Skocz do zawartości
raphael_

Łza Morskiego Oka (800l bez odpieniacza)

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda bajecznie i bardzo przestrzennie. Często jeżdżę do Białki Tatrzańskiej, kiedyś się wproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełen podziw, wszystko przemyślane, zaplanowane, skrupulatnie realizowane a jak widać korale się odwdzięczają :) Tak trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne kolory masz tych cukiereczków. Gratuluję :-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny szkiełko.

Ma prośbę miglbys wyrzucić fotke sumpa w całość iteresuje mnie komora z kulkami aqaela.

Na pierwszej fotce widac kawalek tej komory i wyglada to ja takie troszke dsb tyle ze z kulek. Sam ostatnio się zastanawialem nad takim rozwiazaniem. Tyle ze chce wysypac warstewke kulek nad dsb w sumpie

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i profesionalnie, powodzenia


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Kiedyś ciągnąłem piko 45-50ltr. bez absorbentów, od pieniacza itd. tylko węgiel+siporax, on był zapalnikiem.. korale rosły i wybarwiały się, to dlaczego miało by być inaczej w 800ltr. myślę że nawet znacznie łatwiej, gdyż w piko rafce, minimalne wahnięcie jakiegoś parametru robi bardzo dużo spustoszenia, duży zbiornik więcej wybacza.

888ca0e0f61fbc34gen.jpg

Filtracja oparta była na kaskadzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa, mimo że korale nie są jeszcze w szczytowej kondycji, to jednak pomału się jakoś garną do życia. :)

Dnia 14.07.2016 o 11:12, jude napisał:

Fajny szkiełko.

Ma prośbę miglbys wyrzucić fotke sumpa w całość iteresuje mnie komora z kulkami aqaela.

Na pierwszej fotce widac kawalek tej komory i wyglada to ja takie troszke dsb tyle ze z kulek. Sam ostatnio się zastanawialem nad takim rozwiazaniem. Tyle ze chce wysypac warstewke kulek nad dsb w sumpie

Fotki sumpa z początku wątku są ciągle aktualne, tyle że kulki zostały przełożone do siatek i stoją na podwyższeniu zrobionej z kratki rastrowej, celem tego jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości złoża jak i sumpa (czyszczenie)

DSB z tego medium byłoby złym podejściem .. zanieczyszczenia zbierające się w nim, skutkowały by odwrotnie zamierzonym celem, czyli zamiast czyścić bardziej by truły wodę. złoże musi mieć dobry przepływ, i powinno być utrzymywane w czystości, tj. okresowo czyszczone (płukane) przy podmianach.

Dnia 17.08.2016 o 19:09, bystrotrecon napisał:

Filtracja oparta była na kaskadzie?

Z tyłu zbiornika był panel 10x30cm

 

 

2ca4884ff6deacbc.jpg

 

 

 

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium, a do tego pro fotki :clap:

Ocena może być tylko 10/10 zdecydowanie morska ekstraklasa. Ta mała kostka też z butów wyrywa :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt !!!

Kolorki Pierwsza liga i w dodatku bez odpieniacza. :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja.. Akwarium zaczyna się stabilizować, przyrosty nabierają rozpędu :)

 

 

c142995d820294e6.jpg

9be2ba839217f4c1.jpg

f7987cfab37a4ae2.jpg

30089c5cbee01eff.jpg

37556d042a0a00ff.jpg

4f25a0f48143add9.jpg

cd8189ee9f1f5d03.jpg

f559c12d1d3d3be4.jpg

0503251ec668cc40.jpg2ca4884ff6deacbc.jpg

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, akwarium bez odpieniacza miażdży . Piękna aktualizacja.

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękny zbiornik,prowadzony po nowatorsku,wymaga o wiele większej wiedzy niż standart ale widać że właściciel doskonale wie co robi.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce się wierzyć że to bez odpieniacza. Zbiornik Cud! Piękne zdjęcia.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie tam. A te kolorowe rybki korali nic nie tegez?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, akwarium bez odpieniacza miażdży . Piękna aktualizacja.

