Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jest jeden element , do którego nie przywiązuje się należytej wagi. Chodzi o jakość wody RO używanej do dolewki i do podmian. Większość z nas nie wymienia prefiltrow i wkładów żywicy z odpowiednią częstotliwością i ufa tylko magicznym TDS'om za parę dolarów sztuka... Dyskusje na ten temat były już tu na forum prowadzone i większość się kończyła na stwierdzeniu mój TDS pokazuje 0 wiec wodę mam super. Wiele przypadków z jakimi mieliśmy do czynienia nie potwierdzało jakości wody pomimo 0 na domowych tdsach. Ot taka mala dygresja...

Dzieki za przypomnienie , żywica dziś do wymiany , od wczoraj świeci 0.01 .

Dodam jako ciekawostkę bo nie każdy miał okazje widzieć żywice AF , w puszce są , od spodu Purolite MB 400 , jaśniejsza cześć koloru miodowego to AF .

post-14197-1453043404,52_thumb.jpg

Żywica w puszcze

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

post-14197-1453043498,22_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jako ciekawostkę bo nie każdy miał okazje widzieć żywice AF , w puszce są , od spodu Purolite MB 400 , jaśniejsza cześć koloru miodowego to AF .

no i co z tego?, bo jakoś nie wiem po co ta edycja posta

zrobiłem EDIT aby było wiadomo do czego moje pytanie

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie spodziewałem się ze ten temat aż tak do obrzydzenia będziecie reklama AF, naprawdę przegięcie. ...szkoda chłopaki ze tak robicie wodę z mózgu młodym morszczaka, i tu i na RC. Wasze i debory ohy, ahy sa juz tak nudne ze się tego czytać nie da. Zakładacie sobie akwaria na rzecz reklamowania produktów AF to chodziaż to napiszcie w tytule wątku,.serwer was chwali na RC naprawdę jak dzieci ale widzę ze tam już też otwarli oczy.

Sorry Egon ale nie wierzę w twoje umiejętności , za to Damian i sewer piękne postawili ci akwarium.

Musisz się jeszcze pochwalić na RC ze dzięki żywicy AF masz kolory i przyrosty jak w oceanie.

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2547072

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie spodziewałem się ze ten temat aż tak do obrzydzenia będziecie reklama AF, naprawdę przegięcie. ...szkoda chłopaki ze tak robicie wodę z mózgu młodym morszczaka, i tu i na RC. Wasze i debory ohy, ahy sa juz tak nudne ze się tego czytać nie da. Zakładacie sobie akwaria na rzecz reklamowania produktów AF to chodziaż to napiszcie w tytule wątku,.serwer was chwali na RC naprawdę jak dzieci ale widzę ze tam już też otwarli oczy.

Sorry Egon ale nie wierzę w twoje umiejętności , za to Damian i sewer piękne postawili ci akwarium.

Robisz jak uważasz , to jest forum , jeśli zapomniałeś to przypomnę że służy do dzielenia sie informacjami , osiągnięciami , hodowla etc . Nie porównałem niczego jakościowo , pokazałem fakt wizualny . Ty natomiast wybuchłeś emocjami . Nie znasz mnie , nie znasz mojego zbiornika , proszę Cię nie oceniaj zatem zaocznie .

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywica jak żywica, widziałem innych firm podobną, ale Bober ma widać gorszą i ci zazdrości ;)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie kierujesz się przy wymianie żywicy wartością tds to czym sie sugerujesz i co ile ja wymieniasz tak samo prefiltry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz jak uważasz , to jest forum , jeśli zapomniałeś to przypomnę że służy do dzielenia sie informacjami , osiągnięciami , chodowla etc . Nie porównałem niczego jakościowo , pokazałem fakt wizualny . Ty natomiast wybuchłeś emocjami . Nie znasz mnie , nie znasz mojego zbiornika , proszę Cię nie oceniaj zatem zaocznie .

Chodowli piszę się tak "hodowli". Ale przecież tobie mod....uwagi nie zwróci ;)

Piękna ta żywica AF naprawdę robi wrażenie .............

