawdę to dlatego, że przekładałeś? Przypomnij sobie, czy właśnie po ruszeniu wszystkiego nie pogorszyło się. Nie chcę Cię odwodzić od nowego baniaka, wręcz przeciwnie, bo na pewno będzie też świetny, ale jeśli to ma być restart z powodu glonu, a potem czeka Cię i tak zmiana mieszkania, to ja bym poczekała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja również polecam syntetyczną skałę.

Tylko korale przekładaj bez skałek,podstawek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Restartu nie robię. Nie ma opcji bo to przecież bez sensu. Pogorszyć się nie pogorszyło a wręcz przeciwnie po tej przekładce. Powiem więcej, nawet był spokój aż do teraz. Generalnie zastanawiam się co z tym zrobić i ew. jak zdezynfekować sprzęt przed włożeniem do ew. nowej bańki? Glony to przecież wredne stworzenia.

Do nowego baniaka ew. na 100% pójdzie sucha bądź syntetyczna skała. Żywej już mam dość. Co do innych to nic innego nie mam baaa nawet szyby mi specjalnie nie zachodzą a korale sobie rosną. Gratisy, które dostawałem w różnym stanie np. z brakującą tkanką na dziś już nic takiego po nich nie widać i mają się dobrze. Moje SPSy pięknie polipują i rosną, tak samo jak LPSy. Mnożą się aż miło. Hysterixa dostałem też w kolorze takim sobie a teraz wygląda aż miło popatrzeć no i też go przybyło :)

PS. Gdzie polecacie kupić ew. skałę?

Co do baniaka to na tą chwilę uzgodniliśmy z Babą 150x60x45h i tak samo z Przemkiem :) tylko daję cynk i działa. Wstępny plan na 5 września ale co i jak to się jeszcze okaże.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany.... glony.

ySbg.jpg

BSbg.jpg

Ma ktoś "pomysła" na to ustrojstwo? Wysokie kH nic nie daje. Mg to samo.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak tego się pozbyć, ale co do samych glonów - to ładne. Dla mnie nie szpecą zbiornika. Choć widzę, że zarastają zoaski.

Najszybciej to zapewne mechanicznie się je usunęło by.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Cześć, mi to wygląda na glon bryopsis- ciężki do usunięcia. Możesz spróbować mechanicznie usunąć (mi się tak udało) walka trwała pare miesięcy bo szybko odrasta.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny mechaniczny sposób jaki działa to wycięcie fragmentu skały bądź usunięcie sporej jego części ale zaraz to mi skały braknie bo ile można. Inne mechaniczne próby zwalczenia dziada kończą się jego rozsianiem, Nie wiem? Może dać skalę do piekarnika i... upiec wszystko :) bo w zamrażarce nie mam tyle miejsca?


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i baniak zaliczył mega katastrofę. Padły wszystkie krewetki (prawie bo jedna została). Zaczęły przed podmianą a kończyły po (1:2). Parametry niby normalne więc jest to dla mnie hydrozagadka. Oczywiście mogę to powiązać z pojawieniem się Dino ale zaobserwowałem pewną rzecz a mianowicie z piasku (po ruszeniu) zaczęła się wydobywać duża ilość bąbli. Gdyby to było raz ale ruszyłem piach dwa dni z rzędu i to samo a tego "gazu" jest całkiem sporo!


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z baniaka "wali" tradycyjnie a piasku mam tak 2-3 cm, różnie.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.