Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

ze nie miałes soli AF hehe

na pewno masz rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat staje się jakiś ...................... Jeśli komuś coś się wysypie w akwarium to od razu myśli ,że problem jest w soli. Jak szlak trafi akwarium prowadzone na KENCIE to będzie narzekał na KENTA a jak się mu baniak wywala przy używaniu soli AF to będzie krytykował wszystko co z AF związane.Niech każdy używa soli ,która mu będzie odpowiadała, jeśli już nie składam to chociaż kolorem opakowania ;) a na AF przeszedłem bo to jest sól ,którą w każdym momencie mogę dostać od ludzi którzy nią handlują a nie czekać aż łaskawie moją poprzednią sól, którą używałem dostarczą do sklepu .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ty właśnie jest ta różnica , jak sa problemy na Kencie czy innej soli to pech , jak trafi ze na AF to buch na forum i piszemy , piszemy . Fakt jest taki że sprzedaż soli AF rośnie i odsetek zdobników z problemami tez będzie rósł . A ze sa problemy rożnego typu w świeżych zbiornikach nie ma związku z rodzajem zastosowanej soli . Widziałem osobiście stary zbiornik w którym klient zmienił zródło wody Ro/DI na DTS zero a piach brązowy , drugi pacjent postanowił zmienić oświetlenie z T5 na led po 3 tygodniach zbiornik nie do poznania , glon , glon , korale ledwie wychodzą z tego oczywiście teraz wrócił do poprzedniego oświetlenia i sie męczy .

W tym temacie zostało już wiele napisane aż za wiele , kto nie zrozumiał argumentów ktore padły od wielu osób powyżej znaczy ze nie chce przyjąć do wiadomości faktów i szuka nadal jakby tu ...

Osoby ktore maja faktycznie problemy na prowadzeniu zbiornikach na AF mogą napisać PW do odpowiednich osób ktore sie tym zajmują .

Taka jest naturalna droga komunikacji i wsparcie dla klientów AF i każdej innej firmy na świecie .

A tak swoją droga przyszło mi na myśl czy przywiazujecie tak wielka wagę dorzeczy ktore jecie , pijecie jak do składu soli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem ciekawy jak wygląda taka linia produkcyjna soli ale otrzymałem zaproszenie jedynie na zwiedzenie magazynu gotowych produktów - czy mam rozumieć że jednak można zobaczyć od kuchni?

pozdrawiam

Paweł

Paweł może jeszcze zasłużysz na zaproszenie do fabryki, a może trzeba przejść na garnuszek AF

Tak wiem gdzie jest fabryka bo bylem w srodku juz z 5 razy. W styczniu zdnowu bede. Poznalem pracownikow, mialem przyjemnsoc zobaczyc produkcje. Pracownicy mowia po Polsku :-D

Na fakturze widnieje Polski adres, dane konta bankowego sa rowneiz w PL.

I o nic sie nie martwie. Korzystam z rynku Polskiego jak i w UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł może jeszcze zasłużysz na zaproszenie do fabryki, a może trzeba przejść na garnuszek AF

Trafne spostrzeżenie , technologia Nasa nie pozwala na wpuszczanie osób nieupoważnionych , to chyba normalne w każdej instytucji . :-D

na pewno masz rację :)

Wtedy byłem uprzedzony do AF tak poprostu bez powodu nie i koniec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nasza Polska mentalnosc ktos musi poniesc wine za nasze niepowodzenia,

Nie daj Boze jesli Polakowi sie powiedzie w Biznesie,Jak nie zniszczy go wlasne Panstwo,Urzednik to zniszczy go sasiad.

Straszne to jest.Ale prawdziwe.

Mieszkam w Uk.Naprawde wiele ludzi uzywa produktow AF, Wiele ludzi pisze glosno na forach same pozytywne opinie i sa zadowoleni.

Nkt nie wpadl by na pomysl prosic o schemat auta przed zakupem

Kazdy producent na Swiecie kupujacy Skladniki do wyrobu jakis produktow, otrzymuje SPECYFIKACJE do kazdego produktu.

Specyfikacja jest czyms jak dokument tozsamosci, ktory potwierdza prawdziwosc produktu zawartosc i wielle innych waznych informacji

jako producent nie mam obowiazku prawnego sprawdzania labolatoryjnie kazdej dostawy,

Poniewaz skladniki posiadaja juz takowe wazne dokumenty musimy zaufac producentowi.i labolatorium ktore je wystawilo

Tworzac recepture z kilku skladnikow na opakowaniu umieszczam dokladnie dane ktore sa na specyfikacjach.!!!!!!

Nie staje w obrobie AF Tylko w obronie producentow, sam nim jestem i rozumiem zagadnienia z tego wynikajace.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale co to znaczy kent miał wszystko co potrzeba? No widzisz a skąd wiesz że parametry w soli AF są przekroczone? bo triton ci wysłał parametry soli?