Żeby nie było , że piszę nie w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę dużo po Polsce z racji swojego zawodu , bywam w rożnych regionach i to co zauważyłem to że w jednym mieście cześć akwarystów ma problemy z woda a inni nie . Maja wode z innych ujęć . Często bagatelizuje sie ten fakt , jak rownież to ze okresowo instalacja jest czyszczona , a jest to robione regularnie co jest ogłaszane zazwyczaj wcześniej . Powinno sie na to zwrócić uwagę . Temat wody był już wałkowany na forum i nie od dziś wiadomo ze woda przez weekend jest gorszej jakości . Ja używam do pomiaru Tds stały trzypunktowy na wlocie mam od 140 do nawet 220 , choć ostatnio mieści sie to w zakresie 140-160 . Żywice wymieniam jak widze ze jest 0.01 . Prefltry dobrze jest widzieć i idealnie mieć przezroczyste kubły , średnio wymienia sie je co 3-4 miesiące . Bywam u klienta który ma w kranoe 30 więc on zapewne rzadziej wymienia wkłady .

Seweryn miał zapewne na myśli że nie zawsze zera na tds oznaczają dobra wode .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w temat AF zastanawiam się czy mierzył ktoś wskazania tds na wodzie RO po użyciu popularnych klejów tzw kropelek lub dwuskładnikowych plastelin? Kleje te szczególnie podczas klejenia pod wodą wydzielają zawyczaj widoczną gołym okiem chmurę stężonych substancji.. Każdy to robi i wierzy, że nic się nie dzieje, tymczasem większość drży ze strachu gdy na RO pojawi się 1 :)

Sorry za OT Egon.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w temat AF zastanawiam się czy mierzył ktoś wskazania tds na wodzie RO po użyciu popularnych klejów tzw kropelek lub dwuskładnikowych plastelin? Kleje te szczególnie podczas klejenia pod wodą wydzielają zawyczaj widoczną gołym okiem chmurę stężonych substancji.. Każdy to robi i wierzy, że nic się nie dzieje, tymczasem większość drży ze strachu gdy na RO pojawi się 1 :)

Sorry za OT Egon.

Masz racje ze istota jest co zanieczyszcza nam zbiornik a nie samo wskazanie na tds .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie spodziewałem się ze ten temat aż tak do obrzydzenia będziecie reklama AF, naprawdę przegięcie. ...szkoda chłopaki ze tak robicie wodę z mózgu młodym morszczaka, i tu i na RC. Wasze i debory ohy, ahy sa juz tak nudne ze się tego czytać nie da. Zakładacie sobie akwaria na rzecz reklamowania produktów AF to chodziaż to napiszcie w tytule wątku,.serwer was chwali na RC naprawdę jak dzieci ale widzę ze tam już też otwarli oczy.

Sorry Egon ale nie wierzę w twoje umiejętności , za to Damian i sewer piękne postawili ci akwarium.

Musisz się jeszcze pochwalić na RC ze dzięki żywicy AF masz kolory i przyrosty jak w oceanie.

Robisz jak uważasz , to jest forum , jeśli zapomniałeś to przypomnę że służy do dzielenia sie informacjami , osiągnięciami , chodowla etc . Nie porównałem niczego jakościowo , pokazałem fakt wizualny . Ty natomiast wybuchłeś emocjami . Nie znasz mnie , nie znasz mojego zbiornika , proszę Cię nie oceniaj zatem zaocznie .

egon24 - możesz się odnieść do tego co napisał bober? To dość istotna informacja - ja sobie siedzę w UK i pewnie o wielu rzeczach nie wiem, o których mówi się w akwarystycznych kuluarach.

Wiem, że Damian się zna na tym hobby jak mało kto. I wiem, że jest w stanie takie rezultaty osiągnąć bez problemu. A łącząc to co napisał bobber z tym, że jesteś przedstawicielem handlowym AF i umiejętnościami Damiana, rzeczywiście łatwo wyciągnąć wnioski, że to nie Twoje akwarium tylko Damiana, ale w Twoim domu.