Powiedział bym że Twój "bez" bardziej przygniata :)

Rozumiem że NO3 i PO4 bliskie 0 bez skimera się udaje ? a jakie wartości CA i KH utrzymujesz dla takich kolorów ?

Mój typ, będę obserwować ;)

NO3 i PO4 dawno już przestałem monitorować, ostatni pomiar kolegami robił w lutym.. ciężko mu było dopatrzeć się różowego zabarwienia ;) Tak, parametry pewno przy badaniu laboratoryjnym coś by wykazały, niestety nasze domowe testy już tego nie ogarniają, i w tym przypadku najlepszym testem jest oko akwarysty, w środowisku ULNS każdy nawet niewielki ruch jest widoczny, raz w tym dobrym raz w bardziej niechcianym kierunku, ale właśnie to sprawia największa frajdę w hodowli korali tego gatunku. :)

dKH - 7,3

Ca - 410 - 420

Mg -1350

K - 420

Pięknie tam. A te kolorowe rybki korali nic nie tegez?...

Teges teges.. dlatego P. diacanthus dostał eksmisję jak wcinał co popadło .. szczeliwie nie u mnie, i tylko korale LPS, Imperator jest swoistym killerem na wszystko co wyrasta, lub pełznie po skale i wygląda inaczej niż SPS, dlatego jest moją najbardziej ulubiona rybką w akwarium, dwa razy w tygodniu obie rybki dostają smakołyki w postaci gąbek hodowlanych w sumpie.

No i dzięki że się Wam podoba, chociaż wiem że długa jeszcze droga do uzyskania pełnej stabilizacji, ale jakoś się kręci w dobrym kierunku.

pozd. Rafał


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał jakaś aktualizacja czy coś zmieniłeś z niebieskich butelek KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!  Z niebieskich buteleczek troszkę zmian doszło tzn.  po odpaleniu CArektora zostało co-nieco ograniczone,  jak np. KB, BB, Xtra, Eisen, zredukowałem także ilość kamieni z dwóch do jednego litra, oraz przestałem na jakiś czas stosować ZeoZym,  powodem jednego i drugiego jest nadmierne czyszczenie systemu, korale w widoczny sposób traciły wigor, bakterie- pokarmy lecą bez zmian, SP, ZB, CV AAHC  tutaj raczej  nie można niczego zmieniać. 

 Tak to jakoś się kręci, konsumpcja pomału wzrasta a korale jakoś tam trzymają kolory, fotka z telefonu.. znajdę chwilę na "lustro" to postaram się o coś bardziej  szczegółowego.

220449ff84649eb6.jpg

pozd.Rafał

 

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półtora roku mija od zalania.. zbiornik widocznie teraz zaczyna "łapać" jak należy, w sumie się tego spodziewałem .. na tej "suchocie" zakładałem minimum rok dojrzewania, a brak odpieniacza widocznie mu służy,  korale przyrastają trzymając przy tym dosyć ładne kolory, zaznaczam że do zbiornika nie trafił ani jeden duży koral, większości były to kilku centymetrowe szczepki,  aktualnie niektóre z nich znacznie pomnożyły swoją masę. 

 

41a480983fa1a56b.jpg

6218cbfb93971fa9.jpg

b95aa7dd15da2d75.jpg

59baa39c93226f3c.jpg

21b6727cbe1ea759.jpg

c793295f8fe0f63b.jpg

e6a5669f3d555df4.jpg

fe3777d02c0a0105.jpg

2b493bfdfe9fec99.jpg

746e25d6be2f94a7.jpg

c02d5f6bc3edcbb7.jpg

2a3fd312e9e19cc3.jpg

0d17d3344c60639f.jpg

52921056dead3a86.jpg

 

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał miażdżysz, miażdżysz...


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosmos, co prawda w skali mikro ale jednak kosmos.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.