Skocz do zawartości
twistman

Tunze 6095 - szajs za grubą kasę?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poniżej zamieszczam zdjęcia 2 szt. pompek tunze 6095.

Obie kupowane w tym samym okresie wraz z pompą 6055. Pompy pracują u mnie dokładnie 1rok i 2 miesiące.

Zobaczcie co się porobiło :-(

Obudowy jakby sparciałe, na jednej ledwo już widać napis. Przewody, tam gdzie mają kontakt z wodą sztywne i parciejące. Na jednym złuszczyło się przetarcie odsłaniając wewnętrzną białą izolację. Zaznaczam nie mam papugoryb...

Czy u Was też macie takie doświadczenia z tymi pompami?

Aha, jeszcze jedno, wżery na pompach są tam gdzie narastają na nich algi wapienne.

Pompy czyszczę co 2 miesiące, w taki sposób jak czyściłem zawsze czy Koralie czy też Tunze - które miałem po 4 lata i sprzedałem z wyglądem jak nówki... - czyli do ciepłej (nie gorącej wody) z dodatkiem pół kieliszka octu spożywczego, 3-4 godz. leżą, później czyszczę szczoteczką do zębów.

Wszystkie Tunze czyszczę tak samo, mam ich 4 szt. 6055 jest idealna, 6045 też idealna, tylko te cholerne 6095, obydwie parcieją.

Sorry, daję duże zdjęcia żeby było coś widać...

Myślę że w takim tempie degradacji pompy nie wytrzymają drugiego roku użytkowania :-(

Niezłe jaja, próbuję to reklamować. Jak myślicie są do tego podstawy

t1.jpg

t2.jpg

t3.jpgt5.jpgt5.jpgt6.jpgt7.jpgt8.jpg

t10.jpgt9.jpg

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że miałeś pecha i trafiła Ci się jakaś kiepska partia. Mam dwie 95 ponad dwa lata nie widzę żadnych śladów zużycia jedynie przewód sztywnieje poniżej linii wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wsztskie modele obioegowa, mini, 6055 kable porazaka. Pekniety plaszcz, kable polamane. Niestety reklamacja peknietych kabli nie obejmuje. To juz nie to Tunze co lata temu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to modele przeznaczone do słodkiego :-)

bo woda morska najwyraźniej im nie służy...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSCF4065


DSCF4064


DSCF4062


DSCF4060


DSCF4063


DSCF4061


To jest wirnik rocznej obiegówki Tunze,po wymianie wirnika pompa poszła w tym tygodniu do całkowitej reklamacji bo juz ją nawet sąsiedzi słyszeli a nam domownikom nie było dane usiedzieć w spokoju w salonie.
A przewód to tak jak pisałeś bałem się go ruszać żeby się nie złamał. Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe lata doświadczeń i badania nad doborem materiałówki do produkcji swoich wyrobów nie idą na marne.

Firma się rozwija, tylko nie w tą stronę co trzeba. Niech lepiej powrócą do korzeni...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jebao :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model 6025 - prawie 6 lat, stan idealny, 6095 - ponad dwa, stan również igła...nie mam pojęcia jak to jest, ale trafia się ostatnio coraz więcej "trefnych" tunze, a to niedobrze


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak kable Diadema obgryzla na dlugosci 20 cm. Zobacz ze kabel masz uszkodzony od ok 1cm od pompy w gore. Na obudowie tez masz miejsce gdzie jest gladka (pewnie miejsce zaczepu ) a przeciez do niego tez woda dochodzi. Nie mam tunze niczego wiec nie bronie firmy ale noze jest inny trop. Pekajace kable ze starosci przerobilem juz nawet w aquabee itp ale troche inaczej wyglądały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 6096 bez zarzutu ale kupowana jakieś 3 lata temu, obiegowa sprzed 2 lat także ale coś warczeć zaczyna... Może dużo na rynku podróbek ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy słaba partia dotyczy tylko modelu 6095 czy też innych modeli, zarówno niższych jak i wyższych.

Kumpel psioczy na 2szt. 6065 i 1szt. właśnie 6095. Z tego co wiem podobne objawy/problemy i z tego co wiem pewien sklep nie zgodził się na podjęcie kroków w kierunku realizacji naprawy/gwarancji.

Pytanie jak wiele jest takich niespodzianek?

Czas chyba kupić jakieś Koralie, Newa czy może AM znienawidzone przeze mnie. Albo kierunek Jebao/Blau :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie Tunze 6105 ponad rok. Poprzedni ich właściciel miał je prawie 2 lata i jak wymoczę je w kwasku cytrynowym i wyczyszczę szczoteczką do zębów to wyglądają jak wyciągnięte z pudełka. W poprzednim akwarium miałem Tunze 6015 i zauważyłem że jak je mocze w occie to z czasem kabel sztywnieje. Dokładnie na tej linii co był zanurzony w roztworze octu z wodą.

