Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

używałem soli RC a teraz używam Preisa i jestem zadowolony af moim zdaniem porażka !

Panowie - nie karmcie trola - nie widzicie że zaczepki szuka ? Szkoda że nie ma tutaj moderatorów "z przed lat"...

do mnie sie to tyczyło ?


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pirotechnic zawartość krzemu w soli AF to około 120 mikrogramów na litr. To są profesjonalne badania laboratoryjne. To jest naszym zdaniem optymalna zawartość. W naturze jest duuuzzzoo więcej.

Od Damiana nie uzyskałem odpowiedzi pomimo kilku krotnego pytania więc może Ty odpowiesz - gdzie AF robi badania/które laboratorium wg. Was jest dobre/miarodajne?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem soli RC a teraz używam Preisa i jestem zadowolony af moim zdaniem porażka !

do mnie sie to tyczyło ?

Jesli ktos poznal tajniki naszego hobby nazwa producenta soli jest czyms marginalnym

Kazda jedna sol sie nadaje do kazdego zbiornika jedynie hobbysta nie nadaje sie do kazdej soli

Jesli ktos nadal szuka soli na wszystkie problemy takowej nie znajdzie

Potrzebuje wiecej czasu i nauki

Foo lszklo

Pokaz ten piekny zbiornik na tym cudzie solonym przez ciebie

Ja pokaze ci zbiorniki na soli krytykowanej przez ciebie

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kroczek mogę polecić jak jesteś zainteresowany robieniem badań :

http://www.portal.pwr.wroc.pl/72188,241.dhtml?s=746612

AF robi w kilku miejscach i nie uważam ,że powinniśmy takiej informacji udzielać na forum. @Kroczek pamiętaj ,że każdy dostawca chemii też dostarcza nam świadectwa jakości które ktoś gdzieś przebadał więc wiemy co dodajemy do wiader poza tym też jesteśmy w stanie wykonać testy nas interesujące . Nie rozumiem Twoich pytań, czy producent soli której używasz(FM) informował Cię gdzie robi badania swojej soli ? Czy dlatego, że jest niemiecka nie musi tego pokazywać , a polska ma obowiązek ? Co do Tritona to większość parametrów się nie zgadzało z tymi którymi dysponujemy jednak nawet one nigdy nie pokazało ,że nasza sól odbiega od innych dostępnych na rynku, a w nawet jest lepsza . Zresztą sól AF jest na rynku kilka lat ,mamy też nie jedno ładne akwarium na naszej soli więc wybacz ,ale ciągłe udowadnianie czegoś dawno udowodnionego jest męczące. Naprawdę każdy może do nas przyjechać zobaczyć, porozmawiać ,przekonać się ,nie robimy soli pod ziemią tylko w miejscu do którego można przyjechać i się przekonać. Dlatego każdego który z nami się wcześniej umówi zapraszamy do Nowego Sącza .

A tu coś dla przypomnienia zbiornik 10 miesięczny na soli AF :

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos poznal tajniki naszego hobby nazwa producenta soli jest czyms marginalnym

Kazda jedna sol sie nadaje do kazdego zniornika jedynie hobbysta nie nadaje sie do kazdej soli

Jesli ktos nadal szuka soli na wszystkie problemy takowej nie znajdzie

Potrzebuje wiecej czasu i nauki

Foo lszklo

Pokaz ten piekny zbiornik na tym cudzie solonym przez ciebie

Ja pokaze ci zbiorniki na soli krytykowanej przez ciebie

teraz zbiornik dochodzi do siebie zobacz mój stary zbiornik BUDOWA MOJEGO SYSTEMU 800L TAM TEZ JECHAŁEM NA soli preis http://nano-reef.pl/topic/26612-budowa-mojego-systemu-800l/

Edytowane przez Foo lszklo (wyświetl historię edycji)

180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poproszę linka . A po czym zbiornik dochodzi do siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używałem soli RC a teraz używam Preisa i jestem zadowolony af moim zdaniem porażka !

do mnie sie to tyczyło ?

Tak, moja wypowiedź tyczyła się twojego postu - ponieważ zważywszy na formę i miejsce, jest to typowa zaczepka.

nie ma czy sie chwalić teraz przyjdzie czas kiedy pokarze to mój stary zbiornik

http://aqua-reef.pl/...go systemu 800l

Miejmy nadzieję że jednak czas nie będzie karać. A tylko pokaże co za jakiś czas powstanie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie była zaczepka Trolu tylko moja opinia !


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to trzeba było podpisać tak to, bo widocznie nie zauważyłem jej głębokiego przesłania.

Dziękuję za zwrócenie uwagi, na przyszłość będę wiedział.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian dziękuję za polecenie laboratorium - skorzystam tak samo jak i z lubelskiego.

Może przesadnie to odebrałem ale nie wiem po co ta agresja w moją stronę - ja tylko zadałem proste pytanie.