I widzę z wypowiedzi innych, że też mają takie wątpliwości.

Jeśli to tylko Twoja zasługa to chylę czoła. Ale jesli jest tak jak pisze bobber to chyba ludzie powinni wiedziec prawde, zwłaszcza, że jest to walka firmy Aquaforest o klienta.

Odpowiedz prosze, czy stawialeś zbiornik absolutnie sam czy też Damian (z Sewerynem) Ci go postawili.

PS

Mówie absolutnie szczerze - masz piekny zbiornik, ale mysle ze ludzie powinni wiedziec prawde czy to same produkty AF czy tez produkty plus wiedza Damiana dały takie efekty, bo sam jak piszesz jesteś tylko "początkującym akwarystą", a inni takich efektów nie maja.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mialem nic nie pisac, ale...

Twoja amatorszczyzna(tak napisales) wgniata mnie w glebe, po 70 dniach uzyskac taki efekt to jest, nie doopisania... Zalozylismy akwarium w podobnym czasie i po okolo 4mcach na duzo mniej wymagających koralach mam przyrost moze 3cm, Ty masz tyle w tydzien, o kolorach nie wspomne ;)

Masz naprawdę za***iste akwarium, ale nie moge uwierzyc ze mozna takie wyniki osiagnac w 70 dni... Nauczylem sue duzo na wlasnych bledach i teraz naprawde staram sie jak moge, uzywam tylko AF i niestety do Twojego akwarium to mi brakuje i brakuje ;)

Moze w koncu ktos zdradzi tajemnice gdzie jest haczyk ;)

W moim akwa to jedynie refugium dobrze wyglada ;)

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.: łatwo wyciągnąć wnioski, że to nie Twoje akwarium tylko Damiana, ale w Twoim domu.

dobrze, że jest to forum bo inaczej nie wiedziałbym, że moje akwarium za które płacę tyle kasy jest tak naprawdę nie moje :)

Sprzęt i chemię kupiłem w kilku sklepach, korale w jeszcze więcej, doradzają mi wszystkie posty na tym formu, oraz znajomi z branży akwarystki morskiej. Czyli u mnie w domu stoi publiczne akwarium. Tester i Twoje bo czytam też Twojego bloga.

Jaja sobie robicie tak atakując autora wątku, który przedstawia fakty, krok po kroku co i jak robi. Jeśli ma przewodnik w ręku i robi zgodnie z instrukcją to znaczy, że to nie jego zbiornik tylko właścicielem jest przewodnik?

Edytowane przez berklej (wyświetl historię edycji)

początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pytanie to jest jak cios poniżej pasa . Spytam zatem ja czy chcielibyście mieć w domu czyjeś akwarium tylko po to by pokazać , coś udowadniać , chwalić się . Dla mnie to byłoby oszustwo i to bardzo kiepskie . Ale cóż napisze jeszcze raz .

Jestem właścicielem zbiornika od A do Z , zbiornik stoi u mnie w domu i prawie wszystkie korale sa przełożone z poprzedniego zbiornika . Staram się prowadzić zbiornik według wiedzy jaka posiadam . Mieszkam ponad 120 km od firmy i nie korzystam z niczego co byłoby niedostępne dla wszystkich . Ale w jednym macie racje wszyscy , gdy coś sie nie klei i mam watpliwości zawsze pisze do Damiana i zawsze dostaje ta sama odpowiedz , " Twoj zbiornik , rób jak uważasz , dasz sobie radę . "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja jeszcze mogę dostać odpowiedź odnośnie tej żywicy bo jakoś nie rozumiem po co edytowałeś post


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@berklej - kompletnie nie zakumałeś o co mi chodzi.

@egon - dziękuję za odpowiedź, chociaż wykrętna i nie odpowiada na zarzut bobera.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja jeszcze mogę dostać odpowiedź odnośnie tej żywicy bo jakoś nie rozumiem po co edytowałeś post

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje pytanie , post dotyczył wymiany żywicy , dawno temu zrobiłem podobne zdjęcie w słońcu , nie wstawiłem go bo spodziewałem sie właśnie takiej reakcji jak dziś .

