Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja doceniam Twoja ciezka prace jako akwarysty ale nie podoba mi sie to, ze pod plaszczykiem pieknego akwarium full sps kryje sie reklama aquaforestu i dla mnie przynosie to odwrotny skutek niz oczekiwany przez producenta i podchodze z duzym dystansem do tych produktow.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr to czemu Twoja stopka to same reklamy ? Te firmy nie są sponsorami tego forum , AF tak . Jest taka stara opowieść o kamieniu...:)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód według mnie jest prosty , AF sie udziela i stara odpowiadać na każde pytanie , takiego wsparcia nie daje nikt , bądz odpisuje proszę skontaktować sie z działem ....

Czujemy sięzobowiązani udzielać wsparcia i nie odsyłać gdzieś ...

Jak sami widzicie czasami dostajemy rykoszetem , czy warto pomagać , może warto by pozostawić akwarystów samym sobie ?

Ja osobiście poświęceń wiele czasu prywatnego na spotkania gdy jestem w trasie , niekoniecznie z osobami z forum , jak mogę to pomagam .

To jest właśnie hobby .

Biznes ?

Firma bez Was konsumentów by nie istniała , a rozwój firmy i stałe ulepszanie produktów jest naszym wspólnym dobrem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie używałem produktów firmy Aquaforest więc nie mam zdania na ich temat, pewnie wiele się zmieniło od czasu wejścia tych produktów na rynek w 2011 roku ale wiadomo początki są zawsze trudne

Akwarium robi wrażenie i z przyjemnością oglądam zdjęcia licząc po cichu że moje akwarium będzie wyglądało równie imponująco, taka pozytywna zazdrość która daje motywację do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damian, szkoda energii na te zaczepki, akwaria i produkty bronią sie same, nie ma co karmić trola.

Grzegorz jako handlowiec robi to dobrze bo ja jestem jeszcze bardziej pewny zakupów Waszych produktów.

Grzegorzu akwarium super, podoba mi sie Twoje podejscie i firmy w ktorej pracujesz, efekty mówią za Was.

Przepraszam jezeli było napisane i sie nie doczytałem, jaki masz czas świecenia nad akwarium w cyklu dziennym?

Dwie lampy . 6 i 8 t5 54W czyli łącznie 14 szt .

Start 7.30 4 szt , po 2 z lampy . 11.00 -19.00 start full 14 szt. Od 19.00 do 21.30 na 4 szt tych co rano .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś zdjęcie całego akwarium - już dawno nie było całego.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr masz prawo tak myśleć i używać produktów jakie uznasz za słuszne , mój wątek nie ma na celu nikogo namawiać do niczego .

A nosek Ci nie rosnie klamczuszku? ;)

ten watek jest wlasnie po to zeby pokazac ze sie da i jest forma zachety do stosowania produktow AF.

Powiem Ci wiecej - ja to rozumiem bo na tym polega marketing i nigdy na zadnym forum tego nie krytykowalem. Ale ludzie widza ze takimi wypowiedziami mydlisz im oczy. Bo jak nazwiesz sytuacje kiedy piszac o podmianie zywicy od razu pokazujesz zdjecie produktu AF.

Mysle ze bober, Piotr1 i inni nie robili by komentarzy, gdyby sprawa marketingu byla od poczatku uczciwie prowadzona. Zwroc uwage ze na RC ludzie tez sa podzieleni w Twoim watku - z tych samych powodow. Zreszta oba watki (Twoj i Debory) na RC maja dokladnie ten sam cel - promowac marke AF.

Jedne z kilku najladniejszych zbiornikow na NR to zbiorniki prowadzone w calosci na produktach AF przez pracownikow AF. I forumowicze to widza i lacza fakty. I wszyscy wiedza ze sie da - to jest nie do podwazenia, ale ludzie nie przestaja sie oburzac jesli ktos im wmawia ze biale jest czarne.

To takie moje przemyslenia, ale moze nie mam racji.

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popełniam jeszcze wiele błędów jak amator , gdy poczuje się na siłach spisze ze osiągnąłem wyższy level , póki co jest wiele osób na tym forum ktore mają i doświadczenie i staż i im należy się szacunek za to co zrobili i czego Nas nauczyli . Takie jest moje zdanie .

Czyli wychodzi na to że AF zatrudnia amatorów.. :shock:

Wiesz co ładne akwarium ale jakbym miał mieć dokładnie takie jak ty i gadać takie głupoty to już wolę sobie mieć swoje biedne solankowe love i mieć czyste sumienie, że nie jestem lizakiem jakieś firmy :dizzy:

Ps kłamstwo goni kłamstwo także ustalcie zeznania zanim coś napiszecie :evil:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu Prosze cie ja to wiem wszystko. TU jest mowa o calokrztalcie

Napisz prosze jaki jest koszt calosci jesli to nie jest tajemnica moze sie zdecyduje poprowadzic kopie.

