Skocz do zawartości
dale

Ilość postów

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu w tabelce "Top posters" przy moim nicku jest ilość  postów wskazanych jaki 1 ?  Czy liczone są tylko z okreslonych działów?  


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisales wiecej w tym tygodniu? Tam jest tygodniowo, miesiecznie itd.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wtrącę się i zapytam trochę z innej beczki. Czy ilość napisanych postów na coś wpływa poza łechtaniem wątpliwego ego? Wiem że 50 postów daje wjazd na targowisko ale czy więcej ma jakieś znaczenie? Pytam bo kilka razy jak chciałem się udzielac na forum ktoś mi zarzucił że niby chcę sobie licznik nabijać, widocznie dla nich ten licznik coś znaczy. Coś poza ego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że ma. Prowokuje mnie do spamowania - czuję nieodpartą potrzebę wypowiadania się wszędzie i na każdy temat. Niezależnie od kompetencji.

@Sław,  chyba napisałem.  Jestem po prostu ciekaw mechanizmu ;)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stefan mam dokładnie takie samo zdanie. Ale nie tylko dale ma 1 przy ilości postów ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale ja też w tabelce na portalu mam: You: 1. Ale posty chyba zlicza bo jak wejdę do profilu to tam ilość się zmienia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem po jakiego wam to potrzebne :banghead

ja też mam jeden  - średnia z  tygodnia ( z siedmiu dni )  

w miesiącu mam 51 - tak teraz popatrzyłem 

lepiej poradzicie jak tu zrobić by forum lepiej śmigało 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Stefan85 napisał:

Wtrącę się i zapytam trochę z innej beczki. Czy ilość napisanych postów na coś wpływa poza łechtaniem wątpliwego ego? Wiem że 50 postów daje wjazd na targowisko ale czy więcej ma jakieś znaczenie? Pytam bo kilka razy jak chciałem się udzielac na forum ktoś mi zarzucił że niby chcę sobie licznik nabijać, widocznie dla nich ten licznik coś znaczy. Coś poza ego?

Proste i logiczne. Forumowicz, który ma kilka setek, a także nie kiedy kilka tysięcy postów jest postrzegany za bardziej wiarygodnego w udzielaniu odpowiedzi i rad. Nie zawsze jest tak. Są przykłady, że tacy forumowicze często zadają podstawowe pytania jak by dopiero zakładali swoje pierwsze akwarium. To jeśli ktoś czyta uważnie forum to sam wyciągnie wnioski ile to jest warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też ostatnio zarzucono,że nabijam sobie licznik bo przez 4 lata napisałem naście postów a ostatnio w ciągu tygodnia może z 6 i to był powód.Przez ten czas korzystania z forum znalazłem odpowiedz na wszystkie moje pytania,zgodnie z pkt.regulaminu-najpierw korzystaj z googlarki.Ale dobrze że są ludzie co chcą dużo mówić i pisać bo bez nich forum by nie istniało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś jedyny. Jak miałem poniżej 50 postów, to też były takie zarzuty, że żekomo chcę się dostać na targowisko. Jak widać do tej pory nic nie sprzedawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Skoro niektórym trzeba wyłożyć kawę na ławę, tlumacze:

Zadałem pytanie ponieważ nie wiem czy jest to awaria, silnik liczy tylko niektóre działy czy odświeża np co tydzień i zlicza za poprzedni...

A posty nie świadczą o tym ze ktoś jest wiarygodny, tylko o tym że dużo pisze...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, dale napisał:

A posty nie świadczą o tym ze ktoś jest wiarygodny, tylko o tym że dużo pisze...

Zgadzam się w 100%. Niestety takie zarzuty skutecznie zniechęcają nowych forumowiczów do aktywności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dale napisał:

Ok. Skoro niektórym trzeba wyłożyć kawę na ławę, tlumacze:

Zadałem pytanie ponieważ nie wiem czy jest to awaria, silnik liczy tylko niektóre działy czy odświeża np co tydzień i zlicza za poprzedni...

A posty nie świadczą o tym ze ktoś jest wiarygodny, tylko o tym że dużo pisze...

Wiadomo, że ilość napisanych postów ne świadczy o wiarygodności, ale może być tak postrzegana. Chyba się z tym zgodzisz? Wiem, że piszę nie na temat, ale tak się rozkręcił wątek tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie jest takie, że prostą modyfikacją skryptu ilość postów powinno się UKRYĆ! Zamiast nakręcać statersów na głównej dodatkowymi tabelkami z ilością postów.

W zamian za te posty można by zrobić zwykły przycisk w oparciu o karmę typu DZIĘKUJĘ - POMOGŁEŚ.