Po co wogole to zdjęcie , czemu to ma służyć ?

Większość żywic widać bo są we workach lub przezroczystych pojemnikach , wielu forumowiczów pytało jak ta wyglada w środku , sklepy nie chcą otwierać puszki , skorzystałem ze sposobności by pokazać .

Posta nie edytowałem , pisałem cześć z przeglądarki a cześć z tapatalka .

No nie spodziewałem się ze ten temat aż tak do obrzydzenia będziecie reklama AF, naprawdę przegięcie. ...szkoda chłopaki ze tak robicie wodę z mózgu młodym morszczaka, i tu i na RC. Wasze i debory ohy, ahy sa juz tak nudne ze się tego czytać nie da. Zakładacie sobie akwaria na rzecz reklamowania produktów AF to chodziaż to napiszcie w tytule wątku,.serwer was chwali na RC naprawdę jak dzieci ale widzę ze tam już też otwarli oczy.

Sorry Egon ale nie wierzę w twoje umiejętności , za to Damian i sewer piękne postawili ci akwarium.

Musisz się jeszcze pochwalić na RC ze dzięki żywicy AF masz kolory i przyrosty jak w oceanie.

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=2547072

Odnosząc sie jeszcze raz do zarzutów kolegi , mam nadzieje ze ta odpowiedz zadowoli wysoki sąd .

Otóż Ja Grzegorz , nick na forum NR Egon24 , oświadczam iż , nikt z wyżej wymienionych osób nie dał , nie postawił zbiornika w moim domu w celach marketingowych . Nie robię także nikomu wody z mózgu , żywica natomiast nie ma nic wspólnego z pastelami jaka by nie była . Uważam także że kilka osób wprowadza tu jakieś niepotrzebne zamieszanie robiąc z igły widły próbując wykazać za wszelka cenę niechęć do mojej osoby lub do firmy w której pracuje . Uważam żęto nie są słowa krytyki a zwykłe złośliwości ktorych zupełnie nie rozumiem . Mimo to będę kontynuował mój blog i mam nadzieje ze kiedyś z czasem zasłużę sobie na uznanie . Póki co dziękuje wszystkim za uwagę , za wpisy , za odwiedzenie wątku , przyznaje ze nie zawsze mam czas odwiedzać Wasze jak to kolega już zdarzył napisać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz jak uważasz , to jest forum , jeśli zapomniałeś to przypomnę że służy do dzielenia sie informacjami , osiągnięciami , hodowla etc . Nie porównałem niczego jakościowo , pokazałem fakt wizualny . Ty natomiast wybuchłeś emocjami . Nie znasz mnie , nie znasz mojego zbiornika , proszę Cię nie oceniaj zatem zaocznie .


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Nie bardzo rozumiem waszą nagonkę na kolegę , ma korale które wgniatają w glebę , ma mentora który podpowiada , jeszcze do niedawna można było w postach przeczytać , że AF ma kolorowe korale , ale w Warszawie są ładniejsze itd....

O co Wam chodzi ? Założył wątek o swoim setupie i opisuje krok po kroku więc czego wy od niego oczekujecie ?

Pójdę dalej rozumiem , że kolega jest powiązany z AF i co z tego , przecież pokazuje zdjęcia korali które ma u siebie w zbiorniku a wy macie problem ,że są one na produktach AF , które dostępne są dla każdego proszę opamiętajcie się , podziwiajcie to co jest do podziwiania , jeśli krytykujecie to przynajmniej za coś do czego można się przyczepić.