P.S Twoje plagi wywołane były Twoją niewiedzą :) heeh

To znaczy że wlewałem płyn z trzech czy czterech buteleczek i wszystko rosło. Nie twierdzę że parametry AF są przekroczone. Uważam że skoro są wątpliwości, w tak istotnej kwestii jak poziom bromu - co wpływa wydatnie na bezpieczeństwo życia w akwarium (przy stosowaniu ozonu), to w interesie producenta jest by rozwiać wątpliwości. Zasłanianie się tajemnica producenta, nie przemawia do mnie. Jestem pewien że w dzisiejszych czasach, każdy poważnie zainteresowany przedsiębiorca, mający jakiś kapitał będzie w stanie przeprowadzić dokładną analizę jakościową i ilościową produktu, zaś osoby dysponujące odpowiednią wiedzą, na podstawie tych danych i na zasadzie inżynierii wstecznej będą w stanie odtworzyć wszystko, co potrzeba.

Fajnie że AF rozmawia z nami, fajnie że odpowiada, fajnie że pomaga. Ale należy zrozumieć że jest to forma marketingu. Wchodzą na rynek z nową marką, trzeba z nią klienta oswoić, przyciągnąć, zainteresować. Zysk jest obopólny - klient ma produkt, który stosowany właściwie, utrzyma jego zbiornik na oczekiwanym przez niego poziomie a producent ma zysk..

ps. jasne że plagi wywołane były moimi działaniami.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie opowiedzieć jako przedstawiciel AF . Sól Reef Salt posiada w składzie bezpieczna dawkę Bromu i tak jest oznaczona sól. Natomiast sól Probiotic Reef Salt zawiera podwyzszona ilośc Bromu i nie zalecane jest podawanie ozonu nie tylko ze względu na zawartość owego Bromu ale także ze względu na metodę probiotyczna , co tez jest oznaczone na soli . Samo używanie ozonu w akwarium rafowym to kwestia samego akwarysty , cześć osób twierdzi ze jest bardziej szkodliwe niż pożyteczne ale to już inna kwestia .

Producent tak oznaczył produkty jak uważał za słuszne i sie pod tym podpisał , tak jak pod tym że te ilości ktore sa zawarte w soli sa potrzebne a akwarium rafowym .

Tyle w temacie Br .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie opowiedzieć jako przedstawiciel AF .

A można było tak od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawal niezlej roboty,szacun Tester:)

Calutki temat dokladnie przeczytalem i uwzam ,ze BT ciekawie wypadla.

Pewne rzeczy mi sie nie spodobaly w temacie i strasznie duzo tego na forum obecnie,chodzi o wojny.

Chore te wojny.... Gdy ktos zaatakuje AF to AF odbija pileczke i otwiera ogien zastraszajac jeszcze kogos kto robi ciekawe a zarazem pozyteczne rzeczy:(.Moim zdaniem sami sobie doly kopiecie a firma ma wielki potencjal.

To juz wasza sprawa ale uwazam,ze jako pracownicy jestescie jeszcze amatorami dlatego iz prawdziwy pracownik pomimo tego jak leca na niego z kijami i kamieniami musi byc milym a zarazem znac odpowiedzi na zadane pytania, odnosnie produktow. Pracownik powininen wysluchac czlowieka ,wczuc sie w dana sytuacje i na spokojnie wytlumaczyc , czasem przyznac sie do bledu a zarazem byc nieco skromnym.

Jesli ktos pyta i sa luki w firmie to po co otwierac przed nim front zamiast wyciagnac dlon i szukac w tym czlowieku czegos co przekona go do was ,starajac sie wyciagac wnioski i uzupelniac braki.

Mysle,ze jakbyscie byli nieco bardziej mili otwarci skromni nawet dla tych ktorzy was atakuja to moglbyscie wiele a nie tylko kasa ,kasa ,kasa i wciskanie sie na potege wszedzie.

Nie bede mowil tutaj o pracownikach zle bo potrafia byc spoko, ale wciaz tak jak kazdy z nas sie ucza.Troche wiem jak to jest byc takim pracownikiem bo sam robilem w Aquelu i psychicznie potrafia wykonczyc.

Poki czegos nie zmienicie to forum przesiaknie tymi wojnami bo sporo tego jest.

Zycze sukcesow i pozdrawiam.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony wynikami testów kupiłem na start sól IO, ale niestety wyniki na mojej "partii" soli mocno odbiegają od wyników w testach.

Ca - 360 vs 417 w teście

Mg - 1230 vs 1373 w teście

KH pasuje. Testy robiłem salifertem przy zasoleniu 35ppt (mierzone skalibrowanym refraktometrem)każdy po 3x i srednio wyszły mi wyniki podane wyżej. Nie wiem czy to wynika z testów czy z różnych partii soli, ale po zużyciu IO przechodzę na RC.

Dodam jeszcze, że testy nowe i robione na wymieszanej solance przed wlaniem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem przez cały temat, jak mała książka, dwie kawy wypiłem,obiad zjadłem. Dzięki reefhub.pl za ten test, choć akurat chciałem kupić Kenta którego tam nie ma. Mam nadzieję że porwiecie się na kolejne testy, bo jest jeszcze kilka godnych uwagi soli które można prześwietlić. Jakby co to ja cegiełkę na tak szlachetny cel mogę kupić. Pozdrawiam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.