Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bacznie obserwuje wasze poczynania i czytam dużo tematów na forum - ucze się. W planach mam pierwszą solniczkę ;) Mam nadzieje, że mogę liczyć na waszą pomoc. Postaram się zadawać jak najmniej durnych pytań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich serdecznie !

Jestem z Łodzi i mam 3 zbiorniki (20l SPS, Reefmax i powoli dojrzewające 400l)

pozdrowienia dla Wszystkich !


pozdrowienia !!!

ReefMax :

7295_7495.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomala w klubie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i kłaniam się nisko.

Tomek z jednego z miast Małego Trójmiasta Kaszubskiego - Rumi. Dziś rejestracja i rozpoczęcie lektury tego portalu. Planuję w roku 2014 zakupić od Trzmieli zestaw Mitoja 80 i rozpocząć przygodę z morskim... Od 24 lat prowadzę słodkowodne, a Malawi jest ostatnim jego przystankiem.

pozdrawiam i liczę w przyszłości na przyjęcie do "słonej wspólnoty"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam na imię Radek i jestem ze Szczecina :)

Akwarystyka słodkowodna jest ze mną ponad 13 lat i pozostanie już do końca mego żywota. Jednak morszczyzna mnie otumaniła i też już tak zostanie :)

W planach ok 200L + sump i na tym poprzestanę ze względu na finanse i wysoce zaawansowane plany mieszkaniowe (wiadomo z czym to się wiąże).

Póki co powolne kompletowanie sprzętu ale ile to frajdy :)

Cholera, trochę późno się przywitałem ale mam nadzieję, że wybaczycie :D

Pozdrawiam,

Radek


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Lepiej późno niż wcale ;) czekam na relacje z założenia baniaka :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mieszkam w Konstantynowie Łódzkim. Zawsze marzyłem o akwarium ale z różnych przyczyn odkładałem termin wdrożenia w życie akwarystycznej pasji . Ostatecznie do działania zmotywował mnie sąsiad, który ożywił swój 250 l słodkowodny zbiornik. Z uwagą śledziłem poczynania sąsiada jego zaangażowanie i towarzyszące emocje. Widząc efekt końcowy postanowiłem (przy pełnej aprobacie żony) że ja też spróbuję!!! Poprzeczkę ustawiłem jednak wyżej decydując się na baniak ze słoną wodą. Jak do tej pory większość wolnego czasu spędzam czytając, a jak wiecie materiał do przerobienia jest olbrzymi. Aktualne poczynania to zamówiona szafka i zbiornik 300l :smiling:

Pozdrawiam

Tomek


500L + sump 100L, obieg Jebao DCS 12000, odpieniacz-Vertex Omega 150, cyrkulacja- 2x Maxspect Gyre350, żywa skała 30 kg, oświetlenie ATI hybrid 6x54W +3x75W Led

Mój zbiornik: http://nano-reef.pl/topic/64326-300l-i-na-razie-musi-wystarczyc/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam na imię Arek i mieszkam w Katowicach. Po 10 latach z akwarystyką słodkowodną przyszedł czas na 1 morskie. Od dłuższego czasu kompletowałem sprzęt, na który składają się między innymi:

- akwarium opti poj. 225l (90X50x50) ,

- sump pojemność około 100l z trzema komorami , a w nich :

1. odpieniacz Schuran 120 (dzięki Stani),

2. 7l siporaxu ,

3. Grzałka jager 150W i supercicha pompa obiegowa Aqua Medic Eco Runer 2700

4. Cyrkulacja jvp 200 , jvp 100 (tu szału nie ma), ale czekam jeszcze na dostawę jebao wp-25

5. Oświetlenie to lampa razor 160W

Akwarium powstaje w 100% na bazie skały syntetycznej...

Mam nadzieję, że moja przygoda z morszczyzną będzie równie udana jak z akwarium słodkim, zapału mi nie brakuje :smiling:

Dziękuję koleżance Debora oraz koledze Luft za dobre słowo... Poniżej kilka fotek w/w szkiełka

Pozdrawiam

Arek

gallery_22421_2858_790392.jpg

gallery_22421_2858_2851427.jpg

gallery_22421_2858_2597042.jpg


Akwa opti 225l + sump 100l, PS Althea 6x39W, Royal Exclusive Mini Bubble King 160, Ecco runner 2700, jebao wp-25 + jvp 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mieszkam w Konstantynowie Łódzkim. Zawsze marzyłem o akwarium ale z różnych przyczyn odkładałem termin wdrożenia w życie akwarystycznej pasji . Ostatecznie do działania zmotywował mnie sąsiad, który ożywił swój 250 l słodkowodny zbiornik. Z uwagą śledziłem poczynania sąsiada jego zaangażowanie i towarzyszące emocje. Widząc efekt końcowy postanowiłem (przy pełnej aprobacie żony) że ja też spróbuję!!! Poprzeczkę ustawiłem jednak wyżej decydując się na baniak ze słoną wodą. Jak do tej pory większość wolnego czasu spędzam czytając, a jak wiecie materiał do przerobienia jest olbrzymi. Aktualne poczynania to zamówiona szafka i zbiornik 300l :smiling:

Pozdrawiam

Tomek

Powitać.

Konstantynów to dobre miejsce na morskie akwarium.

Są już tam chłopaki z doświadczeniem


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam na imię Arek i mieszkam w Katowicach. Po 10 latach z akwarystyką słodkowodną przyszedł czas na 1 morskie.

