Skocz do zawartości
Tom_Killer

Straciłem dla nich głowe ... Chelmon y:)

Rekomendowane odpowiedzi

A w jakich koralach lubuja się wasze chelmony,słyszałem już o miłości do przydaczni,do wszelkiego rodzaju rurowek.

Xenie mam nadzieję że lubią,ale martwi mnie że posmakować w lpsach może.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim zbiorniku miałem helmona ok 1 roku i tak się zaprzyjaznil z tridacna ze pewnego wieczoru zaprosil ja na kolacje tylko tridacna nie zalapala ze będzie daniem glownym

[...]

mieszkali razem ok roku

Ile mu zajęlo zjedzenie Tridacny? I jaka była między nimi orientacyjna różnica w wielkości?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczyla jedna noc tridacna jakies 6-7 cm, helmon spory

mój kseni ne ruszal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chelmona 2 lata i nie robił problemów. Bardzo go lubię ale to straszna tępa ryba ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurówki moje straciłem w przeciągu dwóch mc, a były spore

korali nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia 

ciekawe jak długo będą pływać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śliczna parka, trzymam kciuki by się kiedyś po aklimatyzacji nie zaczęły ganiac.
Mój po 2 miesiącach spróbował Brarium Hamrum i wyciął je w 2 noce. Nie je żadnego pokarmu mrożonego czasem zdarzy mu się skubnąć artemie czy mysis.Poza tym skubie nieustannie skały. Nie jest chudy aczkolwiek nie wypasiony.Widocznie wystarcza mu to co znajdzie.
Aaa..aiptasie tez czasem poskubie [emoji6]
Tapatalk S5

Mały update.
Mój chelmonik po paru miesiącach zdecydował się na mrożonki,mysis Artemis czasem krewetki (te mniejsze kawalki) wcina nawet z ręki. I ciągle mu mało.

Galaxy S5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chelmon je mrożonki od 2 lat, korali nie rusza ale zjadł rurówki i aiptazję.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wasze chelmony obchodzą sięz LPS? Ignorancja czy jednak podjadają?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas strząsnąć kurz z wątku :)

Jestem po kilkunastu próbach samodzielnych dobrania pary, ze względu na brak możliwości wpuszczenia 20 szt jednocześnie dobierałem pojedynczo.

Nawet jak dobrałem poprawnie samca i samicę - to nic z tego nie wychodziło, zawsze któryś obrywał łomot sromotny.

Jedyne wyjście było kupić już parę. Tak też zrobiłem.

Trochę wychudzona, ale ładnie jedzą i razem żerują.

Małe pół roku jak nabiorą masy i będę kombinował z warunkami odpowiednimi.

A para wygląda tak jak poniżej

chelmony.thumb.jpg.3e87ddc7981c7585c6d3d17902d31e8c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super widok. Gdzie kupiłeś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.