6105 moczę od początku w kwasku cytrynowym i nie widzę tego problemu. Ja nie narzekam.

Mam jeszcze 3 sztuki 6015 z poprzedniego akwarium ( dwie używam do mieszania solanki, a jena nadal w baniaku dmucha z tyłu na skały ) wszystkie po czyszczeniu jak nówki - a mają ze 4 lata.

Może te trefne Tunze były produkowane w czasach kryzysu - gdzie każdy oszczędzał jak mógł żeby tylko przetrwać najgorsze chwile

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 Tunze 6095 przez 9 miesięcy w akwa - czyszczone w podobny sposób ( woda, ocet szczoteczka ) co jakieś 1,5miesiąca . Nie zauważyłem żadnych wżerów, kabel dalej elastyczny , nic nie charczy - jedyny minus to te glony wapienne przez które drastycznie zmniejsza się wydajność pompy ( przez co trzeba ją tak często czyścić).

Jeśli miałbym wybierać jeszcze raz cyrkulacje to również poszedłbym w Tunze - ciche , estetyczne i co najważniejsze małe i wydajne .

Twistman może jednak coś podgryza Ci te pompy - na zdjęciach widać że ślady na samej pompie i kablu są identyczne co jest dość dziwne bo są wykonane z różnych materiałów.


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6095 3 lata 4 szt żadnych zmian na obudowie igiełka po umyciu


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam '45 zdaje się (najmniejsza regulowana) trzy razy w ciągu roku pękał mi półkolisty uchwyt. Jak mi pekł ostatni raz - nawet nie dokupowałem. Kupiłem Jebao, tunziak leży i czeka na założenie jako obiegówka w projekcie baniaka z panelem.

Uważam że dystrybutor w trosce o produkt i klienta powinien po takim temacie, na forum, zareagować - w końcu nie jest to zjawisko sporadyczne, a klienta trzeba szanować.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak kable Diadema obgryzla na dlugosci 20 cm. Zobacz ze kabel masz uszkodzony od ok 1cm od pompy w gore. Na obudowie tez masz miejsce gdzie jest gladka (pewnie miejsce zaczepu ) a przeciez do niego tez woda dochodzi. Nie mam tunze niczego wiec nie bronie firmy ale noze jest inny trop. Pekajace kable ze starosci przerobilem juz nawet w aquabee itp ale troche inaczej wyglądały

Nie mam diademy, ale mam Globulusa. Wątpie jednak żeby była to jego sprawka...

Wżery są w miejscach gdzie pompy najobficiej zarastają glonami wapiennymi.

@Yarcio

Roztwór octu który robię jest bardzo delikatny ok. pół kieliszka na 0,5 l wody, dlatego pompy muszą w nim poleżeć. Moczę w kubku tylko pompkę i kawałek przewodu, który jest zanurzony na 3-4 cm, a przewód wygląda źle na całej długości na jakiej ma kontakt z wodą.

Tak jak pisałem, miałem i mam też inne pompy Tunze z których jestem b. zadowolony ale te 2 sztuki... echh szkoda gadać.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie rozdrabniam z octem,leję do pojemnika 80% octu 10-sięcio procentowego i 20% wody z kranu a wżery są tylko tam,gdzie pompa była porośnięta,od spodu jest idealna.Poza tym z pomp jestem zadowolony bo chodzą bezawaryjnie i cichutko a to najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie rozdrabniam z octem,leję do pojemnika 80% octu 10-sięcio procentowego i 20% wody z kranu a wżery są tylko tam,gdzie pompa była porośnięta,od spodu jest idealna.Poza tym z pomp jestem zadowolony bo chodzą bezawaryjnie i cichutko a to najważniejsze.

to co piszesz i kulturze pracy to akurat potwierdzam. Ale jest jedno ale.. przewody pomp już są spękane dokładnie po nieco ponad roku. Zdaje sobie sprawę z tego że sprzęt nie wytrzyma drugie tyle... nie wiem czy to OK i czy płaci sie w tym przypadku tylko za kulturę pracy przez 2 lata.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@twistman - wiem, że to temat o Tunze ale jak sprawuje się AM ER 3700, z którym też miałeś jakieś problemy?


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6095 po trzech latach zero problemów a jebao wp-40 po 6 miesiacach działa tylko poza akwarium, w wodzie się zatrzymuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pompy Tunze dwie mają 4 lata jedna ma dwa lata. Po umyciu nie do rozróżnienia która jest która.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to że polski rynek jest dla tunze rynkiem eksperymentalnym, który testuje różne konfiguracje materiałów.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.