Cieszę się, że kolejny Katowiczanin do nas dołączył. Witamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, nazywam się Tomek, mieszkam na Podhalu i zaczynam swoją przygodę z morszczyzną. Obecnie kompletuje sprzęt, będzie to typowa nano rafa ponieważ nie mam gdzie ustawić zbiornika z prawdziwego zdarzenia, który jest oczywiście w planach. Forum nano-reef to prawdziwe kompendium wiedzy z zakresu akwarystyka morskiej, za co wszystkim użytkownikom forum bardzo dziękuję. Jak tylko odpale kostkę i zrobię pierwsze testy to pochwałę się na forum. Pozdrawiam wszystkich pozytywnie posolonych !

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hrabona (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam na imię Wojtek i jestem z Serb (koło Głogowa) właśnie kompletuje sprzęt do 180l. Cześć wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam na imie Angela i od niedzieli jestem posiadaczka zbiornika 700l. Akwarium zostalo zakupione w Warszawie, a raczej odkupione. Wyposażenie : 120 kg skaly, korale SPS i LPS - a jakie to szczerze nie wiem bo jeszcze sie nie rozeznalam, rybek narazie brak, ale za to mieszka w nim wezowidlo i jezowiec :) Lampy ATI 8x80W, pompa GROTECH dozujaca Ca, KH i Mg, sump 150l z filtrem ROWE, odpieniacz ATI, pompa obiegowa AQUASPECIAL 8000. Wiem, porwalam sie z motyka na słonce ale chcialam od razu duzo i ladnie ;) Jestem totalnym amatorem ale szybko sie ucze wiec licze na Wasze rady i pomoc. Zastanawialam sie nad serwisem ale mysle ze z Wasza pomoca i pomoca sklepu w Zabrzu (slyszalam ze to jeden z najlepszych) poradze sobie z ogarnieciem wszystkiego. To chyba tyle narazie, z racji tego ze jeszcze nie opanowalam wstawiania fotek - dodaje filmik

Pozdrawiam. Edytowane przez jinjer (wyświetl historię edycji)

angela-forum.jpg

8623_8864.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że gdzieś ten temat jest :D W końcu znalazłem...

Witam wszystkich. Mam na imię Igor. Od dłuższego czasu czytam forum, a pierwsza słona woda zachlupała u mnie dopiero 17 listopada 2013r. :) Na marginesie woda od Walkera (dzięki :) ).

Znalazłem temat, przywitałem się, to teraz już mogę spokojnie forumować :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przemek z Białegostoku.

W akwarystyce morskiej jestem całkiem zielony. Słodkie towarzyszą mi tak od 5 roku życia. Aktualnie mam 14 akwariów (zszedłem z ilości baniaków po letniej wyprzedaży swoich ryb) z bojownikami. Jako, że splendensa rozłożyłem na części pierwsze i nic mnie już nie zaskoczy, postanowiłem pójść w dwa nowe kierunki. Pierwszy to dzikie gatunki bojowników, a drugi to właśnie malutki morszczak.

Przez najbliższe kilka tygodni/miesięcy planuję czytać, uczyć się, rozmawiać, wypytywać ludzi zasolonych. A gdy już dojdę do wniosku iż jestem gotów, wystartuję jakąś mikrosolniczkę.

Wstępnie planuję postawić 30 litrową kosteczkę. Wiem, że nie zaszaleję z obsadą, ale to nie o to chodzi w pierwszym akwarium. Dlaczego chcę rozpocząć przygodę od takiego maleństwa?

1. Koszty (wiadomo, w razie czego, mniej będzie szkoda wydania kilkuset do tysiąca złotych, niż jakbym miał wydać tych tysięcy kilka, a po pół roku się okaże, że morskie zabawy nie są tym co tygryski lubią najbardziej).

2. Tak małe akwarium nie wybacza błędów. Czyli dzięki temu będę miał możliwość lepszej nauki. A każdy błąd nowicjusza będzie bardziej widoczny i szybciej będę musiał się nauczyć naprawy owych błędów.

Na razie tyle ze mnie. Biorę się za lekturę, bo w pracy nic nie ma do roboty :)

I wszystkim obchodzącym Boże Narodzenie życzę wesołych świąt, a osobom nie świętującym udanego wypoczynku.

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Kamil z Łańcuta.

Niedawno zalałem swoją pierwszą solniczkę, zapraszam do mojego wątku w galerii gdzie czekam na porady i słowa krytyki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotrek z Bestu/Tarnowskie Góry

Czytam forum bo przymierzam się do założenia solniczki,

więc narazie czytam DUŻO czytam

Jak przyjdzie czas coś kąkretnego zalać do zrobię foto relacje.

POZDR PIOTR :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam na imię Kuba, obecnie zamieszkuję Kielce. Do tej pory zajmowałem się akwarystyką roślinną, jednak ciągle i mało i postanowiłem wypłynąć na słone, głębokie wody. Zaczynam kompletować sprzęt, i tu liczę na Wasze doświadczenie i pomoc.

Witajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Marta i mam zamiar rozpocząć przygodę z akwarium morskim. Jestem absolwentką biologii więc mam nadzieje, że podołam wyzwaniu. Również liczę na to, że pomoże mi ktoś wystarować w Szczecinie z woda z podmiany. Narazie jestem na etapie kompletowania sprzętu i wystroju baniaka.

Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........ wystroju baniaka.

Słodkie :)

Witamy na pokładzie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.