Woda RO Angielska i powietrze nie powinny byc problemem

Pisze krótko i na temat poniewaz mam tez swoje obowiązki służbowe , niestety muszę odejść już od pisania i zając się pracą która znów mi sie nawarstwiała . Łatwiej i szybciej jest mi odpowiedzieć na konkretne pytanie niż opisywać wszystko od deski do deski , niektóre z zabiegów sa dla mnie jak automat i czasami zapominam już ze ktoś robi to inaczej , tak było z ta moją podmiana .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Wam taka forma reklamy odpowiada to fajnie ale na mnie i wielu innych dziala odstraszajaco ale to Wasz wybor.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odwiedzenie wątku oraz za zabrane głosy , zapraszam osoby chętne do odwiedzin . Życzę wszystkim sukcesów , dużych wzrostów , zdrowych ryb i korali . Pozdrawiam i do następnego razu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża ilość światła i zapewne niezłe rachunki za prąd. A jak wygląda chłodzenie lamp w okresie letnim bo oddają dużo ciepła.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jaka masz odległość rur od tafli wody?

Mierzyłeś może ile masz światła w zbiorniku pod tą lampą? (PAR)

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem cały wątek jeszcze raz czytając od deski do deski.....

już się bałem że coś mi "umkneło" ale na szczęście pewne rzeczy się nie zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik, z odpowiednio dobranym sprzętem, obsadą, prowadzony przez zdecydowanie doświadczonego akwarystę i tyle. A że na produktach Aquaforest? Who cares???


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik, z odpowiednio dobranym sprzętem, obsadą, prowadzony przez zdecydowanie doświadczonego akwarystę i tyle. A że na produktach Aquaforest? Who cares???

Widzisz, to nie do końca tak "Who cares"... Bo wiadomo że aby osiągnąć dobry wynik musisz mieć albo nieprzeciętne

umiejętności i wtedy możesz mieć średniej klasy narzędzia, albo minimum wiedzy i narzędzia które nadrobią Twoje braki.

Dlatego też moim zdaniem istotniejszym jest tutaj fakt że ekipa AF trzyma rękę na pulsie zbiornika niż fakt że używane są preparaty AF.

Zobacz inne zbiorniki, choćby Foxa czy Adama - raczej nie oglądały produktów AF a biją ten zbiornik o pełną długość

okrążenia.

Dlatego też niedoświadczony akwarysta może odnieść całkowicie mylne wrażenie że wystarczy wykupić regał

buteleczek AF, przeczytać ich poradnik i to wystarczy aby mieć taki zbiornik.

Niestety na forum czasem się zdarzają takie sytuacje (choćby aktywność jednej naszej Koleżanki (nawet Moderatorki) w tematach AF) :)

Ale żyjemy w czasach kapitalizmu i pewne pojęcia uległy dewaluacji - jak mawiał Wielki Człowiek, dziś nie opłaca się być uczciwym, ale warto....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie używam produktów AF i nie mam zamiaru krytykować.Jeśli chodzi o akwarium , to jest piękne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Twoja wypowiedz tak , że ludzie mają problemy w zbiornikach lub sobie nie radzą poniewaz kupują produkty , gdyby mieli sponsorowane to mieli by lepsze efekty ? .

Wiem ,że łatwo siedzi sie przed komputerem i można bez wielkiego wysiłku pisać rożne bzdury niepodparte dosłownie niczym , ale zastanówcie sie czasami , pomyślcie nad sensem , trochę logiki , nie róbcie z forum chłamu bo naprawdę wiele osób mówi mi że w życiu nic tu nie napisze bo nie potrzebują nerwów . Każdy z Nas ma inny charakter co widać po wypowiedziach , proponuje pisać skrajne przemyślenia dopiero na drugi dzień a nie pod wpływem emocji . Niech to forum będzie na jakimś poziomie . Cały czas pewna grupa osób ma z czymś problem . Często dwa razy się zastanawiam czy cos pisać , czy wklejać zdjęcie . Równie dobrze mogę egoistycznie cieszyć się swoim zbiornikiem w zaciszu domowym , tylko gdy każdy zacznie tak robić forum zacznie zamierac .

Noe stosuje niczego według instrukcji , nie zapisuje , mam to w głowie , patrzę co rano na zbiornik i widzę czy trzeba sypnąć suchym czy nie . Baling uruchomiłem od momentu włożenia korali z poziomu 150 ml każdego płynu , dla czego tyle ? Intuicja mi powiedziała bym tak zrobić , moze to jakies wyczucie . Nie wiem . Koralowce karmie zawsze po zgaszeniu światła . Po jakiś 15 minutach daje CoralA i CoralE i czekam , po jakimś czasie wszystkie korale maja wyciągnięte pity na stożkach wzrostu , wtedy leje żarełko , czasami Coral Food zmieszany z wodąa czasami mrożonka , do tego CoralB . Tak robię codziennie jak widze ze jest za duzo robię przerwę , na ile dni ? Rożnie , na wyczucie . Ryby staram sie karmić suchym , mam zerowe Po4 więc staram sie sypać dużo .

