Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Walker - a czy Sławek czy Jarek napisali nieprawdę że się tak rzucasz ? Może ludzie po prostu lubią proste i jasne sytuacje?

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz się tutaj pojawiła SirNick napisał że AF do PBRF dodaje http://aktywatory.pl/biogen-remediant/109-biogen-remediant-10-g.html nie wnikam czy to prawda czy nie, nawet jeżeli tak to nie widze w tym niczego złego skoro sypiemy ich sól do akwa i jesteśmy zadowoleni ( ja jestem ), czy ktoś ma jakiś pomysł lub wiedzę czy stosowanie tego bezposrednio w akwa ma sens/jest możliwe oraz jakie stosować dawkowanie?


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnij w stół a nożyce się odezwą.

Już wyjaśniam co ma wspólnego mój wpis do tematu testu soli.

Niepochlebne posty na temat AF są przez Ciebie kolego Walker usuwane bez śladu i nie tylko ja to widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Diabelss nie zdajesz sobie nawet sprawy jaką straszną bzdurę teraz napisałeś.

Ale mam nadzieję że jesteś na tyle konsekwentnym facetem że podasz mi choć jedne przykład że kasowałem jakiekolwiek niepochlebne tematy odnośnie któregokolwiek sponsora - bo nie masz bracie pojęcia jak bardzo źle trafiłeś z tym oskarżeniem.

@Fox przede wszystkim nie "się rzucam" po prosu dość mam już AF w każdym temacie na tym forum i wyraziłem swoją opinie i jako użytkownik i jako moderator. Są tematy o produktach tej firmy tam można wylewać żale a nie zatruwać inne tematy na forum.

I tez lubię jasne stację i tez czekam z ciekawością co producent ma do powiedzenia w temacie testów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

po prosu dość mam już AF w każdym temacie na tym forum i wyraziłem swoją opinie i jako użytkownik i jako moderator. Są tematy o produktach tej firmy tam można wylewać żale a nie zatruwać inne tematy na forum.

I tez lubię jasne stację i tez czekam z ciekawością co producent ma do powiedzenia w temacie testów

Cieszę się niezmiernie, że nie jestem sam :) a na poparcie powyższego proszę Cię o wzywanie "wyznawców" AF, do respektowania Twojej trafnej uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jeśli chodzi o Marcina to mogę powiedzieć tylko że ta teoria spiskowa moim zdaniem jest bardzo mocno naciagnięta. Przypomina mi to pewną hipotezę [uznaną za jedyną słuszną] o diamentowej eksplodujacej trotylem z czasów 2 wojny brzozie...

Jeśli robimy mieszankę soli to bez specjalistycznych badań wiemy, że w tej mieszance jest dany składnik lub że go tam nie ma. Wiemy też ile go tam jest. Bromu akurat dodaje się całkiem sporo więc naprawdę trudno się pomylić. Szczegolnie jesli robi się duze ilości soli... Jeśli bysmy robili 5 litrów wody to mogli byśmy się pomylić. Jeśli jednak robimy wiadro soli z którego mozna zrobic prawie 400 litrów wody to naprawdę trzeba dodać dużo bromu.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki trochę luzu - to raczej trzeba by przenieść do wątku o produktach AF - pytanie zadane przez @twkw@op.pl jak i również przeze mnie było do producenta i dotyczyło soli - jak do tej pory było dużo pisania a odpowiedzi brak...

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tFK8urY6XHj2w.gif

Genialnie,

Podsumowują, AF jest droższe od BT, a produkty bardzo podobne.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie wtrace, bo tak zastanawiam sie dokad ta rozmowa zmierza kto i co chce w niej osiagnac.

Mam taka refleksje. Kiedy 2008 zarejestrowalem sie na forum i przymierzalem sie do pierwszej solniczki Polska byla "morska pustynia" Sklepow moze 3-4 na caly kraj. Z dostepenoscia zwierzat, korali, sprzetow nie bylo latwo. Ceny kosmiczne. Bylo to hobby dla "wybranych". Ale mimo poziom wypowiedzi na forum byl inny. Byly dyskusje do rana, byly spotkania. Byly Piwne Spotkania Cykliczne akwarytow z Trojmista. :thumbup: na ktore warto bylo latac nawet z UK. Byly zloty pelne ducha.

