Skocz do zawartości
Manticorepl

Klej do SPS jaki polecacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mala wskazowka, kiedy kleisz kropelka w zelu przetrzyj papierem kuchennym lub toaletowym podstawke i czesc korala ktora bedzie klejona. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczek chodziło mi o dwu skladnikowy bo jezeli to jest to samo co d-d czy af to po co przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszytkim :)


Pozdrawiam

Manti

Uwaga: To co pisze na forum, jest moim prywatnym zdaniem, wynikającym z własnego doświadczenia. Czasem się mylę lub po prostu się z wami nie zgadzam. Przepraszam jak kogoś uraziłem.

"Moja jest tylko racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza, ze właśnie moja racja jest racja najmojsza"

www.invoi.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo "w pionie" albo czyms podeprzec, zanim klej wyschnie (przy zmniejszonej cyrkulacji). Mozesz tez wykorzystywac jakies otwory w skale i tam wsunac korala na klej.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kropelką w żelu można przykleić korala pod wodą?

Tzn. nanoszę pierw klej na korala poza akwarium a następnie przyczepiam go pod wodą do skały. Da sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna choc wymaga to troche wprawy. Cyjanoakryl w kontakcie z woda natychmiast pokrywa sie blonka, ktora izoluje klej. W momencie kontaktu ze skala nalezy tak poruszyc szczepka aby rozerwac ta blonke w celu umozliwienia kintaktu skaly i kleju.

Druga sprawa to kropelka (milliput tez) dobrze laczy sie z gola skala, ale ma klopoty z doklejeniem sie do skaly pokrytej organika (zyciem). Dlatego warto przed samym klejeniem oczyscic fragment skaly szczoteczka do zebow.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kropelka jest dobra do robienia szczepek.

A jaki klej dobrze łączy pod wodą?? Do tej pory używałem kleju Deltec'a dwu składnikowego ale nie trzyma zbyt mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Np. na YT są filmiki (nie chce mi się teraz szukać) - wynika z nich że pod wodą lepiej "żel" najpierw dać na skałę a potem wetknąć szczepkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak da się pod wodą klej z tubki to można się pożegnać z resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w kiosku nie próbowałem, latałem po marketach budowlanych i d*pa ;)

Marku obok Ciebie - a dokładniej kiosk przy Okulickiego posiada taki klej:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś ma ochotę pobawić się w przyklejanie xeni do szyby to polecam pattex w żelu,wystarczy przytrzymać 5 sekund i pięknie trzyma,przykleiłem nim nawet sarcopyton i ładnie przyrósł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja również kropelka w żelu.Tyle różnych klejów używałem, i wydaje mi się że i do skały i do szczepki najlepsza.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.