Skocz do zawartości
Szeryf Hornet

Pytania, pytania i jeszcze raz pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie sobie radzą. Robisz jakieś testy?

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,po jednej nocy może się "rozpuścić ",u mnie też euphyllia tak zrobiła jak miałem No3 25,plus za wysoka temperatura.Tez mam asteriny i wieloszczet i nigdy nie ruszają zdrowych i silnych koralowcow (bynajmniej u mnie).Sprawdź jeszcze może wciągnęła sie głęboko na samo dno szkieletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej się oderwała i gdzieś pływa. Wtedy ma może z 10% szans?


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno,żyły jakiś czas, 12h . To się kupy nie trzyma. Może nie zwróciłeś uwagi na nią że coś nie tak się dzieje.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajtek jak zwykle nie zrozumiałeś .

Eufylia żyła u mnie około 2 tygodni .

Wszystko było w porządku .

Jednak pewnego dnia po powrocie, do domu z pracy zauważyłem pusty szkielet w sęsie rano była zdrowa a potem zniknęła .

Inna uphylia dobrze sobie radzi jest coraz większa, ta też wyglądała na coraz zdrowszą .

Co do parametrów robiłem je jakiś czas temu około tygodnia wstecz i były takie jak na pasku .

Nie mam pojęcia co się stało więc pytam .

Jest jeszcze jedna sprawa . nie dawno wywaliłem ze zbiornika coś mega obrzydliwego, białe truchło .

Śmierdzące i gnijące wielkości 5 groszy całe białe i przyssało się do grzebienia .

Czy to była ta eufylia ?

Zastanawiałem się nad tym czy to może jakaś ryba czy coś innego ?

Ze wszystkich zwierząt które niedawno kupiłem padł mi już drugi raz kupiony borsuk, z e rybki .

Pierwszego wymienili mi na gwarancji ;lecz ten drugi też był słaby i też kipnął.

Reszta około 30 zwierząt które kupiłem na raz dobrze funkcjonuje i wraca do normalnego życia po sklepowej gehennie .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 i PO4 to jest przyczyna. Euphilia po prostu wyzionęła ducha, one tak mają, że odrywają się wtedy od szkieletu, czasem nawet tego na pierwszy rzut oka nie widać a gdy ją ruszysz czy zmienisz cyrkulację to fiuu i już jej nie ma.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie, jakie 30 zwierząt? Dlaczego tyle na raz? Zmierz jeszcze raz parametry, mogą już wyglądać zupełnie inaczej, gorzej, przy tak dowalonej obsadzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wpuściłeś 30 zwierząt na raz to zrób tak jak koledzy podpowiadają czyli sprawdź parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale po jednym dniu ?

12h

inne korale w tym eufhylia spokojnie sobie radzą.

Popełniła samobójstwo. ;)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten biały glut to mogła być właśnie eufylia ?

I czemu ta z kowadełkami żyje ?

i cała reszta do tego dodam iż się zaczyna odradzać monitpora digitata, co świadczyło by o tym iż warunki sie poprawiły.

Szeryfie, jakie 30 zwierząt? Dlaczego tyle na raz? Zmierz jeszcze raz parametry, mogą już wyglądać zupełnie inaczej, gorzej, przy tak dowalonej obsadzie

A no dlatego iż taką obsadę planowałem.

Na raz tyle bo nie lubię jeżdzić ciągle do sklepów .

E watpię iż by obsada zrobiła złe parametry oczywiście mogło to się trochę przyczynić do faktu troche podwyższenia szkodliwych związków lecz czemu wspomina digitata czuje się coraz lepiej ?

A ona u mnie robi za wyznacznik jakości wody.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf, ten glut to padła euphylia

Co do parametrów to napewno nie są przyczyną zejścia, poprostu kupiłeś egzemplarz który zdechł, normalka

Moje parametry przyprawiają o zawrót głowy i palpitacje serca a euphylie rosną w najlepsze wiec bez paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo pomyślałem sobie .

Dziękuję tobie wolf za szczerość.

Dodam aby utwierdzić się w tym przekonaniu iż reszta zwierząt radzi sobie dobrze prócz wspomianych już dwóch borsuków które nawet w sklepie wyglądały bardzo słabo .

Skusiła mnie cena chociaż i tak nie była najlepsza bo kupiłem za 100 zł w erybce .

Potem dostałem drugiego na reklamacji.

Kolega kupił salarisa tydzień po mnie to w 24 h zdechł w torebce, nie nawet chyba po 8 h .

Ja kupiłem ten sam gatunek z tego samego sklepu i mój smiga po skałkach jak murena jaka, a i przyjrzy się mi i pogada ze mną.

Okaz zdrowia .

to samo mandaryn dochodzi do siebie po sklepowych warunkach.

Nie mówię tu żle o E rybce ale nie jest to jakiś wzór do naśladowania, tak jak w innych zwykłych sklepach zoologiczych : sztuka to sztuka , czytaj jeden gupik w to czy we w to .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie euphyllie na piachu ładne, rosną i się pompuja, a gdy tylko próbuje przykleić wyżej do skały, to marnieja. Po powrocie na piach wracają do formy. Nie lubią wiatru i mocnego światła. Tylko jedna Ancora daje radę na skale żyć.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie euphyllie na piachu ładne, rosną i się pompuja, a gdy tylko próbuje przykleić wyżej do skały, to marnieja. Po powrocie na piach wracają do formy. Nie lubią wiatru i mocnego światła. Tylko jedna Ancora daje radę na skale żyć.

