Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/modul-pomiaru-czasu-rtc-ds3231-24c32-bateria-i5910715494.html

Baterie wymień na akumulator LIR2032.

(edit: 2018: Nie jest to konieczne, ze względu na napięcie ładowania, baterie wytrzymują dłużej niż akumulatory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bateria tam jest potrzebna jak w biosie ? tylko żeby czas mierzył jak nie ma zasilania? bo jak andurino będzie stale podłączone do prądu to chyba nie będzie od razu potrzebował akumulatora ? może trochę popracować na baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł doładowuje baterie, a baterie nie lubią być doładowywane.

(edit: 2018: Nie jest to konieczne, ze względu na napięcie ładowania, baterie wytrzymują dłużej niż akumulatory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kumam, tam i tak jest bez baterii więc zamówię sobie aku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ze starego telefonu dolutowałem i jest ok git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś program na androida żeby ruszył sterowanie (zmiana ustawień PWM) do AQmy LED?


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, na stronie znajdziesz razem z instrukcją.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest, nie zauważyłem. Przetestowane, działa :)


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a testował ktoś na arduino uno? mam takie w domu i chciałbym na nim sterownik postawić, czy wymagane sa jakieś ingerencje w kod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arduino mam ale nie mam na czym sprwadzić:) lampa nadal w kawałkach:( nie ukrywam że w arduino jestem kompletnym laikiem, kiedyś kipiłem i tak sobie lerzy, ale czy uno nie ma przypadkiem inaczej rozmieszczonych pinów pwm w stosunku do nano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu sterownik super gratulacje . A może by tak bliźniaczy sterownik nawozów na 6 pomp sterowany z aplikacji pod windows. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Magu sterownik super gratulacje . A może by tak bliźniaczy sterownik nawozów na 6 pomp sterowany z aplikacji pod windows. ?

http://magu.pl/aqma

a to widziałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem - wypas tylko sterowanie jest na 3 pompy potrzebuję coś na 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

można przecież kupić 2 arduino z zegarami + przekaźniki i wpakować do jednej obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa... Po podłączeniu się do AQmy LED laptopem resetowała mi się lampa i przez chwilę głupkowato mrugała kolorami. Myślałem, że to wina mojej chińskiej kopi Arduino Nano, ale zrobiłem już trzy lampki na tym sterowniku i każdy miał tę przypadłość. Po kombinacjach udało mi się ustalić o co chodzi. Rozwiązaniem jest dolutowanie rezystora 10kΩ pomiędzy pin RST a 5V i kondensatora 1μF pomiędzy pin RST a masę (całkowity koszt to z 50gr a jakoś obsługi nieporównywalnie lepsza). Jedyna niedogodność to taka, że po modyfikacji przy wgrywaniu nowego sketch'a (np. aktualizacja oprogramowania) trzeba fizycznie kliknąć reset na płytce w chwili gdy pojawi się napis "Wgrywanie..."

Tak sobie myślę, czy nie lepiej dać prosty przekaźnik NC (są na allegro gotowe moduły dla arduino do 10A) i włączać zasilanie ledów po starcie programu ? Wtedy jeśli mamy zamkniętą elektronikę w obudowie nie trzeba gmerać w poszukiwaniu resetu.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zastosować kondensator, dużo taniej, brak zakłóceń. W większości przypadków oprogramowanie do Arduino wgrywa się raz podczas produkcji lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu, mam mały problem ze sterownikiem, a mianowicie lampka nie wyłącza sie o określonej godzinie, ustawiona jest na 19 off, jednak nic, pomaga naciśniecie na arduino restart, wtedy wszystko gaśnie i przełącza sie na nocne, rano jest to samo z tym że odwrotnie, musze restart wciskać, co może byc przyczyną? aha arduino uno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa powinna się rozświetlać przez czas określony w aplikacji w polu "wschód" i ściemniać zgodnie z wartością z pola "zachód". Jeżeli lampa nie wyłącza się, to znaczy, że ciągle świeci pełną mocą? Chodzi mi o to, że nie powinno być tak, że o 19:00 robi się "pyk" i lampa się wyłącza, to powinno być płynne ściemnianie.

W Twoim przypadku sprawdź czy w chwili gdy coś jest nie tak możesz się podłączyć do Uno, wydaje mi się że nie będzie to możliwe. W takim przypadku problem może leżeć po stronie mikrokontrolera, najczęściej zdarza się, że podczas "produkcji" było jakieś krótkie zwarcie, albo poszło napięcie nie na ten pin itp. Wtedy niby wszystko działa, ale niekoniecznie tak jak trzeba. Może być też problem z samym montażem np. nie podłączyłeś wszystkich mas, lub użyłeś płytki stykowej zamiast połączeń lutowanych, albo coś masz niedokręcone i iskrzy. Może być też problem z zakłóceniami w obwodzie zasilania.

I teraz tak, w przypadku problemu z montażem, po prostu przepatrz wszystko i popraw co się da. W przypadku problemów z zasilaniem zastosuj dodatkowe filtrowanie (opis masz na stronie projektu http://magu.pl/aqma-led-control). Jeżeli podczas testowania zrobiło Ci się jakieś zwarcie, to prawdopodobnie śmietnik i wymiana na inny klocek, proponuje wtedy Nano jest sporo mniejsze i przetestowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.