Egon , zbiornik masz naprawdę na wysokim poziomie , życzę żeby za rok był równie piękny.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od AF :

-zwróćcie uwagę, Grześ ma 765w światła na akwarium 528litrów, MarcosB także ma dużo więcej niż 1w na litr światła, i jak mu korale rosną, Fox, to samo, Fal, to samo, w firmie AF zbiorik pokazowy 1600 litrów a światła ponad 2000w.... Debora ma mniej, ale jej tak szybko nie rośnie . . .. do tego ULNS, karmienie korali i uzupełnianie mikro - jak mamy ulns, resztę korale nam powiedzą ;)

zauważyłem również że u mnie, zaraz po zmianie świetlówek (wymieniam co ok 8,9 miesięcy) przez pierwsze 2 miesiące korale rosną znacznie szybciej....

zaznaczam, że jest to moja obserwacja, nie wiem czy słuszna, może Deborze równie tak szybko rosną korale ale wydaje mi się z zdjęć, że jednak nie tak szybko jak u Grzesia czy Marcosa, czy w firmie AF....

pisząc to nie chce nikogo urazić, czy sprowokować, a jedynie zaznaczam swoją obserwacje,nia.

na temat produktów i agresywnej promocji AF się nie wypowiadam- "nie dolewam oliwy do ognia"

PS. Grześ, piękne akwarium, gratuluję, bardzo mi się ono podoba, tak jak inne akwaria użytkowników wymienionych w poście, są piękne, i nie ma co się oszukiwać że nie . . .

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz jak uważasz , to jest forum , jeśli zapomniałeś to przypomnę że służy do dzielenia sie informacjami , osiągnięciami , hodowla etc . Nie porównałem niczego jakościowo , pokazałem fakt wizualny . Ty natomiast wybuchłeś emocjami . Nie znasz mnie , nie znasz mojego zbiornika , proszę Cię nie oceniaj zatem zaocznie .

Za każdym razem jak Debora i Ty pokazujecie zdjęcia korali jestem pod wrażeniem. Piękne akwaria, aż chce się wszystko rzucić i kupić cały zestaw AF i osiągnąć to co wy. Jednakże śledząc wypowiedzi innych użytkówników produktów AF nie mają takich efektów, a wręcz przeciwnie kłopoty. I tu się rodzi pytanie, gdzie jest haczyk?

Może teraz gdy za oceanem produkty AF zostały entuzjastycznie przyjęte nastąpi wysyp pięknych zbiorników co udowodni skuteczność metody AF. Jednakże na tym forum jakoś tego nie widać. Ten wątek jest stricte marketingowy, przedstawiciel handlowy firmy AF pokazuje swoje prywatne akwarium prowadzone metodą AF i ma super piękne akwarium, nie widzę tego inaczej. Tak jak napisali na RC "nie chcesz nie używaj, nikt nie zmusza nikogo do zakupu produktów AF", jednakże taki wątek może wprowadzać w błąd inne osoby które stosując produkty AF nie osiągają takich efektów.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek56 dlaczego taka opinia ? Jest wiele takich akwariów na całym świecie, pokazujemy je cały czas. Jest tylko jeden haczyk, a mianowicie ile tych zbiorników stosujących AF, którym się nie powiodło było złożone według sztuki, a ile jest zrobione prawie dobrze ? W ilu ktoś na odpieniaczu oszczędził, w ilu na oświetleniu, w ilu na skale itd. itd. Coraz to dziwniejsze rozwiązania się stosuje utrudniające prowadzenie akwarium jak ostatnio dziwne rozwiązania z pompami dozującymi w reaktorach, ledami nie sprawdzonymi ,skałą dziwnego pochodzenia , piaskiem niby morskim z Doliny Nidy, przykładów są setki. Ile z tych osób nie rozumie podstawowych spraw w akwarium morskim myśląc, że jak kupi zestaw AF to zaraz korale wyskoczą z akwarium kilka lat temu było podobnie z KZ, na stu akwarystów jeden miał akwarium ładne, zresztą jest tak do dziś.

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mielcu jest 6 zbiorników które znam , najdłużej produkty stosuje @grzeniu , pózniej wprowadził @gajcy po rozmowie i wskazówkach od Damiana , ja byłem uprzedzony i przekonał mnie właśnie kolega @gajcy , reszta wprowadziła jak zobaczyła ze ja stosuje , pozostałe zbiorniki od założenia , każdy inny system te te same postawy , światło , woda i systematyczność . 6 osób i szóstka zadowolona , uważam że to dobra statystyka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mało a nawet bardzo mało ryb ?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.