Ludzie cieszyli sie kiedy mieli miekasy. Akrpory do zbornikow wkladalo sie po pol roku czy roku. Nie bylo wiedzy jak dzis, a osoby majace pojecie mozna by zliczyc na placach jednej reki. Ludzie przemierzali setki kilometrow zeby wymienic sie szczepkami. Dbali o grzybki czy ksenie.

Nagle cos sie ruszylo. Pojawily sie pierwsze Polskie TOTMy.

Zaczelo przybywac sklepow, sprzetow na rynku wtornym jak i samych akwarystow. Polska Akwarystyka Morska z pieluch zaczela raczkowac. Pojawil sie nasz rodzimy producet lamp PacificSun obecnie sprzedawanych na calym swiecie. Zaistnial Aquatrend - pompy i podzespoly. Ludzie sami zaczeli robic odpieniacze. Przybylo miejsc gdzie mozna zamowic akwarium sklejone na najwyzszym poziomie. Zaczeto rozmnarzac ryby, bezkregowce, ruszyla propagacja korali.

No i jako wisienka na torcie pojawil sie producent soli oraz innych komponentow dzieki ktoremu mamy wszystko.

Stalismy sie samodzielni i niezalezni. Juz nie musimy patrzec co na zachodzie, czy za oceanem. Nie musimy importowac i slono placic. Mamy doswiadczonych akwarystow. Mamy JAJA. Za przystepna cene mozna miec akwarium morskie. Informacje dostepne na tacy, wsparcie z kazdej strony. Mamy fora, mamy bloga reefhub.pl Jednym slowem mamy WSZYTSKO!

I co???? Dalej jest zle. Dalej malo,

Pojawia sie Jasiu jeden z dugim nie majcych zielonego pojecia. Bedzie toczyl batalie bez swiadomosci i celu. Bedzie szukal dziury w calym zamist liznac torche pokory i nauczyc sie podstaw. W wiekszszosci nowym przestalo sie chciec. Nie ma pasji. Zamiast checi i serca w swoje akwarium jest zacieklosc na forum.

Mam recepte dla wszytskich rozalonych "wydymanych", "oszukancyh" roztargnioncyh i niezadowolonych. Nikt nikogo nie zmusza. Kupujecie i uzywajcie co chcecie. Kazdy ma rozum. Warto jednak zastanowic sie i posluchac tych co maja ladne zbioniki. Nawet jezli kogos nie darzymy sympatia podpatrujmy i bierzmy pod uwage co ma do powiedzenia.

A jezeli dalej nie idzie to moze hodowla jedwabnikow. Akwarystyka morska to hobby a nie sparwa naszego zycia czy smierci. To ma byc przyjemnosc.

Szkoda sie spalac jezeli cos jest nie dla nas.

Dla przeciwwagi ostatnich kilku postow adresowanych do Aquaforest. Moze nawet sami nie wiedza o tym akwarium.

http://www.reefcentral.com/forums/showpost.php?p=23681922&postcount=651

Patrzac na profil facet nie jest z pierwszej lapanki a na swoj 4000L projekt wydal "troche" wiecej niz przecietny akwarysta.

http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?314319-Mo-s-Reef-System

Co myslec o takim czlowieku ktory wzial do reki produkt z Polski ? "Chyba go pogielo ryzykujac z AF"

Albo jest "glupi" albo poziom wiedzy i mentalnosc jednak robi swoje.

Pewnie znajda sie tacy co beda szukac drugiego dna. Sam przez monet myslelm ze to nasz kolega SIrNick bo tez 4000L akwarium i dobrze wlada angielskim :thumbup:

A moze nadzwyczajniej w swiecie, bez osobistych uprzedzedzen, swiadomosci ze to z Polski, kupil i uzywa.

Co jak co, baniak delikatnie mowiac zacny, a Aquaforest zdecydowanie dziala.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cała trudność akwarystyki morskiej tkwi w mikroelementach a nie w makroelementach. Nie ważne jaką "sól" stosujesz. Sol jest zresztą bardzo prosta do zrobienia - trzeba tylko chcieć. Ważne jest to jak karmisz zbiornik, jakie mikroelementy lejesz i ile twój system filtracyjny oraz korale tych mikroelementów z wody usuwają... Dlatego do akwarystyki morskiej trzeba mieć tak zwaną "smykałkę" i dlatego nie ma idealnych metod.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen :)


300l w obiegu. 2xTunze 6095,Obieg: Tunze 050, 9000l/h,oświetlenie LED Black Python 200W, Profilux Plus IIeX, Bublle King DC 180, chłodziarka TC 10,Start marzec 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przeciwwagi ostatnich kilku postow adresowanych do Aquaforest. Moze nawet sami nie wiedza o tym akwarium.

http://www.reefcentr...2&postcount=651

Co do fotki akwarium to nawet z kefiru dodając truskawek może wyjść smaczny orzeźwiający mleczny napój.

