Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

a jaką sól radzicie bez dozowania ballinga (tylko kh leci)? akwarium miękasowo lpsowe.

Każdą.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz skąd masz takie dane ? Chyba, że porównujesz sól w komercyjnym worku do wiadra . Ja też mogę zrobić porównanie ceny tonowego bigbaga AF do tony soli BT w woreczkach 5kg ,gwarantuję Ci że różnica będzie olbrzymia .

Wiader mam całą kolekcję tylko nie wiem po co, ładne czyste i szkoda wywalić.

Po co płacić za wiadro, rozsypcie tego bigbaga na 40 worków i może cena będzie jak BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu jest potrzebne co innego i dlatego fajnie jest że jest taki wybór soli. Dla mnie ważne jest żeby sól nie podwyższała mi parametrów gdyż moje wrażliwe koralowce tego nie lubią. Łatwiej mi jest utrzymać stabilne parametry w akwarium dodając taką sól , która ma bardzo podobne parametry jak mam w akwarium. Żeby nie było skoków.

Poza tym jak ma się las koralowców samą podmianą to można podnieść na jeden dzień parametry taką "bogatą" solą. Jak się ma miękasy jak Ben to dla niego sama podmiana spokojnie wystarczy bo nie specjalnie ma co tam pobierać.

Zbiornik Lpsowy w Aquaforest jedzie tylko na podmianach ReefSalt i nie jest tam podłaczony ani Balling ani reaktor. Czasami dolewa się tylko kh a uwierzcie mi jest tam sporo cukierasów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w worku i co z tego. Ja poprostu pokazałem za ile można kupić sól, a za to co mi zostanie kupię sobie wiaderko ale różowe z wygodnym zamykaniem :-).

A po ile byłaby 1 tona soli AF ?

Ps. Wasze zamykania są niepraktyczne.

Powiedz skąd masz takie dane ? Chyba, że porównujesz sól w komercyjnym worku do wiadra . Ja też mogę zrobić porównanie ceny tonowego bigbaga AF do tony soli BT w woreczkach 5kg ,gwarantuję Ci że różnica będzie olbrzymia .

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bogatą" solą. Jak się ma miękasy jak Ben to dla niego sama podmiana spokojnie wystarczy bo nie specjalnie ma co tam pobierać.

Podmieniałem co najmniej 2 razy więcej AF i wapienne o zalania startu baniaka się cofnęło.

Ostatnio mierzyłem mg i 1440 na innej soli.

Teraz podmieniam dużo mniej i jedna talerzówka i cała szyba zarośnięta w 2 miesiące.

Same wapienne też sporo pobierają.

Musiałem podmieniać ponad 10% tygodniowo na AF tylko po co aż tyle dla miękkich bez przerybienia. Chyba rozumiesz dlaczego zmieniłem sól bo mi się po prostu finansowo nie kalkulowało i brakuje 2 mikroelementów które polecacie osobno kupić na wybarwienie a mam to w sąsiedniej soli w wartościach pewnie minimalnych ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką sól radzicie bez dozowania ballinga (tylko kh leci)? akwarium miękasowo lpsowe.

Polecam osobiscie Red Sea coral pro, po 6 miesiacach od zalania baniaka przeszedlem na ta sol. Zbiornik miekasowo lpsowy na poprzednich solach "ubozszych" podbijalem Mg oraz Kh bo lecialy w dol, 2 miesiac na red sea wszystko sie ustabilizowalo nawet kh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben jasne ze rozumiem. Dlatego napisałem ze są różne szkoły i różne sole. Aquaforest celowo nie robi soli o zawyzonych parametrach. Robi sól o możliwie najbliższych parametrach do tych naturalnych. Zeby nie robic przy podmianach skokow podstawowych parametrow. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie zrobić takiej dodatkowej soli dla osób , które jadą na samych podmianach o podwyzszonych parametrach. Np. 480Ca , 1500Mg i Kh z 10-12. Dla takich , którzy mają niewymagajace koralowce , którym skoki jednorazowe przy podmianach by nie przeszkadzały. Koszt byłby taki sam jak Reef Salt... Te parametry nie powodują podwyższenia kosztów produkcji.