Mam identycznie u siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo... Tak złe parametry a w szczególności NO3 i PO4 nie miały żadnego wpływu na euphilie. Tutaj to w ogóle powstaje chyba jakaś nowa metoda prowadzenia zbiornika. Nie wierzę, że montipora czy inny sps "odradza się" przy tych parametrach, piszesz o niej już chyba od dobrego miesiąca, odradza się i odradza... Jeszcze niedawno lałeś wódeczkę, i dobrze ale po stopce widzę, że efektów brak. Może doczekamy się w końcu fotek tego jak to określiłeś pięknego zbiornika.

Być może jestem teraz trochę "agresywny" ale zaczyna mnie drażnić to podejście i ciągłe, no pomijając chyba jeden przebłysk rozsądku, lekceważenie podstawowych zasad.

Wydaje mi się, że każdy średnio rozgarnięty akwarysta kiedy pada mu jakiś koral czy inne życie to w pierwszej kolejności "podejrzewa" sprawy najprostsze a nie szuka jakiś tajemniczych okoliczności. To, że inna euphilia żyje to dobrze tylko pytanie jak długo i czy żyje czy wegetuje, no ale nie stwierdzimy tego bez zdjęć. Z resztą już mnie to nie ciekawi.

Stwierdzenie "sklepowa gehenna" również uważam za przesadzone, przynajmniej w znakomitej większości sklepów, niedługo się okaże kiedy ta gehenna dla tych 30 okazów się zaczęła. Pooglądaj sobie jakie życie znajduje się w tym sklepie, jak długo tam przebywa i spróbuj je przetrzymać u siebie, np. jakiś okaz akropory, albo strzykwę czy choćby bardziej wymagające ryby.

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo... Tak złe parametry a w szczególności NO3 i PO4 nie miały żadnego wpływu na euphilie. Tutaj to w ogóle powstaje chyba jakaś nowa metoda prowadzenia zbiornika. Nie wierzę, że montipora czy inny sps "odradza się" przy tych parametrach,

Uwierz, albo sprawdź. Ja miałem jeszcze wyższe parametry (azot/fosfor) i przyrosty montipor talerzowych, digitata i seriatopory (milki), takie że zarastały całe skały. Dopiero ukwiały mi pokasowały je...

Ważne obok azotu i fosforu jest też pH, kH i mikroelementy. Dlatego też niektóre spsy w takich warunkach żyją i mają sie dobrze.

ps. ryby też żyły...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli zmieniamy ogólnie przyjęte zasady i stwierdzamy, że proste sps-y świetnie czują się przy NO3=25 i PO4 na poziomie 0,25 i zapis w instrukcji testu na fosforany przy wartości 0,10 "critical" a potem przy 0,25 "coral grown retarded" to bajeczka.

Może i rosły, pytanie tylko jak długo były takie parametry. A co do ryb to cieszę się, że pływały i żyły... ale chyba trochę niepotrzebnie ironizujesz

Miałem na myśli ogólny kontekst, który aż bije po oczach w tym temacie, dziwię się że Ciebie to nie razi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek oj Przemek

Nic nie trzeba zmieniać wystarczy pisać prawdę jak jest w rzeczywistości a nie w idylli .

Podejrzewam że większość tu na tym forum boi się przyznać do tego iż coś tam poprawia i modyfikuje, że sobie z czymś nie radzi.

Założył bym się iż tylko nieliczni potrafią utrzymać wszystko w High Performence .

A reszta udaje że ma wszystko super .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek oj Tomek..., drogi Szeryfie nie o tym pisałem. Nie chce mi się już powtarzać, kto czyta ze zrozumieniem i ma podstawową wiedzę akwarystyczną ten wyciągnie odpowiednie wnioski.

Tak czy siak trzymam kciuki, lej wódeczkę tylko z umiarem, jak w życiu....

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przestałeś? Spadło Ci no3?

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymywało mi się na poziomie 10 do 25 nie potrafię dokładnie odczytać skali .

Do tego wkurzyłem sie bo mi elegance padł , i to nie pierwszy.

Wcześniej zdechł mi mandaryn , wcześniej borsuk i między czasie eufylia .

Wszystko kupione w jednym czasie w erybce .

Jestem zdołowany.

Elegance nie wiem co je ale może z głodu ?

Ryby karmie spirulina w tabletkach 4 razy dziennie karmik wsypuje jedzenie.

Czasami rozpuszczałem 2 kostki.

ikrę homara i mysisi .

Elegance nic nie jadł czasem trącił mysis ale też od niechcenia.

Czasem skubnął coś ze skały.

I tym oto smutnym akcentem zakończyłem dozowanie wódki .

Reszta ryb żyje te co jedzą mają się chyba dobrze .

Mama zamiar w niedługim czasie z budować jeszcze dwa sumpy , to znaczy kupić . i założyć refugium z glonami , może to pomoże.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ty dajesz to bardziej bym dał ,dla drobnicy i przy dnie żerujących

może takie papu

algi,słata.banan,sprulina JBL 40%, kryl,lasonogi,


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym robisz testy ??? Może kobietę poproś o odczyt ze skali jak tak robię żeby się upewnić .

A po drugie to ja bym ci bana zrobił na zwierzaki z uporem maniaka pakujesz na siłę nowe nie wyciągając wniosków . Sorry ale mnie to bardzo razi i Przemek ma rację za bardzo ci tu folgują co do twojego podejścia a temat śledzę od początku. Tak pamiętam te kamienie z malawi i zapieranie się że tylko Xenia i 2 Błazny .


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.