Jest wiele zbiorników prowadzonych na Waszych solach ale jest i wiele nie na Waszych i to jak wyglądają każdy nie raz widzi na forum. Mi chodziło tylko o jedno - skoro wychodzi w testach, że Wasza sól zawiera Br (nie chodzi o inne rozbieżności ) to chciałem wiedzieć, które laboratorium jest dobre do przeprowadzania testów - bo jak rozumiem podważacie te wyniki i się z nimi nie zgadzacie. Jak widać jest to nadal tajemnica firmy - wystarczyło tak napisać na początku i tyle, lub po prostu pokazać pdf-a z wynikami z Waszego laboratorium - normalnie tak powinno chyba być i wtedy temat byłby zamknięty - jak dla mnie jest to proste.

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na Br robi laboratorium poza PL, które ma akredytację na badanie tego pierwiastka w słonej wodzie i niech Ci to wystarczy. Nazwa i adres laboratorium jest naszą tajemnicą. Nie będziemy tu na forum udostępniali całości badań gdyż zawierają one składniki i szczegolowy skład naszej soli. Nie możemy ich udostępniać w części zgodnie z umową z laboratorium. Nasze wyniki Br są prawidłowe i zgodne z tym co podajemy. Resztę proszę juz domaluj sobie ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i następna agresja... po co??? - trzeba było tak napisać na początku i byłoby po temacie - przynajmniej z mojej strony.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroczek litości.. Jaka agresja?

Jest pytanie, jest odpowiedź.

Tak jak powinno być.

wysłałem z tapatalk

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yendruu - np. ta:

Test na Br robi laboratorium poza PL, które ma akredytację na badanie tego pierwiastka w słonej wodzie i niech Ci to wystarczy.

(...)

Resztę proszę juz domaluj sobie

(...)

i wystarczy poczytać całość wypowiedzi... - zadałem proste pytanie (przynajmniej dla mnie było proste) a zamiast dostać prostą odpowiedź czytam eseje.

EDIT:

@Yendruu - Ty edytowałeś to i ja to robię - zadałem pytanie 12 maja - dziś padła odpowiedź a wystarczyło napisać wtedy.

@sewer

Ja doskonale rozumiem, że duża część tego testu to tajemnica składu firmy ale podstawowe badania to raczej nie i można porostu zamazać te które dotyczą składu, i nie wierzę w to, że tajemnicą jest nazwa laboratorium

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę każdy może do nas przyjechać zobaczyć, porozmawiać ,przekonać się ,nie robimy soli pod ziemią tylko w miejscu do którego można przyjechać i się przekonać. Dlatego każdego który z nami się wcześniej umówi zapraszamy do Nowego Sącza .

Kiedyś byłem ciekawy jak wygląda taka linia produkcyjna soli ale otrzymałem zaproszenie jedynie na zwiedzenie magazynu gotowych produktów - czy mam rozumieć że jednak można zobaczyć od kuchni?

pozdrawiam

Paweł

ps. Jak to ktoś już napisał - też uważam że praktycznie każda sól się nadaje, tylko nie każdy się nadaje na akwarystę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer, bez urazy (sam używam obecnie linii AF), ale badania zlecone przez producenta, zwłaszcza jeśli wyniki różnią się w stosunku do .innych badań, przeprowadzanych przez inne laboratoria, są dla mnie mało wiarygodne. I razem z informacjami o akredytacjach itp., są przeze mnie odbierane jedynie jako forma reklamy. Osobiście ozonu nie używam, widzę że na Waszych produktach akwaria "rosną", podoba mi się idea gotowych i uproszczonych w stosowaniu zestawów.

Wiesz, to trochę jak z piwem niepasteryzowanym. Fakt nie jest pasteryzowane, ale nie znaczy że nie jest konserwowane inaczej. No ale sa piwa z dwutygodniowym terminem przydatności do spożycia. Również niepasteryzowane. Dlatego nie dziw się że w dzisiejszych czasach świadomy konsument czyta między wierszami.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym uzyskać odpowiedz na pytanie od osób nie używających soli AF , gdzie macie badania soli potwierdzające co one zawierają , z którym producentem soli piszecie lub jesteście w stałej korespondencji .?

Proszę po kolei o konkrety , moze w ciemno używacie produktów ktorych składu tak naprawdę nie znacie . Do kogo wylewacie żale w razie watpliwości gdy coś jest nie tak w baniaku na innych produktach ?

Niestety możliwość konsultacji i wsparcie jakie daje AF na tym i innych forach niesie za sobą ryzyko kontaktu z osobami ktore tak naprawdę szukają zaczepki i dziury w całym .

Miałem glony na IO , miałem dino na KZ . I co z tego wynika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jesteście śmieszni bo co mnie obchodzi gdzie AF robi badania? szukacie zaczepki i tyle czemu nie piszecie do FM,RS TM? bo Was by olali , a AF wychodzi na przeciw Wam i odpowiada ,pomaga i udziela porad a inni mają Was w d*pie :) skoro narzekacie na sól AF to znaczy że nie umiecie prowadzić akwarium morskiego :) .