Ben o jakich brakujących pierwiastkach (mikroelementach) piszesz?

P.S. to nie jest chyba miejsce na takie dyskusje. Mam nadzieję że autor tematu wybaczy ;)

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że robi o możliwie zbliżonych parametrach do tych naturalnych tyle że jeden chce mieć takie w pudełku a drugi w akwarium.

Tak jak napisałeś są różne szkoły i zgadzam się z tym stwierdzeniem.Kierujecie ofertę do innych odbiorców niż ja i tyle.

Zaraz dopiszę.

Niestety nie mogę znaleźć po tytule ale było coś co wpływa na wybarwienie miękkich,fluo czy coś w tym stylu napisał w nim damian07 polecając jakieś pierwiastki AF których nie było w składzie soli - sprawdzałem na stronie, w innej soli te pierwiastki były.Brakowało mi fluo czy wybarwienia zoa pod hqi jakiś czas temu dlatego trafiłem do tego wątku.

Dam sobie rękę uciąć że taka wypowiedź była i albo jej nie mogę znaleźć albo post zniknął. Obstawiam tą drugą opcję bo wracałem do tego wątku a teraz ni ma wypowiedzi :no ale jeszcze poszperam.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekamy na ,,bogatszego brata af rs'' wtedy kazdy bedzie zadowolony i wreszcie zamknięcie wszystkim usta.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na ile jest taka potrzeba. Czy dla pare osób wypuszczać nową linię produktu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym "za" taką solą.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer a dacie radę by była pozbawiona żelaza i związków krzemu i krzemianów ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer a dacie radę by była pozbawiona żelaza i związków krzemu i krzemianów ?

Z próbek ktore wysłałem do Tritona wynika że nie ma żelaza

Sól AF Probiotic Reef Salt

http://podforak.rzeszow.pl/upload/u2648_1428001303.pdf

Wcześniej stosowałem sól FM i tez wysłałem próbkę

http://podforak.rzeszow.pl/upload/u2648_1428001357.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej tez za.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z próbek ktore wysłałem do Tritona wynika że nie ma żelaza

(...)

nie żebym się czepiał ale trzeba by w końcu się zdecydować czy Triton jest wiarygodny czy nie

Testy tritona są bardzo mało wiarygodne co już zostało potwierdzone .

(...)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy używając JBL, ponadto, dzięki znajomości w wodociągach miejskich zrobili mi badanie wody.

Praktycznie z JBL się pokryły, tym bardziej że woda była niesiona na świeżo do badań.

Nie mówię, że AF RS jest okropna czy coś, tylko ma ten mankament. A jej używam.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do wątku http://nano-reef.pl/topic/69547-co-slychac-w-aquaforest/page__st__160 tam opiszę plany RS+ ;)

@pirotechnic zawartość krzemu w soli AF to około 120 mikrogramów na litr. To są profesjonalne badania laboratoryjne. To jest naszym zdaniem optymalna zawartość. W naturze jest duuuzzzoo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy nie możecie kupić sobie porządnej soli znanej firmy co produkuje sól kilka, kilkanaście lat i nie ma z nią żadnych problemów ze czegoś brak a nie kupujecie jakiś chłam i macie problemy nie rozumiem was w ogóle !!!


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka to z dużym no3 i po4 ;)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor mam mokry od tej soli :thumbsup:

Czy wy nie możecie kupić sobie porządnej soli znanej firmy co produkuje sól kilka, kilkanaście lat i nie ma z nią żadnych problemów ze czegoś brak a nie kupujecie jakiś chłam i macie problemy nie rozumiem was w ogóle !!!

Masz nazwe tej porzadnej soli ?

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy nie możecie kupić sobie porządnej soli znanej firmy co produkuje sól kilka, kilkanaście lat i nie ma z nią żadnych problemów ze czegoś brak a nie kupujecie jakiś chłam i macie problemy nie rozumiem was w ogóle !!!

Nie ma takiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie karmcie trola - nie widzicie że zaczepki szuka ? Szkoda że nie ma tutaj moderatorów "z przed lat"...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam soli AF RS i jestem z niej zadowolony ,ale zadowolony byłem też z RC ,IO, KENTA .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.