 

 

Co do nabijania, to 100% racja, że ilość postów nie idzie w parze z doświadczeniem i wiedzą, czego dobrym przykładem jestem ja. Mam dużo postów, bo mając dużo czasu wolnego odpowiadałem świeżakom na proste pytania np o aiptasie, vsv, czy początkową obsadę. Jak sam przez to przechodziłem nie tak dawno i sporo czytałem na te tematy, to dzieliłem się swoją wiedzą z jeszcze świeższymi. Nie oznacza to, że przeciętny użytkownik mający 50 postów nie jest w stanie mnie zagiąć na każdym kroku w temacie SPSów, chemii, genetyki etc... 

 

Co do liczby postów, to była kiedyś na ten temat dyskusja przy okazji pana Horneta #pdk - Mając dużą liczbę postów próbował nowym użytkownikom wkręca mądrości typu, że ukwiały lubią ponad 50ppm NO3.

Jako, że większość ludzi już nie reagowała na jego głupoty(lub była obrażona), to świeże osoby w hobby sugerując się dorobkiem postów na forum mogły popełnić wiele błędów zawierzając jego słowom. 

 

Takie moje 3 grosze, żeby nabić kolejnego posta:clowning


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje co to są te tytuły, które niektórzy mają: Szlachta Morska, albo Forumowy Warchoł ;]]]]]]]]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlachta Morska - dla uczestników zlotów zarezerwowana.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inne kryterium, cytat zasłyszany jakiś czas temu:

"postaw większe akwarium, będziesz lepiej odbierany".

;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, FunWorld napisał:

A moje zdanie jest takie, że prostą modyfikacją skryptu ilość postów powinno się UKRYĆ! Zamiast nakręcać statersów na głównej dodatkowymi tabelkami z ilością postów.

W zamian za te posty można by zrobić zwykły przycisk w oparciu o karmę typu DZIĘKUJĘ - POMOGŁEŚ.

 

 

Co do nabijania, to 100% racja, że ilość postów nie idzie w parze z doświadczeniem i wiedzą, czego dobrym przykładem jestem ja. Mam dużo postów, bo mając dużo czasu wolnego odpowiadałem świeżakom na proste pytania np o aiptasie, vsv, czy początkową obsadę. Jak sam przez to przechodziłem nie tak dawno i sporo czytałem na te tematy, to dzieliłem się swoją wiedzą z jeszcze świeższymi. Nie oznacza to, że przeciętny użytkownik mający 50 postów nie jest w stanie mnie zagiąć na każdym kroku w temacie SPSów, chemii, genetyki etc... 

 

Co do liczby postów, to była kiedyś na ten temat dyskusja przy okazji pana Horneta #pdk - Mając dużą liczbę postów próbował nowym użytkownikom wkręca mądrości typu, że ukwiały lubią ponad 50ppm NO3.

Jako, że większość ludzi już nie reagowała na jego głupoty(lub była obrażona), to świeże osoby w hobby sugerując się dorobkiem postów na forum mogły popełnić wiele błędów zawierzając jego słowom. 

 

Takie moje 3 grosze, żeby nabić kolejnego posta:clowning

Z tego co wiem, jesteś jedynym użytkownikiem który potrafi się przyznać, że ma sporo napisanych postów i ich ilość nie idzie w parze z doświadczeniem. I chwała Ci za to, że masz Kolego taka odwagę, żeby do tego się przyznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie przyznaję, ze akwarysta ze mnie jeszcze żaden. Postow natrzaskalam na poczatku zalewając pytaniami, potem dzielac sie obficie wszystkimi porażkami na temacie o moim akwarium i pomagając przy identyfikacji asterin, gąbek i ślimaków osiadlych :) Ale nigdy nie trzaskalam postow na siłę, bo po co mi to? Bardzo chętnie skasowalabym sobie licznik, bo czasem słyszę przykre uwagi od forumownych :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nik@ napisał:

(...) Bardzo chętnie skasowalabym sobie licznik, bo czasem słyszę przykre uwagi od forumownych :(

Daj tylko znać :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SkoczekPL napisał:

Daj tylko znać :D

No to daję, poproszę 450 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co ?

Od zawsze mówiłem że licznik postów nie jest wyznacznikiem wiedzy. Kiedyś wymyśliliśmy system oceniania (guzik reputacja) - czyli ktoś pisał temat/post z problemem - ktoś inny pomógł no i uratowany mógł kliknąć plusika..... szybko okazało się że ludzie klikali wszystko co popadło i za byle bzdurę.

Offtopy i inne działy zostały wyłączone z przeliczania, a to że ktoś dużo pisze ( nie ważne czy pyta czy doradza) to dobrze bo się uczy i uczy też innych.

Także nie ma co licznika brać aż tak do serca.

 

Skoczek


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.