Skocz do zawartości
Creol

ATI Essentials wyniki badan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecalem, tak tez zrobilem- oddalem probki do badania. Pierwsze trzy to wyniki badania produktu ATI, ostatnie- woda mojego akwa. Zaznacze jedynie, ze od ponad przeszlo 2 tygodni dodaje dodatkowo mikro (krople AF), gdyz zauwazylem, problem z kolorami u korali (zwlaszcza zielen i czerwony...).

edit: RO tez w zalaczniku- zeby nie bylo, ze cos ukrywam :secret: . I zmienilem nazwy, by szybciej mozna sie bylo polapac co gdzie jest.

.

ATI 1.pdf

ATI 2.pdf

ATI 3.pdf

wyniki akwa.pdf

wyniki RO.pdf

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

a ile to Ciebie kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The ATI Essentials # 1 includes various carbonate sources.

Czyli przeprowadzona analiza nie mogła dać sensownych wyników.

Dalej jest troszkę ciekawiej

In the ATI Essentials # 2 and # 3 are all the other essential trace elements. They

include mainly among others: boron, bromine, cobalt, chromium, fluorine,

iron, iodine, potassium, lithium, manganese, molybdenum, nickel, rubidium,

sulphur, strontium, vanadium, zinc, etc.

Kobaltu brak, chromu brak, żelazo niewiele, jod - brak, nikiel - też mało

Wiem, czepiam się, ale jakoś tak..zawód troszkę ;)

Biorąc pod uwagę rozcieńczenie i dawki (wg potrzeb) trzeba troszkę jeszcze doposażyć własny "lab" w odpowiednie testy.

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

a ile to Ciebie kosztowało?

Spokojnie, nie wezme od was prowizji- macie to za free :p

Pewna wiedza jest warta kazdych pieniedzy :secret:

Kobaltu brak, chromu brak, żelazo niewiele, jod - brak, nikiel - też mało

Wiem, czepiam się, ale jakoś tak..zawód troszkę ;)

Biorąc pod uwagę rozcieńczenie i dawki (wg potrzeb) trzeba troszkę jeszcze doposażyć własny "lab" w odpowiednie testy.

no wlasnie...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba by było jeszcze wysłać próbki do Triton Lab i porwónać :D


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trzeba by było jeszcze wysłać próbki do Triton Lab i porwónać :D

Mirku, nie zabraniam. Choc wydaje mi sie, ze badania ICP OES to obojetnie gdzie, wyjda tak samo... Jak bedziesz mial wyniki- koniecznie daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie...http://www.reef2reef...icp-oes.272276/ EDIT:Kolega powyżej mnie ubiegł.

Edytowane przez BYNT (wyświetl historię edycji)

Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wszystko oprocz składu ATI 1

EDIT:

No oczywiście :) Michał poniżej odpowiedział - zapomniałem o węglanach których nie ma w badaniu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że 1 to roztwór NaHCO3, 2 to wapń + stront, 3 to magnez i mangan?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to dla nas normalnych akwarystów ma znaczyć? Wapń ze strontem itd.? Lepiej samemu to połączyć bo będzie taniej? A może nie jest to dobre połączenie? Kolega Creol zrobił na własny koszt badania i fajnie by było jak by ktoś kto na tym się zna spróbował przełożyć to na prosty jezyk. Co nam takie badania dają ? Ja robię badania fotometrem i jest ok. Triton, Aquaforest, Reef Analytics czy podobno Fauna Marine robią takie badania na IPC-OS czy IPC -MS ale czy dla kogoś kto ma 200-300l akwarium jest to potrzebne?

Dlatego zadałem pytanie bo jestem ciekawy ile to kosztowało w Aquaforest czy w Tritonie bo może jednak raz na jakiś czas jest dobrze wiedzieć więcej co się w mojej wodzie dzieje :)

Edytowane przez Angol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zadałem pytanie bo jestem ciekawy ile to kosztowało w Aquaforest czy w Tritonie bo może jednak raz na jakiś czas jest dobrze wiedzieć więcej co się w mojej wodzie dzieje :)

Poniżej ceny Tritona . Nigdzie nie znalazłem cen testów AF .

http://crazycoral.pl/testy-laboratoryjne/1864-tritonlab-test-icp-oes-.html

https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Triton-TritonLAb-test-ICP-OES/5084


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podejrzewam że Debora test załatwiła mu za darmo bo szukała człowieka który ATI używa.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test mial byc nie zalezny a nie jest wiec nie ma sie co podpalac.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kto Wam broni zrobić niezależne :) Zamiast krytykować i szukać ukrytego marketingu, lub snuć teorie, kto, komu i co załatwił, niech ta osoba kupi kanistry AF i butelki ATI. Potem już tylko zapłacić za badania i będzie wiadomo, co jest co...

