Skocz do zawartości
45l

Milliput a zywa skala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Slyszalem o kleju Milliput... ale nigdzie nie padlo pytanie , ktore chce zadac.Czy milliput poskleja zywa skale ze soba pod woda?Nie chce jej wyjmowac z wody... ;) duzo w niej zycia i calkiem sporo korali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tego kleju i koim zdaniem cieżko bedzie poskelać pod wodą konstrukcję, chyba ze użyjesz dużych ilości. Kilkiputem raczej ustabilizujesz kawałki skały. Do sklejenia lepiej użyć ceresit CX-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zeby uzyc CX musze na dluzsza chwile wyjac skale z akwarium...tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak użyjesz cx teraz to masz restart murowany, i pewnie ten klej schnie kilka h z koralami to nie ma szans tym moim zdaniem.

Miliputem spokojnie możesz tam jakieś kawałki skleić przynajmniej na tyle by konstrukcja była stabilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem pod wodą multiputem trzyma jak diabli. Tylko sporo trzeba wcisnąć.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliput nie "klei". To masa która po jakimś czasie twardnieje a więc nie sklei dwóch gładkich powierzchni ze sobą. Jednak wciskając ja w skałę i dociskając do niej druga sprawiamy, że wchodzi on we wszystkie szczeliny zarówno jednej jak i drugiej. Tak zakleszczony utrzymuje skały razem.

Spokojnie możesz kleić nim pod woda. Ja kleiłem zarówno kawałki żywej skały jak i koralowce (Euphilie).

Robisz kulkę i wkładasz do baniaka dociskając do sikały do tego dociskasz druga. Chwile mu zajmuje wiązanie dla tego skała musi mieć jakieę podparcie bo się nie utrzyma i pod wpływem ciężaru może odpaść. Jak jednak jest podparta albo jedna na drugiej to po wyschnięciu trzyma bardzo mocno.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za cenne rady;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie kleiłem koraliki milliputem. za***isty klej za male pieniadze. Wcześniej kleiłem sucha skałę CX5 i też polecam. CX5 nie da sie kleić pod wodą, bo ma konsystencje zaprawy murarskiej (betonu), ale wiżąe bardzo szybko. Po ok 10 min. złącze jest juz twarde. Mam zrobione w ten sposób kilka konstrukcji - m.in. zajefajny łuk i wszystko trzyma się wzorowo. Ślady klejenia w większości już są niewidoczne, bo porosły glonami wapiennymi i pavoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam miliput w wersji terracota - rozowo-ceglany kolor , faktycznie nie pokleisz skaly pod woda - najlepiej by bylo wyjac ja na chwile i posklejac ceresitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

uzywam miliput w wersji terracota - rozowo-ceglany kolor , faktycznie nie pokleisz skaly pod woda (...)

posklejasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak użyjesz cx teraz to masz restart murowany, i pewnie ten klej schnie kilka h z koralami to nie ma szans tym moim zdaniem.

Czyli nie stosowałeś CXa i napisałeś....

Klej wiąże w kilka minut i jest po zabawie, a ewentualny restart? Skąd? Może ponowne, delikatne dojrzewanie, bo ruszona skała, ale to można załatwić wkładając wcześniej skarpety z sorbentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX 5 da się użyć pod wodą, pod warunkiem że kleimy stojące samodzielnie konstrukcje to znaczy takie gdzie musimy unieruchomić dwa stabilne kawałki skały np jeden na drugim.

Konieczne jest zatrzymanie cyrkulacji.

Mieszanie cementu trzeba wykonać w foliowym woreczku zawiązanym na pęk.

Mieszamy na gęsto, a następnie odcinamy rożek i wyciskamy pod woda w miejsca które chcemy wzmocnić.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX5 zrobiony "na gęsto" wiąże dosłownie w kilkadziesiąt sekund. Skały możesz wyjąć z wody i skleić na zewnątrz, koralowcom nic się nie stanie.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość jakby ktoś to czytał, to klej miliput ma wpływ na życie ryb, właśnie na moich oczach padło 6 skalarów, musiałem kleic pod wodą, woda zrobiła sie mętna, po dosłownie 10 minutach od klejenia, skalary zaczeły zdychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, drogba_37 napisał:

Tak na przyszłość jakby ktoś to czytał, to klej miliput ma wpływ na życie ryb, właśnie na moich oczach padło 6 skalarów, musiałem kleic pod wodą, woda zrobiła sie mętna, po dosłownie 10 minutach od klejenia, skalary zaczeły zdychać

Z moich doswiadczen w 100L kiedys klejac sporo szczepek zuzylem polowe milliputa na raz i obylo sie bez strat, woda owszem zrobila sie metna ale nie mialo to wplywu na kondycje korali czy ryb

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2016 o 23:34, Tenshuchiyu napisał:

Miliput nie "klei"

Zależy co,  przykleiłem kiedyś kulkę miliputa do rury pcv i nie mogłem za nic odkleić. Ogólnie używam dużo i brak skutków ubocznych.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, drogba_37 napisał:

Tak na przyszłość jakby ktoś to czytał, to klej miliput ma wpływ na życie ryb, właśnie na moich oczach padło 6 skalarów, musiałem kleic pod wodą, woda zrobiła sie mętna, po dosłownie 10 minutach od klejenia, skalary zaczeły zdychać

A dokładniej którego miliputa pan użył 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.