Prowadziłem akwaria na róznych solach od IO przez RS,preis, marin environment i na każdej było o.k więc w czym problem?.

Skoro mi nie pasuje kent ,RS to nie piszę na forum tylko idę do sklepu i kupuję inną :) wolny kraj a tu 80% postów to idiotyzmy żeby szukać zadymy .

Panowie dajcie sobie coś na uspokojenie i przemyślcie czy Wasze porażki to sól czy brak wiedzy :)

Miłej nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@egon24 jak i również dieter24 - nie szukam żadnej zaczepki ani nie szukam "dziury w całym" - zadałem proste pytanie - między innymi też aby dowiedzieć się które laboratorium jest dobre - skore wszystkie inne są złe - nie sądziłem, że to taka tajemnica i może spowodować taką ilość postów zamiast prostej odpowiedzi - jak widać się myliłem ...

Nigdy nie kwestionowałem jakości produktów AF i nie mam zamiaru się wypowiadać na temat ich jakości chyba, że sam przetestuje na "swojej skórze" lecz pytanie było proste i tyczyło potwierdzenia tego co piszą co można łatwo potwierdzić lecz łatwiej było pisać - "czepiacie się i zobaczcie jak wyglądają zbiorniki prowadzone na naszych produktach" itp. - temat jest o soli i stąd było moje pytanie - z mojej strony EOT.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie sobie coś na uspokojenie i przemyślcie czy Wasze porażki to sól czy brak wiedzy :)

Genialne. Do tej pory myślałem że wszystkie moje plagi były wywołane dziurą ozonową, a tutaj - proszę ... okazuje się że nie potrafię czytać ze zrozumieniem.

Dieter, skoro nie potrafisz ogarnąć tego, napiszę Ci prosto.

Jeżeli jakiś producent, powiedzmy ciastek, deklaruje że w jego wyrobach nie ma orzeszków, to osoba uczulona na orzeszki może w poczuciu bezpieczeństwa kupić i zjeść te wyroby. Nie musi robić badań laboratoryjnych kupując każde pudełko. Natomiast jeśli okaże się że tam były orzeszki i zatruje się... wtedy mamy problem. Nieprawdaż ?

Ludzie szukają własnej drogi do idealnego zbiornika, kombinują, główkują... Więc pytają.

Ja używałem Kenta - bo miał wszystko co potrzeba, był komplementarny i nie musiałem kombinować. Teraz używam AF, z powyższych powodów, plus - po polski produkt. Dodatkowo, sól rozpuszcza się szybko.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale co to znaczy kent miał wszystko co potrzeba? No widzisz a skąd wiesz że parametry w soli AF są przekroczone? bo triton ci wysłał parametry soli?

P.S Twoje plagi wywołane były Twoją niewiedzą :) heeh

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian serio po za niższym magnezem i ca nigdy nie uważałem że AF to jakaś zła sól na którym nie da się ciągnąć baniaka problem tkwi w waszej nachalności i braku akceptacji do jakiejkolwiek krytyki. Wasza polityka jest naprawdę męcząca na dłuższą metę wystarczy poczytać forum to robi się jedna tablica reklamowa .AF dzieli Polaków na AF i całą resztę. Jechałem na waszej soli od stycznia nawet z tymi drobnymi uwagami ale doszedłem do wniosku że nie będę wpierał firmy która opracowała w taki sposób taktykę marketingową. Reklama reklamą ale tutaj zaszły sprawy nieco za daleko.

Klient dla was a nie odwrotnie bo wybór jest.

ja jestem wiernym uzytkownikiem prawie całej gamy produktów AF i ciagle moderatorzy i sponsorzy tego forum AF kontra reszta swiata mnie gnoja n forum przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem glony na IO , miałem dino na KZ . I co z tego wynika ?

...że sobie nie radziłeś...? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa czy w soli AFRS

1.poziom bromu jest taki jak w teście czy taki jak deklaruje producent

-jeśli taki jak w teście to oznakowanie Br free na opakowaniu soli jest złe i wprowadzające w błąd

-jeśli takie jak deklaruje producent to oznakowanie jest ok i producent nie zgadza się z wynikami testu przeprowadzonego przez testera

- nie można akceptować wyników i jednocześnie mówić że jest inaczej

2.czy poziom strontu jest taki jak w teście czy taki jak deklaruje producent

-analogicznie jak wyżej

3. Jeśli ktoś mi odpisuje że ciężko jest zbadać poziom Br w soli to pytam na jakiej podstawie pisze Br free

Proszę o wskazanie numeru posta w którym jest odpowiedz na to pytanie bo sie zgubiłam.

...że sobie nie radziłeś...? :)

ze nie miałes soli AF hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.