Na zdjecia przyjdzie czas , co za duzo to jak widać niezdrowo .

Grzegorz takie pytanko do tego co napisałeś. Zadałem je już wielu osobom i amatorom i takim co zęby zjedli na akwarystyce i do nikogo nie dostałem konkretnej odpowiedzi wiec może Ty mi pomożesz

Co takiego widzisz rano??? Po czym wiesz że Twoje korale "są głodne". Na co zwracasz uwagę? Konkretny koral? Jakiś polip? jakaś zmiana? Konkretnie Co takiego się dzieje w Twoim akwarium że Ty jako akwarysta amator wiesz że dziś dam 2 a nie 3 krople CoralA a CoralE sobie daruje na korzyść CoralFood? Tym bardziej teraz kiedy przełożyłeś korale do nowego akwarium, to jest praktycznie jałowe środowisko wiec korale wyciągnęły kolory na maxa skąd wiesz ile czego i kiedy trzeba im dodać żeby utrzymać ten efekt?

Pytam zupełnie serio i odpowiedzi typu - intuicja czy każdy zbiorniki jest inny mnie nie satysfakcjonują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, z tego wynika że należy pochylić głowę z uznaniem i zadumać się nad własną marnością i brakiem wiedzy, spostrzegawczości

i logicznego myślenia. Skoro potrafiłeś taki efekt uzyskać dzięki własnej wiedzy, nie opierając się na zaleceniach

producentów, tylko stosując "własną drogę". Bo przecież zbiornik prowadzisz sam, nie AF.

Pozostaje pogratulować.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż, z tego wynika że należy pochylić głowę z uznaniem i zadumać się nad własną marnością i brakiem wiedzy, spostrzegawczości

i logicznego myślenia. Skoro potrafiłeś taki efekt uzyskać dzięki własnej wiedzy, nie opierając się na zaleceniach

producentów, tylko stosując "własną drogę". Bo przecież zbiornik prowadzisz sam, nie AF.

Pozostaje pogratulować.

I jeszcze do tego "Amator".

Akwarium ładne. Jednak gdyby było opisane jako "pokazowe af" to nie było by tej calej dyskusji ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nie ma edit z Tapatalka.

Grzegorz, nie znam Cie osobiście ale jedna rzecz jest tu ważna. W jakiś sposób jesteś powiązany z AF i nikt nie ma nic do tego. Tylko wszystko co umieścisz będzie z niewidocznym podpisem "made by AF" i w jakiś sposób jest to kryptoreklama - tego nie unikniesz i nie ma po co robić z tego wielkie halo.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zobacz inne zbiorniki, choćby Foxa czy Adama - raczej nie oglądały produktów AF a biją ten zbiornik o pełną długość

okrążenia.

...

Przepraszam że tak wyrwane z kontekstu ale akurat ja uzywam sporej gamy (np poza ballingiem i żywicą czy mikro) produktów AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic

Moze stad taka opinia bo nie stawiasz ich przed akwa zeby rybki oglądały tylko wlewasz do wody;) śmieszna juz robi sie ta nagonka na sponsora forum.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic

Moze stad taka opinia bo nie stawiasz ich przed akwa zeby rybki oglądały tylko wlewasz do wody;) śmieszna juz robi sie ta nagonka na sponsora forum.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jaka nagonka? prosty przykład...

100 osób obejrzy to akwarium (faktem jest, że piękne i tu nie można napisać nic innego), przeczyta, że wszystko jest na AF. 10 z tych osób jest na tyle doświadczona, że poradzi sobie bez tych kropelek, ale 90 osób poleci do sklepu i wleje 1 kroplę na 100l wody...

a potem połowa korali i ryb zostanie spuszczona w kiblu.

Sponsor forum jest zadowolony, bo zarobił... ale Ci co lali te krople są załamani, bo naczytali się bzdur o doświadczeniu prowadzących te baniaki...

Największą porażką dla mnie jest ta agresja AF w marketingu, w dyskusji i przede wszystkim w doborze ludzi...

Jeśli ktoś ma być autorytetem to niech będzie - jestem w stanie mu zaufać, ale niech będzie ze mną szczery... ale niech nie udaje tego autorytetu przed wszystkimi...

A przede wszystkim niech nie sprzedaje korali na forum w dziale sprzedaży skoro prowadzi swoją firmę...

i to jest najbardziej chore.

Nie oczerniam produktów AF - bo używam kropel. Ale wqrwia mnie właśnie tak chamskie podejście do sprawy.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.