Ehhh marudy. I tak źle, i tak nie dobrze :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa uwaga lit, nikiel, krzem i mangan zostały przemycone przez filtr RO, oraz żywicę DI jak przypuszczam.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test mial byc nie zalezny a nie jest wiec nie ma sie co podpalac.

A czemu twierdzisz że nie jest?

Jak dla mnie szacun za pomysł i jeszcze większy za realizację.

Bardzo podobaja mi się takie inicjatywy, szkoda że zamiast krytykować z za ekranu sam nie wpadłes na podobny pomysł i nie poswieciłes swojego czasu lub kasy żeby zrobić coś podobnego dla siebie i innych, może Twój "niezależny test" zmieni świat a akwarystyka morska nie będzie już nigdy taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale "za darmo" nie oznacza ze źle. Nawet jesli Creol nie płacil za wszystkie testy, to nie oznacza, że wyniki nie są prawidłowe.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy niezmordowani poszukiwacze prawdy :rtfm:

Otoz chec zrobienia takich badan chodzila mi juz dlugo po glowie. A ostateczna decyzja zapadla, gdy zauwazylem, ze korale po chwili swojej chwaly na poczatku dozowania ATI zaczely miec problem z kolorami i odzyly gdy z powrotem zaczalem dozowac oddzielnie mikro... Los tak chcial, ze akurat byl lot do Polski i okazja zabrania probek do labolatorium tam, a nie np do Niemiec, gdzie przeciez sa najlepsze labo ( :ninja: ), co wiecej, nie sygnowane znaczkiem "AF" :shock:

Przykro mi, ze człowiek chce zrobic cos dobrego udostepniajac te wyniki wam wszystkim, nie zatrzymujac ich tylko dla siebie, a tu taka wdziecznosc... Nie, zebym czegokolwiek oczekiwal, ale żeby najwazniejszym byl koszt testu i czy zaplacilem, bo przeciez z pewnoscia jestem marionetka w reku rodzimego producenta.. W koncu DE czy USA na etykiecie to gwarancja najwyzszej jakosci za warta tego kase :santa: , czesto w sumie wyzsza od rzeczywistej wydajnosci i jakosci...

Dodam, ze w dniu pobrania probek do badania zrobilem rowniez testy w akwa (Mg, Ca i KH) testami Reef Analytics (Made in Germany :animier: ), i wyszly dokladnie takie same, jak wyniki "stronniczego" polskiego laboratorium. W tym sie wiec chociaz "nie pomylili"... :pirate:

Podejrzewam że Debora test załatwiła mu za darmo bo szukała człowieka który ATI używa.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Rozczaruje Cie fresz33 - Debora nic o moim przedsięwzięciu nie wiedziała i nalezą jej sie przeprosiny. Niestety, i tak nie kwalifikowalem sie do jej badania z gory, gdyz nie posiadalem (ani nigdy nie uzywalem) 1+, 2+,3+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolu. Porównanie testów triton i AF podałem nie po to aby aby dochodzić który test jest leprzy a który gorszy. Chodziło mi o to aby zobaczyć,że jedne jak i drugie laboratorium pracując na podobnym sprzęcie podaje różne wyniki. I nie ważne gdzie je robimy,musimy je wziąść tylko podglądowo.Bo jak jest naprawdę to tylko cholera wie


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozczaruje Cie fresz33 - Debora nic o moim przedsięwzięciu nie wiedziała i nalezą jej sie przeprosiny. Niestety, i tak nie kwalifikowalem sie do jej badania z gory, gdyz nie posiadalem (ani nigdy nie uzywalem) 1+, 2+,3+...

To musiałem wyciągnąć złe wnioski :p Debora kłaniam się nisko i składam przeprosiny tak jak kazał Creol.

http://nano-reef.pl/topic/87863-ati-essentials/page__st__180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolu. Porównanie testów triton i AF podałem nie po to aby aby dochodzić który test jest leprzy a który gorszy. Chodziło mi o to aby zobaczyć,że jedne jak i drugie laboratorium pracując na podobnym sprzęcie podaje różne wyniki. I nie ważne gdzie je robimy,musimy je wziąść tylko podglądowo.Bo jak jest naprawdę to tylko cholera wie Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creol. 29 październik twój post mówi że kolory są świetne,ze kilka kolorów się bardziej wyodrebnilo.A dzisiaj nagle piszesz że kolor uciekl i musisz zapodac magiczne butelki,w akwarium kolor w tak szybkim tempie znika z wielu powodów ,nie szukał bym tu problemu w ATI może brak podmian regularnych,czestszych.Moze skok innych parametrów.Moze za małe dawki przy dsb,czy refugium.Moze być wiele powodow...

Kolor w akwarium to temat tabu...każdy widzi inaczej,mi jak brak błękitu nie dodaje kropelek tylko 2rury T5.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.