Sól może być ale niczym specjalnym się nie wyróżnia i można trafić bogatsze sole w ca,mg i minerały nie wymagające dodatkowej suplementacji za niższą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wiem co wybrac(ktora bogatsza) af czy bt proszę o pomoc wyborze, moze ktoś obydwie stosował i się wypowie z gory dzieki.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT jest bogatsza :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol wybiera sie pod obsade i sposob prowadzenia zbiornika a nie z preferencji kolegow.

Ben nie zrozumiales mojego posta.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor,

przeczytaj co Nanokaczor napisal 13-go maja...

Poza tym, jest kilka rodzajow soli tej samej firmy. Jakosc nie jest zalezna od skladu. Niektorzy potrzebuja soli bardziej "bogata" w makroelementy, ale to narazie mniejszosc.

Ladne akwarium mozesz miec na kazdej soli. Twoje, ze stu twardymi koralami bedzie zuzywalo wiecej niz inne z 10-cioma miekasami.

Moim zdaniem, mozesz zakupic obydwie sole (lub wiecej) i sobie pokombinowac, zmieniajac je co kilka miesiecy. Po wynikach obserwacji, szybko sie zorientujesz, ktora sol najbardziej pasuje do Twojego zbiornika.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nanokaczor trafił w dyszkę (jak często)...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze określenie ,,bogata'' jest względne tylko chodzi mi o to czy warto doplacac 50zl do af czy jest to tylko czysty marketing. Akwarium mam 400L i obsada to narazie kilka miękkich trzy lps i jeden sps więc lecę na samych podmianach.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AF reef salt 22kg 177zl

BT reef salt 20kg 159zl

Za cholere nie widze 50zl roznicy, jedynie co rzuca sie w oczy to 2kg w gramaturze.

EDIT:

W jednym sklepie zaplacisz za przesylke w innym wysla Ci za free.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za wprowadzenie w blad, popatrzylem na aukcje na allegro od osoby prywatnej bo komus zostalo .


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić BT 25kg za 159 zł co wychodzi 6.35 za kg, gdzie AF wychodzi ponad 8zł za kg,co jest jakieś 30% drożej, do tego przynajmniej na poczatku wystarczą podmianki, czego po AF nie można powiedzieć, co stwierdził zresztą Ben_sage :), decyzja należy do Ciebie. Jak chcesz namiary na sól to daj znać na priv.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze określenie ,,bogata'' jest względne tylko chodzi mi o to czy warto doplacac 50zl do af czy jest to tylko czysty marketing. Akwarium mam 400L i obsada to narazie kilka miękkich trzy lps i jeden sps więc lecę na samych podmianach.

Jeśli lecisz na samych podmianach tak jak ja to ci nie polecam żadnej AF, aczkolwiek wersja reef odrobinkę była by lepsza od fish. Jeśli chodzi o reef i fish to moim zdaniem tylko marketing ale to moja opinia.

Jeśli chcesz być wierny AF "Polskiej" firmie to balling lub reaktor nieunikniony.

Są lepsze sole na rynku do zbiorników jadących na samych podmianach.

Ja jestem zadowolony z BT(od końca grudnia jadę) ale pewnie RC,KENT,Preis,rs coral pro bym nie pogardził.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić BT 25kg za 159 zł co wychodzi 6.35 za kg, gdzie AF wychodzi ponad 8zł za kg,co jest jakieś 30% drożej, do tego przynajmniej na poczatku wystarczą podmianki, czego po AF nie można powiedzieć, co stwierdził zresztą Ben_sage :), decyzja należy do Ciebie. Jak chcesz namiary na sól to daj znać na priv.

Powiedz skąd masz takie dane ? Chyba, że porównujesz sól w komercyjnym worku do wiadra . Ja też mogę zrobić porównanie ceny tonowego bigbaga AF do tony soli BT w woreczkach 5kg ,gwarantuję Ci że różnica będzie olbrzymia .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką sól radzicie bez dozowania ballinga (tylko kh leci)? akwarium miękasowo lpsowe.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT można kupić w worku 25kg. AF nie. Wiaderko nie każdemu potrzebne. Kiedyś AF też miał Też miał kartony 25kg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.