Skocz do zawartości
JayJay

Żywa skala ? Tak pisze na stronie sklepu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem droga internetowa żywa skale odebrałem cieszę się jak dziecko a tu Psikus skala wyglada jak sucha która była włożona na tydzień może 2 ! Oceńcie sami sam sklep twierdzi ze jest na 100% żywa a czy kłamie ? Mam wszystko na papierku ... post-22597-1427301144,45_thumb.jpgpost-22597-1427301170,9_thumb.jpgpost-22597-1427301224,72_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bardzo długo była w ciemnościach to może być jasna, jest na niej jakieś życie? Faktycznie wygląda dosyć podejrzanie. Daj linka gdzie kupiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wygląda na żywą ale długo leżała bez światła.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest żywa to dziwi mnie fakt czemu nie znalazłem choć małego robaczka czy kielza w worku w którym była wysłana .. Tak jak napisałem kupowałem nie raz i raz ze życia było mnóstwo a dwa wygladała porządnie a ta nijak ima się zdjęcia ze sklepu i szczerze nie chce dawać złej opini o sklepie ...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie wygląda na żywą. Miałem trzymaną w sumpie bez światła i jednak posiadała glony wapienne. Dziwi też że w worku nie było jakiś oznak życia szczególnie że najczęściej jakiegoś kiełża czy wieloszczeta wymyje. Polecam spróbować sypnąć trochę żarcia i zobaczyć czy jakiś wieloszczet się połakomi, jeśli choć jeden jest to na pewno wylezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała była wysłana w wodzie?

Ile czasu trwała przesyłka?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj pojęcie żywa skała. Co rozumiesz pod tym pojęciem, co rozumie sklep, co oznacza określenie "żywa skała" w potocznym znaczeniu - w nawiązaniu do naszego hobby. Zobacz dokładnie co było w ofercie, czy były jakieś zdjęcia.

Ale moim zdaniem, ta żywa skała, ma się nijak do tego co określamy mianem żywej skały.

Ja gdybym dostał taką skałę, jako żywą, obawiam się że mógł bym przestać być miły i zgodny, a jeśli jeszcze oferta przedstawiała typową żywą skałę, skończyło by się to bardzo niemiło i drogo dla sklepu.

Podaj link do oferty.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka to czas 24 h wiec szybko . W worku za wiele wody nie było . Skala owinięta Gazeta chyba tak powinno być . Tak jak pisałem żywa skala to żywa skala z oznakami życia Kielce i inne żyjątka nie mam na myśli korali . Aha i jest ładna kępka makroglonow wyglada jak by świeżo urosła także tymbarskiej dziwi mnie fakt ze skala tak wyglada . A na zdjęciach w sklepie wyglada pięknie kolorowo i to mnie najbardziej dziwi . :( nie są to tanie zecZy i nie lubię być oszukiwany ale każdy z was noże obejrzeć zdjęcie na witrynie sklepu jest to chyba najbardziej popularny sklep w Polsce

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest żywa skała z działającego 3 letniego zbiornika. Stanowiła postawę, bazę pozostałych elementów. Ponieważ nie było tam dostępu światła tak wyglądała po wyjęciu.

post-14551-0-18446700-1427306281_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja mogla byc zywaz dna zbiornika co nie zmienia faktu ze produkt kupiony rozni sie od produktu sprzedawanego na stronie :sweat:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z żywą skałą, koralowcami, rybami albo nawet korzeniami do słodkiego, czy samochodami z allegro jest tak, że najlepiej jest najpierw obejrzeć na żywo, a później kupić. Kupowałem skałę 2 tygodnie temu w erybce i wybrałem 4 bardzo fajne kawałki żywej, ale czystej skały, tzn. nie była nadmiernie porośnięta glonami, ale miała trochę osłonic i innego drobnego życia. Natomiast widziałem też inne kawałki, z których nie byłbym zadowolony i myślę, że nie tylko ja. Komuś trzeba będzie ją sprzedać - pewnie tym, co kupują przez internet. Tak wg mnie, to i tak Ci się trafiły nienajgorsze te kawałki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale

Ma racje definicja zywej skaly ?

Sklep sprzedal zywa skale, kepka jest !!! ROSNA GLONY , ZYJA to zywa skala :clover:

Co do jakosci skaly zywej tu mozna polemizowac ja takiej zywej skaly bym nie kupil

ale online zakupy taki maja efekt w przypadku zywych produktow


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy ma okazje jechac ponad 300 km zeby obejrzec tyko skale ;) wiec zdalem sie na piekne zdjecia sprzedawanego produktu i opinie ze warto tam robic zakupy . tak jak piszesz komus musieli wcisnac ta gorsza i padlo na mnie :clover: wiecej juz nie zrobie tam zakupow chociaz maja super zwierzaki to nie bede sie fatygowal zeby tam jechac napewno :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak zle :thumbup: bedzie oki tylko koniecznie upewni sie co to za glony moze trzeba je powyrywac

Poza tym warto sprawdzic czy podnosi fosforany moze byc tam zycie a moze padlina

jesli nie smierdzi po 4 w normie do wody zaraz porosnie algami wapiennymi I bedzie malina :thumbsup:

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to suchelec, który poleżał w wodzie morskiej, nic więcej :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ze mile slowa padly nic tylko :wine: ze smutkow hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem też żywą przez internet i wygląda tak:

1Tgkqll.jpg

Trochę podobnie. Co prawda przed włożeniem gdy była sucha miała składowe ilości różowozielonego koloru, ale teraz tego nie widać. Po 2 dniach zaczynają z niej wychodzić takie jakby rurki, albo mi się wydaje :-P

WySwiftowane z Galaxy S4 dzięki Tapatalk'owi

Edytowane przez Darrius87 (wyświetl historię edycji)

539fd53b59e3bb12d203f45a912eeaf2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.